Jump to content
wildbilly

Multistrada 1100s 2007: Να το πάρω ή να σφυρίξω αδιάφορα;

Recommended Posts

Το εχει ο αδερφος μου με τα ιδια πανω κατω χιλιομετρα και δεν του εχει κανει κιχ.Με πορτογαλια,ισπανια,τσεχια,ολανδια,αυστρια στα ταξιδια του σε διαφορετικες χρονιες.

Το μονο μειον που εχω να πω ειναι η τιμη για  σερβις και οτι του εχει σπασει 3 φορες ο δεξιος καθεφτης,το λεω γιατι δεν τους πουλανε ξεχωριστα και αναγκαζεται να παρει ζευγαρι....εχει 3 αριστερους στην αποθηκη.

Για τους καθρευτες υπαρχει λυση, και για aftermarket που ειναι ιδιοι με ducati perfomance (βγαζει μερικα ωραια σχεδια) αλλα και για ιδιους με τους μαμα.. Λυνεται το προβλημα και με τα μισα λεφτα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δε διαβάζω τίποτα πέραν του πρώτου ποστ ρεζίλι του Τζαπανιού παλιόμπιλα που άμα σε είχα τώρα μπροστά ......σου λέω μόνο ένα : 

Η φωτεινή πλευρά της ζωής είναι μία : 

japanese_navy_grunge_flag_by_encleaver.j

:2funny: Πάρε μωρή παλόγρια ότι θες και σου κάνει κλικ, δε μαμιέται μια ζωή την έχουμε, γυμνασμένο παιδί είσαι μπορείς να σμπρώχνεις....:2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προπαγάνδα υπέρ Ιταλικών mode on.....:2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προπαγάνδα υπέρ Ιταλικών mode on.....:2funny:

οτι και να κανετε ,εχετε παρει την κατω βολτα......βαλοσαστε απο παντου,κουγκι θα γινεται με σενα σαμουηλ....:biggrin::biggrin::biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οτι και να κανετε ,εχετε παρει την κατω βολτα......βαλοσαστε απο παντου,κουγκι θα γινεται με σενα σαμουηλ....:biggrin::biggrin::biggrin:

Α χα χα χα χα ελάτε ελάτε  άμα γίνει Κούγκι πάντως θα σας πάρω μαζί μου χωρίς προσπάθεια και άσκοπη κατανάλωση εκρηκτικών ...θα εκραγείτε μόνοι σας....:2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άρχοντα του Ακροκορίνθου αν βασιζόμουν στη γνώμη του κοινού για να πάρω τα  Aprilia που γούσταρα  που συνεχώς χαλανε καίγονται ανατινάζονται καταστρέφονται, η θα ήμουν χωρίς μηχανή, η θα επαιρνα μηχανή που δεν γουσταρα.

Πήρα τελικά αυτές που ήθελα με συνοπτικές διαδικασίες  και χωρίς να διυλίσω τον κώνωπα. Και το μικρός μονοκυλινδρος  πήγασος έχει πλέον ξεπεράσει τις 130.000 χιλιόμετρα και συνεχίζει απτόητος για τις 200.000 ενώ ο μεγάλος Caponoδοντος αδελφός του μόλις πάτησε τις 100.000.

Εντάξει έβγαλαν και μερικές ζημίες στα τόσα χιλιόμετρα, ο πήγασος έχει κάψει έναν ανορθωτή μια λάμπα πορείας ένα λαμπάκι στροφόμετρου έχει κοψει 3 ντιζες κοντέρ και πρόσφατα άλλαξα και τον ατέρμονα τροχού του ταχυμέτρου που τα έπαιξε.

Α… και την προηγούμενη εβδομάδα άλλαξα και δίσκους συμπλέκτη, ανεπίτρεπτο, ούτε 200.000 χιλιόμετρα δεν κράτησαν. Αν@θεματισμενα Ιταλικα την ψυχη μου εχετε φαει

ας αυτα. Σιγουρα υπαρχουν προβληματα και απλα δεν τα λες :beee::beee::beee:

:grin::grin::tooth::tooth::tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

#naftilos καλά όλα τα άλλα, αλλά να σου κάψει και λάμπα δηλαδή μια σωστή μηχανή δεν θα βγει? αυτά είναι παίρνεις μια μηχανή να την χαρείς και σου και την λάμπα. Αμήν πια.

Τροποποιήθηκε από τον nikos_pc

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Α χα χα χα χα ελάτε ελάτε  άμα γίνει Κούγκι πάντως θα σας πάρω μαζί μου χωρίς προσπάθεια και άσκοπη κατανάλωση εκρηκτικών ...θα εκραγείτε μόνοι σας....:2funny:

TNT λεμε.....AC/DC και ετσι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

TNT λεμε.....AC/DC και ετσι...

ΤαχυσύνδεσμοιΝοΤζαπάν λέμε και έτσ....ξεύρουν οι Απριλιανοί σχετικώς......:2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρεμάλια, ε ρεμάλια!

Μια κουβέντα είπα και γω και γίνατε αχταρμάς...ημίτρελοι μεκανόβιοι...εγώ ή θα ακούσω το Σάββα και θα πάρω σκούτερ τζαπάν ή θα ακούσω τον Ναυτίλο και θα ακολουθήσω την ψυχή μου...τι να το κάνω το όποιο φθηνό τζαπάνι, καλό χρυσό αλλά να μη με ταυλώνει; πόσα ακόμα χλμ θα αντέξουν τα γέρικα κόκκαλα μου έτσι κι αλλιώς; Ενώ αν έχω στην αυλή το εργαλείο που θα με αναστατώνει, ας ρισκάρω την έξτρα φροντίδα...άλλωστε όλα τα ωραία πράγματα είναι ή επικίνδυνα ή ακριβά ή και τα δύο...θα δω εκείνο το εργαλείο που έλεγε και ο συμφορουμίτης πιο πάνω και βλέπουμε...για δείτε το, είναι το απλό, δεν έχει πολλά έξτρα αλλά φαίνεται αξιοπρεπές...https://www.car.gr/9141237-ducati-multistrada-1100

Για πείτε και γι αυτό...

https://www.car.gr/9453357-ducati-multistrada-1100-multistrada-s

Τροποποιήθηκε από τον wildbilly

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΤαχυσύνδεσμοιΝοΤζαπάν λέμε και έτσ....ξεύρουν οι Απριλιανοί σχετικώς......:2funny:

Στον πήγασο με τα 130.000 + χιλιομετρα δεν άλλαξα τίποτα πλην των προαναφερθέντων με τους ταχυσυνδεσμους της μανας του είναι. Στο Caponoδοντο με τα 100.000 χιλιομετρα έχω αλλάξει ταχυσυνδέσμους και τους πολλαπλασιαστές25 ευρώ οι μεταλλικοί ταχυσυνδεσμοι και 4 πολλαπλασιαστές επί 55 ευρώ 220 ευρώ και τέλος. E ενταξει έχω αλλάξει και 2 φορές αλυσίδα, μια φορα ρουλεμαν τιμονιου, μια φορα τσιμουχες στις εμπρος μπουκαλες, μια φορα τα ρουλεμαν του πισω τροχου, μια φορα τη μεμβρανη υποπιεσης του συμπλεκτη και τις λαμπες της μανας του με philips x-treme +80%.

Τις τσεπες μου εχει αδειασει λεμε, δεν προκανω να πληρωνω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρεμάλια, ε ρεμάλια!

Μια κουβέντα είπα και γω και γίνατε αχταρμάς...ημίτρελοι μεκανόβιοι...εγώ ή θα ακούσω το Σάββα και θα πάρω σκούτερ τζαπάν ή θα ακούσω τον Ναυτίλο και θα ακολουθήσω την ψυχή μου...τι να το κάνω το όποιο φθηνό τζαπάνι, καλό χρυσό αλλά να μη με ταυλώνει; πόσα ακόμα χλμ θα αντέξουν τα γέρικα κόκκαλα μου έτσι κι αλλιώς; Ενώ αν έχω στην αυλή το εργαλείο που θα με αναστατώνει, ας ρισκάρω την έξτρα φροντίδα...άλλωστε όλα τα ωραία πράγματα είναι ή επικίνδυνα ή ακριβά ή και τα δύο...θα δω εκείνο το εργαλείο που έλεγε και ο συμφορουμίτης πιο πάνω και βλέπουμε...για δείτε το, είναι το απλό, δεν έχει πολλά έξτρα αλλά φαίνεται αξιοπρεπές...https://www.car.gr/9141237-ducati-multistrada-1100

Για πείτε και γι αυτό...

αυτό στο Αίγιο φαίνεται οπτικά σε καλύτερη κατάσταση....θα άρχιζα τουλάχιστον από αυτό

Σαν μηχανή τα σπάει το γνωρίζεις ήδη, τώρα  σέρβις ανταλλακτικά πιστεύω ότι για αυτό το μοντέλο υπάρχουν τα πάντα.....

Ζημίες άσε να το καβαλήσεις και βλέπεις ...στο τέλος κάνεις λογαριασμό όχι στην αρχή....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στον πήγασο με τα 130.000 + χιλιομετρα δεν άλλαξα τίποτα πλην των προαναφερθέντων με τους ταχυσυνδεσμους της μανας του είναι. Στο Caponoδοντο με τα 100.000 χιλιομετρα έχω αλλάξει ταχυσυνδέσμους και τους πολλαπλασιαστές25 ευρώ οι μεταλλικοί ταχυσυνδεσμοι και 4 πολλαπλασιαστές επί 55 ευρώ 220 ευρώ και τέλος. E ενταξει έχω αλλάξει και 2 φορές αλυσίδα, μια φορα ρουλεμαν τιμονιου, μια φορα τσιμουχες στις εμπρος μπουκαλες, μια φορα τα ρουλεμαν του πισω τροχου, μια φορα τη μεμβρανη υποπιεσης του συμπλεκτη και τις λαμπες της μανας του με philips x-treme +80%.

Τις τσεπες μου εχει αδειασει λεμε, δεν προκανω να πληρωνω

Είναι ειδικής κατασκευής τα δικά σου Θωμάκο , τα άλλα όμως οέο ?

Ξεχνάς αλλά δεν πειράζει είναι της ηλικίας, θα συνηθίσεις...στο φόρουμ σας είναι εκτός των άλλων....και στο δρόμο είναι...τα μαζεύει η οδική ...δεν με πείθεις πάρε Τζαπάνι να βρεις την υγιά σου λέμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρεμάλια, ε ρεμάλια!

Για πείτε και γι αυτό...

το πλεον δυσευρεστο πραμα στο classic multi(ετσι τα λενε οι ιταλοι απεναντι) ειναι οι πλαινες βαλιτσες.ταιριαζουν μονο οι μαμα που χωνονται και εξαιρετικα μεσα στη μηχανη,κοινως εξεχουν ελαχιστα.αυτες ειναι 35λιτρα εκαστη.το θεμα ειναι οτι απλα δεν βρισκονται.απο κει και περα με πατεντα που εχουν κανει κατα κορον απεναντι(ITALIA) και εχουν και σελιδα στο FB,μπορεις να προσαρμοσεις givi κλτπ...αλλα θα εξεχει.για μενα παρε το απλο,να σου μεινει και κανα χιλιαρικο να χωσεις διαφορα αξεσουαρ που θα χρειαστουν.και που σαι...το καλοκαιρακι που περασε,με το 1000αρι εκανα ενα ταξιδακι 3500χλμ βαλκανια καταδρομικο τετραημερου,εκει στα μερη σου που λεμε....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και στα μπαρακια...??

κανονικα και με τον παρανομο νομο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαίρε αγριομπίλιζα, καλό ψάξιμο φίλε.

Το μούλτι το έχει και ο Βίκτωρας (vittorio) και κάπου εδώ μέσα είχε γράψει τις εντυπώσεις του. Το μηχανάκι είναι ξυράφι και πανάλφρο, τα μόνα κουσούρια που θυμάμαι να είχε γράψει είναι ο πλαγιοστάτης που πιάνει στο κάρτερ (αλουμινένιο) και εύκολα τρώει/ξεχειλώνει τα πάσα και θέλει πατέντα, δεν την θυμάμαι. Επίσης το φέρινγκ που εδράζεται στο τιμόνι φέρνει κουνήματα στα πολλά. Α, και οι καθρέφτες που έγραψαν παραπάνω, τα στελέχη τους είναι από ζαχαροκάλαμο και σπάνε με το κοίταγμα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα