Jump to content
Saintmaximin

ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ SS ΕΩΣ 600cc

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, νέος στο φόρουμ θα ήθελα την σεβαστή γνώμη σας για αγορά μεταχείρισμενης  ss 600cc. Μέχρι 4000

Οδηγάω καθημερινά 5 χρόνια μόνο παπί χωρίς συμπλέκτη. 

Είμαι 24 ετών και μου μένει η εξέταση πορειας με μηχανή για απόκτηση διπλώματος Α. Εχω κανει κάποια μαθήματα και εχω μάθει πως Λειτουργεί ο συμπλέκτης. 

Σαν οδηγός είμαι συνετός ,θεωρώ ότι εχω μια αντίληψη για την οδήγηση σε Ελληνικους δρόμους και δεν έχω πεσει ποτε η να πάθω κάποιο ατυχήμα , ευτυχώς. 

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΓΟΥΣΤΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Ο ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ Ο. ΗΧΟΣ ΜΙΑ SS. 

Δεν την θέλω για σουζες κόντρες επικίνδυνα ανοίγματα και στροφές, την θέλω μόνο για μερικές βόλτες και ξεκάθαρα για εμφάνιση. Θα εχω και. Το. Πάπι για την δουλειά και την πολη. ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ. ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΕ ΠΙΣΤΑ Η ΠΑΡΚΙΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΟΙΚΕΙΩΘΩ ΜΕ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. 

Ευχαριστώ πολύ. 

Τροποποιήθηκε από τον Saintmaximin

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

4000=3500 (το πολύ) γιατί σιγά μη βάλεις το κράνος και το τζάκετ του παπιού στο SS, σα ντελιβεράς με SS θα σαι. Το χεις σκεφτεί αυτό;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχεις οδηγήσει κάποιο αντίστοιχο εργαλείο ή το κριτήριο είναι μόνο η εμφάνιση και ο ήχος τους;

Σε ρωτάω γιατί δεν "κουμπώνουν" όλοι στα supersport.

Και εμένα μου άρεσαν όταν ήμουν πιτσιρικάς αλλά κανένα δεν με βόλεψε ποτέ και έχω σκαρφαλώσει σε πολλά.

ΥΓ Τα γνωστά τσουτσέκια που θα πουν ότι φταίει η μπάκα μου που βρίσκει στο ρεζερβουάρ, να τους καεί η Alfa Romeo, το multimixer και η SLK..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 7 ώρες, το μέλος costikos έγραψε:

4000=3500 (το πολύ) γιατί σιγά μη βάλεις το κράνος και το τζάκετ του παπιού στο SS, σα ντελιβεράς με SS θα σαι. Το χεις σκεφτεί αυτό;

Κράνος γάντια ναι θα φοραω τα υπόλοιπα οχι δεν τα είχα σκεφτεί

πριν 1 ώρα, το μέλος klab έγραψε:

Έχεις οδηγήσει κάποιο αντίστοιχο εργαλείο ή το κριτήριο είναι μόνο η εμφάνιση και ο ήχος τους;

Σε ρωτάω γιατί δεν "κουμπώνουν" όλοι στα supersport.

Και εμένα μου άρεσαν όταν ήμουν πιτσιρικάς αλλά κανένα δεν με βόλεψε ποτέ και έχω σκαρφαλώσει σε πολλά.

ΥΓ Τα γνωστά τσουτσέκια που θα πουν ότι φταίει η μπάκα μου που βρίσκει στο ρεζερβουάρ, να τους καεί η Alfa Romeo, το multimixer και η SLK..

Χαχα, δεν έχω ανέβει οχι, αλλά έχω και γω μεγάλη μπάκα και μου το λένε ότι δεν είναι για μένα τέτοια μηχανάκια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν έχεις μπάκα και είσαι και ψηλός, ξέχνα το. Εκτός απο θέματα εργονομίας, ευχρηστίας, κόστους συντήρηση, τα Ss είναι μικροσκοπικά το οπτικό αποτέλεσμα θα είναι λίγο αστείο.

Δεν πας σε μια έκθεση ν ανεβεις σε κανένα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 λεπτά, το μέλος costikos έγραψε:

Αν έχεις μπάκα και είσαι και ψηλός, ξέχνα το. Εκτός απο θέματα εργονομίας, ευχρηστίας, κόστους συντήρηση, τα Ss είναι μικροσκοπικά το οπτικό αποτέλεσμα θα είναι λίγο αστείο.

Δεν πας σε μια έκθεση ν ανεβεις σε κανένα;

Θα πάω ναι, είμαι 183 αλλά πολυ παχυς, τόσο πολυ άσχημα θα φαίνεται το όλο σκηνικό δηλαδή ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος Saintmaximin έγραψε:

Θα πάω ναι, είμαι 183 αλλά πολυ παχυς, τόσο πολυ άσχημα θα φαίνεται το όλο σκηνικό δηλαδή ;

Βρε πάνε κάνε μια δοκιμή, κάτσε πάνω, πες και σε ένα φίλο να σε βγάλει μια φωτό και βλέπεις.
Αφού το γουστάρεις μη σου μείνει απωθημένο, που ξέρεις μπορεί να είναι και κίνητρο να χάσεις κάνα κιλό.

Και εμένα μου έλεγαν ότι ο σωματότυπος μου είναι για SS, αλλά δεν τα γουστάρω καθόλου και πήγα και πήρα εντούρο και μοιάζω σαν μπαμπουίνος που πάει να πηδήξει ελέφαντα .😆😆

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 19 λεπτά, το μέλος Canardo έγραψε:

Βρε πάνε κάνε μια δοκιμή, κάτσε πάνω, πες και σε ένα φίλο να σε βγάλει μια φωτό και βλέπεις.
Αφού το γουστάρεις μη σου μείνει απωθημένο, που ξέρεις μπορεί να είναι και κίνητρο να χάσεις κάνα κιλό.

Και εμένα μου έλεγαν ότι ο σωματότυπος μου είναι για SS, αλλά δεν τα γουστάρω καθόλου και πήγα και πήρα εντούρο και μοιάζω σαν μπαμπουίνος που πάει να πηδήξει ελέφαντα .😆😆

Ότι το σώμα μου θα ήταν προβλημα για να οδηγήσω μια ss δεν το περιμενα 😂😂παρολα αυτά πέρα από το σώμα μου σαν οδηγικη εμπειρία με το μυαλό στο κεφάλι θα μπορώ να την οδηγήσω;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 14 λεπτά, το μέλος Saintmaximin έγραψε:

...σαν οδηγικη εμπειρία με το μυαλό στο κεφάλι θα μπορώ να την οδηγήσω;

Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα, άλλοι το κάναν και τους βγήκε, άλλοι το κάναν και τους μάζευαν.

Τώρα τι εννοεί ο καθένας "οδηγική εμπειρία" και μυαλό στο "κεφάλι" είναι μεγάλη ιστορία.

Θα έχεις να διαχειριστείς :
Άλλη θέση οδήγησης
Χρήση συμπλέκτη
Πολλαπλάσια κιλά
Πολλαπλάσια γκάζια
Πολλαπλάσια φρένα
Πολλαπλάσια έξοδα
...

Δεν ξέρω πως σου φαίνονται όλα αυτά.

Κάτσε να σου πει και κάποιος που έχει οδηγήσει τέτοιο πράγμα, γιατί εγώ μόνο από μακριά θέλω να τα βλέπω και πάλι όχι για πολύ.😆

Τροποποιήθηκε από τον Canardo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 λεπτά, το μέλος Canardo έγραψε:

Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα, άλλοι το κάναν και τους βγήκε, άλλοι το κάναν και τους μάζευαν.

Τώρα τι εννοεί ο καθένας "οδηγική εμπειρία" και μυαλό στο "κεφάλι" είναι μεγάλη ιστορία.

Θα έχεις να διαχειριστείς :
Άλλη θέση οδήγησης
Χρήση συμπλέκτη
Πολλαπλάσια κιλά
Πολλαπλάσια γκάζια
Πολλαπλάσια φρένα
Πολλαπλάσια έξοδα
...

Δεν ξέρω πως σου φαίνονται όλα αυτά.

Κάτσε να σου πει και κάποιος που έχει οδηγήσει τέτοιο πράγμα, γιατί εγώ μόνο από μακριά θέλω να τα βλέπω και πάλι όχι για πολύ.😆

Σε ευχαριστώ παντως που απαντας, θεωρώ ότι θα πρεπει να την ππάρω μια βόλτα σε ένα παρκιν, από εκεί και έπειτα όλα θα είναι ιστορία 😂😂

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπορεις παντα να πας και προς τα εδω:

Car.gr - Honda CBR 500 R '14

Car.gr - Honda CBR 500 R '16

Θα εχεις εμφανιση ss οπως θελεις, με πολυ πιο ανετη θεση οδηγησης ομως μιας και τα κλιπ ον ειναι αρκετα πιο ψηλα εδω σε σχεση με ενα καθαροαιμο και γενικα οι γωνιες του σωματος ειναι πιο ανοιχτες. Για απλες βολτες μια χαρα σε καλυπτει (ειδικα μετα απο παπακι) και οικονομικο φουλ. Ηχο 2κ και οχι 4κ αλλα οκ... 

Γενικα ειναι ο,τι πρεπει για μεταβαση σε "μεγαλη μοτο" και θα σου παρει αρκετο καιρο μεχρι να αντιληφθεις οτι και αυτο παπακι ειναι... :baby::baby: 

Παιρνεις μια γευση και βλεπεις μετα πως θα κινηθεις και αν σου παει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν μιλάω για εμφάνιση αλλά για άνεση.

Αν έχεις κοιλιά θα βρίσκει στο ντεπόζιτο λόγω θέση οδήγησης και είναι πάρα πολύ ενοχλητικό και δεν μπορείς να καθίσεις σωστά.

Μετά από 10 λεπτά οδήγησης θα παρακαλάς να πας σπίτι σου με ταξί.

Χωρίς δοκιμή μην πάρεις τίποτα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 25 λεπτά, το μέλος Χ έγραψε:

Μπορεις παντα να πας και προς τα εδω:

Car.gr - Honda CBR 500 R '14

Car.gr - Honda CBR 500 R '16

Θα εχεις εμφανιση ss οπως θελεις, με πολυ πιο ανετη θεση οδηγησης ομως μιας και τα κλιπ ον ειναι αρκετα πιο ψηλα εδω σε σχεση με ενα καθαροαιμο και γενικα οι γωνιες του σωματος ειναι πιο ανοιχτες. Για απλες βολτες μια χαρα σε καλυπτει (ειδικα μετα απο παπακι) και οικονομικο φουλ. Ηχο 2κ και οχι 4κ αλλα οκ... 

Γενικα ειναι ο,τι πρεπει για μεταβαση σε "μεγαλη μοτο" και θα σου παρει αρκετο καιρο μεχρι να αντιληφθεις οτι και αυτο παπακι ειναι... :baby::baby: 

Παιρνεις μια γευση και βλεπεις μετα πως θα κινηθεις και αν σου παει

Δυστυχώς εδω που μενω δεν πουλαει κάποιος τέτοια, και καινουργια έχει 7250 δεν έχω την οικονομική δυνατότητα ευχαριστώ πάντως 

πριν 14 λεπτά, το μέλος klab έγραψε:

Δεν μιλάω για εμφάνιση αλλά για άνεση.

Αν έχεις κοιλιά θα βρίσκει στο ντεπόζιτο λόγω θέση οδήγησης και είναι πάρα πολύ ενοχλητικό και δεν μπορείς να καθίσεις σωστά.

Μετά από 10 λεπτά οδήγησης θα παρακαλάς να πας σπίτι σου με ταξί.

Χωρίς δοκιμή μην πάρεις τίποτα.

Και όλες οι ss είναι έτσι δηλαδή θα βρίσκει η κοιλιά μου ντεπόζιτο, ήμαρτον δηλαδή για να οδηγήσεις μια μηχανή να έχεις και σώμα 😂😂

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 36 λεπτά, το μέλος Saintmaximin έγραψε:

Και όλες οι ss είναι έτσι δηλαδή θα βρίσκει η κοιλιά μου ντεπόζιτο, ήμαρτον δηλαδή για να οδηγήσεις μια μηχανή να έχεις και σώμα 😂😂

Το σώμα σωστό είναι, τα μηχανάκια είναι ζαβά :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλος μη σε νοιάζει καθόλου τι θα λένε οι άλλοι, οι κακόβουλοι και οι κουτσομπόληδες πάντα θα υπάρχουν. Κοίτα να σε βολεύει εσένα και στα παπάκια σου το πώς θα φαίνεσαι. Και όπως είπε και ο φίλος ο Canardo, ίσως σου δώσει κίνητρο να γίνεις και πιο φιτ.

Το μόνο που θα με προβλημάτιζε είναι η έλλειψη ABS. Το 500άρι της χόντα που πρότεινε ο φίλος ο Χ είναι πάάάάρα πολύ καλή εναλλακτική, αν καταφέρεις να βρεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 5 λεπτά, το μέλος 2noob2furious έγραψε:

Φίλος μη σε νοιάζει καθόλου τι θα λένε οι άλλοι, οι κακόβουλοι και οι κουτσομπόληδες πάντα θα υπάρχουν. Κοίτα να σε βολεύει εσένα και στα παπάκια σου το πώς θα φαίνεσαι. Και όπως είπε και ο φίλος ο Canardo, ίσως σου δώσει κίνητρο να γίνεις και πιο φιτ.

Το μόνο που θα με προβλημάτιζε είναι η έλλειψη ABS. Το 500άρι της χόντα που πρότεινε ο φίλος ο Χ είναι πάάάάρα πολύ καλή εναλλακτική, αν καταφέρεις να βρεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση, μωρέ δεν θα πει κανείς καλό λόγο για κανένα  , σε όσους το είπα μου λέγανε δεν είναι για μένα δεν είμαι γω. Για αυτά τα μηχανάκια ότι δεν ξέρω να το οδηγήσω λες και είμαι κουλό 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όντως, το CB500R είναι πολύ καλή περίπτωση. Σχεδόν SS αλλά not quite, τόσο όσο. Δεν ξέρω, πρώτη "κανονική" μηχανή να είναι 4κ 600άρι SS μου μοιάζει λίγο απερίσκεπτο. Όχι ότι είσαι εσύ άμυαλος, ή βλάκας, ή άσχετος αλλά αυτά είναι μηχανήματα ξυράφια και θέλουν μια ειδική αντιμετώπιση (συν τα υπόλοιπα "μειονεκήματά" τους). Αν βέβαια, εσύ θες να ξυρίζει το αφτί ήχος από 4κύλινδρο SS, τότε το 500R δεν είναι τέτοιο και θα σε απογοητεύσει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

To CBR500R είναι οπτικά SS περισσότερο. Κινητήρας και πλαίσιο καμία σχέση. Και η θέση οδήγησης παρόλο που έχει clip ons είναι φιλική (ειδικά αφού αναφέρθηκε και ο σωματότυπος που πράγματι στα SS είναι σημαντική παράμετρος).

Κατά τα άλλα είναι ένα πολύ φιλικό μηχανάκι που κάνει και για καθημερινό.

Τροποποιήθηκε από τον Wolf1138

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος Saintmaximin έγραψε:

όλες οι ss είναι έτσι δηλαδή θα βρίσκει η κοιλιά μου ντεπόζιτο, ήμαρτον δηλαδή για να οδηγήσεις μια μηχανή να έχεις και σώμα 😂😂

Ναι. Η.αναλογία που ταιριάζει εδω, είναι ο τζόκει με το άλογο κούρσας. Οι τζόκεϊ είναι όλοι κοντούληδες κι αδυνατούληδες.

spacer.png

Ο κύριος εδώ πχ δεν παίζει να ναι πάνω από 1,75. Κάνε το εικόνα με τον εαυτό σου.

Για να στο πω αλλιώς, άτομα με το δικό σου σωματότυπο πάνε συνήθως σε Adventure. (Μη πω Piaggio Mp3 και με πάρεις με τις πέτρες)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος 2noob2furious έγραψε:
πριν 2 ώρες, το μέλος costikos έγραψε:

Ναι. Η.αναλογία που ταιριάζει εδω, είναι ο τζόκει με το άλογο κούρσας. Οι τζόκεϊ είναι όλοι κοντούληδες κι αδυνατούληδες.

spacer.png

Ο κύριος εδώ πχ δεν παίζει να ναι πάνω από 1,75. Κάνε το εικόνα με τον εαυτό σου.

Για να στο πω αλλιώς, άτομα με το δικό σου σωματότυπο πάνε συνήθως σε Adventure. (Μη πω Piaggio Mp3 και με πάρεις με τις πέτρες)

Δηλαδή μια R6 του 03 θα ήταν παλουκι να την παρω για βόλτες και για μόστρα ξεκάθαρα, για δουλειές και πολη θα εχω το παπακι

ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, 

παρολα αυτά θα προτιμούσα ss ανάμεσα σε cbr 600 03' και R6 03' τι γνώμες εχετε, και τα δυο εχουν από 60.000 χλμ

πριν 2 ώρες, το μέλος Wolf1138 έγραψε:

To CBR500R είναι οπτικά SS περισσότερο. Κινητήρας και πλαίσιο καμία σχέση. Και η θέση οδήγησης παρόλο που έχει clip ons είναι φιλική (ειδικά αφού αναφέρθηκε και ο σωματότυπος που πράγματι στα SS είναι σημαντική παράμετρος).

Κατά τα άλλα είναι ένα πολύ φιλικό μηχανάκι που κάνει και για καθημερινό.

Συμφωνώ πολυ, αλλά μεταχείρμενο δεν υπάρχει εδώ που μενω 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 16 λεπτά, το μέλος Saintmaximin έγραψε:

Δηλαδή μια R6 του 03 θα ήταν παλουκι να την παρω για βόλτες και για μόστρα ξεκάθαρα, για δουλειές και πολη θα εχω το παπακι

Οι σοφότεροι σου είπαν να το προσέξεις με τις διαστάσεις σου, οπότε θα σου πρότεινα να βρεις κάπως κάπου κάποιο SS και απλά να κάτσεις πάνω να δεις. Μην κάνεις τίποτα, αν δεν κάτσεις έστω πάνω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλώς ήρθες στο mybike.

Πριν αποφασίσεις, όταν βρεις χρόνο, ρίξε μια ματιά εδώ σε παρακαλώ: click me

Τι κιλά είσαι αν επιτρέπεται!!

Θα σου άρεσε κάποιο μηχανάκι τύπου Bandit S?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 34 λεπτά, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Καλώς ήρθες στο mybike.

Πριν αποφασίσεις, όταν βρεις χρόνο, ρίξε μια ματιά εδώ σε παρακαλώ: click me

Τι κιλά είσαι αν επιτρέπεται!!

Θα σου άρεσε κάποιο μηχανάκι τύπου Bandit S?

Καλησπερα αγαπητέ το έχω διαβάσει το κείμενο σου εδώ και μέρες συμφωνώ σε όλα, είμαι 128 με 183 υψος 

πριν 47 λεπτά, το μέλος A-nik-i έγραψε:

Οι σοφότεροι σου είπαν να το προσέξεις με τις διαστάσεις σου, οπότε θα σου πρότεινα να βρεις κάπως κάπου κάποιο SS και απλά να κάτσεις πάνω να δεις. Μην κάνεις τίποτα, αν δεν κάτσεις έστω πάνω

Εννοείτε αυτό ότι πρέπει πρώτα να την δοκιμάσω από. Κάποιον

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είμαι 1,80 και 135 κιλά από εμένα είναι ΟΧΙ

Κοίτα την παρακάτω εικόνα και δες το πρόβλημα.

Μόλις σκύψει να πιάσει τα clip on θα  αρχίζουν να πιέζονται τα σωθικά του προς τα πάνω και θα συμπιέσουν τους πνεύμονες.

Θα έχει μεγάλη δυσκολία στην αναπνοή όσο περνάει η ώρα και έντονη δυσφορία.

Στο λέω εκ πείρας με CBR600F4 που είναι  και λίγο all round και ποιο άνετο από το R6.

spacer.png

ΥΓ ένας Θεός ξέρει πως κρατήθηκα και δεν έβαλα το βίντεο, πες μου είσαι άτριχος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 11 λεπτά, το μέλος klab έγραψε:

Είμαι 1,80 και 135 κιλά από εμένα είναι ΟΧΙ

Κοίτα την παρακάτω εικόνα και δες το πρόβλημα.

Μόλις σκύψει να πιάσει τα clip on θα  αρχίζουν να πιέζονται τα σωθικά του προς τα πάνω και θα συμπιέσουν τους πνεύμονες.

Θα έχει μεγάλη δυσκολία στην αναπνοή όσο περνάει η ώρα και έντονη δυσφορία.

Στο λέω εκ πείρας με CBR600F4 που είναι  και λίγο all round και ποιο άνετο από το R6.

spacer.png

ΥΓ ένας Θεός ξέρει πως κρατήθηκα και δεν έβαλα το βίντεο, πες μου είσαι άτριχος.

Οχι άτριχος δεν είμαι, σαν σωματότυπο μπορεί να είμαι 128 αλλά σαν τον κυριο δεν είμαι 😂😂, κοίτα να δεις που για να οδηγήσεις μια  R6 θα πρεπει να πας και Γυμναστήριο 😂😂

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα