Jump to content
kpapageo

KAWASAKI VERSYS-X 300

Recommended Posts

Μπραβο στην KAWASAKI που εφτιαξε ενα τοσο ωραιο συνολο, ενα πολυ ωραιο μηχανακι που θα κινειται εντος πολης και για κοντινες εξορμισεις.

μπραβο μαμα καβασακι και απο μενα.. πολυ καλο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αρε καβασάκι και δεν έβγαζες ένα νέο Kle να τρελαινόμασταν όλοι και όλες.

Με το φτωχό μου μυαλό άνετα μπορούσε να το βγάλει 500άρι με 55-60 άλογα ίσα-ίσα για να μπορείς να έχεις την αναγκαία δύναμη για μεγάλα δικάβαλα φορτώματα.

Μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και δεν ξέρω λόγω προσωπικού ρομαντισμού ίσως αλλά μου βγάζει έναν αέρα kle

kawasaki-kle-500-2015-2.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα μπορούσε ΑΝΕΤΑ να βγάλει ένα versys X650, με το κλασικό αλεξίσφαιρο i2 650 των ER-6n/f & Versys (17")

Με χωμάτινο χαρακτήρα, 19άρη εμπρός και μεγαλύτερες διαδρομές αναρτήσεων.

Άντε μαρή Kawasaki!!!! :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λες να πεσω μεσα στο 5000 χιλιαρο? 

μπα όχι...με βάση τις τιμες σε δολλάρια το βλέπω στα 6000-6200

κριμα και το είχα στα υποψιν αλλά μάλλον σε αυτά τα χρήματα θα βρεθεί κάτι πιο value for money.

οπως κάνα cb500x με λίγα χιλιομερα στα +-4500€

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου αρέσει περισσότερο από τον ανταγωνιστή του, το V-Strom 250, το οποίο παρεμπιπτόντως μόνο V-strom δεν είναι, λόγω κινητήρα! (και κινεζοπροέλευσης βεβαίως βεβαίως!) Θα το ήθελα όμως στα 500cc, για να αξιοποιηθεί για τους περισσότερους. Για παράδειγμα στο όριο της απόδοσης του A2 διπλώματος με 48Hp.

Υ.Γ. Το μωρό στο βίντεο είναι ALL THE MONEY!

Τροποποιήθηκε από τον Chris1981

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο λόγος που δε το καναν 47 αλογα κι αλλα τοσα που εχουν ειποθει απο τη στιγμη που ανακοινωθηκε η μηχανη. Ηθελαν να βαλουν στο παιχνιδι μηχανη ευελικτη που δε θα ταξιδευεις με 160 σταθερα αλλα θα σε πηγαινει παντου κλπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με μια λογική τιμή θα σκίσει. ότι πρέπει για Ελλάδα. Εγώ θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αναμένετε best seller στην Ελλάδα και ας το βάλουν και 6,5χιλιάρικα.....

Παράδειγμα το tracer που παρόλο που κάνει 10κ είναι στην πρώτη 3αδα σε πωλήσεις....

(Προσωπικά λίγο μεγαλύτερα πλαστικά να είχε για να προστατεύει τα γόνατα και τα καλαμια από το κρύο και θα ήταν λουκούμι)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εαν το μοτερ ερχεται απο το anhelo θα ειναι και αξιόπιστο

Νομιζω η πιο ολοκληρωμενη περιπτωση στην κατηγορια, το μονο που απομενει ειναι να μαθουμε τα τεχν. χαρακτηριστικά, τι χρησιμοποιηθηκε στα περιφερειακά, διαδρομες αναρτησεων, εαν το συνολικο βαρος με καυσιμα δε ξεπερνα τα 180kg 

Και αν λανσαριστεί με ευκαιριακή τιμή πχ εως 5500Ε (μιας και ο ανταγωνιστης cb500x εχει 7) θα ειναι λουκουμακι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είδα 40 άλογα γεγονός που αν δυνδιαστεί με μικρό βάρος, λόγου χάρη 180 που ανέφερε ο δόκτορας από πάνω, πιστεύω ότι είναι πολύ καλή απόδοση.

Τα φρένα δεν μου άρεσαν να πω την αλήθεια γιατί είδα μικρές διαστάσεις δισκόφρενων και το μονό μπροστά με στεναχωρεί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πρεπει να παιξει στα -1000 απο οσο ειχε το cb500x στην αρχη του μην ξεχναμε μιλαμε για 300 κυβικα και λιγοτερα αλογα. και το βλεπω να πηγαινει πολυ καλα ειδικα αν εχει χαμηλο βάρος ωστε να μεινει καμια σπιρταδα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

https://www.kawasaki.com/Products/2017-Versys-X-300-ABS

Στο αμερικανικο σαιτ της kawasaki ανακοινωνει βαρος 386 λιβρες, δηλαδη 175 κιλα γεματο!

Υψος σελας στα 810mm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

5.795€ για το ''απλό'' Χ 300, 6250€ για το X 300 urban και 6.695€ για το Χ 300 adv οι τιμές στη Γερμανία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ ωραίο μηχανάκι πάντως, δυνατό μοτέρ, όμορφο και μπορείς να κάνεις τα πάντα. Λογικά θα είναι και οικονομικό. Χρυσή τομή μεγάλης και μικρής μοτοσυκλέτας!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

5.795€ για το ''απλό'' Χ 300, 6250€ για το X 300 urban και 6.695€ για το Χ 300 adv οι τιμές στη Γερμανία.

δε παιρνω ενα sv τοτε ;p

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα