Jump to content
efkola

Yamaha T7 Concept - Yamaha Tenere 700

Recommended Posts

Εμενα μου αρεσει πολυ εμφασισιακα, αποπνεει μια dakarιλα, οπως κανει το 990adv..

Το μπροστινο μερος μου μοιαζει πανεμορφο, το πισω με χαλαει ελαφρως

Τουλαχιστον δειχνει πολυ πιο ομορφο και στα χαρτια ανταγωνισιμο με το 790

Τωρα αν ημουν να επιλεξω αναμεσα στα 2 νομιζω θα με κερδιζε το πιο καλοστημενο μηχανακι και κατι μου λεει οτι εκει το ΚΤΜ θα υπερισχυει

Παντως προς το παρον το μεγαλυτερο του μειον ειναι οτι αργει πολυ σε σχεση με το ΚΤΜ ενω η YAMAHA το εχει κανει σουσουρο πολυ καιρο τωρα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Με τα μέχρι τώρα στοιχεία, το ΚΤΜ είναι δύο κιλά ελαφρύτερο πλήρες υγρών, έχει τέσσερα λίτρα μεγαλύτερο ντεπόζιτο και 23 παραπάνω άλογα ενώ δείχνει και πιο άνετο στο να καταπιεί ασφάλτινα χιλιόμετρα. Για επιδόσεις στο χώμα δεν θα μιλήσω γιατί είμαι εντελώς άσχετος αλλά για την χρήση που έχω εγώ στο μυαλό μου, το Γιαμάχα έχει ένα τεράστιο ερωτηματικό δίπλα κι αυτό δεν είναι άλλο από το κατά πόσο θα είναι "αρκετό" για μία και μοναδική μηχανή που θα θες να κάνεις τα πάντα μαζί της. Νομίζω πως το ΚΤΜ απευθύνεται σε πολύ πολύ μεγαλύτερο εύρος αγοραστικού κοινού απ ότι το Γιάμι. Σε κάθε περίπτωση είμαστε τυχεροί που θα έχουμε δύο εξαιρετικές μηχανές ως επιλογές. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το γιαμαχα απευθυνεται στους ερωτευμενους με το ονομα τενερε,πχ γαλλια υπαρχουν παρα πολυ.Αυτοι ετρεξαν τοτε να παρουν το 660 ,ψιλοαπογοητευτηκαν διοτι μονοκυλινδρο και βαριδι δεν περπατησε,τωρα τους δινει ενα πιο γρηγορο να παιζουν μπαλα.Λιγο αλλα φανατικο κοινο,το λεγομενο εκδρομικο εντουρο.

Τροποποιήθηκε από τον πυξιδας990

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 5 ώρες, το μέλος HLIAS έγραψε:

Αφου δεν πας προς Ευρώπη ρε Τασο,  τουλαχιστον να σε ξεκολλησουμε απο τα σκατ@... Συγνώμη  την Honda ηθελα να πω

Το Honda το πηρα ¨κατα λαθος¨ εγω παντα Yαmaha αγαπουσα, η ευρωπη μου κλεινει το ματι βεβαιως βεβαιως αλλα ακομα οι υποχρεωσεις ειναι πολλες και δε μας παιρνει για αλλαγες...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος Gee έγραψε:

Τωρα αν ημουν να επιλεξω αναμεσα στα 2 νομιζω θα με κερδιζε το πιο καλοστημενο μηχανακι και κατι μου λεει οτι εκει το ΚΤΜ θα υπερισχυει

Tωρα αυτα τα γραφεις σε περιπτωση που καποιο νεο μελος δεν σε ξερει;; Σε οποιαδηποτε 2 μηχανακια εσενα σε κερδιζει το πιο καλοστημενο και μονο! Και ας ειναι και σαν εμετος απο εμφανιση! :laugh:

Περα απο την πλακα, οντως δειχνει πιο προσανατολισμενο στην Off πλευρα απο ο,τι το ΚΤΜ που δειχνει να συνδιαζει καλυτερα τα παντα.

Συμφωνω ακριβως με τα οσα λεει ο Γιαννης, αξιομαχα και τα δυο, πολυ δυνατες επιλογες, αλλα για καποιον που θα σκασει 9-10-12κ για μια μοτοσικλετα, θελει να τα κανει ολα! Και το ΚΤΜ δειχνει να τα κανει ολα, καλυτερα απο το Γιαμαχα..  Θα δείξει βεβαια. 

Πιστευω την διαφορα στις πωλησεις θα την κανουν 2 πραγματα. Το ενα ειναι η ημερομηνια διαθεσιμοτητας. Το Yamaha καπου διαβασα οτι πιστευουν να βγει το δευτερο τριμηνο του '20. Κατι μου λεει οτι το ΚΤΜ θα το εχουμε δει μεχρι το δευτερο εξαμηνο του 19.. 

Το δευτερο ειναι η τιμη! Αν σκεφτουμε πως βασιζονται στα αντιστοιχα 790 Duke και στο MT07 (και Tracer 700), με τιμες το ενα 11.5κ και το MT κοντα στα 7 (7.5-8 για το Tracer), θεωρω πως το Tenere μπορει ευκολα να μεινει κατω απο τα 10κ με τιμη κοντα στα 9. Ενω το 790 θεωρω απιθανο να έρθει Ελλαδα κατω απο 12.500. (Βεβαια δεν εχω ιδεα αν εχουν ανακοινωθει τιμες για το 790 οποτε μπορει να λεω και μαλακιες).

Αρα εαν οντως εχουν διαφορα στην τιμη πανω απο 3000 θεωρω πως και τα δυο θα κανουν πωλησεις γιατι θα απευθυνονται σε διαφορετικου budget αγοραστες. Αλλιως, αν ειχαν ιδια τιμη, εβγαιναν στις αγορες την ιδια περιοδο, θεωρω πως το ΚΤΜ ειναι μονοδρομος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από 9.990€ για όσους παραγγείλουν πρώτοι διαδικτυακά και από 10.490€ για τους υπόλοιπους.

Σε λιγότερο από 30 ημέρες, στις 27 Μαρτίου 2019 στις 15:00 (Ώρα Ελλάδος), η Yamaha θα ξεκινήσει ένα σύστημα online παραγγελίας για τους πιο παθιασμένους θαυμαστές που θέλουν να σχεδιάσουν την καλοκαιρινή τους περιπέτεια με τη μοτοσυκλέτα τους από τώρα! Οι πρώτες παραδόσεις, που προβλέπεται να πραγματοποιηθούν τον Ιούλιο του 2019, θα αφορούν τους online πελάτες μας, με σειρά προτεραιότητας, και την ειδική τιμή των 9.990€* για το βασικό μοντέλο. Η συγκεκριμένη τιμή θα αφορά αποκλειστικά τις online παραγγελίες και θα ισχύει μέχρι να κλείσει το online σύστημα στις 31 Ιουλίου 2019.  

Το σύστημα online παραγγελίας θα δίνει τη δυνατότητα στους πελάτες να επιβεβαιώσουν την παραγγελία τους με διάφορες επιλογές προαιρετικού εξοπλισμού της Ténéré 700, που θα είναι διαθέσιμες και στην έκδοση των 35kW. Και οι δύο εκδόσεις θα είναι διαθέσιμες σε τρία χρώματα: Ceramic Ice, Competition White, Power Black.  

Μετά την εξυπηρέτηση των αρχικών online παραγγελιών, η Yamaha θα συνεχίσει τη διάθεση της Ténéré 700 από τον Σεπτέμβριο του 2019 μέσω των καταστημάτων των Επίσημων Συνεργατών σε όλη την Ευρώπη και στην κανονική τιμή των 10.490€*. 

Πηγή

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η πρώτη ελληνική   αγγελία από έμπορο.
Στις 3 το μεσημέρι ανοίγει και το σύστημα των online παραγγελιών.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η κεντρική αντιπροσωπεία της Yamaha στην Ελλάδα, ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ, συνδιοργανώνει με την Yamaha Motor Europe ένα μοναδικό 5ήμερο, αξιοποιώντας τον στόλο των Tenere700 σε δύο μεγάλες πόλεις. Τώρα θα μπορείτε να οδηγήσετε την πολυαναμενόμενη Yamaha Tenere700 σε πρώτη εμφάνιση στην Ελλάδα, αρχικά στην Πάτρα και μετά στην Αθήνα! 

- 3-4 Iουλίου, Πάτρα 
Eπίσημος Συνεργάτης Yamaha, ΣΑΡΕΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - Ν.Ε.Ο. Πατρών-Αθηνών 89

- 5-7 Ιουλίου, Αθήνα 
Riding School 32οχλμ Εθν. Οδού Αθηνών-Λαμίας - Πολυδένδρι

To Tenere Tour ταξιδεύει σε μεγάλες πόλεις της Ευρώπης και σε διαφορετικά χρονικά σημεία. 
Η χώρα μας έχει την τιμή να είναι στις πρώτες χώρες που θα επισκεφθεί. Έχοντας ξεκινήσει από την Πολωνία, και με ενδιάμεσους σταθμούς σε Πορτογαλία, Ιταλία, Ελλάδα, Ελβετία, θα σταματήσει το καλοκαιρινό του ταξίδι στο Βέλγιο. Η εντυπωσιακή νταλίκα θα φέρει 12 Yamaha Tenere 700 δίνοντας την ευκαιρία σε παλαιούς και νέους να αποκτήσουν την εμπειρία της οδήγησης μ’ ένα μοντέλο θρύλο, εξελιγμένο στην πιο σύγχρονη και πιο επιτυχημένη μορφή του. 
Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή σας είναι η προεγγραφή σε ειδικά διαμορφωμένη πλατφόρμα στο internet, που επιτρέπει την επιλογή της κατάλληλης μέρας και ώρας που σας εξυπηρετεί. 
Προεγγραφείτε έγκαιρα για να προλάβετε τις περιορισμένες θέσεις και να είστε από τους πρώτους που θα δοκιμάσουν τη νέα Tenere 700 στην Ελλάδα! Θα τηρηθεί σειρά χρονικής προτεραιότητας και αυστηρά κριτήρια που αναφέρονται αναλυτικότερα στους συνδέσμους που ακολουθούν : 
- Για την Πάτρα : http://bit.ly/2019_TenereTourGR_Patra
- Για την Αθήνα : http://bit.ly/2019_TenereTourGR_Athens

Πηγή

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο το Tenere ειναι πιο κοντα στα ¨θελω¨ μου απο καθε αλλο μηχανακι... τι φωτιες μας αναψες ρε Yamaha...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 16/12/2019 at 10:13 ΠΜ, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Αυτο το Tenere ειναι πιο κοντα στα ¨θελω¨ μου απο καθε αλλο μηχανακι... τι φωτιες μας αναψες ρε Yamaha...

Θα σου γράψω το απογευμα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν. είχα την τύχη να το οδηγήσω και σε άσφαλτο και σε χώμα. Σαθρό κιόλας. 

Δεν θα κάτσω να κάνω review μιας και δεν έγραψα πολλά χλμ  αλλα απλά να σου μεταφέρω τις εντυπώσεις μου.

Ήθελα πολύ να το καβαλήσω γιατί πρίν καταλήξω στο σκούτερ κοιτούσα να πάρω ονοφι. Σκεφτόμουν ADV 990 BMW-TIGER 800  και TENERE 700 

Το Τ700 είναι μαχίμι. 

Μην περιμένεις φωτιά στην άσφαλτο, αλλα ούτε οτι είναι ξενέρωτο φυσικά. Έχει όσο πρέπει για μια on-OFF μοτοσυκλέτα. 

Μου έκανε φοβερή εντύπωση πως  αποδίδει το ΜΤ7 μοτέρ. είναι γ@μάτο.  το γούσταρα και δεν του το είχα. 2α, τσίμπημα συμπλέκτη και κοιτάς ουρανό για πλάκα και το κρατάει. 

Ωραία λειτουργία του μοτέρ και με 1-2 σχέσεις πάνω απο την προβλεπόμενη

Το μηχανάκι είναι χωμάτινο. Μπορείς να γυρίσεις όλη την Ελλάδα ( και όχι μόνο) απο χώμα. 

Δεν νομίζω να κολώνει κάπου. Αυτό που μου άρεσε  ήταν οτι το χάρηκα και σε επαρχιακό στροφιλίκι. Μπάινει και κρατάει το ριμάδι. 

Ωραία φρένα και αναρτήσεις.  Και στο χώμα μου άρεσαν οι αναρτήσεις. 

Σημείωση. Το χώμα ήταν σε όλη την διαδρομή σαθρό και με κοτρώνια σε αρκετά σημεία. Φλαταδούρι μεν αλλά αν κάπου ξέφευγες το σαθρό άνετα σε εστελνε στο γκρέμι. 

Δεν νομίζω οτι είναι για δικάβαλο ταξίδι με την γυναίκα. Ο πίσω κάθεται σε σερβιέτα . 

Γενικά το μηχανακι όπως είπα είναι χωμάτινο κατα κύριο λόγο. Φαίνεται απο τα πλαστικά του, το κοντέρ του και τη σέλα του.

Δεν υπάρχει κάπου, κάτι ''χλιδάτο'' , μια πουτανιά ρε φίλε, να λες ναι είναι διαστημόπλοιο. Όχι. έχει μόνο ότι χρειάζεται για να κυκλοφορεί  στον δρόμο. 

Η ζελατίνα η μαμά δεν κάνει τίποτα.  Δεν ξέρω  η μεγαλύτερη τι κάνει. 

Μ άρεσε πολύ το ζύγισμα του. 

Γενικά μου άρεσε. 

Αν θα το έπαιρνα; τίμια δεν ξέρω.

Με την χρήση που κάνω πλέον στην μοτοσυκλετα, όχι. 

Για να πηγαίνω ταξίδια με το κορίτσι και κάθε μέρα να αλλάζουμε περιοχή; όχι. 

Για να το πάιρνω με τον κολλητο και να αλωνίζουμε στα βουνά και να γράφουμε χιλιομετρα 2-3 μηχανάκια σε βουνά λάσπες κλπ κλπ; ΝΑΙ. 

Είμαι ''καγκούρι'' onoffας και πάω και στην δουλειά μου με σουζα μπάντα και το σκ στο βουνό; ΝΑΙ 

Όμως όπως είπα πριν καταλήξω σε σκούτερ σκεφτόμουν να το πάρω κούτα. 

Αν και χρόνια δηλώνω οτι το μηχανάκι που είναι κομμένο και ραμμένο στα μέτρα  και τα γούστα μου είναι το 990, το  Τ700 θα αγόραζα τώρα εγώ. 

Για εσένα απο όσο σε 'εχω καταλάβει τόσα χρόνια απο εδώ μέσα, μάλλον κάνει 100%

edit. βγήκε σεντόνι και δεν το ήθελα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 17 λεπτά, το μέλος HLIAS έγραψε:

βγήκε σεντόνι και δεν το ήθελα. 

Ηλία ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να γράψεις την εμπειρία σου, είναι αρκετοί οι λόγοι που νομίζω ότι αυτό το μηχάνημα θα το ευχαριστιόμουν. Από πιτσιρικάς είχα καψούρα με τα ψηλότερα, όταν τελικά κατάφερα να πάρω τον λύκο (ΧR400R), βγήκα στα 28 μου στο βουνό, έκανα ένα όνειρο πραγματικότητα μεν, αλλά όχι τόσο όσο θα ήθελα, οι υποχρεώσεις με ανάγκασαν να πηγαίνω όλο και πιο σπάνια έως καθόλου εδώ και ένα χρόνο, ταξίδια δεν έκανα και δε νομίζω να κάνω για τα επόμενα 10 χρόνια, μπορεί να μην πάμε για εντουρο αλλά η καψούρα για το χώμα δεν θα πάψει να υπάρχει, το TENERE θα με βόλευε για όλα όσα ανέφερες παραπάνω, τώρα για το γκάζι του δεν ξέρω, δεν είμαι και κανένας στιφτης, οι δυνατότητες μου έχουν όριο και ο φόβος δεν με αφήνει να το ξεπεράσω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μην μπερδεύεσαι Τάσο. Στίφτης ή όχι, το μηχανάκι έχει την σωστή ιπποδύναμη. Δεν έγραψα ειρωνικά το σχόλιο για το γκάζι. 

Είναι φιλικό και διαχειρήσιμο 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος HLIAS έγραψε:

Μην μπερδεύεσαι Τάσο. Στίφτης ή όχι, το μηχανάκι έχει την σωστή ιπποδύναμη. Δεν έγραψα ειρωνικά το σχόλιο για το γκάζι. 

Κατάλαβα 100% ότι είπες, απλά ήθελα να πω ότι τα 72 άλογα που έχει είναι υπεραρκετά για μένα προσωπικά, τα 90κατι του Hornet που είχα μόνο στην Εγνατία Οδό τα άνοιξα 2-3 φορές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος HLIAS έγραψε:

Ρε κιορατα; πήρες σφουτερ αντί αυτού; αου αου αου διπλά όσον αφορά τη κουβέντα που είχαμε! 

Ε πάρτο..... 

(να γουστάρεις!) 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 10 ώρες, το μέλος GavriilVet έγραψε:

Ε πάρτο..... 

(να γουστάρεις!) 

Μακαρι να μπορούσα, οι υποχρεώσεις αυξάνονται διαρκώς, άσε που πάω για δεύτερο αυτοκίνητο... δυστυχώς όταν θα μπορούμε να το πάρουμε θα έχουμε ήδη γερασει! Χαχαχαχα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια γεια χαρα. Εχω μια απορία. Η συγκεκριμενη μοτο. κατα ποσο ειναι καταλληλη σε εκτος χωματος πορεια σε εθνικό δυκτιο περιπου 300 χλμ με δυο ατομα με αλλη ζελατινα και ισως σελλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμφιβάλλω αν την έχει κανείς από εδώ για να σου πει άποψη. Θεωρώ όμως ότι αν ψάχνεις για "δικάβαλη" μοτό καλύτερα να κοιτάξεις αλλού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 5 λεπτά, το μέλος kpapageo έγραψε:

Αμφιβάλλω αν την έχει κανείς από εδώ για να σου πει άποψη. Θεωρώ όμως ότι αν ψάχνεις για "δικάβαλη" μοτό καλύτερα να κοιτάξεις αλλού.

Σε ευχαριστω. Ο λογος; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πέρα από το ότι έχει γενικότερα αρκετά χωμάτινο προσανατολισμό θα σταθώ σε 3 σημεία:

1) Η σέλα του είναι στενή και άβολη, πόσο μάλλον για τον συνεπιβάτη. Ακόμα και αν την αλλάξεις δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να φαρδύνει.

2) Είναι ψηλό (λογικό). Είμαι 1.80 και όταν ανέβηκα στατικά πατούσα κάτω με τις μύτες των ποδιών. Σκέψου να έχεις και το έξτρα βάρος του δικάβαλου + αποσκευές και να μην πατήσεις καλά κάτω σε απότομο σταμάτημα ή μανούβρα.

3) Δεν έχει χειρολαβές συνεπιβάτη.

Όλα αυτά κατά την γνώμη μου δείχνουν ότι είναι μια μοτό με αρκετά χωμάτινο και μονοκάβαλο προσανατολισμό.  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 17/12/2019 at 7:40 ΜΜ, το μέλος HLIAS έγραψε:

Λοιπόν. είχα την τύχη να το οδηγήσω και σε άσφαλτο και σε χώμα. Σαθρό κιόλας. 

Δεν θα κάτσω να κάνω review μιας και δεν έγραψα πολλά χλμ  αλλα απλά να σου μεταφέρω τις εντυπώσεις μου.

Ήθελα πολύ να το καβαλήσω γιατί πρίν καταλήξω στο σκούτερ κοιτούσα να πάρω ονοφι. Σκεφτόμουν ADV 990 BMW-TIGER 800  και TENERE 700 

Το Τ700 είναι μαχίμι. 

Μην περιμένεις φωτιά στην άσφαλτο, αλλα ούτε οτι είναι ξενέρωτο φυσικά. Έχει όσο πρέπει για μια on-OFF μοτοσυκλέτα. 

Μου έκανε φοβερή εντύπωση πως  αποδίδει το ΜΤ7 μοτέρ. είναι γ@μάτο.  το γούσταρα και δεν του το είχα. 2α, τσίμπημα συμπλέκτη και κοιτάς ουρανό για πλάκα και το κρατάει. 

Ωραία λειτουργία του μοτέρ και με 1-2 σχέσεις πάνω απο την προβλεπόμενη

Το μηχανάκι είναι χωμάτινο. Μπορείς να γυρίσεις όλη την Ελλάδα ( και όχι μόνο) απο χώμα. 

Δεν νομίζω να κολώνει κάπου. Αυτό που μου άρεσε  ήταν οτι το χάρηκα και σε επαρχιακό στροφιλίκι. Μπάινει και κρατάει το ριμάδι. 

Ωραία φρένα και αναρτήσεις.  Και στο χώμα μου άρεσαν οι αναρτήσεις. 

Σημείωση. Το χώμα ήταν σε όλη την διαδρομή σαθρό και με κοτρώνια σε αρκετά σημεία. Φλαταδούρι μεν αλλά αν κάπου ξέφευγες το σαθρό άνετα σε εστελνε στο γκρέμι. 

Δεν νομίζω οτι είναι για δικάβαλο ταξίδι με την γυναίκα. Ο πίσω κάθεται σε σερβιέτα . 

Γενικά το μηχανακι όπως είπα είναι χωμάτινο κατα κύριο λόγο. Φαίνεται απο τα πλαστικά του, το κοντέρ του και τη σέλα του.

Δεν υπάρχει κάπου, κάτι ''χλιδάτο'' , μια πουτανιά ρε φίλε, να λες ναι είναι διαστημόπλοιο. Όχι. έχει μόνο ότι χρειάζεται για να κυκλοφορεί  στον δρόμο. 

Η ζελατίνα η μαμά δεν κάνει τίποτα.  Δεν ξέρω  η μεγαλύτερη τι κάνει. 

Μ άρεσε πολύ το ζύγισμα του. 

Γενικά μου άρεσε. 

Αν θα το έπαιρνα; τίμια δεν ξέρω.

Με την χρήση που κάνω πλέον στην μοτοσυκλετα, όχι. 

Για να πηγαίνω ταξίδια με το κορίτσι και κάθε μέρα να αλλάζουμε περιοχή; όχι. 

Για να το πάιρνω με τον κολλητο και να αλωνίζουμε στα βουνά και να γράφουμε χιλιομετρα 2-3 μηχανάκια σε βουνά λάσπες κλπ κλπ; ΝΑΙ. 

Είμαι ''καγκούρι'' onoffας και πάω και στην δουλειά μου με σουζα μπάντα και το σκ στο βουνό; ΝΑΙ 

Όμως όπως είπα πριν καταλήξω σε σκούτερ σκεφτόμουν να το πάρω κούτα. 

Αν και χρόνια δηλώνω οτι το μηχανάκι που είναι κομμένο και ραμμένο στα μέτρα  και τα γούστα μου είναι το 990, το  Τ700 θα αγόραζα τώρα εγώ. 

Για εσένα απο όσο σε 'εχω καταλάβει τόσα χρόνια απο εδώ μέσα, μάλλον κάνει 100%

edit. βγήκε σεντόνι και δεν το ήθελα. 

Αν αλλαξεις ζελατινα. Με καποια after. Και τη σελλα πισω με μια ποιο ανετη που δινει η yamaha σαν εξτρα σελλα ανεσης συνεπιβατη.τι γινεται τότε στο κομματι ανεμοκαλυψη και ανεση για ταξιδακι η εκδρομη δικαβαλο;; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια μου. Σίογυρα όμως αν βγαίνουν αυτά που λες, μάλλον θα τα έπαιρνα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα