Jump to content
ziki

Πως καθαριζω μυγακια απο Aviator μπουφαν

Recommended Posts

Παιδια σορρυ αν ακουγεται ακυρο, απλα επειδη πηρα μπουφαναρα φρεσκαδουρα και σημερα που εκανα βολτα και ανοιξε ο καιρος, εσκασαν αυτα τα ενοχλητικα μυγακια που γεμιζουν την ατμοσφαιρα και διαλυθηκαν αρκετα πανω στο Aviator. Πως τα καθαριζω χωρις να ξεβαψω χρωμα και μεινει κανας λεκες. Αρκει ενα απλο περασμα με νωπο πανακι μικροινων? Να φανταστω αρωματικα μαντιλακια και αλλα εμποτισμενα οινοπνευματωδες και με χημικα ουτε καν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

To aviator είναι κάποιο μοντέλο από εταιρεία με μπουφάν μηχανής;

Αν είναι κορντούρα με αδιαβροχοποίηση, τότε νερό σε ένα πανάκια και απαλά, όχι έντονο τρίψιμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οχι ειναι αυτα τα πιλοτικα bomber  που βγαζει κατα κυριο λογο η Alpha Industries. Δε μπορω να στο εξηγησω το υλικο ακριβως, ειναι καπως γυαλιστερο 

spacer.png

Τροποποιήθηκε από τον ziki

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βάλτο στο πλυντήριο σύμφωνα με τις οδηγίες στην ετικέτα του. Εικάζω ελαφρύ πρόγραμμα στους 30 βαθμούς. Να το γυρίσεις το μέσα-έξω. Και έτσι ανάποδα να το κρεμάσεις στην απλώστρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε γίνεται καθε φορα που βγαινεις βολτα και σκανε μυγακια να μπαινει σε προγραμμα πλυντηριου. Αυτο ειναι για χοντρες βρωμιες. Εγω ρωταω πως το καθαριζεις σε τετοιες περιπτωσεις για να γλιτώσεις τη πλυση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν είναι φτιαγμένο αυτό το μπουφάν για μοτοσυκλέτες, μυγάκια, λάσπες κλπ.

Λάθος χρήση.

Ρώτα εκεί που το αγόρασες για το πως να το καθαρίσεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σαν μουφα fly είναι. Τουλάχιστον είναι πορτοκαλί από μέσα;

Επειδή φοράω fly για να το παίζω Μπίλιας στο ρόδα τσάντα και κοπάνα όταν καβαλάω το ΤΤ, δεν μου έχει τύχει να έχω θέμα με μυγακια. Χτυπάνε επάνω και εξοστρακίζονται, δεν λιώνουν να αφήσουν λεκέδες όπως όταν φοράω κορντουρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 28 λεπτά, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Επειδή φοράω fly για να το παίζω Μπίλιας στο ρόδα τσάντα και κοπάνα όταν καβαλάω το ΤΤ, δεν μου έχει τύχει να έχω θέμα με μυγακια. Χτυπάνε επάνω και εξοστρακίζονται, δεν λιώνουν να αφήσουν λεκέδες όπως όταν φοράω κορντουρα.

Με το ΤΤ??? Δε λες εξαυλώνονται καλύτερα? 😄

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Μουφα fly? Μεγαλε ειναι η εταιρεια που δημιουργησε τα fly. Αλλα ο ξεγνοιαστος μπιλιας δε θα το ξερε αυτο

Ετσι για τη καβλαντα

Ήταν περίπου στη δεκαετία του 1950 και του 1960 που το μπουφάν φλάι άλλαξε τη ζωή του πολίτη. Παρόλο που τώρα διατίθενται σε διάφορα σχέδια και υλικά, έχει παραμείνει σχετικά παρόμοιο από τότε. Η αμερικανική εταιρεία Dobbs Industries (αργότερα έγινε Alpha Industries) άρχισε να παράγει MA-1 για τον αμερικανικό στρατό το 1963.

https://www.ergo-rocket.gr/%CE%B7-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%86%CE%BB%CE%AC%CE%B9-%CF%84%CE%B6%CE%AC%CE%BA%CE%B5%CF%84-flight-bomber-jacket/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λογικα με ενα βρεγμενο πανι/σφουγγαρι θα κανεις τη δουλεια που θελεις.

το τζακετ ειναι πολιτικο δε κανει για μηχανακι.

με οσα εδωσες γιαυτο ισως και λιγο παραπανω παιρνεις jacket cordura για μηχανακι που θα σου παρεχει και ασφαλεια 🙂

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω και τζακετ με προστατευτικα. Αλλα οπως και ο φιλοε πιο πανω μας αρεσει και ορισμενες φορε να φοραμε τα fly και να πουλαμε μουρη 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@ziki

Την εταιρία δεν την ξέρω για να είμαι ειλικρινής. Στην φώτο που έβαλες δεν φαίνονται οι τσέπες (πρέπει να κάνεις ζουμ για να τις δεις) όποτε υπέθεσα ότι είναι ένα από αυτά τα αντίγραφα που πουλάνε σε κινεζικά sites ή τρεντι μαγαζιατ για τους wannabes.... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαχα οχι ρε μαν εμεις ειμαστε original wannabes, πουλαμε γκλαμουρια σωστα. Οποτε εσυ δεν εχεις θεμα με μυγακια που το φορας λες

Η αληθεια ειναι οτι μυγακια βγαινουν τους θερμους μηνες και απλα ετυχε να το φοραω μερα που ειχε καλο καιρο.

Το ερωτημα παντως παιδια ηταν Γενικο, τυπου πως καθαριζει χωρις να μπει πλυντηριο. Παντως με ενα απλο πανακι που του περασα εκεινη τη μερα καθαρισε. Το γουσταρω το μπουφανακι και το χω εννοια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα