Jump to content
wildbilly

Multistrada 1100s 2007: Να το πάρω ή να σφυρίξω αδιάφορα;

Recommended Posts

Ω ρε σύντροχοι! Δε θέλω να προκαλέσω ταραχή και αναστάτωση μεταξύ ντουκατίστι και τζαπανόφιλων αλλά έχω βρει ένα μούλτι δεκαετίας με 82.000 χλμ...δεν το έχω δει ακόμα από κοντά, ούτε το πήγα ακόμα σε μάστορη να το δει αλλά φίλος ντουκατίστι μου είπε να μείνω μακρυά αφού τα χλμ είναι πολλά και θα μου βγάλει μεγάλες ζημιές...μου είπε χαρακτηριστικά ότι αυτά δεν είχαν περάσει το τεστ αντοχής των 60.000 χλμ και εάν δεν έχει αλλάξει ήδη μοτέρ, είναι επίφοβο να μπλέξω...Εσείς τι λέτε; Είναι κανείς εδώ μέσα με παλιό μούλτι να με διαφωτίσει;

θενκς!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Να σφυρίξεις όσο πιο αδιάφορα μπορείς... Συζητάμε τώρα αν ένα αερόψυκτο μοτέρ μπορεί να φτάσει τις 100.000 χλμ... Γελάει ο κόσμος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1110ς.υγροκαμπανο.εχει λυσει ολα τα θεματα του 1000 που ειναι ξηρο.

φοραει σουηδια μπρος πισω ενω το απλο οχι.

αν τυρει ευλαβικα το σερβις θα θελει στα 88000 βαλβιδες-υμαντες-φιλτρο βενζινας-λαδια κτλπ

ποσα λεφτα το δινει?

ισως να λεμε και το πιο τιμιο και καλο αεροψυκτο μοτερ της ducati.

το ιδιο μοτερ το φοραει το hyper με μοναδικη φορα οτι ειναι ξηρο.

βαλε φωτο να το δουμε και θα σου πω και τιποτα αλλο.

το τεστ αντοχης το αφηνω ασχολιαστο....

Τροποποιήθηκε από τον πυξιδας990

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε μούτρα χάρηκα που σας ξαναβρήκα...το πούλησα το βερσάκι γμτ γμτ, καλό ήταν αλλά πήραν τα μυαλά μου αέρα...αλλά παραπήραν αέρα μου φαίνεται...με το ζόρι μπορώ να πάρω κάποιο φθηνο μοτοσακό εκεί γύρω στα 4 χιλιάρικα, άσε που μπορεί να μην πάρω και τπτ αφού τρέχουν άλλες υποχρεώσεις γμτ γμτ....Τεσπά, αγαπώ ντουκάτια από νιάνιαρο, πάντα ονειρευρόμανε ένα από δαύτα...αλλά ξέρω ότι είναι μοτοσακά που θέλουν στοργή και προδέρμ...αυτό το μούλτι το βρήκα με λίγο πάνω από 4 χιλιάρικα αλλά αν είναι να ρίξω με το καλημέρα κάνα χιλιάρικο και να τρέμω μη μου πάθει τίποτα, αν θα αρπάξει κρύωμα στην αυλή που θα το βάζω κτλ καλύτερα να ψάξω κάνα τζαπάνι...τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους τώλους έτσι δε λένε; 

Μια άλλη εναλλακτική σε ντουκάτι είναι ένα ωραίο μόνστερ 796 του 2010 με 45.000 χλμ αλλά πάλι ισχύουν τα παραπάνω, άσε που στα γεράματα κάνω εγώ τώρα για γυμνά γμτ γμτ; 

Ααααυτά, θενκς για τις απόψεις σας, μάλλον θα προσπεράσω τελικά και θα καταλήξω σε κάνα cbf 1000 ABS που το ψιλοζαχαρώνω από παλιά και θα μου κάνει ταμάμ...Βέβαια είναι και ο τίγρης που λέει ο Λιάκος...Λιάκο σφύρα πλεροφορίες...

θενκς μαλήτες αλλιάδες μηχανόβιοι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοίτα να δεις....μπήκα σε φάση να το δώσω και εγώ για να πάρω διάφορα άλλα. 

1. Street triple (φάση μόνστερ) ναι οκ γαμώ σε όλα μακράν ανώτερο...αλλά αβολο και θέλει και λεφτό το έργο για κάθε μέρα. 

2. 1000αρι.....γελάνε και οι πέτρες με την πάρτη μου. Μεγάλα καράβια μεγάλες φουρτούνες, έχουν σφίξει πολύ οι κώλοι για 1000αρια πλεον (για τα δεδομένα μου, αλλος παίζει να είναι άνετος) 

Πάρε ένα bandit 650 να γουστάρεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπιλλαρε δεν το ξερω καθολου το 1100 αλλα επειδη με το μοτοσακο σου πρεπει πρωτα απ ολα να εισαι ερωτευμενος μαζι του, θα σου ελεγα να βρεις λιγο χρονο να διαβασεις στα ξενα φορα τι γνωμες εχουν οι κατοχοι, τι προβληματα εχουν αντιμετωπισει και να βρεις και 3-4 ανθρωπους σαν τον Πυξιδα να σου πουν και δυο κουβεντες παραπανω. Γενικα προσπαθησε να μαζεψεις αποψεις απο ανθρωπους που αγαπουν αυτο που καβαλανε και οχι απο αυτους που μισουν αυτα που δεν καβαλανε. Να σαι καλα παιχτη και περιμενουμε συντομα καμπανες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να σφυρίξεις όσο πιο αδιάφορα μπορείς... Συζητάμε τώρα αν ένα αερόψυκτο μοτέρ μπορεί να φτάσει τις 100.000 χλμ... Γελάει ο κόσμος.

Show me the receipts ;)

Διακαίωμα έχεις να εκφέρεις άποψη, το να την παραθέτεις ανευ καμιας απόδειξης ή/και επιχειρηματολογίας ομως φίλε Funk κακό πράμα... :grin:

Άμα έχεις όρεξη να διαβάζεις (λέω τώρα)...

247000 μίλια (περίπου 400000χλμ) σε monster 900

Επίσης, εχω φίλο με SS750 που έχει φτάσει τα 200000+Km...

Λέξεις-κλειδιά : Σωστή συντήρηση

Δε ξέρω με το τι μπορεί να γελάσει ο κόσμος

@ΑγριοςΜπίλλυ : Φίλε, τωρα είδα το 2ο σου post : αμα εισαι στα 4χιλιάρικα για Ντούκο...έχεις αρκετές επιλογές και σίγουρα με αρκετά λιγότερα χλμ, εδω μέσα εξάλλου θα σου πουν μονο οτι σπάνε/χαλάνε, πέρνα απο το εξειδικευμένο για Duc forum να σου πούνε γιατί τα μεταχείρο Duc Ελλάδα έχουν πέράσει απο πολλά γνωστά χερια, οχι τπτ άλλο αλλα για να μη σου κάτσει κανα' λεμόνι και μετά φταίνε πάλι τα "Ιταλικά μπουρδέλα που σπάνε/χαλάνε ®"

ΥΓ: Το 796 το κοκκινο που εβλεπες...υπάρχει λόγος που εχει τόσο φτηνή τιμή,"το φτηνό το πληρώνεις ακριβότερα", για'αυτο σου ξαναλέω, περνα φιλε μια βόλτα απο δίπλα για να εχεις μια πιο ολοκληρωμενη αποψη

Τροποποιήθηκε από τον Red1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λογω γυρισμενων κοντερ πολλα μηχανακια απο αυθτα που βλεπουμε εχουν ξεπερασει κατα πολυ τα 100.000 χμ. σκεψου ο καθε ιδιοκτητης να κανει τα 80.000 χμ 30 ,, ε μια 50.000 ανα ιδιοκτητη καλα ειναι πιστευω χαχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γενικα θεματα δεν εχουν τα μοτερ αυτα, το συγκεκριμενο μοτερ το ειχα στο hyper

Αν το εχεις προσεξει ειναι σκυλι μαυρο, αν οχι παλι, κανεις δεν ξερει...

Αν λοιπον ειχα εγω αυτο το multi απο 0 χλμ θα ημουν πολυ ηρεμος για την κατασταση του, αν ηταν να το παρω με 84000 χλμ θα ηθελα να ξερω τον προηγουμενο, το κακο ειναι οτι εχουν ρουλεμαν στον στροφαλο, οποτε ειναι σχετικα ευαισθητα αναλογως συντηρησης, αυτα εν συντομια...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε μούτρα χάρηκα που σας ξαναβρήκα...το πούλησα το βερσάκι γμτ γμτ, καλό ήταν αλλά πήραν τα μυαλά μου αέρα...αλλά παραπήραν αέρα μου φαίνεται...με το ζόρι μπορώ να πάρω κάποιο φθηνο μοτοσακό εκεί γύρω στα 4 χιλιάρικα, άσε που μπορεί να μην πάρω και τπτ αφού τρέχουν άλλες υποχρεώσεις γμτ γμτ....Τεσπά, αγαπώ ντουκάτια από νιάνιαρο, πάντα ονειρευρόμανε ένα από δαύτα...αλλά ξέρω ότι είναι μοτοσακά που θέλουν στοργή και προδέρμ...αυτό το μούλτι το βρήκα με λίγο πάνω από 4 χιλιάρικα αλλά αν είναι να ρίξω με το καλημέρα κάνα χιλιάρικο και να τρέμω μη μου πάθει τίποτα, αν θα αρπάξει κρύωμα στην αυλή που θα το βάζω κτλ καλύτερα να ψάξω κάνα τζαπάνι...τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους τώλους έτσι δε λένε; 

Μια άλλη εναλλακτική σε ντουκάτι είναι ένα ωραίο μόνστερ 796 του 2010 με 45.000 χλμ αλλά πάλι ισχύουν τα παραπάνω, άσε που στα γεράματα κάνω εγώ τώρα για γυμνά γμτ γμτ; 

Ααααυτά, θενκς για τις απόψεις σας, μάλλον θα προσπεράσω τελικά και θα καταλήξω σε κάνα cbf 1000 ABS που το ψιλοζαχαρώνω από παλιά και θα μου κάνει ταμάμ...Βέβαια είναι και ο τίγρης που λέει ο Λιάκος...Λιάκο σφύρα πλεροφορίες...

θενκς μαλήτες αλλιάδες μηχανόβιοι!

- Αρκεί να μην πάρει και ο λώκος σου αέρα......:laugh::tongue:

- Θα σας μαζέψω καμμιά ώρα όλους εσάς που ζαχαρώνετε τώρα τελευταία CBF-1000 και μου το πετάτε έτσι μες τα μούτρα, και θα φάτε πολύ ξύλο ωρέ. :knuppel2: Σαν άνοιξα τα μάτια για το ποιό είναι το μηχανάκι το σωστό και θα μου τα φάτε όλα...... :tooth::tease:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αγαπώ ντουκάτια από νιάνιαρο, πάντα ονειρευρόμανε ένα από δαύτα...αλλά τελικά και θα καταλήξω σε κάνα cbf 1000 ABS 

giphy.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το εχει ο αδερφος μου με τα ιδια πανω κατω χιλιομετρα και δεν του εχει κανει κιχ.Με πορτογαλια,ισπανια,τσεχια,ολανδια,αυστρια στα ταξιδια του σε διαφορετικες χρονιες.

Το μονο μειον που εχω να πω ειναι η τιμη για  σερβις και οτι του εχει σπασει 3 φορες ο δεξιος καθεφτης,το λεω γιατι δεν τους πουλανε ξεχωριστα και αναγκαζεται να παρει ζευγαρι....εχει 3 αριστερους στην αποθηκη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειχα το 1000 και μετα το 1100 -πολυ πολυ πολυ ευχαριστημενος ..... Μην κοιταξεις το κοκκινο με τα 4750 του εμπορου ,ειναι το παλιο δικο μου κλεμμενο με αμφιβολη πλεον ιστορια και ψευτικα χιλιομετρα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντως αυτη ειναι η μαγκια με τα μουλτι.Μια αγγελια να δειξεις το λιγοτερο η μιση Ελλαδα θα σου πει τι προιστορια εχει.Μιλαμε για χοντρο κυκλωμα! :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα