Jump to content
Keraynos

Μου κατάσχεσαν πινακίδες

Recommended Posts

πριν 27 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Το Σαββατόβραδό μου το πέρασα στο fb , στη Νο1 σκουτεροσελίδα , συζητώντας με διακεκριμένα μέλη του γιατί ένα γαμωscooter δεν μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς μέσα σε μια πίστα. Άνθρωποι που διαμορφώνουν χαρακτήρες , που εκπροσωπούν λέσχες , που γυρίζουν από μοτομάγαζα σε μοτομάγαζα κλείνοντας εμπορικές συμφωνίες , που αύριο μπορεί και να καθόμαστε μαζί στο ίδιο τραπέζι σε μια πίτα ή μια εκδήλωση ισχυρίζονταν με σθένος και πυγμή πως ένα Τμαξ έχει συμπεριφορά μοτοσυκλέτας, πως θα είναι ανταγωνιστικό μέσα σε μια πίστα και πως θα ντροπιάσει μηχανές τύπου NC700. Το πρόβλημά μου λοιπόν έχει σταματήσει προ πολλού να είναι το παλικαράκι που μπήκε να μας γλεντήσει επειδή δεν είχε τίποτα καλύτερο να κάνει. Επίσης, μια χαρά είναι το mybike σε σχέση με το τι σαβούρα κυκλοφορεί στα σοσιαλ. 

Πριονι το τμαξ παντως :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 29 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Το Σαββατόβραδό μου το πέρασα στο fb , στη Νο1 σκουτεροσελίδα , συζητώντας με διακεκριμένα μέλη του γιατί ένα γαμωscooter δεν μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς μέσα σε μια πίστα. Άνθρωποι που διαμορφώνουν χαρακτήρες , που εκπροσωπούν λέσχες , που γυρίζουν από μοτομάγαζα σε μοτομάγαζα κλείνοντας εμπορικές συμφωνίες , που αύριο μπορεί και να καθόμαστε μαζί στο ίδιο τραπέζι σε μια πίτα ή μια εκδήλωση ισχυρίζονταν με σθένος και πυγμή πως ένα Τμαξ έχει συμπεριφορά μοτοσυκλέτας, πως θα είναι ανταγωνιστικό μέσα σε μια πίστα και πως θα ντροπιάσει μηχανές τύπου NC700. Το πρόβλημά μου λοιπόν έχει σταματήσει προ πολλού να είναι το παλικαράκι που μπήκε να μας γλεντήσει επειδή δεν είχε τίποτα καλύτερο να κάνει. Επίσης, μια χαρά είναι το mybike σε σχέση με το τι σαβούρα κυκλοφορεί στα σοσιαλ. 

Καλά ναι, συμφωνώ.

Τυγχάνει να μην είμαι σε κανένα άλλο μοτοσυκλετιστικό forum ενεργό μέλος, οπότε επέτρεψε μου να κρίνω το σπίτι μου λίγο πιο αυστηρά. Ας είναι, για καλό είναι!:biggrin::baby:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κανονικα τετοια θεματα θα πρεπει να διαγραφονται εξ αρχης. Ο τυπος ντροπιαζει τους μοτοσυκλετιστες και πρεπει να απομονωθεί απο καθε μοτοπαρεα.......Η βλακεια ειναι ανικητη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλος.. @Keraynos

Αρχικά μίλα όμορφα και όχι βρισιές.

Εδώ δεν είναι παιδική χαρά.

Είσαι φουλ λάθος.

Τέλος, εφόσον δεν έχεις δίπλωμα, άδεια δεν νομίζω να πάρεις νωρίτερα.

Και να ξέρεις, πως αν κάνεις το λάθος και βάλεις πινακίδα πλάστη και γίνει ατύχημα την έκατσες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν υπάρχει λόγος συζήτησης, το είπε το παλικάρι πιο πάνω, η πλαστογραφία είναι πλημμέλημα.
Με λίγα λόγια, αυτόφωρο, εισαγγελέας, τακτική δικάσιμος και δίκη.
Όσοι θυμούνται την υπόθεση "Λιάπη" η ποινή ήταν 4 χρόνια εξαγοράσιμα (50€/ημέρα) + 3000 ευρώπουλα πρόστιμο. :cry:

Τώρα να τριγυρνάς χωρίς δίπλωμα, χωρίς ασφάλεια, με "ξετάπωτη", σε περίοδο που είναι γνωστό ότι υπάρχουν αστυνομικά μπλόκα...:think:
Smells like..Troll to me... :crazy:

Το επόμενο πιο ακραίο που θα ακούσουμε, ξεκράνωτος στο παπί, με πράσινη μοϊκάνα, μπλουζάκι ACAB, "αλβανό" στο στόμα και "μπουκάλια" στην τσάντα.
"Παιδιά με σταμάτησαν χωρίς λόγο και μου πήραν τα σώβρακα...Τι να κάνω, να αγοράσω καινούργια, να φορέσω μαγιό ή να κυκλοφορώ "κομάντο"".:rotfl:

Τροποποιήθηκε από τον Canardo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τρολλ είναι ο @Gouky7  που α-π-ο-π-ρ-ο-σ-α-ν-α-τ-ο-λ-ί-ζ-ε-ι (ουφ) την κουβέντα! :ranting3: Εχουμε ένα σοβαρό θέμα να επιλύσουμε και αυτός μας πετάει το δίλλημα σκούτερ vs nc700 στη μπίστα.:wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εν τω μεταξύ το tmax ΔΕΝ είναι σκούτερ. Είναι μοτοσυκλέτα με σουλούπι σκούτερ. Μάλιστα το NC είναι παντελώς ίδια δομή (απλά λίγο καλύτερη ποιότητα-ποσότητα).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το Τμαξ δεν έχει ντεπόζιτο να στηρίξεις τα πόδια, άρα και να στριψεις σε μια πίστα, άρα δεν έχει καμία σχέση σε συμπεριφορά με μια μηχανή σε αυτό το περιβαλλον . Καμία. 

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 21 ώρες, το μέλος Keraynos έγραψε:

Που να πηγενα ρε αλάνια εναν ταπεινό crypton x έχω όχι κάνα ρ6

Ξέρει κανείς αν βάλω μια από αυτές τις πινακίδες π βγάζουν στα μαγαζιά απέναντι από τροχαία με τούς ίδιους αριθμούς πού είχα,σε τυχόν έλεγχο από μπατσονια θα βγαίνει κατεσχεμενη η πινακίδα όταν την χτυπάνε επίσης δε Μ πήραν την άδεια κυκλοφορίας για κάποιο λόγο

1. Δεν είμαι αλάνι και πιστεύω ότι κανένας συνάδελφος από όσους μπήκαν στον κόπο να σου απαντήσουν, είναι. Ο ατυχής χαρακτηρισμός "αλάνια" δεν θα σου προσφέρει την οικειότητα που αναζητάς αλλά δεν έχεις εδώ μέσα ούτε θα σου εξασφαλίσει τη συμπάθεια οπότε ας λείπει. "Κύριοι" για σένα. 

2. Ελπίζω να είσαι σε ηλικία για Α2 αλλιώς ούτε σε 6 μήνες το κόβω... 

3. Υπάρχουν όντως μαγαζιά έξω από τα μεγάλα τμήματα της τροχαίας που φτιάχνουν πινακίδες. Αφού θα είσαι δίπλα, όσο θα εκτυπώνεται η πινακίδα σου, γιατί δεν πας στον αξιωματικό ασφαλείας, εεε συγνώμη, στο μπατσόνι ήθελα να πω, να τον ρωτήσεις αν πειράζει; 

Τροποποιήθηκε από τον CRX

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 10 λεπτά, το μέλος telephoner έγραψε:

Cosmopolitan γιναμε.

How to lose a plate (and many more) in ten days

(σχώρα με θέ μου, κρίμα το ταινιάκι)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Κόψου μόνος σου

Έχεις δίκιο, παρασύρθηκα. Ο καθένας έχει δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζεται και να χαρακτηρίζει εαυτόν κατά το δοκούν. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 4/26/2020 at 3:16 ΜΜ, το μέλος Denzo έγραψε:

suprise mothefucka !

Αυτό το έκανα πέρυσι το καλοκαίρι σε ξεναγό (έχουμε πολύ τουρισμό στα στενά). Δεν είχε την ταμπέλα της μαζί φαίνεται κι είχε σηκώσει το χέρι να την βλέπουν τα προβ... εεε οι τουρίστες.  Φταίω εγώ κύριε δικαστά;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ολοι οι νομμοταγεις πολιτες σε αυτο το φορουμ μαζευτηκατε; Ηρεμιστε λιγο ολοι πεσατε να το φατε το παιδι. Ρωτησε κτ ευγενικα και φαινεται πως καταλαβε το λαθος του. Να δουλεψει θελει οχι να παει να κλεψει. Αν ελεγε για να παει να κλεψει τι θα του λεγατε; Τα ιδια. Ντροπη σας ολους ειλικρινα. Οι περισσοτεροι αν οχι ειστε πολυ μεγαλυτεροι και ααπο εμενα και απο το παιδι που το εγραψε αυτο το θεμα και συμπεριφερεστε τελειως αναγογα. Ο νομος ειναι νομος ως ενα σημειο. Εκανε ενα λαθος το καταλαβε και τωρα θα πληρωσει. ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥ-ΛΕ-ΨΕΙ το καταλαβαινουμε αυτο; Ε; Ωραια. Μετα αναρωτιεστε γιατι η γενια μας ειναι τοσο χαλια , με τετοια παραδειγματα πως να ταν...;

Την 27/4/2020 at 5:17 ΜΜ, το μέλος CRX έγραψε:

1. Δεν είμαι αλάνι και πιστεύω ότι κανένας συνάδελφος από όσους μπήκαν στον κόπο να σου απαντήσουν, είναι. Ο ατυχής χαρακτηρισμός "αλάνια" δεν θα σου προσφέρει την οικειότητα που αναζητάς αλλά δεν έχεις εδώ μέσα ούτε θα σου εξασφαλίσει τη συμπάθεια οπότε ας λείπει. "Κύριοι" για σένα. 

2. Ελπίζω να είσαι σε ηλικία για Α2 αλλιώς ούτε σε 6 μήνες το κόβω... 

3. Υπάρχουν όντως μαγαζιά έξω από τα μεγάλα τμήματα της τροχαίας που φτιάχνουν πινακίδες. Αφού θα είσαι δίπλα, όσο θα εκτυπώνεται η πινακίδα σου, γιατί δεν πας στον αξιωματικό ασφαλείας, εεε συγνώμη, στο μπατσόνι ήθελα να πω, να τον ρωτήσεις αν πειράζει; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λάθος, φίλε. Έκανε ένα λάθος και πάει να το διορθώσει με ένα άλλο λάθος. Χειρότερο. Σαν πολλά λάθη δεν μαζεύονται; 

Όσο για ευγένεια.... δεν είδα τα post του να ξεχειλίζουν... 

Υπάρχουν τρόποι και τρόποι για να πει κάποιος το ίδιο πράγμα. Επίσης, όταν κάνεις τη μαλακία και πόσο μάλλον όταν ξέρεις ότι την έχεις κάνει πρέπει να είσαι έτοιμος να φας τα σκατά. Εδώ ο φίλος ξέρει τι έκανε, ξέρει ότι θέλει να παρανομισει (πολύ) και ξεφουρνιζει ότι δεν έχει δίπλωμα. Και μόλις έπεσε το πρώτο ξεχεσμα άρχισε να μας κράζει. Ε, όχι. Σαν πολύ δεν πάει; Σε τέτοιες περιπτώσεις κάνεις τουμπεκί και δέχεσαι τις παρατηρήσεις. Αν είδες, υπήρξαν άτομα που του απάντησαν όμορφα. Ο φίλος κόλλησε στα δικά του. Ε, από εκεί και πέρα.... Και να το πάω και λίγο προσωπικά, γιατί δικά μου γραπτά παραθέτεις: είμαι από τους ανθρώπους που δίνω πολλές ευκαιρίες, παρά πολλές. Γενικά, αποφεύγω το κράξιμο και εδώ μέσα έχω έρθει σε αντιπαράθεση με άτομα που έχουν σύστημα την ειρωνεία. Αν είχα διαβάσει το θέμα στα πρώτα του post πίστεψέ με η απάντηση θα ήταν σε άλλο ύφος. Δυστυχώς, βλέποντας να έχουν εξαντληθεί 2 σελίδες συζήτησης και ο φίλος να συνεχίζει να μας κοροϊδεύει (ουσιαστικά) εκεί, ναι, θα απαντήσω στο ανάλογο ύφος. 

Όσο για το θέμα της δουλειάς... Τι τον εμπόδισε να πάει να βγάλει δίπλωμα; Και μην μου πεις το οικονομικό. Αν ήθελε να δουλέψει ντελιβερι ας μην έπαιρνε crypton x που το πιο πιθανό είναι να μην μπορεί ηλικιακά να το καλύψει. Ας έπαιρνε κάτι φτηνό και τη διαφορά να την έκανε δίπλωμα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια τέτοια απάντηση την περίμενα...

πριν 42 λεπτά, το μέλος DeadlyGunGR έγραψε:

Ολοι οι νομμοταγεις πολιτες σε αυτο το φορουμ μαζευτηκατε; Ηρεμιστε λιγο ολοι πεσατε να το φατε το παιδι. Ρωτησε κτ ευγενικα και φαινεται πως καταλαβε το λαθος του. Να δουλεψει θελει οχι να παει να κλεψει. Αν ελεγε για να παει να κλεψει τι θα του λεγατε; Τα ιδια. Ντροπη σας ολους ειλικρινα. Οι περισσοτεροι αν οχι ειστε πολυ μεγαλυτεροι και ααπο εμενα και απο το παιδι που το εγραψε αυτο το θεμα και συμπεριφερεστε τελειως αναγογα. Ο νομος ειναι νομος ως ενα σημειο. Εκανε ενα λαθος το καταλαβε και τωρα θα πληρωσει. ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥ-ΛΕ-ΨΕΙ το καταλαβαινουμε αυτο; Ε; Ωραια. Μετα αναρωτιεστε γιατι η γενια μας ειναι τοσο χαλια , με τετοια παραδειγματα πως να ταν...;

Τώρα θες και τα λες?

Δεν μου λες, δεν γνωρίζεις ότι στις υποχρεώσεις σου είναι και η νομοταγής μετακίνηση με το όχημα(εταιρικό ή προσωπικό) από, κατά την διάρκεια, και μετά το πέρας της εργασίας σου?

Το ότι πρέπει να ΔΟΥ-ΛΕ-ΨΕΙ δεν αφορά κανέναν...σιγά μην αποκτήσουμε και ψυχολογικό...αν δεν ενδιαφέρει τον ίδιο που έπεσε σε παρανομία, πίστεψε με, δεν με ενδιαφέρει ούτε στο ελάχιστον εμένα. Εμένα με ενδιαφέρει να μην πέσει πάνω μου όντας χωρίς πινακίδα, ή με πλαστή πικανίδα.

Και πέρα από αυτό, επειδή το βλέπω συχνά να λέγεται, που κολλάει ρε πούστη μου αν είμαστε νομοταγείς στην παρούσα φάση?

Και εγώ κάνω λάθη στην ζωή μου, δεν βγαίνω χωρίς ντροπή να ρωτήσω αν μπορώ να παρανομήσω. Βγάζω το σκασμό και πληρώνω...ή κανονίζω την πορεία μου αναλόγως των συνθηκών...

Ο νόμος είναι νόμος, όχι μέχρι ένα σημείο, αλλά μέχρι το τελικό σημείο...και τα λάθη πληρώνονται. Εμείς όλοι δεν κολλήσαμε στο λάθος που έκανε το παιδί, αλλά στην αποφυγή τεχνιέντως του λάθους με παρανομία.

Υ.Γ.: Είσαι μικρός όπως λες(και γω το ίδιο), σε βλέπω συγχύστηκε το μέσα σου. Προσπάθησε να στοχεύεις πιο καθαρά στα σωστά και τα λάθη...και αναλόγως της σημαντικότητας να δίνεις και τις ανάλογες απόλυτες ή όχι απαντήσεις.

Τροποποιήθηκε από τον st3li0s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 57 λεπτά, το μέλος DeadlyGunGR έγραψε:

Ο νομος ειναι νομος ως ενα σημειο.

Επεξηγώ το like μου για τους λιγότερο μυημένους 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 49 λεπτά, το μέλος CRX έγραψε:

Λάθος, φίλε. Έκανε ένα λάθος και πάει να το διορθώσει με ένα άλλο λάθος. Χειρότερο. Σαν πολλά λάθη δεν μαζεύονται; 

Όσο για ευγένεια.... δεν είδα τα post του να ξεχειλίζουν... 

Υπάρχουν τρόποι και τρόποι για να πει κάποιος το ίδιο πράγμα. Επίσης, όταν κάνεις τη μαλακία και πόσο μάλλον όταν ξέρεις ότι την έχεις κάνει πρέπει να είσαι έτοιμος να φας τα σκατά. Εδώ ο φίλος ξέρει τι έκανε, ξέρει ότι θέλει να παρανομισει (πολύ) και ξεφουρνιζει ότι δεν έχει δίπλωμα. Και μόλις έπεσε το πρώτο ξεχεσμα άρχισε να μας κράζει. Ε, όχι. Σαν πολύ δεν πάει; Σε τέτοιες περιπτώσεις κάνεις τουμπεκί και δέχεσαι τις παρατηρήσεις. Αν είδες, υπήρξαν άτομα που του απάντησαν όμορφα. Ο φίλος κόλλησε στα δικά του. Ε, από εκεί και πέρα.... Και να το πάω και λίγο προσωπικά, γιατί δικά μου γραπτά παραθέτεις: είμαι από τους ανθρώπους που δίνω πολλές ευκαιρίες, παρά πολλές. Γενικά, αποφεύγω το κράξιμο και εδώ μέσα έχω έρθει σε αντιπαράθεση με άτομα που έχουν σύστημα την ειρωνεία. Αν είχα διαβάσει το θέμα στα πρώτα του post πίστεψέ με η απάντηση θα ήταν σε άλλο ύφος. Δυστυχώς, βλέποντας να έχουν εξαντληθεί 2 σελίδες συζήτησης και ο φίλος να συνεχίζει να μας κοροϊδεύει (ουσιαστικά) εκεί, ναι, θα απαντήσω στο ανάλογο ύφος. 

Όσο για το θέμα της δουλειάς... Τι τον εμπόδισε να πάει να βγάλει δίπλωμα; Και μην μου πεις το οικονομικό. Αν ήθελε να δουλέψει ντελιβερι ας μην έπαιρνε crypton x που το πιο πιθανό είναι να μην μπορεί ηλικιακά να το καλύψει. Ας έπαιρνε κάτι φτηνό και τη διαφορά να την έκανε δίπλωμα. 

Φίλε μ παράθεσα το δικό σ γιατί ήταν το τελευταίο που βρήκα.. Σορρυ για αυτο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όποιος δεν έχει οδηγήσει έστω μια φορά χωρίς δίπλωμα/ασφάλεια/πινακίδες ΚΑΙ (&&) δεν έχει μπιστολιάσει μπλόκο μια φορά δεν αξίζει να λέγεται μηχανόβιος, γνώμη μου. Ας πάρει κανά Γκάμπριο (τυχαίο ταγκ @kouler).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος DeadlyGunGR έγραψε:

Το κακό στα φόρα, ειναι οτι γράφει δεν ξεγράφει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 26/4/2020 at 8:50 ΜΜ, το μέλος Keraynos έγραψε:

Το ξέρω ρε φίλε γι'αυτό μπήκα να πάρω μια παραπάνω γνώμη εδώ μέσα,αλά δε γίνεται να μείνω άπραγος πως θα πληρώσω τις κλήσεις αν δεν δουλέψω.

Ας τους να λενε.Πηγαινε φτιαξει μια πινακιδα και κανε την δουλεια σου.

Ψαξε και για μια δευτερη δουλεια γιατι αμα γινει η στραβη μπορει να χρειαστει να πληρωσεις εναν καλο δικηγορο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα