Jump to content
graves

Triumph Daytona 675 vs Suzuki GSX-R 600

Recommended Posts

Εγώ στην θέση σου δεν θα αγόραζα το συγκεκριμένο Z και θα σου εξηγήσω το γιατί.

Οι ζημιές και το γεγονός ότι δεν τις επισκεύασε ποτέ δείχνουν αδιάφορο ιδιοκτήτη. Μπορεί να είναι το καλύτερο παιδί, αλλά το μηχανάκι το έχει παραμελήσει.

Η αγορά μηχανής θέλει υπομονή. Ξέρω είσαι καβάλα στο άλογο και ενθουσιασμένος, όμως δώσε χρόνο να βρείς κάτι πραγματικό αξιόλογο από κάποιον που θα έχει φροντίσει την μηχανή του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατί το αποθαρρύνετε το παιδί;

μια χαρά μηχανακι είναι και αν όντως μετά από καλο ψάξιμο αποδειχτεί ότι είναι καλο, δηλαδή δεν έχει πειραχτεί το πλαίσιο, υποπλαίσιο, εμπρός ανάρτηση κτλ, ακριβά πράγματα δλδ, μετά την στουκα που έχει φάει, τότε θα έχει ένα αξιοπρεπές μηχανακι με περίπου 1 χιλιάρικο κάτω από την πραγματική αξία. Καθολου άσχημα. Με τα + και τα - του μοντέλου.

πρεπει να δεις οπωσδήποτε και αυτό με την διαρροή. Μην το αμελήσεις. Από προσωπική εμπειρία μετά από σκάλισμα δικό μου στην πλεξούδα στο μικρο ώστε να την κάνω αγωνιστική έκανα κάποια μαλακια και δεν επερνε μπρος. Ευτυχώς το βρήκε κάποιος μετά από ώρες αλλαγών σε μέρη, πως έκοψα Καταλαθος καλώδιο.

θελω να πω μήπως πρέπει να βάλεις στα χρήματα τα επιπλέον ίσως και μια πλεξούδα γιατί δεν ξερω αν κάποιος μάστορας όντως καθίσει να βρει το πρόβλημα ή αν αξίζει να κάτσει.

μηπως τελικά δεν είναι τόσο ευκαιρία τελικά; Παρε τις πληροφορίες σου και σκέψου το.

Τροποποιήθηκε από τον giorgos.boun

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 21/12/2020 at 6:44 ΜΜ, το μέλος giorgos.boun έγραψε:

Οι ζαντες μπορει να στραβωσουν εστω και λιγο (δεν μιλαμε για τοσο πολυ ωστε να σπασει φτερο) ανεβοκατεβαινοντας κρασπεδα? Δεν εννοω να καταβαινεις σκαλια και τετοια που βλεπουμε στα βιντεο.

Σοβαρα ρωταω γιατι μολις διαβασα το απο πανω του παλικαριου αυτην την απορια ειχα.

ελπιζω με το το οτι το εκλεισες φανταζομαι εννοεις του τυπου ναι οκ θα το παρω, να το παμε σε ενα μηχανικο πρωτα.

χωρις λεφτα στα λογια ετσι?

εγω θα ξεκινουσα στην θεση σου απο εδω

http://www.moto-terzidis.gr/demo/2010-12-05-10-41-25.html  ή παρομοιο

Η οποια καλιμπρα, τελειως συμπτωματικα εχει ενα Ζ750 επανω!! ??

Οσο και να θελω ρε γαμωτο, δεν γινεται να μου φυγει η προκαταληψη για δαυτα!!!

Για τα ελληνικα δεδομενα, ειναι το VFM σούζα/παντιλίκι/καφετέρια της naked κατηγορίας.

Τροποποιήθηκε από τον Morx

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν το ψαλίδι είναι ατσάλινο και όχι αλουμινίου, φύγε τρέχοντας γιατί από το πολύ φιδεμπόριο ανέβηκε το level σε δράκους.

Περιμένω αγωνιωδώς φωτογραφίες του dragon Z750 R...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εκει μου ειχαμε ανοιξει μια ωραια κουβενα για πυραυλακια εδαφους,

ερχεται ενα Ζ750, απο φιλο, με στραβη ζαντα, προβλημα στα ηλεκτρικα, με λιγα χλμ, απο πατερα χωρις διπλωμα (κελεπουρι οχι μλκιες, φαντασου να μαθεις την αληθεια)? 

και 1002 αλλα τα οποια θα τα δεις μετα την αγορα και θα μετανιωσεις πικρά!

σοβαρα, εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να κερδισεις τζοκερ...

στο Ζ750, black edition, R η οτιδηποτε αλλο δεν υπαρχει!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@noodles

Είπαμε παίζει παπάς αλλά όχι τόσο. 

Και εγώ δεν το είχα ακούσει ποτέ, να πω την αλήθεια. 

http://www.moto-choice.com/gr/Bike-Review/184/kawasaki-z-750-r-2011-simera-poly-orimo.html

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ηρθανε επισιμα στην Ελλαδα αυτα? 1η φορα το βλεπω.

αλλη αναρτηση μπροστα, αλλο ψαλιδι, το υπολοιπο ειναι ολοιδιο...

ιδιο πλαισιο με δυνατοτητες τσιχλας ??

δεν αλλαζει ο τροπος με τον οποιο θα κανει παντιλικια και ξερογκαζα ?

Τροποποιήθηκε από τον noodles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Nτάξει παιδιά, το αποτελειώσαμε λίγο, σε λίγο θα μου πείτε οτι είναι και τρόπος να με σκοτώσει γιατι εχει βάλει βομβα που θα εκραγεί 5 χιλιόμετρα αφου την καβαλήσω ξερω γω :tooth:

Είναι η έκδοση που λυνει ολες τις κακες φήμες που είχε το Ζ ... Αυτή έχει καινουριο ψαλίδι, ακτινικές δαγκάνες, αλλη ανάρτηση και άλλο μπροστινό ... Είναι όντως λιγο σπάνια στην Ελλάδα, αλλα υπάρχει ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

να σκοτωσει εσενα, οχι, την τσεπη σου σιγουρα.

δε πας απο εκει να βγαλεις καμια φωτο? θα χει ενδιαφερων σιγουρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 24/12/2020 at 8:16 ΜΜ, το μέλος noodles έγραψε:

να σκοτωσει εσενα, οχι, την τσεπη σου σιγουρα.

δε πας απο εκει να βγαλεις καμια φωτο? θα χει ενδιαφερων σιγουρα.

Υπομονή ... Τετάρτη θα γίνει "η δουλειά" ? Θα παω να το δώ και θα σας ανεβάσω και φώτος διψασμένα μου για οτι κινείτε με 2 ρόδες πλάσματα :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

H συνέχεια λοιπόν. Μερικά λόγια πριν τις φωτογραφίες. Πηγα το είδα πριν, όπως μου είχε πει θελει αλλαγη ζάντα μπροστά, το μπροστα φτερο γιατι εσπασε απο την ζαντα, πίσω αριστερο πλαστικο ουρας και οχι καλυμα ψυγειου οπως θυμώμουν, το ηλεκτρολογικό θέμα και λάστιχα γιατι όπως φαινεται το εκανε λιγες μπαντούλες ο δικός μου ? 

Οσο αφορα το ηλεκτρολογικο εχει βαλει ενα διακοπτακι ο πατερας του για να το κλεινει να μην παιρνει ρευμα οταν ειναι παρκαρισμενο προσωρινα μεχρι να πηγαινε να το φτιαξει, που δεν πηγε ποτε, δουλευει ομως κανονικα πηρε εμπρος με την μια και το εκανα και βολτα, μικρη βεβαια λογο της ζαντας οποτε δεν μπορω να πω πολλα.

Το μηχανακι έχει φαει 2 βουτες, μια σταματημένο σε ανηφόρα σταματημενος που έχασε την ισσοροπία του απο το βάρος της μηχανής και αλλη μια βούτα απο με 15-20 χιλιόμετρα σε στροφη που φρέναρε απότομα. Φοράει μανιτάρια, τα γνήσια κιόλας της kawasaki οπότε η ζημιά δεν ηταν και τίποτα.

Συγνώμη για την βρωμιά, η αλήθεια είναι οτι μπορούσαμε να πάμε να το πλύνουμε αλλα βαριόμουν σήμερα, θα το πάμε πριν το παμε στον μηχανικό μου να το δεί απο την άλλη εβδομάδα.

Απο την δεξιά μεριά, μόνο στην εξάτμιση πίσω στο προστατευτικό της όπως θα δείτε εχει λιγο γραδθεί, κατα τα άλλα απο την τίποτε άλλο πέρα απο την φθορά στο μανιτάρι, μέχρι και το μπροστά φτερό δεν ειναι σπασμένο δεξιά.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Απο αριστερά, το φτερο που εχει σπασει απο την ζαντα, η ουρά πίσω που έχει σπάσει απο την βάση της, ενα μικρο γδαρσιμο στο καλυμα ψυγειου που δεν με ενοχλει καν ειναι πολυ μικρο, λιγο εχει ξεβαψει το μοτερ που ουτε αυτο με ενοχλει και προφανως η ζημιά στο μανιτάρι.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Επίσης στην μάσκα μπροστά εχει ενα σπάσιμο στην δεξιά βάση της και πανω ειναι σαν να λειπει ενα κομματι πλαστικο αλλα εχει ζελατίνα για μπροστά που εαν την βαλω δεν φαινεται τιποτα, ετσι κι αλλιως θα εβαζα ζελατινα το ειχα στα υποψην μου οποτε δεν ξερω αμα αλλαξω την μασκα μπροστα. Στο ψυγείο επίσης εχει αυτό που φαίνεται, δεν εχει διαρροή η κατι τετοιο, δεν ξερω αμα πρεπει να αλλαχτεί η όχι, θα το δεί ο μηχανικός μου αλλα και αλλαγή να θέλει ψυγείο είναι, δεν ειναι και κατι ακριβό (για μεταχειρισμένο πάντα)

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Τέλος, τα χιλιόμετρα είναι 21.600 και όχι 17.000 που για καποιο λογο θυμομουν, η μαμά βάση πινακίδας και τα φλασάκια υπάρχουν, απλα εβαλε φανάρι led πίσω με ενσωματωμένα φλάς LED και αυτη την aftermarket βαση που θα την αλλαξω γιατι ειναι αηδία και δεν ειναι καν αναδιπλούμενη. Επίσης υπάρχουν και τα 2 μαύρα κλειδιά αλλα και η κάρτα για αντιγραφή κλειδιού που έχει (όπως το κοκκινο κλειδί που εχουν αλλες μοτο)

Βιβλίο σέρβις δεν έχει μου είπε αλλα τα σερβις ειναι καταχωρημενα στο συνεργειο που το παει στους υπολογιστες τους, εαν θελω μπορουμε να παμε να το τσεκαρω και αυτο. Εχει και τα τέλη πληρωμένα και ΚΤΕΟ ολα κομπλέ. 

Τωρα μένει να το πάω στον μηχανικό μου να το δει και αυτός και να μου πει οτι ειναι να μου πει. 

Τροποποιήθηκε από τον graves

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Που πας να μπλέξεις βρε άνθρωπε του Θεού;

Το πίσω λάστιχο που είναι λιωμένο από τα burnouts δεν σε προβληματίζει;

Το "δεν έχει πέσει ποτέ" που έγινε "έχει φάει 2 τούμπες" δεν σε προβληματίζει; 

Το ότι όλα επάνω του είναι σπασμένα από τις βάσεις δεν σε προβληματίζει;

Το ότι το πέταξαν σε αυτή την κατάσταση σε μια αποθήκη δεν σε προβληματίζει?

Αλλά θα σου πει "εγώ το αγαπάω αυτό το μηχανάκι!!!!" Με έναν αρρωστημένο τρόπο θα συμπληρώσω εγώ. 

Ίσως εγώ να είμαι περίεργος, αλλά όταν αποθηκευσα την δικιά μου μοτοσυκλέτα την έπλυνα λες και πήγαινε σε σαλόνι μόδας. Τόσο καθαρή δεν ήταν ποτέ όσο την είχα στα χέρια μου. Και εννοείται ότι φρόντισα όλα επάνω να είναι σε άψογη κατάσταση. Αν τα πράγματα στο μέλλον έρθουν βολικά, θα κάνω μια αλλαγή λαδιών, παραφλου και υγρών φρένων και θα είμαι έτοιμος να πάω βόλτα. 

Και φυσικά θα ντρεπόμουν να δείξω σε υποψήφιο αγοραστή όχημα μου σε τέτοια κατάσταση. Πώς αυτός ο άνθρωπος θα με πείσει ότι ήταν σχολαστικός στην συντήρηση; 

Σκέψου καλά τι πας να κάνεις. Από φίλους, γνωστούς και συγγενείς τρως τους μεγαλύτερους καζους έλεγε κάποτε ο παππούς μου ο μακαρίτης και άδικο δεν είχε ποτέ. 

Καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

giphy.gif

RUN

Τροποποιήθηκε από τον The Dread Rider

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να ενημερώσω οτι μιλάμε για μια μηχανή του 2011 και 22.000χλμ στα 1.500 (χίλια - πεντακόσια) ευρώ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοίταξα ξανά τις φωτογραφίες. Είναι σαν την Anna de Ville μετά από γύρισμα.....

Τροποποιήθηκε από τον ΓιωργοςΤΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ότι σου λένε ψέμματα δεν σε προβληματίζει καθόλου;; Δεν υπάρχει περίπτωση καμία από τις 2 πλευρές να έχει γίνει έτσι λόγω ΣΤΑΤΙΚΗΣ πτώσης.

Και ναι, 1500€ θα μου πεις, αλλά και 500€ να το έδινε, εγώ δεν θα αγόραζα από κάποιον που σαφώς ψεύδεται γιατί δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να μου κρύβει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περα απο τη συνολικα απαραδεκτη κατασταση με προβληματιζει ειδικα το ψυγειο και ακομα περισσοτερο το σημαδι κοντα στην κεφαλη (απο τα αριστερα). Δεν ειναι σημειο που προεξεχει και σε ενα απλο συρσιμο δε δικαιολογειται χτυπημα εκει. Προεξεχει πολυ πιο εξω το μανιταρι και το καλυμμα του ψυγειου. Η μηχανη πρεπει να εσκασε πανω σε κατι.

Για να σε βοηθησω να το σκεφτεις λιγο πιο ουδετερα, προσπαθησε να απαντησεις οσο μπορεις αντικειμενικα στην παρακατω ερωτηση:

Αν εβλεπες αυτες τις φωτογραφιες σε μια αγγελια για ενα Ζ750 Με Ζημια (ετσι θα εγραφε η αγγελια στο car) στα 1500€ θα ελεγες οτι ειναι ευκαιρια; Θα επαιρνες τηλεφωνο την αλλη μερα για να πας να δεις αυτη τη μηχανη απο κοντα μη χασεις το κελεπουρι; Αν ναι, τοτε προχωρα το. Απλα υποψιαζομαι οτι επειδη ηδη το δουλευεις καιρο στο μυαλο σου εχεις κατα καποιο τροπο "δεθει" με τη συγκεκριμενη μηχανη και αυτο δε σε αφηνει να δεις τα πραγματα ψυχραιμα και αντικειμενικα.

Ελεγχος σε καλιμπρα απαραιτητος οπως και να'χει. Το παραμυθι με τα κρασπεδα ξεχνα το.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλες Graves, που πας να μπλέξεις που λέει και ο Γιώργος !!!

Απαπαπαπαπαπα που λέει η Βανδή ή μακριά μακριά που λέει η Πρωτοψάλτη !

Χίλια πράγματα θέλουν άλλαγμα. Και πέρα από αυτά που φαίνονται (πλαστικά, βάσεις, γρατζουνιές, ζάντες κτλ) πόσα θα είναι αυτά που δεν φαίνονται !

Πχ αυτό που σου λένε για τα ρεύματα, ή το ψυγείο....και  ποιός ξέρει τι άλλο.

Ακόμα και οι δισκόπλακες και ας με διορθώσουν οι γνώστες δεν πρέπει να είναι οι μαμά σε μοτοσυκλέτα με 22Κ χιλιόμετρα !!!

Αντίβαρα ? Στο μοτέρ αριστερά που έχει φύγει το χρώμα ?

Γενικά μια κατάσταση που λέει για να μην πω φωνάζει για τον ιδιοκτήτη πολλά πράγματα !

Που πας να μπλέξεις !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οχι ρε μην μασας. καλο πλυσιμο θελει. Και ενα κιλακι μπογια μπλε για να ταιριαζει.

προφανως αστειευομαι. Δωρο να μου την εκαναν θα σκευτομουν που παω να μπλεξω για να την κανω μηχανη. Οχι να πληρωσω κιολας.

εσυ τι θα κανεις δικο σου θεμα.

θυμισε μου ειχες ξανα επαφη με μηχανες? και αν ναι πιανουν τα χερια σου? Θελω να πω γνωριζεις? Σοβαρα ρωταω.

Κατι ακομη.

το ψυγειο πως το δικαιολογισε? Τι σου ειπε οτι επαθε εκει μεσα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 13 λεπτά, το μέλος giorgos.boun έγραψε:

οχι ρε μην μασας. καλο πλυσιμο θελει. Και ενα κιλακι μπογια μπλε για να ταιριαζει.

προφανως αστειευομαι. Δωρο να μου την εκαναν θα σκευτομουν που παω να μπλεξω για να την κανω μηχανη. Οχι να πληρωσω κιολας.

εσυ τι θα κανεις δικο σου θεμα.

θυμισε μου ειχες ξανα επαφη με μηχανες? και αν ναι πιανουν τα χερια σου? Θελω να πω γνωριζεις? Σοβαρα ρωταω.

Κατι ακομη.

το ψυγειο πως το δικαιολογισε? Τι σου ειπε οτι επαθε εκει μεσα?

Ναι, 11 χρονια εχω εμπειρία με μηχανες και εχω αλλάξει διάφορα μοντέλα, σύνολο σίγουρα 10 μηχανάκια. Τα χέρια μου πιάνουν γενικά ναι, τα σέρβις κτλπ π.χ. τα κάνω μόνος μου τα βασικά, μοτέρ δεν βαζω χέρι εννοείται αλλα μπορώ να κάνω (και κάνω) αρκετά πραγματάκια μόνος μου και εχω αρκετά εργαλεία. 

Για το ψυγείο δεν θυμάμαι τι μου είπε και αν μου είπε, θα ρωτήσω αυριο να σας πω. 

Εκει μέσα βασικά πως γίνεται να χτυπήθηκε? Προσπαθώ να σκεφτώ αλλα δεν μου έρχεται κάτι για το πως μπορει να έγινε αυτο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 8 λεπτά, το μέλος graves έγραψε:

Εκει μέσα βασικά πως γίνεται να χτυπήθηκε? Προσπαθώ να σκεφτώ αλλα δεν μου έρχεται κάτι για το πως μπορει να έγινε αυτο

Εφαγε ΚΑΛΗ τράκα στο πλάι Η πέσιμο , άλλαξαν το πλαστικό προστατευτικό που έγινε θρύψαλα, και ίσιωσαν το ψυγείο όσο έπαιρνε για να μη σπάσει, αλλά να κάθεται και το πλαστικό από πάνω.

Γνώμη μου, αν θέλεις να ασχοληθείς και να το έχεις για πρότζεκτ μέχρι να το συνεφέρεις, κάντου μια προσφορούλα 7-8 κατοστάρικα και πάρτο. Αν το θέλεις για να κυκλοφορήσεις αύριο, ξέχνα το. Α και να ξέρεις οτι θα το παντρευτείς. Εχεις κάνα ανηψιό να το κάνεις δωράκι όταν το βαρεθείς;

πριν 3 ώρες, το μέλος graves έγραψε:

το μπροστα φτερο γιατι εσπασε απο την ζαντα

Επιμένεις έεε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@costikos

Ωραίος! Τώρα που το είπες το πρόσεξα. Όλο το ψυγείο είναι στραβό, δεν είναι τοπικά στραβό από χτύπημα πέτρας, για παράδειγμα, κατά την κίνηση. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 33 λεπτά, το μέλος graves έγραψε:

Ναι, 11 χρονια εχω εμπειρία με μηχανες και εχω αλλάξει διάφορα μοντέλα, σύνολο σίγουρα 10 μηχανάκια. Τα χέρια μου πιάνουν γενικά ναι, τα σέρβις κτλπ π.χ. τα κάνω μόνος μου τα βασικά, μοτέρ δεν βαζω χέρι εννοείται αλλα μπορώ να κάνω (και κάνω) αρκετά πραγματάκια μόνος μου και εχω αρκετά εργαλεία. 

Για το ψυγείο δεν θυμάμαι τι μου είπε και αν μου είπε, θα ρωτήσω αυριο να σας πω. 

Για να μην σου παει το μυαλο κατι πολυ κακο θα συμβαινει.

Μια πολυ καλη εκδοχη η παραπανω.

Ναι οκ αν εχεις χρονο και διαθεση να ασχοληθεις 7-8 κατασταρικα ειναι οκ. Εγω στην θεση σου θα το σκευτομουν ακομη και τοσα γιατι θελει πραγματικα εσυ να ψαξεις και να αλλαξεις.

Αλλα και παλι πρεπει να δεις το πλαισιο οπωσδηποτε.

και δεν εχει και abs...?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ξέρω γιατί αυτή η κακεντρέχεια των περισσότερων εδώ μέσα.   Επειδή το παλικάρι έκανε καμία μπαντουλα  περαστικος από την Νίκης ,όταν είχαμε καφετέριες για τα τσικακια , αμέσως να  τον βγάλετε καγκουραιο.:_zeppelin::angel_not:  Το μηχανάκι κάθε αυτό είναι εξαιρετικό!! για τα χρήματα του είναι τρελή ευκαιρία .Δεν έχει τίποτα που δεν φτιάχνεται με λίγο κόλα , zip ties και wd 40.:grin::grin: 

Seriously ,

Το παντελόνι στη πλάτη και τρέχα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Κοίταξα ξανά τις φωτογραφίες. Είναι σαν την Anna de Ville μετά από γύρισμα.....

????? Η Αννα πολλες φορες ειναι σε καλυτερη κατασταση απο αυτο!

@graves ρε τρελε, 

πες οτι παει στο διαολο τα πλαστικα-στασιματα τα φτιαχνεις η παιρνεις καινουρια

το ψυγειο το φτιαχνεις και αυτο (στο gixxer μου ειναι χειροτερο απο ξαπλα, το κολλησα, δε χανει και δουλευει σωστα),

εκει στον αριθμο πλαισιου (στη φωτο με το ψυγειο) τι εχει γινει ρε τρελε?

κανει μπαμ πως το μηχανακι εχει φαει πολυ ξυλο (πως ειναι ετσι οι δισκοι μπροστα? ουτε 5χρονια td's δε γινονται ετσι, χωρις τακακια θα φρεναρε?)

και η τελευταια φορα που του εγινε συντηρηση ηταν οταν ειπε ο γιωργακης το "λεφτα υπαρχουν" ?

γενικα, δε φενεται να γνωριζεις τι να τσεκαρεις-επισκευασεις οποτε ξεχνα το μηχανακι για να εισαι ησυχος, κριμα ειναι να χαλαστεις.

δωσε 1.5κ παραπανω και παρε κατι καλυτερο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα