Jump to content
Captain Slow

Τεμαχισμος Βασιλοπιτας Βορειων 2017

Recommended Posts

Παίδες ξεκινάμε καθαρή & ονομαστική ψηφοφορία.

Η ψηφοφορία λήγει Σάββατο 31/12 το βραδυ.

Το σημείο συνάντησης θα οριστεί το Σάββατο (ανάλογα με τον προορισμό).

Η ώρα/μέρα συνάντησης θα είναι 11.00 την Κυριακή.

Κυριακη 22/1/2017 η Κυριακη 29/1/2017.

Ο καθένας προτείνει ότι γουστάρει (όχι μόνο τα 2-3 μέρη που έχουν παίξει).

Ψήφοι "δεν έχω πρόβλημα" και "όπου να ναι" θα πάνε στην χωματερή. Κανένας δεν έχει πρόβλημα, όλοι παρέα θέλουμε να πάμε.. αλλά ας πει ο καθένας που γουστάρει και θα πάμε όπου αποφασίσει η πλειοψηφία.

Πάμε λοιπόν..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ θα είμαι το Σαβ/κο 21-22/1 Θεσ/νίκη οπότε ψηφίζω την Κυριακή 22. Για την τοποθεσία ας επιλέξουν οι γνώστες της πόλης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφού δεν έχω πρόβλημα όπου και να είναι και όποια μέρα, τότε δε μπαίνω στη διαδικασία να ψηφίσω μη μπερδεύω την κατάσταση.

Καλή χρονιά να έχουμε και με το καλό να κόψουμε την πίτα μας. Δεν έχω κάτι άλλο να πω γιατί είμαι σίγουρος ότι θα έχει πολύ φαΐ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν έχω θέμα ως προς την ημερομηνία της κοπής, για την τοποθεσία θα πρότεινα αν γίνετε το χωριό του φίλου μας του φούρναρη μιας και ήταν η καλύτερη κοπή των τελευταίων χρόνων ( Γνώμη  μου ).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ημερομηνία: Κυριακή 29/01

Μέρος: Ορεινή Χαλκιδική (πχ Ταξιάρχη ή Πολύγυρο)

Υ.Γ. 1

Το αρχικό post λέει να προτίνει ο καθένας ότι θέλει και το βλέπουμε. Με αυτό υπόψιν, αν γίνει η κοπή όπου είναι να γίνει, τα διαδικαστικά (κλείσιμο μέρους-ταβέρνας κλπ κλπ) ποιος θα τα κανονίσει για το μέρος που προτάθηκε και επιλέχθηκε;

Υ.Γ. 2

Πρότινα ορεινή Χαλκιδική, γιατί θα με έψηνε πχ να βρούμε μια ωραία ταβερνούλα να κλείσουμε σε κάνα χωριό, να χει και το καφεδάκι του και το φαγάκι του, να μπορούν και οι υπόλοιποι της Βόρειας Ελλάδας να έρθουν καθότι γεωγραφικά είναι κάπου στη μέση της Μακεδονίας, οπότε να βολεύει αλλά και για τους πολλούς Θεσσαλονικείς να κάνουν τη βολτούλα τους και το τζέρτζελό τους, αλλά κυρίως γιατί τα τελευταία χρόνια που έρχομαι ανελλιπώς στην κοπή πίτας, δεν έχουμε πάει, ούτε έχουμε προτίνει κάτι προς τα εκεί.

Έχουμε πάει Νομό Πιερίας, Νομό Σερρών (x2), Νομό Καβάλας, Νομό Κιλκίς που όλα είναι σχετικά προς το κέντρο της Βορείου Ελλάδος, γεωγραφικά, έτσι ώστε να βολεύει για τους περισσότερους, αλλά ποτέ προς Χαλκιδική.

Τι λέτε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

22 του μηνος θα με κρατανε μακρια στρατιωτικες υποχρεωσεις. 29 του μηνος μπορω.

Πριόνια;;; 17 χιλιόμετρα από το λιτόχωρο. Περιορισμένος χώρος. Μια ταβέρνα είναι όλο κι όλο...

Ο καφές Παλαιο παντελεήμων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα σε όλους,

Ποια είναι τα 2-3 μέρη που έχουν παίξει ;

Θα σας πρότεινα Βέροια για καφέ και Νάουσα για φαγητό η το αντίθετο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν γίνεται.  Ο χώρος της λέσχης δεν είναι διαθέσιμος για λόγους που δεν είναι της παρούσης στιγμής  να εξηγήσω. 

Δυστυχώς. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν γίνεται.  Ο χώρος της λέσχης δεν είναι διαθέσιμος για λόγους που δεν είναι της παρούσης στιγμής  να εξηγήσω. 

Δυστυχώς. 

Καλησπέρα,

Νομίζω  . . . ότι δεν καταλαβαίνω τι εννοείς "o χώρος της λέσχης δεν είναι διαθέσιμος" . . .

Προτάσεις όμως δεν βλέπω να γίνονται.

Εναλλακτικά ψηφίζω Πριόνια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λέσχη λέμε το κτίριο πολλαπλών χρήσεων  του πολιτιστικού συλλόγου του χωριού στο οποίο έγινε η κοπή της πίτας των Βορείων το 2013.  Με μεγάλη ομολογουμένως επιτυχία. 

Φέτος όμως δεν είναι διαθέσιμη. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα,

Νομίζω  . . . ότι δεν καταλαβαίνω τι εννοείς "o χώρος της λέσχης δεν είναι διαθέσιμος" . . .

Προτάσεις όμως δεν βλέπω να γίνονται.

Εναλλακτικά ψηφίζω Πριόνια.

Προφανώς ο Fournaris δεν απαντούσε σε δικό σου σχόλιο, αλλά σε κάποιο από τα παραπάνω που πρότιναν να πάμε στο χωριό του.

Cool.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Thassos_Karitsa_160723_160807_437_resizeimages.jpg

Αριοπρινο .Ψησταρια,πανω απο το στομιο,στους προποδες του κισσαβου.

Εχουμε παει προσφατα,εχει πολυ καλο σπιτικο φαγητο,καλες τιμες,πολυ ομορφο μερος μεσα στο δασος,με τζακι και οι ιδιοκτητριες ειναι bikers friendly.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προφανώς ο Fournaris δεν απαντούσε σε δικό σου σχόλιο, αλλά σε κάποιο από τα παραπάνω που πρότιναν να πάμε στο χωριό του.

Cool.

Cool.

Έτσι όπως ειπώθηκε . . . συγνώμη.

Παρεμπιπτόντως, Schumi πήρες τηλέφωνο τον Σάκη για τα ''καλούδια'' που ήθελες για το τιγράκι ; (είχα μιλήσει μαζί του και τα είχε καινούργια και σε καλές τιμές).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όχι φίλε μου, δυστυχώς αμέλησα τελείως.

Στείλε μου ΠΜ για να μην χαλάμε το θέμα, να τα πούμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μέσα για Αριοπρίνο και για 29/1/2017

Doctor και Παναγιώτης θα πάτε 29/12/2017 ??????????

:tooth:  :tooth:  :tooth: 

Καλή χρονιά ρεμάλια   :cheers:

Τροποποιήθηκε από τον tre

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μέσα για Αριοπρίνο και για 29/1/2017

Doctor και Παναγιώτης θα πάτε 29/12/2017 ??????????:baby::baby::baby:

:tooth:  :tooth:  :tooth: 

Καλή χρονιά ρεμάλια   :cheers:

29/1/2017 ................

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλή χρονιά σε όλους!

Οπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος θα έρθουμε με την Ελενίτσα στο κοπή! Το μέρος ελάχιστα μας ενδιαφέρει όπως και ο καιρός ή η θερμοκρασία (αρκεί να μη βρέχει) όμως έτσι για να πω το μακρύ μου, προτείνω Πευκοχώρι Χαλκιδικής και γιατί όχι να το συνδυάσουμε με γύρο πρώτου ποδιου αν θέλουμε. Οχι οτι είναι τίποτα ιδιαίτερο οδηγικά απλά... να λέω.

Οπου και να γίνει όμως, θα ρθουμε!

:cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλή χρονιά σε όλους!

Οπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος θα έρθουμε με την Ελενίτσα στο κοπή! Το μέρος ελάχιστα μας ενδιαφέρει όπως και ο καιρός ή η θερμοκρασία (αρκεί να μη βρέχει) όμως έτσι για να πω το μακρύ μου, προτείνω Πευκοχώρι Χαλκιδικής και γιατί όχι να το συνδυάσουμε με γύρο πρώτου ποδιου αν θέλουμε. Οχι οτι είναι τίποτα ιδιαίτερο οδηγικά απλά... να λέω.

Οπου και να γίνει όμως, θα ρθουμε!

:cheers:

Πευκοχώρι??τωρα που εχουν φύγει και ολα τα ανατολικά μπλόκ????τσαμπα θα βάλουμε τα δερμάτινα???:rotfl::rotfl:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δηλώστε συμμετοχές ώστε να ξέρουμε για την πίτα και τα άτομα για το μαγαζί .

1)Captain Slow

2)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα