Jump to content
Sign in to follow this  
geraw

125cc Supersport η Παπι για πρωτη μηχανη (Α1)

Recommended Posts

Καλησπερα, πριν απο λιγες μερες εκλεισα τα 18 και πλεον μπορω να παρω το διπλωμα Α1. Οταν με το καλο το αποκτησω θα ηθελα μια Yamaha YZF-R125 η ενναλακτικα μια Aprilia RS4-125. Εχω διαβασει λιγο το φορουμ και εχω δει πολλους που λενε μην παρεις supersport για πρωτη μηχανη. Και ετσι εχω μπει σε σκεψεις να παρω ενα παπι 125cc να κανω την δουλεια μου για 2 χρονια μεχρι να παρω το Α2 και μετα βλεπω τι θα κανω. Δεν ξερω πως δουλευουν ηλικιακα τα διπλωματα νομιζω στα 22 παιρνεις απεριοριστο αν ειμαι λαθος διορθωστε με. Η Μηχανη που θα ηθελα να εχω οταν παρω το απεριοριστο ειναι η Yamaha R6 και γι αυτο θα ηθελα supersport ως πρωτη μηχανη για να συνηθισω την αισθηση και τον χειρισμο των supersport. Με μηχανοκινητο οχημα δεν εχω καμια εμπειρια αλλα εχω αρκετη με ποδηλατο. Ευχαριστω εκ των προτερων. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καταρχήν ελπίζω να έχεις δει από τιμές τι παίζει. Αν θες καινούρια η διαφορά στη τιμή είναι αρκετά μεγάλη. 

Από κει και πέρα η εμπειρία με τον συμπλέκτη σιγουρα θα σε βοηθήσει στην μετέπειτα μετάβαση που θες να κάνεις. Απο επιδόσεις τα 125 σούπερ σπορτ είναι κατιτίς γρηγορότερα απο το κρυπτον εξ. Αλλά υπερτερουν σε φρένα κλπ κλπ. 

Για μένα χτύπα κάτι με συμπλέκτη έστω κ μεταχειρισμένο. Μπορείς να βρεις καλές περιπτώσεις με λιγότερα χρήματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

125 supersport μηχανη δεν υπαρχει. να μην παρεις 600 η 1000 supersport λενε.

για αρχη τσιμπα ενα παπιο να κανεις δουλεια σου, να μαθεις πως συμπεριφερονται οι αλλοι οδηγοι στο δρομο κρατα το  2 χρονακια και μετα τα ξαναλεμε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μεταχειρισμενη εννοειται θα παρω για πρωτη μηχανη. 125cc supersport γιατι δεν υπαρχει? Δεν λεω οτι θα πηγαινει βολιδα (που δεν το θελω για πρωτη μηχανη) απλα να συνηθισω στην αισθηση για την μετεπειτα R6.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ειναι του στυλ μου τα enduro δυστυχως. Το εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλα για πρωτες μηχανες και λογο ευκολιας και λογω φτηνων ανταλλακτικων. Οι μηχανες που μου αρεσουν αισθητικα ειναι τα Supersport τα Naked και τα On/Off. On/Off 125αρι δεν υπαρχει οποτε μενει στην απ'εξω. Naked στα 125 δεν μου κανει καποιο κλικ. Οποτε μενουν τα Supersport. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

υπαρχει βαραντερο 125 σε ον οφ

τωρα 125 μηχανες υπαρχουν και με καλα περιφερειακα κιολας πχ ενας φιλος μου ειχε ενα gaviva planet 125 εχει πολυ καλα λογια να πει

@stavrosdm

για κατατοπισε μια το παλουκαρι

Τροποποιήθηκε από τον nikolai

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νταξ δεν ειπαμε να παρεις αγωνιστικα εντουρο, κανενα XTακι 125 ελεγα, και μενα μου αρεσουν τα naked αλλα η εμπειρια μου με το εντουρο και τη χωματινη οδηγηση με εσωσε 2 φορες απο πεσιμο με το Hornet που ειχα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καμια σχεση με supersport αυτα που αναφερεις αυτο που σου λενε ειναι μην παρεις SS με 100+ αλογα για πρωτη μηχανη οχι μην παρεις μοτοσυκλετακι που μοιαζει με SS και εχει 15 αλογα. Αν δεν εχεις οικονομικο θεμα παρε πραγματικα οτι σου αρεσει εννοειται οτι ενα μοτοσυκλετακι θα σε μαθει καλυτερα απο ενα παπακι. Τωρα για εντουρακι ή στριταδικο δεν ξερω νομιζω το ιδιο θα σε μαθουν...ειναι ολα πολυ ελαφρυα και το γυροσκοπικο φαινομενο ειναι ανυπαρκτο αρα ουσιαστικα θα χρειαστει να ξαναμαθεις να στριβεις οταν αγορασεις ενα 600αρι..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απ' ότι καταλαβαίνω, οικονομικό ζήτημα δεν τίθεται*, οπότε πάρε αυτό που γουστάρεις εσύ να καβαλάς, που το βλέπεις και σ' αρέσει. Τα 18 με 20λίγο είναι πολύ ωραία χρόνια, έχεις δρόμο στο μέλλον να σκέφτεσαι πρακτικότητα/ κόστος χρήσης παπιών κλπ, κάνε το κομμάτι σου και ας είναι κάποια μοτό πιο γρήγορα, πιο οτιδήποτε. Δεν βλέπω λόγο να κάνεις υπομονή.

*Στα φερινγκάτα κοστίζουν αρκετά περισσότερο οι πτώσεις σε σχέση με τα υπόλοιπα, να είσαι οικονομικά προετοιμασμένος γι' αυτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καταρχας ενταξει μεταξυ μας τωρα,παπια ειναι και τα 2 και συνηθως αυτα τα "supersport" ειναι και εκτος Α1...περα απο αυτο αν το παρεις μεταχειρο,επειδη μπηκα στο τρυπακι,θα εχεις σοβαρο προβλημα μεταπωλησης (και δε θα βρισκεις και θα στο αγοραζουν οσο οσο)...παρε παπι,ξεχνα τον συμπλεκτη,μαθε πρωτα την οδηγικη συμπεριφορα και πως να εχεις τα μυαλα μεσα απο το κεφαλι και να μη καγκουρευεις σε οτι στενο βρεις (δε λεω οτι θα το κανεις αλλα...:P)

παπι 2 χρονακια οπως ειπες να κανεις τη δουλεια σ,μετα βγαζεις Α2 (στα 20||απεριοριστο μπορεις να βγαλεις Η στα 24 Η 2 χρονια αφου βγαλεις το Α2)

γνωμη μου οτι καλυτερα να μαθεις με μια παπια,τους περισσοτερους τροπους να αποφυγεις ηλιθιους στο δρομο και να εισαι συγκεντρωμενος οσο οδηγας και αργοτερα ανεβαινεις κατηγοριες σιγα σιγα...η υπομονη στα δικυκλα ειναι μεγαλο προσον

και παλι,γνωμη μ ολα αυτα,πιο εμπειρει παρακαλω take it easy

Τροποποιήθηκε από τον DarkLegend

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

125αρι ψηλόφτερο θα πρότεινα κι΄εγώ. Δεν σου αρέσουν τα ψηλόφτερα και σου αρέσουν τα παπιά; Όσον αφορά το δίλημμα που έχεις, 125 τύπου ss θα έλεγα.

Γενικότερα με οτιδήποτε πλην παπιού/scooter μπαίνεις από νωρίτερα στην φιλοσοφία μιας μεγαλύτερης μηχανής μιας και είναι πιο κοντά σ΄αυτήν. Συν καλύτερες αναρτήσεις, στήσιμο, ποιοτικότερα περιφερειακά, πιο όμορφο στο μάτι (τουλάχιστον για μενα), κλπ.

Τροποποιήθηκε από τον Giannis90

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θέλεις ss ενώ μέχρι τώρα έχεις καβαλήσει μόνο ποδήλατο ; ; ;  

Πάρε ένα παπί , οι επιλογές παίζουν σε ένα επώνυμο 5ετιας ή ένα καινούριο επώνυμο Κινέζικο (gemini by jianshe, daytona, loncin) ώστε να χάσεις λίγα σε μεταπώληση , κυκλοφόρησε το 2-3 χρόνια να τριφτεις λίγο στην κίνηση (και καμιά τουμπιτσα μεσα στο πρόγραμμα είναι) , να μάθεις πως συμπεριφερεται ενα μηχανοκίνητο όχημα και σε 2-3 χρόνια ανάλογα με το πως θα νιώθεις και με την όποια εμπειρία που θα αποκτήσεις , κάνε μια κίνηση για κάτι αλλο. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλως ηρθες.

για να τα ξεκαθαρισουμε, τα μηχανακια τυπου Yamaha YZF-R125 δεν ειναι supersport. το μονο κοινο που εχουν ειναι η εμφανιση, τιποτα αλλο.

οταν λεμε μην παρεις sbk για 1ο μηχανακι εννουμε τα 600 η 1000. οτιδηποτε κατωτερο δεν εχει καμια σχεση.

τα 125αρια για μενα, ειναι το πιο υπερτιμημενο μηχανακι που εχει βγει ποτε. πανακριβα χωρις να προσφερουν κατι το ιδιαιτερο. 

παρε ενα παπι τωρα που ειναι αρχη για να συνηθισεις τις 2 ροδες να μαθεις να κυκλοφορεις σε κινηση κτλ. οταν βγαλεις α2 μπορεις να ανεβεις σε 250-300 κυβικα τα οποια ειναι πολυ ανωτερα απο τα σαπια 125αρια. 

οσο για το ρ6, καλα να εισαι και εχεις ακομα δρομο μπροστα σου. ολοι ονειρευομασταν μηχανακια λιτρου και 10' δευτερολεπτων κουτια στα 18...:biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για μενα προσωπικα δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για τετραχρονο 125 "supersport"... Αμα θες μπορεις να παρεις κανα διχρονο (aprilia rs, derbi gpr) που εχουν περισσοτερη δυναμη και πολυ καλο στησιμο και παιζουν πιο φτηνα... Αλλιως καλυτερα κανα παπι για δυο χρονια να μην δωσεις και πολλα λεφτα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θέλεις ss ενώ μέχρι τώρα έχεις καβαλήσει μόνο ποδήλατο ; ; ;  

Τι εννοείς; Ότι δεν μπορούμε να'χουμε σχέδια και όνειρα; 

Συνειδητοποιημένο είναι το παιδί,θέλει να πάρει πρώτα το 125 και το ένα θα φέρει το άλλο καταλήγοντας σε ένα r6,δεν καταλαβαίνω γιατί σου φαίνεται περίεργο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ποδήλατο από ποδήλατο έχει διαφορά.

Άλλο το παίρνω το ποδήλατο να πάω μέχρι την πλατεία, άλλο το κάνω 65 χμ κάθε μέρα και μια μέρα να μην πάω έχω συμπτώματα στέρησης.

Στην δεύτερη περίπτωση, ελάτε μηχανόβιοι (ειδικά κάτι που έχουν π.χ. ss600 και τους φαίνεται μακριά το...Σούνιο) να του πείτε ότι δεν μετράει το ποδήλατο.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε αλλο θεμα δεν ειχαμε καταληξει πως τα παπια ειναι γρηγοροτερα στα χαμηλα απο σσ600; Τι φαση;

Ον τοπικ τωρα, θα κοιτουσα σε μεταχειρω κατι σε cbf125. Κατι με συμπλεκτη τελοσπαντων που να μην χρειαστεις να πληρωσεις το ποιημα των 125ss. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ξερω οτι τα 125cc ss ειναι ψιλοκλεψιμο αλλα πατανε οι εταιριες πανω στους ευρωπαικους νομους και στο τι θες. Ουσιαστικα βγαζουν μια (ακριβη) μινι εκδοση του μεγαλου που θα ηθελες οταν παρεις το απεριοριστο. Εχω χρονο για σκεψη και ψαξιμο ακομα μεχρι να παρω το διπλωμα. Ευχαριστω σε οσους βοηθησαν :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με λιγοτερα απο 2 χιλιαρικα περνεις μεταχειρισμενο r125!δεν νομιζω να ειναι το τραγικο ποσο σε σχεση να παρεις ενα παπακι που δεν εχει καμια σχεση με 125 μηχανες..φρενα κ γενικοτερο στησιμο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με λιγοτερα απο 2 χιλιαρικα περνεις μεταχειρισμενο r125!δεν νομιζω να ειναι το τραγικο ποσο σε σχεση να παρεις ενα παπακι που δεν εχει καμια σχεση με 125 μηχανες..φρενα κ γενικοτερο στησιμο...

ναι,παιρνει r125,φαινεται μηχανη,στην ουσια ειναι παπακι,χρονολογιας 2008-2011 με πανω απο 20.000 χιλιομετρα που στη μεταπωληση θα του βγαλει την πιστη για να φυγει (οταν εβγαλα το α1 το κοιταζα και εγω...μια απο τις αγγελιες π εψηνα υπηρχε ακομη και 1 χρονο μετα,φαντασου ποσο ευκολα φευγουν)...σε πτωση ακομα και στατικη πιο πολλα λεφτα σε πλαστικα και το κυριοτερο δε πιανονται στην ασφαληση μιας και ειναι παραπανω απο αυτα π απαιτει το διπλωμα Α1...μεγαλο NO Go και πεταμενα λεφτα ολα αυτα στα 125 "wannabe ss"

edit:4 φιλοι μου πηγαν σε 750 μηχανη απο crypton x και δεν ειχαν θεμα με το αν θα εχουν μαθει να χειριζονται + στο εξωτερικο οπου δεν εχουν τα 125 ξεκινανε κατευθειαν με μηχανες και παλι δε δυσκολευονται...για εμενα το παπακι θα του μαθει ολο το στυλ οδηγησης στους ελληνικους δρομους χωρις να εχει και τον συμπλεκτη στο μυαλο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ναι,παιρνει r125,φαινεται μηχανη,στην ουσια ειναι παπακι,χρονολογιας 2008-2011 με πανω απο 20.000 χιλιομετρα που στη μεταπωληση θα του βγαλει την πιστη για να φυγει (οταν εβγαλα το α1 το κοιταζα και εγω...μια απο τις αγγελιες π εψηνα υπηρχε ακομη και 1 χρονο μετα,φαντασου ποσο ευκολα φευγουν)...σε πτωση ακομα και στατικη πιο πολλα λεφτα σε πλαστικα και το κυριοτερο δε πιανονται στην ασφαληση μιας και ειναι παραπανω απο αυτα π απαιτει το διπλωμα Α1...μεγαλο NO Go και πεταμενα λεφτα ολα αυτα στα 125 "wannabe ss"

edit:4 φιλοι μου πηγαν σε 750 μηχανη απο crypton x και δεν ειχαν θεμα με το αν θα εχουν μαθει να χειριζονται + στο εξωτερικο οπου δεν εχουν τα 125 ξεκινανε κατευθειαν με μηχανες και παλι δε δυσκολευονται...για εμενα το παπακι θα του μαθει ολο το στυλ οδηγησης στους ελληνικους δρομους χωρις να εχει και τον συμπλεκτη στο μυαλο...

Χωρίς να έχω σκοπό να πω να πάρει 125 ss ο συμφορουμίτης...έχω να σχολιάσω ότι γράφεις ότι να ναι και μάλιστα με απίστευτο στόμφο 

Πρώτον το r είναι μηχανάκι το οποίο όποιος πιτσιρικάς ψάχνει για 125 αυτό θέλει λόγο απίστευτης μούρης , και γενικά τα 125 με συμπλέκτη μια χαρά ρολλάρουν ειδικά έτσι όπως είναι τα διπλώματα τώρα όλο αυτό με τις μεταπωλήσεις που λες είναι δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα και τίποτα παραπάνω...!! Το ότι ένα συγκεκριμένο r δεν έφευγε μπορεί να έχει χίλια δύο αίτια

Δεύτερον όλα μα όλα τα μοτοσυκλετάκια 125 κυβικών και τετράχρονα όλων των εταιριών είναι μέσα στο α1 . Τα περισσότερα από αυτά βγήκαν ίσα ίσα για το α1 και για αυτό φέτος σε eicma ιντερμοτ είδαμε 50 μηχανάκια κάτω από 300 κύβικα και 10 πάνω , λόγο α1 α2..!! Δεν ξέρω ποιος ασφαλιστής σου πε τι ή τον λόγο που είσαι ανενημέρωτος but again γράφεις δικά σου αυθαίρετα συμπεράσματα

Και τριτον το edit σου είναι όλο απλά για γέλια !! Να μαντέψω κιόλας τα 750 που πήραν ?? Μήπως είναι τα ζ ?? Προφανώς και δεν είχαν θέμα...λογικά δεν τα οδήγησαν ποτέ απλά τα μετακινούν...γιατί αν θες να μας πεις ότι όλα cool μετά το crypton των 10 αλόγων και 100 κιλών στην βάρκα το ζ με τα 100-110 άλογα για τα 230++ κιλά οκ προφανώς μάλλον δεν έχεις δει καν μηχανή μπροστά σου...!! Επίσης το α1 α2 κλπ κλπ κλπ είναι κόλπο του εξωτερικού οπότε δεν ξεκινάνε με μηχανές (πάλι από το μυαλό σου συμπεράσματα) και ΌΤΑΝ ξεκινάνε από μηχανές πάνε σε μηχανάκια τα όποια έχουν περιοριστές πάνω...!! Αλλά σου δίνω δίκιο στο τελευταίο...ο συμπλέκτης είναι πραγματικό ΤΕΡΑΣΤΕΙΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ???!!!?!??!?!?!!111ΕΝΑ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χωρίς να έχω σκοπό να πω να πάρει 125 ss ο συμφορουμίτης...έχω να σχολιάσω ότι γράφεις ότι να ναι και μάλιστα με απίστευτο στόμφο 

Πρώτον το r είναι μηχανάκι το οποίο όποιος πιτσιρικάς ψάχνει για 125 αυτό θέλει λόγο απίστευτης μούρης , και γενικά τα 125 με συμπλέκτη μια χαρά ρολλάρουν ειδικά έτσι όπως είναι τα διπλώματα τώρα όλο αυτό με τις μεταπωλήσεις που λες είναι δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα και τίποτα παραπάνω...!! Το ότι ένα συγκεκριμένο r δεν έφευγε μπορεί να έχει χίλια δύο αίτια

Δεύτερον όλα μα όλα τα μοτοσυκλετάκια 125 κυβικών και τετράχρονα όλων των εταιριών είναι μέσα στο α1 . Τα περισσότερα από αυτά βγήκαν ίσα ίσα για το α1 και για αυτό φέτος σε eicma ιντερμοτ είδαμε 50 μηχανάκια κάτω από 300 κύβικα και 10 πάνω , λόγο α1 α2..!! Δεν ξέρω ποιος ασφαλιστής σου πε τι ή τον λόγο που είσαι ανενημέρωτος but again γράφεις δικά σου αυθαίρετα συμπεράσματα

Και τριτον το edit σου είναι όλο απλά για γέλια !! Να μαντέψω κιόλας τα 750 που πήραν ?? Μήπως είναι τα ζ ?? Προφανώς και δεν είχαν θέμα...λογικά δεν τα οδήγησαν ποτέ απλά τα μετακινούν...γιατί αν θες να μας πεις ότι όλα cool μετά το crypton των 10 αλόγων και 100 κιλών στην βάρκα το ζ με τα 100-110 άλογα για τα 230++ κιλά οκ προφανώς μάλλον δεν έχεις δει καν μηχανή μπροστά σου...!! Επίσης το α1 α2 κλπ κλπ κλπ είναι κόλπο του εξωτερικού οπότε δεν ξεκινάνε με μηχανές (πάλι από το μυαλό σου συμπεράσματα) και ΌΤΑΝ ξεκινάνε από μηχανές πάνε σε μηχανάκια τα όποια έχουν περιοριστές πάνω...!! Αλλά σου δίνω δίκιο στο τελευταίο...ο συμπλέκτης είναι πραγματικό ΤΕΡΑΣΤΕΙΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ???!!!?!??!?!?!!111ΕΝΑ

αν σκοπος του να παρεις ενα μηχανακι ειναι η μουρη τοτε οκ γιατι οχι ενα r125 η ενα duke 125...δε διαφωνω...μουρη...δευτερον δεν ειπα οτι δεν πανε...πανε...οπως παει και ενα παπι το οποιο με τα ιδια λεφτα και αντε λιγα + θα το παρεις κουτα...οι μεταπωλησεις δεν ειναι δικο μ αυθαιρετο,κατσε και κοιτα αμα θες να το διαπιστωσεις ολα αυτα τα μηχανακια στα 125,το yzf και το duke για παραδειγμα τα οποια κοστιζουν 5ετιας οσο ενα καινουριο παπακι στην αναλογη δυναμη (παρακολουθα αμα θες car.gr και σε σελιδες στο fb που τα βαζουν αγγελιες ετσι για να μην εχεις 1 μονο ως παραδειγμα) +απο γνωστο εμπορο π του τα πανε για πουλημα 1 duke αριστο εκατσε 1μιση χρονο στη βιτρινα λογο τιμης στα 125cc...

για το yzf ναι εχεις δικιο,το διπλωμα λεει 15kw και οχι αλογα οποτε ειναι μεσα.

επισης μαντεψες λαθος οχι δεν ηταν z, 1ος shiver 750 οι αλλοι 2 πηραν το honda nc750 και ο 4ος ειχαν στην οικογενεια africa twin...τα παιδια δε τα μετακεινουν απλως ,3 μηνες μετα την αγορα των nc πηγαν οι 2τους αθηνα θεσαλονικη για ταξιδι και το παιδι με το shiver το κατεβασε κρητη 1 μηνα μετα και την γυρισε ολη...δε καταλαβαινω προς τι το hate π βγαζεις,δε τα ειπα επειδη δεν ειχα τι να κανω σαββατο απογευμα...

επισης επειδη εχω φιλο στην αγγλια (ξεκινησε με ninja 300 στα 20 γνωριζοντας μονο ποδηλατο,ιδια περιοδο συμφοιτητες του με ninja 250 και cbr300),εκει στα 17 βγαζεις το α1 στα 19 το α2 και μετα απο 2 χρονια το α η στα 24,με ακριβως τις ιδιες προδιαγραφες οπως στην ελλαδα,εδω πολλοι ξεκινανε με παπακια και ανεβαινουν,εκει πολυ λιγοτεροι,οι περισσοτεροι ξεκινανε απο 250+ οποτε οταν αρχιζεις τις μη πω οτι τα βγαζω απο το μυαλο μ καλο θα ηταν να πηγαινεις σιγα σιγα να μαζευεις τα facts και να μην αρχιζεις ηλιθιες κοντρες

πραγματικα δε καταλαβαινω τι τσαντιλα σε επιασε και αρχισες οτι τα βγαζω απο το κεφαλι μ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αρα μαγκες μακρυα απο παπια...Οι μισοι καταληγουν με NC  και τα 3/4 με Χονδα:wub::wub:

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα