Jump to content
faniskli

ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΛΗΣ/ΕΘΝΙΚΗ ΜΕ ΔΙΠΛΩΜΑ Α2,

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα!!

θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε κάποια πρόταση για μηχανή πολης η οποια να μπορει να βγει εθνική για ταξίδια και να καλύπτεται απο το δίπλωμα Α2.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 47 λεπτά, το μέλος Denzo έγραψε:

Για καινούργια?

Kawasaki Z/Νinja 300-400

Ktm 390

οχι και μεταχειρισμενες κοιταω.. απλα δεν μου αρεσουν οι sport τυπου ninja κλπ δεν το διευκρινησα αυτο.. μου αρεσουν ειτε on/off ειτε δρομου σε στυλ bonneville. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οτι σου ειπαν τα παιδια βερσους 300 και χοντα cbx 500 αν κοιτας για πιο παλια μοντελα πες να συνεχισουμε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Τώρα δα, το μέλος Antreasss έγραψε:

οτι σου ειπαν τα παιδια βερσους 300 και χοντα cbx 500 αν κοιτας για πιο παλια μοντελα πες να συνεχισουμε

ναι γενικα δεν μου αρεσουν τα καινουργια.. μου αρεσουν τα στρογγυλοφαναρα παλιου στυλ.. δλδ μηχανη των ονειρων μου ειναι η bonneville.. αλλα με το α2 δεν μπορω οποτε ψαχνω κατι οσο πιο κοντα σε αυτο γινεται που να μπορω να οδηγησω νομιμα.. το μονο που εχω βρει ειναι η bennelli imperiale 400 που εκεινη παραειναι κλασσικο στυλ

πριν 20 ώρες, το μέλος costikos έγραψε:

I see your CB500X and raise an Enfield Interecptor

interceptor και continental gt απλα υπεροχες αλλα και πανακριβες καθως υπαρχουν μονο κουτα.. 

Την 12/7/2021 at 7:34 ΜΜ, το μέλος costikos έγραψε:

Kawasaki Versys 300X

απιστευτη οδηγηκη εμπειρια αλλα δεν ειναι του στυλ μου εμφανισιακα.. κατα τα αλλα υπεροχη μηχανη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Benelli Leoncino που δεν είναι τόσο γεροντίστικο. Ερχεται και σε 250 κυβικά.

Επίσης δεν είπες μπάτζετ, οπότε;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

για παλαια δες κλε,χτ,φρεεγουιντ

Τροποποιήθηκε από τον Antreasss

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 ώρες, το μέλος costikos έγραψε:

Benelli Leoncino που δεν είναι τόσο γεροντίστικο. Ερχεται και σε 250 κυβικά.

Επίσης δεν είπες μπάτζετ, οπότε;;;

4-5 κ διαθετω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

γενικα εχω δει στο εξωτερικό κανουν restrict σε μηχανες μεγαλύτερες ώστε να οδηγούν νομιμα με το α2. γίνεται αυτό στην Ελλάδα? πχ στην bonneville? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 13 λεπτά, το μέλος faniskli έγραψε:

γενικα εχω δει στο εξωτερικό κανουν restrict σε μηχανες μεγαλύτερες ώστε να οδηγούν νομιμα με το α2. γίνεται αυτό στην Ελλάδα? πχ στην bonneville? 

Ίσως και να υπάρχουν κι εδώ. Πόσο θα κάνει όμως; Δεν είναι καλύτερο να βγάλεις Α και να πάρεις την απεριόριστη έκδοση;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 9 ώρες, το μέλος costikos έγραψε:

Ίσως και να υπάρχουν κι εδώ. Πόσο θα κάνει όμως; Δεν είναι καλύτερο να βγάλεις Α και να πάρεις την απεριόριστη έκδοση;

ξέρουμε πως λειτουργεί γενικά αυτό? η αν υπάρχει τροπος τουλάχιστον τυπικα για τις ασφαλιστικές? άσχετα αν μειώνει τα άλογα η οχι εν τέλει. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 9 ώρες, το μέλος faniskli έγραψε:

Γίνεται σε καινούριο, απο την αντιπροσωπεία, δλδ το παραγγέλνεις να σου έρθει περιορισμένο Α2. Ρώτα για το μοντέλο που σε ενδιαφέρει με ένα τηλεφώνημα στην αντιπροσωπεία του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Γίνεται σε καινούριο, απο την αντιπροσωπεία, δλδ το παραγγέλνεις να σου έρθει περιορισμένο Α2. Ρώτα για το μοντέλο που σε ενδιαφέρει με ένα τηλεφώνημα στην αντιπροσωπεία του.

δεν γινεται σε μεταχειρισμενο? να μπει μετα δλδ? ειχα διαβασει οτι σε αλλες χωρες το κανουν με καποια κιτ. απλα δεν ξερω τι ισχυει. ο λογος που ρωταω ειναι μηπως υπαρχει καποιος τροπος να μπορω να οδηγησω την bonneville νομιμα μεχρι να βγαλω το ανευ του χρονου. νομιμα εννοω να με καλυπτει η ασφαλιστικη σε περιπτωση που τυχει κατι χτυπα ξυλο ο αλλος να ειναι καλυμμενος κι εγω να μην τρεχω μια ζωη. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πες οτι γίνεται (χλωμό), αλλά το φτηνότερο bonneville (10+ χρονων) κάνει 5000 στο car.gr +το κόστος της μετατροπής, έχεις βγεί εκτός μπάτζετ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το είχαμε συζητήσει και ψάξει πριν μερικά χρόνια για τον περιορισμό ισχύος.

Με λίγα λόγια δεν γίνεται να το κάνεις-νομιμοποιήσεις εκ των υστέρων.

Νόμιμα είναι μόνο όσα έχουν έρθει περιορισμένα από την αντιπροσωπεία και αναγράφεται στην άδεια τους η μειωμένη ισχύς σε σχέση με το κανονικό.

Άρα θα πρέπει να βγάζει η Triumph περιορισμένο bonny για να έχεις ελπίδες μήπως βρεθεί κάτι τέτοιο σε μεταχειρισμένο.

Αλλά το βλέπω χλωμό γιατί δεν είναι τόσο εμπορικό μοντέλο και μάλλον δεν ήρθε ποτέ περιορισμένο στην Ελλάδα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καταλαβα.. πισω στο πλανο με το α2 τοτε που σε παρομοιο στυλ δεν υπαρχει τπτ.. βασικα υπαρχουν re meteor, cb350 highness αλλα δεν τα εχουμε εδω..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ποιο ειναι αυτο που εστειλες πολυ ομορφο? χαχαχ νν στρογγυλοφαναρες ρετρο τυπου,καφε ρασερ και τσοπερ. απλα το κακο με τις τσοπερ ειναι οτι θελουν αλλαγες για να μην φαινονται γεροντιστικες, κι εγω την μηχανη που θα παρω τρ θα την πιουλησω σε 1-2 χρονια για bonneville. δλδ θελω κατι ετοιμο για τρ 

Τροποποιήθηκε από τον faniskli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

την ειδα. ειδα και το τυπου scrambler της μοντελο. ειναι πανεμορφα!! ξερουμε μηχανικα τι γινεται και αν εχουν μεταπωλητικη αξια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα