Jump to content
ouraniosvf

Αγορά Sym VF 185

Recommended Posts

πριν 43 λεπτά, το μέλος BlackDiamond έγραψε:

Καρίνα,ναι. ο αυτόματος διορθωτής...

Μιλάμε για ένα παπί, με 1 lt λαδιού, το οποίο κάθεται στο πεζοδρόμιο. Τόσο πολύ ζεσταίνεται δηλαδή?

Δεν είπα τίποτα, διότι μπαίνεις σε μία διαδικασία με πολύ μπλα μπλα, του στιλ «τόσα χρόνια μάστορας είμαι εγώ, και έτσι γίνεται» και όλα αυτά που πραγματικά με κουράζουν. Εάν ο κάθε μάστορας θεωρεί ότι ο τρόπος του είναι ο σωστός , και τα υλικά που χρησιμοποιεί ,είναι αυτά που πρέπει, δεν θα κάτσω εγώ για να του αποδείξω το αντίθετο.

Δεν έχω ούτε την όρεξη, ούτε τη διάθεση, ούτε τον χρόνο. Προτιμώ να πάρω τις βούρτσες μου μετά και να καθαρίσω την αλυσιδίτσα μου με παραφινέλαιο, παρά να χαλάσω ένα τέταρτο εκεί στο μπλα μπλα για να ακούσω στην τελική ότι αυτός ξέρει καλύτερα, και ότι δεν παθαίνει τίποτα η αλυσίδα, και ότι αναλώσιμο είναι και δεν έγινε και κάτι....

Μόνο που με wd40 θα θέλει αλλαγή του χρόνου, ενώ με το παραφινέλαιο, θα βγάλει χρόνια....

Το ίδιο ισχύει και για τα λάδια- σήτα. Απλά θα με χάσει από πελάτη. και αν έκανα το λάθος τόσο καιρό και τον πρότεινα στους γνωστούς μου, να πηγαίνουν εκεί, πλέον δεν....

Ισως αν αρχίσουν να χάνουν πελατεία, να αναθεωρήσουν λίγο τα υλικά και τον χρόνο που ξοδεύουν σε κάθε όχημα...

Γιατί ακόμα και σαν τιμή, ήταν απαράδεκτο.

Πρώτο σέρβις, αλλαγή λαδιών δηλαδή, και έλεγχος στις ντίζες, 30€.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 22 ώρες, το μέλος ouraniosvf έγραψε:

Πάλι καλά που υπάρχει ο βραχνάς εγγυηση, και με κρατάνε όμηρο...

Δεν χάνεις την εγγύηση αν πας σε οποιοδήποτε νόμιμο συνεργείο, σου κάνει την προβλεπόμενη δουλειά και βάλει τα προβλεπόμενων προδιαγραφών αναλώσιμα.

Δλδ σου βάζει σφραγίδα ο νόμιμος μάστορας, σου γράφει τι έκανε, κρατάς και καμιά απόδειξη-τιμολόγιο αγοράς των αναλωσίμων, και η εγγύησή σου ισχύει ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Η δέσμευση του εξουσιοδοτημένου, έχει πάψει να ισχύει, και τα παραπάνω που σου έγραψα είναι νόμος του κράτους εδώ και μια δεκαετία και βάλε.

Θα μου πεις, ποιός ακούει γκρίνιες αν χρειαστεί κάτι στην αντιπροσωπεία (γιατί μόνο αυτό μπορούν να σου κάνουν) , οκ ναι, αλλά να ξέρεις είναι νόμιμο δικαίωμά σου να το πας όπου θέλεις.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Δεν χάνεις την εγγύηση αν πας σε οποιοδήποτε νόμιμο συνεργείο, σου κάνει την προβλεπόμενη δουλειά και βάλει τα προβλεπόμενων προδιαγραφών αναλώσιμα.

Δλδ σου βάζει σφραγίδα ο νόμιμος μάστορας, σου γράφει τι έκανε, κρατάς και καμιά απόδειξη-τιμολόγιο αγοράς των αναλωσίμων, και η εγγύησή σου ισχύει ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Η δέσμευση του εξουσιοδοτημένου, έχει πάψει να ισχύει, και τα παραπάνω που σου έγραψα είναι νόμος του κράτους εδώ και μια δεκαετία και βάλε.

Θα μου πεις, ποιός ακούει γκρίνιες αν χρειαστεί κάτι στην αντιπροσωπεία (γιατί μόνο αυτό μπορούν να σου κάνουν) , οκ ναι, αλλά να ξέρεις είναι νόμιμο δικαίωμά σου να το πας όπου θέλεις.

Στο επόμενο σέρβις ναι, γιατί υπάρχουν πραγματικά καλοί κ σωστοί μηχανικοί εκεί έξω....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 28/5/2019 at 2:11 ΜΜ, το μέλος Yamahas_1 έγραψε:

Μια απορία που έχω πάνω σε αυτό το θέμα. Μετά την αλλαγή που έκανες μόνος σου η εγγύηση θα ισχύει κανονικά?

αν τα λαδια καλυπτουν τις προδιαγραφες που λεει η αντιπροσωπεια,δεν εχεις προβλημα με την εγγυηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντως εγώ θα ήθελα να μπω ένα μπράβο στον @ouraniosvf που μπαίνει εδώ τακτικά, γράφει και μας ενημερώνει για το μηχανάκι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@ouranios20vt Καλησπερα και συγγνωμη που θα βγω λιγο off topic, μιας και το εχεις ψαξει το πραγμα, μηπως γνωριζεις και πως λεγεται το VF 125 στο εξωτερικο? Το ψαχνω αλλα δεν βρισκω τιποτα, η μονη παρουσιαση ειναι απο τον Anton26 (Ελληνας) και δεν το οδηγησε σε βιντεο.

Επισης ειναι ευκολο να βαλει καποιος και το βιντεο οπου αλλαζουν λαδια στα 400χλμ? 

Ευχαριστω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 31 λεπτά, το μέλος AbyssD έγραψε:

@ouranios20vt Καλησπερα και συγγνωμη που θα βγω λιγο off topic, μιας και το εχεις ψαξει το πραγμα, μηπως γνωριζεις και πως λεγεται το VF 125 στο εξωτερικο? Το ψαχνω αλλα δεν βρισκω τιποτα, η μονη παρουσιαση ειναι απο τον Anton26 (Ελληνας) και δεν το οδηγησε σε βιντεο.

Sym Sport Rider 125i

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα φίλοι μ.ξερει κάποιος τι νούμερο κολάρο φοράει το sym vf3i??έχω πάρει ένα όργανο θερμοκρασίας νερού και δεν ξέρω που να το βάλω.αν ξέρει κάποιος να μου πει.ευχαριστω.εχω πάρει αυτό Dynoracing Ψηφιακο Οργανο Θερμοκρασιας Νερου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τελικά ευχαριστημένος με το vf;;;

Την 9/7/2019 at 5:24 ΜΜ, το μέλος ouraniosvf έγραψε:

Στο επόμενο σέρβις ναι, γιατί υπάρχουν πραγματικά καλοί κ σωστοί μηχανικοί εκεί έξω....

τυχαία μπήκα στο φόρουμ γιατί αύριο αγοράζω και εγώ το δικό μου euro 5.

τελικά μετά από τόσο καιρό είσαι ευχαριστημένος με το μηχανάκι το έχεις ακόμα ή το έδωσες;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα