Jump to content
Sign in to follow this  
efkola

Ducati Multistrada V4 2020

Recommended Posts

Οτι θα επεφτε ο V4 θυμα του "αντβεντσουρ" μαρκετινγκ,  ομολογω δεν το περιμενα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ειδα το βιντεο και τις φωτογραφιες.

Το νεο Multistrada ειναι ουσιαστικα ενα premium Africa Twin 1100. Ειναι ενα "σχεδον" καθαρα τουριστικο εντουρο, με το ψαλιδι του, τον 19αρι τροχο του, τις ακτινικες ζαντες, φλας ενσωματομενα στα πλαστικα... Ξεκαθαρα στοχευει να κλεψει αναβατες απο την ΚΤΜ και ταυτοχρονα να παραμεινει ποιο μαζεμενο και ελαφρυ απο το τερας της BMW.

Αλλα δυστηχως δεν ειναι ξεκαθαρος συνεχιστης της σειρας 1200/1260,  εχει γινει ποιο χωματινο και εμενα προσωπικα αυτο δεν μου αρεσει γιατι ποτε δεν ειχα βλεψεις για χωμα με ενα τετοιο μηχαανακι. Κριμα γιατι μου ετρεξαν λιγο τα σαλια με τον νεο V4. Δεν πειραζει, θα μεινω πιστος στο DVT μου μεχρι τα 100Κ και μετα βλεπουμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν θέλαμε τρελά γκάζια , 19αρη τροχό και κλασσικό ψαλίδι , παίρναμε και το ΚΤΜ και μας έμεναν και τέσσερα χιλιάρικα στην τσέπη . Τέτοια ασέβεια απέναντι στο μοντέλο που τους έσωσε από το οικονομικό λουκέτο ούτε εγώ την περίμενα. Κρατάω μια κρυφή ελπίδα για την έκδοση Pikes Peak αλλά πόσα μπορούν να αλλάξουν ; Πραγματική απογοήτευση το V4. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 6 λεπτά, το μέλος Wolf1138 έγραψε:

Τιμούλες ξέρουμε;

Διότι το Pikes ακόμα και με 17 να είναι το κόβω στα 30

Ακριβώς. Πλέον η κουβέντα περιορίζεται στο αν θα βγάλει κι ένα μοντέλο ως σημείο αναφοράς στην κατηγορία και όχι ως υποψήφιο προς αγορά .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όταν λέω εγώ όλοι στην ΚΤΜ θα καταλήξετε δεν με ακούτε! ?

Θα βγάλει κάποια στιγμή, δεν θα βγάλει V4;; ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για το πρώτο 1200s ,το μονομπουζο είχα και έχω soft spot. Aπο τότε που το είδα απο κοντά για πρωτη φορά συγκεκριμένα.

Καπου οταν ξεκίνησαν να βγαιουν τα  μουλτι -"enduro" ψιλο ξενέρωσα και οσο αναφορά αυτό  εδω,  είναι η πρωτη μοτοσικλέτα που δεν σκεφτηκα κατι και με  το που το είδα έιπα  "Ο mlk ενα VW T-ROC R line":plaf:

Τροποποιήθηκε από τον Denzo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 6 ώρες, το μέλος Wolf1138 έγραψε:

Τιμούλες ξέρουμε;

Διότι το Pikes ακόμα και με 17 να είναι το κόβω στα 30

22.390 στο Holland με τα πρωτα κομματια να καταφθανουν τελος Δεκεμβριου (nice XMASS present ? )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πόσος καιρός χρειάζεται λέτε, για να φτάσουμε στο σημείο base models να πωλούνται στα 30.000;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η BMW motorrad να θυμηθει να στειλει μια ευχετηρια Χριστουγεννικατικη καρτα στη Duc γι αυτο το δωρακι που της εκανε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μετά από λεπτομερή ανάλυση με γνωστό μέλος του φόρουμ ο οποίος αρέσκεται στο να βάζει κρέας στον λωκό του οδηγώντας το καινούριο του κάμπριο, καταλήξαμε στο συμπέρασμα πως οι "Ιταλοί" χτυπούν ευθέως το GS με το νέο V4. Σαν να δανείστηκαν το όνομα και την εμπορική επιτυχία των προηγούμενων μοντέλων στην προσπάθεια να κλέψουν όσες περισσότερες πωλήσεις μπορούν από τους Γερμανούς βγάζοντας μια όντως πολύ καλή πρόταση για αυτή την κατηγορία. Το ερώτημα λοιπόν είναι τι θα αντικαταστήσει το Μουλτιστράντα , στη μορφή που το ξέραμε μέχρι σήμερα. Δυστυχώς πάνω σε αυτό μόνο εικασίες μπορούν να γίνουν μέχρι τώρα. Θα είναι ένα εντελώς νέο μοντέλο; Θα επιχειρήσουν να "ντύσουν" το γυμνό δημιουργώντας ένα v4 st ; Θα είναι μια έκδοση Pikes Peak ; Θεωρώ σίγουρο πως δεν θα μείνει ορφανή από πρόταση η Ντουκάτι στην κατηγορία και θα έχουμε νέα σχετικά σύντομα. Αν δεν κάνω λάθος , μένουν ακόμα άλλες 3-4 παρουσιάσεις να δούμε

πριν 47 λεπτά, το μέλος A-nik-i έγραψε:

Εμένα πάντως βλέποντας και τις hd εικόνες εδώ δε μου φαίνεται και τόσο αποκρουστικό

Δεν είναι θέμα αποκρουστικού ή όχι. Όλες οι γενιές Μούλτι, σε βάθος χρόνου , δεν είχαν τις ταξιδιωτικές ικανότητες ενός GS , τα γκάζια ενός ΚΤΜ ή την αξιοπιστία ενός Ιάπωνα. Ήταν η φωνή της λογικής μέσα στην παράνοια του χώματος με 250 κιλά και των 150+ ίππων με ...anakee λάστιχα μέσα σε ένα όμορφο οπτικά περιτύλιγμα. Πλέον χάθηκαν και τα δύο. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 19 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Μετά από λεπτομερή ανάλυση με γνωστό μέλος του φόρουμ ο οποίος αρέσκεται στο να βάζει κρέας στον λωκό του οδηγώντας το καινούριο του κάμπριο,

Καλό παιδι αλλά αμα ξεκινάς χοντάκιας , εκεί καταλήγεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε το 19 μπροστά προφανώς πάει κατευθείαν για το GS. Αν θα καταφέρει κάτι ή απλά θα διώξει και όσους το θέλανε επειδή ήταν για δρόμο θα δείξει.

Τελικά δεν θα βγει μηχανή που να κάνει αυτό που θέλω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 13 ώρες, το μέλος Wolf1138 έγραψε:

Ε το 19 μπροστά προφανώς πάει κατευθείαν για το GS. Αν θα καταφέρει κάτι ή απλά θα διώξει και όσους το θέλανε επειδή ήταν για δρόμο θα δείξει.

Τελικά δεν θα βγει μηχανή που να κάνει αυτό που θέλω.

Άνθρωπος που έδωσε τα χρήματα του για τα μοντέλα 10-19 και θα τα ξαναδώσει για το V4 απλά δεν καταλαβαίνει τι αγοράζει και γιατί. Αν υποθέσουμε πως αυτό είναι το νέο Μουλτιστραντα και τέλος , θεωρώ άκρως ρεαλιστικό ένα 70-80% όσων το είχαν να αλλάξουν κατηγορία / εταιρεία όταν πάνε σε νέα μηχανή. Η ιστορία έχει δείξει πως οποία μηχανή βγήκε για να χτυπήσει απευθείας το GS , έπεσε σε τοίχο. Ρεαλιστικά λοιπόν, περισσότερη χασουρα κόσμου ενδέχεται να έχουν από όσους πάνε σε XR πάρα το αντίθετο . Όμως δεν μπορεί , κάτι άλλο θα ετοιμάζουν . Μένει να δούμε το τι .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Όμως δεν μπορεί , κάτι άλλο θα ετοιμάζουν . Μένει να δούμε το τι .

Εγώ πάντως θα περίμενα το ανάποδο, να έβγαινε το multi όπως θα το περίμενες να βγει, και να έβγαζε και μια έκδοση με 19άρη όπως αυτή που βγήκε, για να κοντράρει (όσο μπορεί) το GS...Για να υπάρχει και αυτή η επιλογή δλδ μπας και κλέψει πελάτες από τις πομώνες... Γιατί αν αυτός είναι ο λόγος που βγήκε με 19, να χτυπήσει το GS... θα πάει άπατο πιστεύω...

Τώρα... από τη στιγμή που βγήκε έτσι... τι; θα περιμένεις ΡΡ με 30.000;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Άνθρωπος που έδωσε τα χρήματα του για τα μοντέλα 10-19 και θα τα ξαναδώσει για το V4 απλά δεν καταλαβαίνει τι αγοράζει και γιατί. Αν υποθέσουμε πως αυτό είναι το νέο Μουλτιστραντα και τέλος , θεωρώ άκρως ρεαλιστικό ένα 70-80% όσων το είχαν να αλλάξουν κατηγορία / εταιρεία όταν πάνε σε νέα μηχανή. Η ιστορία έχει δείξει πως οποία μηχανή βγήκε για να χτυπήσει απευθείας το GS , έπεσε σε τοίχο. Ρεαλιστικά λοιπόν, περισσότερη χασουρα κόσμου ενδέχεται να έχουν από όσους πάνε σε XR πάρα το αντίθετο . Όμως δεν μπορεί , κάτι άλλο θα ετοιμάζουν . Μένει να δούμε το τι .

Οψόμεθα.

Επίσης μη μου θυμίζεις ότι η BMW έχει μηχανή  που ταιριάζει στα θέλω μου ....αλλά είναι BMW ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 38 λεπτά, το μέλος Ravendark έγραψε:

Εγώ πάντως θα περίμενα το ανάποδο, να έβγαινε το multi όπως θα το περίμενες να βγει, και να έβγαζε και μια έκδοση με 19άρη όπως αυτή που βγήκε, για να κοντράρει (όσο μπορεί) το GS...Για να υπάρχει και αυτή η επιλογή δλδ μπας και κλέψει πελάτες από τις πομώνες... Γιατί αν αυτός είναι ο λόγος που βγήκε με 19, να χτυπήσει το GS... θα πάει άπατο πιστεύω...

Συμφωνω με Γιωργο αν και πιστευω οτι βγηκε το μοντελο οπως βγηκε τωρα με σκοπο να ανταγωνιστει αμεσα ΚΤΜ 1290 Adventure και Africa Twin ταυτοχρονα να κλεψει απο GS οσους μπορεσει.

Κατα τ'αλλα με 19αρη μπροστινο, κανονικο ψαλιδι και ψηλες αναρτησεις PP δεν θα μπορεσει ποτε να γινει. Με αυτα τα χαρακτηριστικα για μενα θα ειχε περισσοτερη λογικη να  βγαλουν ενα τουριστικο Streetfighter  V4 (στα προτυπα του Super Duke GT) και να το βαφτισουν PP. Εκει μαλιστα, θα ειχαμε γλεντια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 5 λεπτά, το μέλος steven_04 έγραψε:

Συμφωνω με Γιωργο αν και πιστευω οτι βγηκε το μοντελο οπως βγηκε τωρα με σκοπο να ανταγωνιστει αμεσα ΚΤΜ 1290 Adventure και Africa Twin ταυτοχρονα να κλεψει απο GS οσους μπορεσει.

Κατα τ'αλλα με 19αρη μπροστινο, κανονικο ψαλιδι και ψηλες αναρτησεις PP δεν θα μπορεσει ποτε να γινει. Με αυτα τα χαρακτηριστικα για μενα θα ειχε περισσοτερη λογικη να  βγαλουν ενα τουριστικο Streetfighter  V4 (στα προτυπα του Super Duke GT) και να το βαφτισουν PP. Εκει μαλιστα, θα ειχαμε γλεντια.

Super Duke GT δεν θα γίνει ποτέ όμως! ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 λεπτά, το μέλος Ravendark έγραψε:

Super Duke GT δεν θα γίνει ποτέ όμως! ?

ΕΕΕ ναι, δεν θα το θελαμε τοσο μετριο. Θα γινει πολυ καλυτερο....  ??

ΧΑΧΑΧΑΑΧΑ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 53 λεπτά, το μέλος Ravendark έγραψε:

Μα δεν έχεις άδικο, έτσι είναι. Η εκδοχή που λέει ο steve για ντύσιμο του γυμνού έχει βάση αλλά δεν ξέρω αν έχει λογική. Αφενός μιλάμε για μια κατηγορία που δεν πολυτραβάει εμπορικά , αφετέρου το πρόβλημα παραμένει και δεν είναι άλλο από το ότι πρακτικά η Ντουκάτι μένει χωρίς μηχανή σε μια κατηγορία που δημιούργησε η ίδια. Δεν ξέρω τι σκέφτονται , ειλικρινά. VAG είναι αυτό, δεν αποκλείω μέχρι και μια σειρά Μουλτιστράντα με 17άρη και μονόμπρατσο. Είναι σκέτη θλίψη πάντως αυτό που έκανε η εταιρεία. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η Aprilia φταίει που δεν έβγαλε ένα Caponord με τον κινητήρα του Tuono και βγάλατε όλοι γλώσσα με τους ματρακάδες σας ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Μα δεν έχεις άδικο, έτσι είναι. Η εκδοχή που λέει ο steve για ντύσιμο του γυμνού έχει βάση αλλά δεν ξέρω αν έχει λογική. Αφενός μιλάμε για μια κατηγορία που δεν πολυτραβάει εμπορικά , αφετέρου το πρόβλημα παραμένει και δεν είναι άλλο από το ότι πρακτικά η Ντουκάτι μένει χωρίς μηχανή σε μια κατηγορία που δημιούργησε η ίδια. Δεν ξέρω τι σκέφτονται , ειλικρινά. VAG είναι αυτό, δεν αποκλείω μέχρι και μια σειρά Μουλτιστράντα με 17άρη και μονόμπρατσο. Είναι σκέτη θλίψη πάντως αυτό που έκανε η εταιρεία. 

Μια λύση μένει, να την εξαγοράσει η ΚΤΜ...

πριν 1 λεπτό, το μέλος Wolf1138 έγραψε:

Η Aprilia φταίει που δεν έβγαλε ένα Caponord με τον κινητήρα του Tuono και βγάλατε όλοι γλώσσα με τους ματρακάδες σας ?

Πιο πιθανό να βγάλει Beverly GT...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα