Jump to content
George4speed

Ζημιές απο "μηχανικούς"

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Θέλω να πώ δύο λόγια για έναν μηχανικό (ο θεός να τον κάνει). Αναφέρομαι στον ********* στην *************. Εκτώς από απαράδεκτος τσαπατσούλης είναι και ΕΠΙ-ΚΙΝ-ΔΥ-ΝΟΣ.Ξαναλέω ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ. Καινούργιο μηχανάκι μου το 701 που του πήγα και μου το κανε μαντάρα.Ξεκινάμε για αρχή

1ον) Κούμπωσε το σωληνάκι της βενζίνης πρόχειρα και τσαπατσούλικα με αποτέλεσμα να χύνεται βενζίνη και το μισό πλαίσιο από αριστερά καθώς και το πίσω αμορτισέρ να γίνουν κατακίτρινα και το χρώμα τώρα δεν επαναφέρεται. Αλλά πάλι καλά να λέω που δεν έπεσε βενζίνη σε κάποιο καυτό μέρος του κινητήρα και δεν λαμπάδιασε ολόκληρο το μηχανάκι.

2ο) Μου άλλαξε τους εργοστασιακούς κολιέδες σύσφιξης από το φιλτροκούτι με άλλους μαϊμού από χρωματοπωλείο.

3ον) Μου έβαλε φτηνιάρικα φλατζακια o-ring με αποτέλεσμα το καύσιμο να μην έχει σωστή πίεση και να εισέρχεται οξυγόνο στο καύσιμο.

Έλεος ένας ειδικευμένος (λέμε τώρα) θα έπρεπε να γνωρίζει πως σε ευρωπαϊκά μηχανάκια δεν χωράνε πατέντες και μαϊμού ανταλλακτικά, βάζεις αυτά που σου δίνει το εργοστάσιο.Δεν μου κάνει καμία εντύπωση που μόνο κάτι παπάκια και χρέπια επισκευάζει.

Τροποποιήθηκε από τον ksino1100
Διαγραφή στοιχείων συνεργείου μέχρι νεοτέρας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

1) Αποψη μου είναι ότι δεν έπρεπε να αναφέρεις το όνομα του μηχανικού σε δημόσιο ποστ.

2) Από τη στιγμή που βλέπεις τι μηχανάκια επισκευάζει γιατί το πηγές εκεί?

3) Γιατί αναφέρεις ότι στα ευρωπαϊκά μηχανάκια δεν χωράνε πατέντες και μαϊμού ανταλλακτικα, στα ιαπωνικά ας πουμε χωράνε? αυτό είναι ρατσισμός ΡΑ-ΤΣΙ-ΣΜΟΣ.

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιώργο ( @George4speed) υποχρεούμαι να διαγράψω τα στοιχεία του συνεργείου.

Υπάρχει μια συγκεκριμένη διαδικασία που ακολουθείται σε περιπτώσεις καταγγελιών. Πρέπει να μας στείλεις με πμ (σε κάποιον συντονιστή εν τέλει) τα στοιχεία σου (ονομ/μο και επιλογή μεθόδου επικοινωνίας) ώστε να διασφαλιστεί αφενός η καταγγελία, αφετέρου η αξιοπιστία του mybike σε περίπτωση που ο νομικός σύμβουλος του συγκεκριμένου επαγγελματία (με ή χωρίς εισαγωγικά) μας στείλει εξώδικο ζητώντας μας να καταθέσουμε στοιχεία σου σε αστυνομικό τμήμα. 

Δεν έχω λόγο να αμφιβάλω για τα γραφόμενά σου. 

Αλλά το πμ σου απλά θα μας επιβεβαιώσει το ρητό για τη γυναίκα του Καίσαρα. 

Υ. Γ. : Συζήτησες μαζί του για όσα μας έγραψες? Τι σου απάντησε ο ίδιος για τις ατασθαλίες? Ποια η στάση του? Και αν ήταν αρνητικός, έβαλες το δικηγόρο σου να του τηλεφωνήσει για να βγάλετε άκρη? Όλα τα λάθη τα έκανε σε μια επίσκεψη συντήρησης ή σε βάθος χρόνου? 

(αν και δεν ήθελα συγχώνευση....)

πριν 1 ώρα, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Γιατί αναφέρεις ότι στα ευρωπαϊκά μηχανάκια δεν χωράνε πατέντες και μαϊμού ανταλλακτικα, στα ιαπωνικά ας πουμε χωράνε? αυτό είναι ρατσισμός ΡΑ-ΤΣΙ-ΣΜΟΣ.

Κανόνισε αλήτη να γίνουμε Αμέρικαν μπαρ εδώ  μέσα :tooth: :grin:

Παίζεις με λάθος λέξεις-κλειδιά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

3) Γιατί αναφέρεις ότι στα ευρωπαϊκά μηχανάκια δεν χωράνε πατέντες και μαϊμού ανταλλακτικα, στα ιαπωνικά ας πουμε χωράνε? αυτό είναι ρατσισμός ΡΑ-ΤΣΙ-ΣΜΟΣ.

Δεν κατάλαβα? 

Αφεντικά και δούλοι τα ίδια γίναμ ούλοι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος karellen έγραψε:

Δεν κατάλαβα? 

Αφεντικά και δούλοι τα ίδια γίναμ ούλοι?

Αντε ρε όλοι. Υπάρχουμε και οι Κινέζοι που δε μας δίνει σημασία κανεις σας! Αλλά θα δείτε! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 7 λεπτά, το μέλος GavriilVet έγραψε:

Αντε ρε όλοι. Υπάρχουμε και οι Κινέζοι που δε μας δίνει σημασία κανεις σας! Αλλά θα δείτε! 

:peep:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 11 ώρες, το μέλος George4speed έγραψε:

1ον) Κούμπωσε το σωληνάκι της βενζίνης πρόχειρα και τσαπατσούλικα με αποτέλεσμα να χύνεται βενζίνη και το μισό πλαίσιο από αριστερά καθώς και το πίσω αμορτισέρ να γίνουν κατακίτρινα και το χρώμα τώρα δεν επαναφέρεται. Αλλά πάλι καλά να λέω που δεν έπεσε βενζίνη σε κάποιο καυτό μέρος του κινητήρα και δεν λαμπάδιασε ολόκληρο το μηχανάκι.

Εγώ σε αλουμινένιο πλαίσιο, που είχε τρέξει επί 5 χρόνια βενζίνη από το ντεπόζιτο, και είχε κάνει κρούστα, όχι απλά κιτρινίλα, έκανα δουλειά με το σπρέυ της Wurth για καθαρισμό φρένων. Θέλει ροή, δλδ δεν ψεκάζεις λίγο και σκουπίζεις, αλλά κάνεις ντους με το σπρέι για συνεχόμενα δευτερόλεπτα, και έγινε λαμπίκο.

Ίσως σου κάνει δουλειά και εσένα, αν δεν βρεις άλλη λύση, δοκίμασε κι αυτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 8 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Εγώ σε αλουμινένιο πλαίσιο, που είχε τρέξει επί 5 χρόνια βενζίνη από το ντεπόζιτο, και είχε κάνει κρούστα, όχι απλά κιτρινίλα, έκανα δουλειά με το σπρέυ της Wurth για καθαρισμό φρένων. Θέλει ροή, δλδ δεν ψεκάζεις λίγο και σκουπίζεις, αλλά κάνεις ντους με το σπρέι για συνεχόμενα δευτερόλεπτα, και έγινε λαμπίκο.

Ίσως σου κάνει δουλειά και εσένα, αν δεν βρεις άλλη λύση, δοκίμασε κι αυτό.

Το μηχανάκι όμως ήταν ευρωπαϊκό ή ιαπωνικό?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 6/6/2020 at 1:02 ΜΜ, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

δουλειά με το σπρέυ της Wurth για καθαρισμό φρένων. 

Την επόμενη φορά δοκίμασε και το industrial cleaner

Για τις εργασίες που κάνεις εσύ με ανακατασκευές κλπ θα σου φανεί χρήσιμο πιστεύω

:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα