Jump to content
Keraynos

Μου κατάσχεσαν πινακίδες

Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρέα είμαι καινούργιος στο φόρουμ και ανοίγω αυτό το τοπικ για να ρωτήσω κάτι σχετικά με κατάσχεσης πινακίδας, δουλεύω ντελιβερυ και τώρα με  τν κοροναιο έχει παντού αστυνομία έτσι όπως ήμουν αμέριμνος την πάτησα κ γω και όχι άδικος τα λάθη πληρώνονται. Λοιπόν για να μη τα πολύ λόγο με γράψανε από δική μ αμέλεια πάντα για δίπλωμα καί ασφάλεια για 2 μέρες το άφησα χωρίς ασφάλεια αλά και πάλι δε δικαιολογουμαι το θέμα μου δεν είναι αυτό όμως,έσφαλα και θα πληρώσω,αλά έλα Μ ντε που Μ πήραν και την πινακίδα για 6 μήνες και τώρα δε μπορώ να δουλέψω άρα και να ξεπληρώσω τα πρόστιμα τα και έχω βρεθεί σε απόγνωση. Σκέφτομαι να συνεχίσω να δουλεύω και να βάλω μία πλαστή πινακίδα με τούς ίδιους αριθμούς και να βάλω και την μαμά εξάτμιση για να μη προκαλώ και το κρανακι μου παντα περιμένοντας να μου βγεί η κανονική.Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να την πάρω πιο γρήγορα πίσω? Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία τι επιπτώσεις θα έχω με τούς μπάτσους ? Αυτά από εμένα σρρυ για το πριξιμο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Φτιαξε μια πλαστη και κυκλοφορα.

Ετσι κι αλλιως το κωλαρακι σου συνηθισε γρηγορα απ'οτι φαινεται και θα αντεξεις ευκολα τα χειροτερα.

Τροποποιήθηκε από τον Morx

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαχαχα εσύ πρέπει να είσαι μπάτσος και θιχτηκες δεν εξηγείται αλλιώς.

Αλά μάλλον τα λες εκ πείρας θα έχει περάσει πολλά το κωλαρακι σού

Τροποποιήθηκε από τον Keraynos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

¨Ωπα... 

Μαζευτείτε.

Όχι μην το κάνεις αυτό με την πλαστή πινακίδα.

Απο την στιγμή που αφαιρείται η πινακίδα, δεν επιτρέπεται να κυκλοφορείς. Αν γίνει ατύχημα δεν σε καλύπτεί κανείς.

Πήγαινε στο Α.Τμήμα και ζήτα να μιλήσεις με τον διοικητή. Ζήτα αν γίνεται να σου δωθεί πιο νωρίς η πινακίδα. 

Αφού έχεις πληρώσει το πρόστιμο φυσικά και έχεις την απόδειξη μαζί σου.

Για το κράνος και  το ανασφάλιστο της υπόθεσης δεν θα πω κάτι.. Ξέρεις απο μόνος σου οτι είναι φάουλ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν ας τα πάρουμε απο την αρχή. Κυκλοφορούσες χωρίς κράνος και χωρίς ασφάλεια και για κάποιο λόγο σε σταματήσανε για έλεγχο. Λογικό με τόσα μπλόκα που έχει λόγω της κατάστασης που επικρατεί. Εκεί λοιπόν σου πήραν το δίπλωμα και την άδεια και τις πινακίδες αφού έτσι είναι ο νόμος. Το ίδιο ακριβώς θέμα άνοιξες και σε διπλανό φόρουμ και έπεσε το κράξιμο του αιώνα. Τι διαφορετικό περιμένεις να σου πούμε εδώ;
Πρίν πείς το οτιδήποτε να σου πω ότι μου έχουν πάρει και μένα το δίπλωμα για κράνος, χρόνια πρίν, που δεν είχε καθόλου μπλόκα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω συμφωνω με αυτο που ο Ηλιας εγραψε παραπανω,  αλλα θα προσαρμοσω κατι για την δική σου περίπτωση. Να πας στο Α.Τ. της περιοχης που σε γράψανε, και να ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕΙΣ τον ΜΠΑΤΣΟ διοικητη να στα δώσει, αλλα να αφησεις τη μαγκια σου στο σπιτι και στα φόρα, και να μιλησεις πιο κοσμια εκει, ουτως ή αλλως ο χαμενος της υπόθεσης εισαι εσύ, στο μονο που μπορεις να ΕΛΠΙΖΕΙΣ, ειναι η επιεικια που ισως δείξει σε ενα εργαζόμενο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ κρατάω ότι έχεις συμπεριφερθεί άσχημα, σαν πολίτης, ως προς τις υποχρεώσεις σου στην κοινωνία. Αντί να κοιτάς να διορθώσεις την ασχήμεια σου, την κακή σου συμπεριφορά ως πολίτης, κοιτάς να μπαλώσεις προσωρινά τις συνέπειες που έχει αυτή σου η συμπεριφορά.

Το ακόμα χειρότερο, είναι ότι γράφεις και εδώ και δίπλα, και είσαι ΚΑΙ επιτιθέμενος σε ανθρώπους που σου λένε απέξω-απέξω το σωστό και λογικό.

Κοίτα να είσαι όσο πιο σωστός μπορείς ως πολίτης. Και οι συνέπειες του να ΜΗΝ είσαι, θα εξαφανιστούν από μόνες τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 28 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Εγώ κρατάω ότι έχεις συμπεριφερθεί άσχημα, σαν πολίτης, ως προς τις υποχρεώσεις σου στην κοινωνία. Αντί να κοιτάς να διορθώσεις την ασχήμεια σου, την κακή σου συμπεριφορά ως πολίτης, κοιτάς να μπαλώσεις προσωρινά τις συνέπειες που έχει αυτή σου η συμπεριφορά.

Το ακόμα χειρότερο, είναι ότι γράφεις και εδώ και δίπλα, και είσαι ΚΑΙ επιτιθέμενος σε ανθρώπους που σου λένε απέξω-απέξω το σωστό και λογικό.

Κοίτα να είσαι όσο πιο σωστός μπορείς ως πολίτης. Και οι συνέπειες του να ΜΗΝ είσαι, θα εξαφανιστούν από μόνες τους.

πριν 44 λεπτά, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Εγω συμφωνω με αυτο που ο Ηλιας εγραψε παραπανω,  αλλα θα προσαρμοσω κατι για την δική σου περίπτωση. Να πας στο Α.Τ. της περιοχης που σε γράψανε, και να ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕΙΣ τον ΜΠΑΤΣΟ διοικητη να στα δώσει, αλλα να αφησεις τη μαγκια σου στο σπιτι και στα φόρα, και να μιλησεις πιο κοσμια εκει, ουτως ή αλλως ο χαμενος της υπόθεσης εισαι εσύ, στο μονο που μπορεις να ΕΛΠΙΖΕΙΣ, ειναι η επιεικια που ισως δείξει σε ενα εργαζόμενο.

πριν 1 ώρα, το μέλος strokt up έγραψε:

Λοιπόν ας τα πάρουμε απο την αρχή. Κυκλοφορούσες χωρίς κράνος και χωρίς ασφάλεια και για κάποιο λόγο σε σταματήσανε για έλεγχο. Λογικό με τόσα μπλόκα που έχει λόγω της κατάστασης που επικρατεί. Εκεί λοιπόν σου πήραν το δίπλωμα και την άδεια και τις πινακίδες αφού έτσι είναι ο νόμος. Το ίδιο ακριβώς θέμα άνοιξες και σε διπλανό φόρουμ και έπεσε το κράξιμο του αιώνα. Τι διαφορετικό περιμένεις να σου πούμε εδώ;
Πρίν πείς το οτιδήποτε να σου πω ότι μου έχουν πάρει και μένα το δίπλωμα για κράνος, χρόνια πρίν, που δεν είχε καθόλου μπλόκα.

πριν 5 ώρες, το μέλος HLIAS έγραψε:

¨Ωπα... 

Μαζευτείτε.

Απο την στιγμή που αφαιρείται η πινακίδα, δεν επιτρέπεται να κυκλοφορείς. Αν γίνει ατύχημα δεν σε καλύπτεί κανείς.

Πήγαινε στο Α.Τμήμα και ζήτα να μιλήσεις με τον διοικητή. Ζήτα αν γίνεται να σου δωθεί πιο νωρίς η πινακίδα. 

Για το κράνος και  το ανασφάλιστο της υπόθεσης δεν θα πω κάτι.. Ξέρεις απο μόνος σου οτι είναι φάουλ

πριν 7 ώρες, το μέλος Morx έγραψε:

Φτιαξε μια πλαστη και κυκλοφορα.

Ετσι κι αλλιως το κωλαρακι σου συνηθισε γρηγορα απ'οτι φαινεται και θα αντεξεις ευκολα τα χειροτερα.

Χαμένος κόπος οι απαντήσεις σας ( μου )

Ο τυπάκος έχει την κλασσική συμπεριφορά ορισμένων ντελιβεράδων. Μαγκιά , κομμένη εξάτμιση , παπί υπό διάλυση , ακράνωτος ,ανασφάλιστος, σφάξιμο φαναριών και γενικά του στυλ : κάντε στην άκρη , περνάω εγώ !!!

Βέβαια , μόλις φάνε την μπάμια κλαίγονται ή ακόμα χειρότερα λένε για πλαστές πινακίδες , σε δημόσιο φόρουμ.

Φιλαράκο , όπως έστρωσες κοιμήσου τώρα .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καιρό είχα να σας επισκεφτώ, αλλά βλέπω ότι κάποια πράγματα δεν αλλάζουν....:doh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 λεπτά, το μέλος telephoner έγραψε:

Καλά χωρίς ασφάλεια και σταμάτησες; Ή αυγά ή πουλιά σε τέτοια φάση, γνώμη μου. 

suprise mothefucka !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαλαρώστε ρ παιδιά μη με φάτε αμέσως να σχηματίσετε την άποψη του τύπου καγκουρας ντελιβερας ακρανοτος κτλπ. Αν θέλετε να ξερετευτο κράνος δνντο βγάζω από πάνω μου δε μπορώ να οδηγήσω χωρίς αυτό

Επίσης δεν έχω γράψει σε άλλο φόρουμ χαλαρώστε λίγο οι ξερολες εδώ μέσα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 9 λεπτά, το μέλος Keraynos έγραψε:

Επίσης δεν έχω γράψει σε άλλο φόρουμ χαλαρώστε λίγο οι ξερολες εδώ μέσα

https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=158452

Άλλος ε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε ΝΑΙ ΡΕ ΦΊΛΕ ΤΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΙΣ ΣΟΎ ΛΈΩ ΔΕ ΕΊΜΑΙ ΕΓΏ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΕΓΏ Κ ΑΝ ΣΕ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΙΑ ΔΙΆΒΑΖΑ ΑΥΤΑ Π ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΚΕΊ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΈΜΠΑΙΝΑ ΣΤΟ ΚΌΠΟ ΝΑ ΓΡΆΨΩ ΟΛΟ ΑΥΤΌ ;ΝΤΕ ΓΤ ΜΟΥ ΥΑ ΣΠΑΣΕς ΕΣΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΑ

Και ρε παιδιά έλεος γράφω πάνω χαρακτηριστικά ότι ξέρω ότι έκανα λάθος και δε δικαιλογουμαι μην έρχεστε όλες οι νταντάδες να Μ πιείτε πού πα χωρίς δίπλωμα μου το έχουν πει άλλοι 20 σαν εσάς εγω ζητάω πιθανές λύσεις η ανάλογες εμπειρίες.... Πληροφοριακά πάντα γτ ξέρω ότι θα πέσει πολύ κατσαδα ασφάλεια έβαλα την ίδια μέρα το δίπλωμα μου μένει μόνο η πορεία καί δε θα με βρείτε ποτέ ακρανοτο πάνω στο παπί

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 22 λεπτά, το μέλος Keraynos έγραψε:

το δίπλωμα μου μένει μόνο η πορεία

Δεν ειναι οτι σου πηρε ΚΑΙ το διπλωμα μαζι με την πινακιδα, ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ...?

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μα εγώ δεν έγραψα πουθενά ότι είχα δίπλωμα κ μου το πήραν μόνοι σας το συμπαιρανατε

Τέλος πάντων θα συνεχίσω τη δουλειά με μια ψεύτικη δε βρίσκω άλλη λύση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 19 λεπτά, το μέλος Keraynos έγραψε:

Καλή ερώτηση αλά δε μπορούσα να το αποφύγω

Αυτό δεν το ξέρεις αν δεν το προσπαθήσεις. Περισσότερη αυτοπεποίθηση την επόμενη φορά .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 8 ώρες, το μέλος HLIAS έγραψε:

¨Ωπα... 

Μαζευτείτε.

Ακριβώς θα πας στ διοικητή θα πεις ήταν Αμέλια μου λάθος μου πλήρωσα τα πρόστιμα το όχημα είναι εργαλείο δουλειάς κ πρέπει να βγάλω μεροκάματο για να ζήσω ..90%υα τις πάρεις πίσω 

πριν 8 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Αυτό δεν το ξέρεις αν δεν το προσπαθήσεις. Περισσότερη αυτοπεποίθηση την επόμενη φορά .

Χαχαχαχα

Ώπα τώρα διάβασα ότι δεν είχες δίπλωμα. ..να πας ν βγάλεις κ να πας μετά στ διοικητή μέχρι τότε πες τ αφεντικος να σε βάλει σε άλλο πιστο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 λεπτά, το μέλος Antreasss έγραψε:

Ακριβώς θα πας στ διοικητή θα πεις ήταν Αμέλια μου λάθος μου πλήρωσα τα πρόστιμα το όχημα είναι εργαλείο δουλειάς κ πρέπει να βγάλω μεροκάματο για να ζήσω ..90%υα τις πάρεις πίσω 

Χαχαχαχα

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να τίς πάρω καί εκείνη την στιγμή;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 59 λεπτά, το μέλος Keraynos έγραψε:

Ε ΝΑΙ ΡΕ ΦΊΛΕ ΤΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΙΣ ΣΟΎ ΛΈΩ ΔΕ ΕΊΜΑΙ ΕΓΏ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΕΓΏ Κ ΑΝ ΣΕ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΙΑ ΔΙΆΒΑΖΑ ΑΥΤΑ Π ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΚΕΊ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΈΜΠΑΙΝΑ ΣΤΟ ΚΌΠΟ ΝΑ ΓΡΆΨΩ ΟΛΟ ΑΥΤΌ ;ΝΤΕ ΓΤ ΜΟΥ ΥΑ ΣΠΑΣΕς ΕΣΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΑ

Και ρε παιδιά έλεος γράφω πάνω χαρακτηριστικά ότι ξέρω ότι έκανα λάθος και δε δικαιλογουμαι μην έρχεστε όλες οι νταντάδες να Μ πιείτε πού πα χωρίς δίπλωμα μου το έχουν πει άλλοι 20 σαν εσάς εγω ζητάω πιθανές λύσεις η ανάλογες εμπειρίες.... Πληροφοριακά πάντα γτ ξέρω ότι θα πέσει πολύ κατσαδα ασφάλεια έβαλα την ίδια μέρα το δίπλωμα μου μένει μόνο η πορεία καί δε θα με βρείτε ποτέ ακρανοτο πάνω στο παπί

Δεν είσαι εσύ, και δεν θα έμπαινες στον κόπο να γράψεις όλο αυτό, αλλά έγραψες το ίδιο όλο αυτό στο εδώ φόρουμ, άρα τελικά, μπαίνεις σε κόπο ή δεν μπαίνεις; Μας έχεις μπερδέψει λίγο.

Επειδή σε βλέπω να έχεις λίγο θέμα, το Σ κεφαλαίο είναι στο πλήκτρο S αυτό δίπλα στο A. Στο πλήκτρο W είναι το ς το τελικό το μικρό. Επίσης στα κεφαλαία δεν χρειάζονται τόνοι.

Προσωρινή λύση, να σου δώσω κι απαυτή, μην βάλεις καθόλου πινακίδα, κι όπου βλέπεις μπλόκο, άνοιγε το γκάζι τέρμα. Δεν ξέρω αν θα σωθείς από το μπλόκο, αλλά θα σου φύγει έστω η αμφιβολία.

Καλή συνέχεια στο να είσαι κακός πολίτης, που γράφεις στα τέτοια σου νόμους και κανόνες, το παίζεις μάγκας σε αυτούς που σου λένε πράγματα να σε σώσουν που εσύ τους ρώτησες, και εκεί που πρέπει θα πας σαν την βρεγμένη γάτα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλααααααα... μαλααααα...? Χωρίς να έχει δίπλωμα ξέρετε τi θα πάρει?

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 15 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Δεν είσαι εσύ, και δεν θα έμπαινες στον κόπο να γράψεις όλο αυτό, αλλά έγραψες το ίδιο όλο αυτό στο εδώ φόρουμ, άρα τελικά, μπαίνεις σε κόπο ή δεν μπαίνεις; Μας έχεις μπερδέψει λίγο.

Επειδή σε βλέπω να έχεις λίγο θέμα, το Σ κεφαλαίο είναι στο πλήκτρο S αυτό δίπλα στο A. Στο πλήκτρο W είναι το ς το τελικό το μικρό. Επίσης στα κεφαλαία δεν χρειάζονται τόνοι.

Προσωρινή λύση, να σου δώσω κι απαυτή, μην βάλεις καθόλου πινακίδα, κι όπου βλέπεις μπλόκο, άνοιγε το γκάζι τέρμα. Δεν ξέρω αν θα σωθείς από το μπλόκο, αλλά θα σου φύγει έστω η αμφιβολία.

Καλή συνέχεια στο να είσαι κακός πολίτης, που γράφεις στα τέτοια σου νόμους και κανόνες, το παίζεις μάγκας σε αυτούς που σου λένε πράγματα να σε σώσουν που εσύ τους ρώτησες, και εκεί που πρέπει θα πας σαν την βρεγμένη γάτα.

πριν 4 λεπτά, το μέλος Keraynos έγραψε:

Φίλε μου δεν έχω να πω κάτι η είσαι ΧΑΖΌΣ η το παίζεις δεν εξηγείται αλλιώς διάβασε καλύτερα τι γράφω κ ίσως μετά από από πολλές προσπάθειες να καταλάβεις, επίσης δεν ξέρω αν σ έχει συμβεί να γράψεις κάτι στα γρήγορα και να κάνεις και μερικά λάθη αλά πάντα θα υπάρχει ένα σπασαρχιδη σαν εσένα να πετάγεται σαν τσουτσουνι ,λες κ περίμενα εσένα να Μ πεις ότι τα κεφάλαια δεν θέλουν τόνους αλά αμέσως να ειρωνεία κλασικός ελληναρας

Μια ερώτηση πώς γίνεται να Μ πήραν τις πινακίδες για 6 μήνες ενώ σε φίλο π έφαγε 1500 για επίδειξη ασφάλεια δίπλωμα και πολλά άλλα να έχει ακόμα πινακίδες

Τροποποιήθηκε από τον Keraynos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος Gouky7 έγραψε:

+1.

Έτσι ξεχωρίζουν οι άντρες από τα παιδάκια.

πριν 1 ώρα, το μέλος Keraynos έγραψε:

Καλή ερώτηση αλά δε μπορούσα να το αποφύγω ήταν η πρόστιμο η πρόστιμο απλά

Ε ναι αλλά πρόστιμο χωρίς καταδίωξη είναι η μισή γλύκα. Το λες σε γκόμενα και κοιμάται με τον φίλο σου από τη βαρεμάρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα