Jump to content
Traveler01

Γρηγορο Scooter μεχρι 1500 ευρω (Οχι Mega scooter)

Recommended Posts

Καλησπερα,

πριν απο μερικα χρονια με τη βοηθεια σας ειχα καταληξει στο yamaha crypton X 135 το οποιο και πουλησα πριν λιγες ημερες μετα απο αρκετα χιλιομετρα μαζι του. Ηταν το πιο γρηγορο συγχρονο παπι και για αυτο το ειχα επιλεξει! Το δουλεψα και ντελιβερι και δεν επαθε τιποτα! Θελω ομως να παω σε σκουτερακι αυτη τη στιγμη, και διαθετω 1500 ευρω για την αγορα μεταχειρισμενου! Δυστυχως το μπατζετ δεν ανεβαινει αλλο, κραταω τα υπολοιπα για μεταβιβαση ασφαλεια και ενα κρανος γιατι το δικο μου ειναι πλεον για πεταμα.. 

Χρηση: Μεσα στη πολη, 100-150 χιλιομετρα την εβδομαδα. Ταξιδια οχι, υπαρχει αμαξι! Με ενδιαφερει να εχει γκαζι, μενω σε περιοχη με πολλες ανηφορες και πηγαινω βολτα καμια 25αρια χιλιομετρα με τη γυναικα που και που, δε θελω να δυσκολευεται. Θελω να πιανει 100 στη περιφερειακη θεσσαλονικης γιατι απο εκει παω δουλεια.Το crypton ενταξει ηταν αλλα που και που ηθελα κατι παραπανω σε γκαζι. 

Εχετε να μου προτεινετε μερικα; Παρακαλω οχι mega scooters δε τα μπορω! Κυβικα οσα να ναι εχω το μεγαλο διπλωμα.. 

Ευχαριστω πολυ!

Τροποποιήθηκε από τον Traveler01

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ειχα το 2018  για 3 ημέρες και μπόλικα χλμ ενα Aprilia Scarabeo 300S. 

Δεν ειναι επακριβώς γρήγορο αλλά πιάνει την ταχύτητα που θες εύκολα και εχει τα κυβικά για 2ο άτομο. 

Φρέναρε καλά, δεν έκαιγε τον αμπακο και μου άρεσε η ροπατη λειτουργία. 

Λίγο ηλιθιο το σύστημα για να ανοίξει το ντουλαπάκι αλλά συνηθίζεται. Σε σχέση με το Pcx που έχω τώρα, η συναρμογή δεν είναι τόσο καλή χωρίς όμως να προβληματίζει. 

Εμένα μου αρέσει και στην εμφάνιση. 

Βλέπω ότι παίζουν μτχ στη τιμή που ψάχνεις, αν κάποιος το έχει, να σου πει και τι πρέπει να προσέξεις. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν βρεις στο μπάτζετ σου (κατά καιρούς έχω δει στο car) Carnaby 300. Μοτερικά είναι ίδιο με τα υπόλοιπα 300αρια Piaggio  , αξιόπιστο (αντέχει στα Rent a bike) με αρκετή δύναμη για δύο άτομα , ευέλικτο και ευκολοδήγητο με τροχούς 16'' εμπρός -  πίσω . Από προβλήματα εκτός από ότι μπορεί να βγάλει κάθε μοτ/τα  νομίζω βγάζει ένα πρόβλημα με το immobilizer και εφόσον είναι piaggio δεν θα απέκλεια και άλλα ηλεκτρικά θεματάκια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστω για τος προτασεις! Ψαχνω καρ να δω αν εχει καμμια ευκαιρια εδω. Καμμια αλλη προταση εχουμε; Κατι πιο νεανικο σε στυλ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος Traveler01 έγραψε:

Ευχαριστω για τος προτασεις! Ψαχνω καρ να δω αν εχει καμμια ευκαιρια εδω. Καμμια αλλη προταση εχουμε; Κατι πιο νεανικο σε στυλ;

Ποιο είναι το νεανικό στυλ στα σκουτερ? Ποια δηλαδη θεωρουνται νεανικά και ποια όχι? 

γενική ερώτηση, γιατι εμένα ολα ιδια μου μοιαζουν.  :laugh: 

Τροποποιήθηκε από τον Denzo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν θες κάτι που να κλαρινογαμπριζει εεε να είναι ρετρό εννοώ τι λέω, να έχει γκαζακι και να είναι εντός μπάτζετ σου, θα πρότεινα Beverly cruiser 250 αλλά δεν έχω ιδέα σε τι κατάσταση θα τα βρεις . Ενδεχομένως στα 1500 να είναι όλα ρημαδια, δεν ξέρω 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα μπεβερλυ μαρεσουν από εμφάνιση σκούτερ ως όχι μπανιέρες. 

Κάτι παίζει να βρεις σε αυτά τα λεφτά; σε τι κατάσταση θα είναι όμως.. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περα απο τη πλακα, για το παλιο xmax 250 δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα, ισχυει οτι ειχε θεμα με τη μπαταρια του; Και το πελιο beverly (που δε μου αρεσει σε εμφανιση) λενε οτι ειχε θεματα.. 

πριν 4 ώρες, το μέλος costikos έγραψε:

Ειναι που λέμε:

-Να είναι αληθινη μηχανη

-Να κάνει 1500

-Να ειναι γλήγορο

Διάλεξε 2

Περιγραφεις το παλιο xt 600 η το κτμ lc4? χαχα.. δυστυχως ψαχνω για σκουτερ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σήμερα αποφάσισε το φιλαράκι μου να πουλήσει το σκούτερ του ένα piaggio είναι δεν θυμάμαι ποιο βασικά... είναι 300 κυβικά και είναι σε πολύ καλή κατάσταση γιατί είναι μηχανικός σε τέτοια και τα προσέχει... αν θες στειλε μου πμ να σας φέρω σε επαφή γιατί δεν το έχει βάλει σε αγγελια ακόμα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βρηκα ενα xmax 250 ειναι απο γνωστο, το δινει 1400 ευρω. Υποτιθεται οτι δεν εχει ζημιες. Θα παω να το δω. Αν εχουμε καμμια αλλη προταση για γρηγορο σκουτερ μεχρι 1500 παρακαλω πειτε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 16 ώρες, το μέλος Traveler01 έγραψε:

Βρηκα ενα xmax 250 ειναι απο γνωστο, το δινει 1400 ευρω. Υποτιθεται οτι δεν εχει ζημιες. Θα παω να το δω. Αν εχουμε καμμια αλλη προταση για γρηγορο σκουτερ μεχρι 1500 παρακαλω πειτε.

Αν είναι ίσιο και θέλει λίγα αναλώσιμα για να μαζευτεί, είναι καλή τιμή.

Αλλά όταν έψαχνα εγώ για Χμαξ 250 1400, δεν βρήκα πουθυενά. Έχε τον νού σου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπερα, πηγα το οδηγησα αλλα δε μου φανηκε και πολυ δυνατο, σιγουρα ειναι πιο δυνατο απ το κριπτον χ που ειχα στις τελικες αλλα ηταν καπως ψωφιο στην εκκινηση. Πρεπει να το σκεφτω πολυ καλα πριν το παρω αυτο. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 15 ώρες, το μέλος Multijohn έγραψε:

Liberty 200. Δυνατες εκκινησεις, ροπατο, μεγαλη ροδα αλλα καιει καμποσο για 200cc

ΩΩΩ ρε φιλε, τελικα τα φαντασματα υπαρχουν οντως 🤣

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπερα παιδια, για να μην ανοιγω αλλο θεμα εγιναν καποιες αλλαγες και θα χρειαστω κατι αλλο. Τελικα ηταν σαπια οσα μηχανακια ειδα τοτε που μιλησαμε εδω, δωσαμε το αμαξι και πηραμε ενα μικρο με εργοστασιακο αεριο και δε θα χρειαστω τελικα το μεγαλο σκουτερ. Μηχανακι παλι δεν εχω ομως. Ελεγα να παρω κανα μικρο 50αρη διχρονο τυπου jog για σουπερ μαρκετ και τριγυρω. Κανα 500αρη μπορω να δωσω, τα υπολοιπα φυγανε στη χαρτουρα για την αλλαγη αυτοκινητου... Τι λετε; Ξερω οτι ειναι λιγο μινιον σαν μηχανακι αλλα επειδη εχει και πατωμα και σχεδον μηδεν εξοδα ελεγα να παρω κατι τετοιο. Επειδη δεν εχω ξαναοδηγησει τετοιο πραγμα, η σελα του ειναι οκ για εναν νορμαλ ανθρωπο; 80 κιλα 1.80.. Απο καταναλωση ξερουμε; Φανταζομαι κανα 2.5 λιτρα; Γκαζι; Κατι σαν 4χρονο παπι; 

ΕΥχαριστω ναστε καλα και σορυ για το πριξημο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το jog ειναι μια χαρα για αυτο που το θελεις. Το ειχα καποτε και ηταν και το ποιο σβελτο απο τα 50αρια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα