Jump to content
efkola

Yamaha T7 Concept - Yamaha Tenere 700

Recommended Posts

Δουλεμένο από μια ομάδα μηχανικών της Yamaha και σχεδιαστών των προϊόντων της επίσημης ομάδας Ράλι στη Γαλλία, από τα μέλη του τμήματος Έρευνας και Ανάπτυξης στην Ιταλία και GK Design στην Ολλανδία, με πρόθεση να επιτευχθεί ιδανική ισορροπία ανάμεσα στις on και τις off δυνατότητες.
Ίδιος κινητήρας 74hp με το mt-07,KYB USD, 4 λυχνίες φωτισμού,180 κιλά,αναμένεται το 2018 ως διάδοχος του tenere 660

Πηγή

MILAN SHOW: Yamaha T7 Ténéré concept

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ελπίζω μόνο να διατηρήσει κάποια από τα χαρακτηριστικά που βλέπουμε εδώ και να μην είναι τελείως άλλο μηχανάκι αυτό που θα βγει τελικά στην παραγωγή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κ πάνω που είπα ότι θα μαζέψω χρήματα για το crf 250..γαμωτ..μακαρι να μην έχει την ποιοτητα κατασκευής των μτ κ μακάρι να έχει φρένα συγχρονα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όπως το περίμενα, ευτυχώς θα βγει σε 1.5+ χρόνο να προλάβουμε να μαζέψουμε λεφτά. :-)

Κινητήρας αυτός που έχω στο ΜΤ-07 και με καλύπτει απόλυτα, design Dakar Rally κλπ πολύ όμορφο, το βάρος στα 180 κιλά είναι τέλειο, ελπίζω να έχει μεγάλο ντεπόζιτο (18+ λίτρα, με περίπου 4.5λίτρα τα 100χλμ, πας στα περίπου 400 χλμ αυτονομία με 18 λίτρα) και καλό στήσιμο (αν και αυτό φαντάζομαι θα είναι το πρώτο που θα προσέξουν οι μηχανικοί). Επίσης βλέπω μεγάλη απόσταση από το έδαφος και ένα τεράστιο bash plate που καλύπτει τα πάντα. Ένα "Rally" μηχανάκι για κάθε μέρα και κάθε χρήση. Well Done Yamaha.

Τροποποιήθηκε από τον BabisStinson

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν εχω καμια επαφη με ον-οφ, χωματινα κτλ., αλλα κατι μου εκανε το συγκεκριμενο! Βρε λες να πηγαινω για αλλαγη κατηγοριας?? :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τουμπανο το γαμιδι.

αλλα μονο με τζοκερ η πασοκ θα εχω ελπιδες να το παρω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αντε να αρχισει να αναβιωνει αυτη η κατηγορια μοτο, ειχε μπει στο ντουλαπι απο τα τελη του '90, αμην!!!

Πολυ καλο και 210κ να ειναι οταν βγει και παλι κουκλι θα ειναι, κουβαλαει βαρυ ονομα στην πλατη του!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μόλις ήρθα από το θέμα με το honda και εδώ μου έφυγαν τα σαγόνια, τα νούμερα φαίνονται τόσο καλά για να είναι αληθινά [τα οποία πιστεύω ότι όντως αυτά θα είναι όταν βγει στην παραγωγή]

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σπορ on/off με υψηλές δυνατότητες στο χώμα.Πιθανότατα στις εκθέσεις μεχρι τα τέλη του 2017.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προσωπικά μου αρέσει πολύ η ιδέα ενός δικύλινδρου Tenere 700....είμαι όμως από αυτούς που εύχονται οι πιο πάνω φώτο να μην ανταποκρίνονται πλήρως στην πραγματικότητα και το πιστεύω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περιμένω υπομονετικά και ο Αη Βασίλης του χρόνου θα την κάνει την δουλειά του :-)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νέο βιντεάκι και κάποιες πληροφορίες.Απο τον επόμενο μήνα περισσότερα στα(ευρωπαϊκά) περιοδικά.

438384_8930_xl_yamaha_T7_dueruote_2017M8

438384_3988_xl_yamaha_T7_dueruote_2017M7

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ ωραία σιλουέτα, έντονα χωμάτινος χαρακτήρας όμορφα πράγματα.

Προσωπικά νιώθω και μια επιρροή από honda, στοιχεία από crf450 rally και νέο άφρικα, το οποίο αισθητικής άποψης το θεωρώ πολύ καλό

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

επίσημα δηλώνω ερωτευμένος :wub:, συν του ότι τα νούμερα είναι του γκουντ του μπι τρου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτό που βλέπουμε παραμένει πρωτότυπο...δεν ξέρουμε αν αυτή θα είναι αυτούσια η τελική του μορφή.Υποθέτω πως δε θα τροποποιηθεί πολύ διότι διαβάζω καλά σχόλια στο διαδίκτυο,πράγμα που είναι πιθανό να επηρεάσει θετικά την εταιρεία

Τροποποιήθηκε από τον efkola

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα