Jump to content
sunblock

Aprilia Pegaso Strada χακί πράσινο

Recommended Posts

Ε μπραβο ρε φιλε! τελος καλο ολα καλα! 

Συγχαρητηρια και στον Palladin που το κυνηγησε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Εξαιρετικό happy end και φυσικα, βεβαιως-βεβαίως, τα άπειρα :respekt: :respekt: :respekt: στο φίλο paladin που έκατσε κι ασχολήθηκε. Ισως, ίσως λέω, αν υπήρχαν κι άλλοι ανάμεσα μας με την ίδια λογική, να είχαμε πολλά περισσότερα happy end. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συγχαρητήρια στον Palladin, είναι για μένα ο My Biker τις χρονιάς (You da real MVP)
Δεύτερη μηχανή γνωστού μου το 2016 που κλέβεται και ξαναβρίσκεται, άντε γιατί μας έχει πάει "πολύ γαμιόνταν ο νέος έτος"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με διαφορά τα πιο ευχάριστα νέα το τελυταίο διάστημα! :thumbsup:

Φυσικά πολλά συγχαρητήρια στον Palladin! Είσαι όνομα και πράγμα paladin! :winking:

Ο paladin είναι  ξεχωριστή φιγούρα στην fantasy λογοτεχνία και τα παιχνίδια roleplaying (όσοι ασχολείστε ίσως το νιώσατε όπως εγώ :biggrin:) , όπου παραπέμπει γενικά σε έναν ιππότη ευγενή, με υψηλά ιδανικά που είναι πάντα πρόθυμος να βοηθήσει τους γύρω του. Νομίζω τα εφάρμοσες όλα φίλε μου. Μπράβο σου ξανά!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και να λοιπόν που τα Χριστουγεννα για κάποιον θα είναι πιο χαρούμενα. Εδώ και 2 μήνας σχεδόν βλέπω ένα χακί strada να με δυσκολεύει να ξεκλειδώσω το transalp μου κάτω από την πολυκατοικία μου και σήμερα που είχα ρεπό είπα Ν κανω μια μικρή έρευνα Ν δω σε οίον ανήκει αυτό το μηχανάκι. Μετά από μερικά τηλέφωνα σε φίλους στην ΕΛ.ΑΣ που δεν απέδωσαν καρπούς, απλά googleάρα την πινακίδα ΧΤΒ926, το δεύτερο αποτέλεσμα με βγάζει σε αυτό το thread. Να μη το πολυζαλιζω το thread, το μηχανάκι εξακολουθεί να βρίσκεται στα Πατήσια φίλε Ηλία και θα σου πω που τηλεφωνικά. Δυστυχώς λόγω ότι γράφω από το κινητό δεν μπορώ να βάλω τη φωτο του μηχανακιου σου από το μέρος που είναι για να αποδείξω τα λεγομενα μου αλλά όταν πάω σπίτι θα προσπαθήσω να την ανεβάσω.

Καλά Χριστούγεννα  σε όλους

:clapping::respekt::worthy:

Τα ωραία του internet.  Μπαίνεις, γκουγκλάρεις και σε βγάζει κατευθείαν στον ιδιοκτήτη που ψάχνει. :yahoo:

Palladin, σου εύχομαι ολόψυχα ό,τι καλύτερο για τις γιορτές και γενικά στη ζωή σου. Εύχομαι και πιστεύω ότι το καλό που έκανες - σ' έναν άγνωστο μάλιστα - κάπως θα σου επιστραφεί από κει ψηλά. Έτσι πρέπει πάντως. :santa_red:

Ηλία, μην το πεις ούτε του παπά που λένε. Καλές γιορτές και σε σένα.:merrychristmas: Είμαι σίγουρος ότι ήδη είναι. :snowman:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο paladin είναι  ξεχωριστή φιγούρα στην fantasy λογοτεχνία και τα παιχνίδια roleplaying (όσοι ασχολείστε ίσως το νιώσατε όπως εγώ :biggrin:) , όπου παραπέμπει γενικά σε έναν ιππότη ευγενή, με υψηλά ιδανικά που είναι πάντα πρόθυμος να βοηθήσει τους γύρω του. Νομίζω τα εφάρμοσες όλα φίλε μου. Μπράβο σου ξανά!

Paladin = Lawful Stupid
paladin_alignment_by_thrythlind-d6bbqae.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eυγε!!!   Νομίζω ότι μαζί με σένα χαρήκαμε το ίδιο όλοι με αυτά τα νέα! :winking:

Όσο για τους κλέφτες, εκτός από ερασιτέχνες πρέπει να ήταν και ηλίθιοι για να πάνε να κλέψουν ένα χακί μηχανάκι,που κατά πάσα πιθανότητα δεν υπάρχει πουθενά αλλού! 

Καλές βόλτες φιλε! :thumbsup:. Και καλες γιορτές!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με διαφορά τα πιο ευχάριστα νέα το τελυταίο διάστημα! :thumbsup:

Φυσικά πολλά συγχαρητήρια στον Palladin! Είσαι όνομα και πράγμα paladin! :winking:

Λες να ειχε ανοιξει bubble κατα την εξεταση της πινακιδας;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όντως είναι όπως τα λέει ο Palladin, η μηχανούλα μου επέστρεψε σώα!
Τον υπερ-ευχαριστώ όσο δεν πάει. Είχα μιζεριάσει μακριά της.

Λεπτομέρεις για όσους είχαν απορίες:
Από την μηχανή λείπει η κεντρική κλειδαριά. Την βγάλαν για να ελευθερώσουν το τιμόνι.
Στη συνέχεια μάλλον την σπρώξαν 500 μέτρα πιο πέρα και την παράτησαν εκεί, δίπλα στη μηχανή του Palladin.
Δεν κατάφεραν να τη βάλουν μπρος λόγω immobilizer. Φαίνεται και από τον χιλιομετρητή που δεν έχει προχωρήσει. Δεν προσπαθήσαν να ανοίξουν / ξεβιδώσουν τίποτε άλλο. Ούτε την μπαγκαζιέρα ούτε κανένα άλλο ανταλλακτικό.

Υποθέτω οτι ήταν τελείως ερασιτέχνες, ή στην πορεία διαπίστωσαν οτι κανείς δεν ενδιαφέρεται να αγοράσει μια παρδαλή χακί pegaso.
Πήρα τηλ. το 100, στείλαν περιπολικό, πήγα μαζί με έναν φίλο στο αστυνομικό τμήμα και έδωσα κατάθεση. Δεν ενδιαφέρθηκαν να πάρουν δακτυλικά αποτυπώματα ή κάτι τέτοιο.

Τώρα πρέπει να περάσω λίγη διαδικασία για να μπορέσω να την ξαναδηλώσω στην εφορία και να μπορώ να την κυκλοφορήσω.
Κατα τα άλλα, βάζω καινούρια κεντρική κλειδαριά, 2 αλυσίδες σε σταθερά σημεία, ένα συναγερμό με τηλεειδοποίηση και είμαι έτοιμος για νέες περιπέτειες.

Όλα χάρη στον Palladin!! Θα του στείλω κάποιο γαμάτο δώρο. Έχω ήδη κάτι στο μυαλό μου.

Ή, απλά πληρώνεις 30€ για γκαράζ και είσαι πραγματικά ήσυχος.
Το να σου κλέβουν την μηχανή και μετά πάλι μια απο τα ίδια (πυλωτές+κλειδαριά κτλπ) είναι σαν να μην πήραμε το μάθημα μας - και αμα στην ξανακλέψουν ? Κρίμα δεν θα είναι φίλε μου ? Για 30€ το μήνα ?
Το ίδιο με εναν φίλο μου, του φάγανε μανέτες+ουροδοχεία απο Duc, ζημιά 300+€, με το που το έφτιαξε πάλι και το έβαλε σε γκαράζ (επιτέλους) μου λέει "Λεω να το ξαναβαλω πυλωτή, τα 30€ δε γουσταρω να τα δίνω", του απαντώ "καλύτερα να κοψεις 2 cocktail-άκια που πίνεις το ΣΚ και το junk food παρά να σου φάνε ολόκληρη τη μηχανή την επόμενη φορά".

Sunblock, μη με παρεξηγήσεις ρε φίλε, δεν θέλω να ακουστώ αρνητικός, απλά, είσαι τυχερότατος που τη γλύτωσες 1 φορά (χάρη στον Παλαδίνο κιόλας), δεν θα είναι κρίμα να την ξαναπάθεις ? (χτύπα ξύλο), τα παθήματα πρέπει να μας γίνονται και μαθήματα, σε λίγο θα αρχίσουν να μας κλέβουν και τα σώβρακα οπως δείχνει, "φύλαγε τα ρούχα σου..." λέει η παροιμία...

Τα -30€ το μήνα ή/και το έξτρα περπάτημα (σε περίπτωση που το γκαράζ είναι μακρυά) είναι και πάλι καλύτερη επιλογή/εναλλακτική απο το να μην έχεις καθόλου μηχανή, σωστά ? ;)

Χαίρομαι που ξαναβρήκες την καλή σου, εύχομαι καλά και ασφαλή χλμ πάλι, απλα, προτείνω λίγη περισσοτερη προσοχή απο εδω και στο εξής (βλέπε: γκαραζ), οι γιορτές μόλις γίνανε καλύτερες για εσένα, enjoy ;)

ΥΓ: Παλαδίνε, τα σέβη μου, δώρο ενα mace με +50 holy dmg απο 'μένα
:worshippy:

Τροποποιήθηκε από τον Red1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το πιο κοντινό είναι 15 λεπτά μακριά και το δίνει 40 ευρώ το μήνα.
Αν θέλω να είναι πραγματικά ασφαλής την συσκευάζω και τη βάζω σε μια αποθήκη για να τη βρουν τα εγγόνια μου. Καταλαβαίνω τι λες, αλλά σκοπός είναι να χρησιμοποιούμε κιόλας τα πράγματα.

That said, θα ρωτήσω τις γύρω πολυκατοικίες μήπως ενδιαφέρεται κάποιος να μοιραστεί το parking/γκαράζ του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα σε όλους και όλες :)

Κατ' αρχάς να σας ευχαριστήσω όλους για τα καλά σας λόγια και για τις ευχές :worshippy:. Δεν έκανα κάτι παραπάνω απ' ότι θα έκανε ο καθένας μας (πιστεύω) από εδώ μέσα αν και θα ήθελα να είχε συμβεί και σε μένα πριν κάποια χρόνια που είχα πάθει το ίδιο, γενικά από τότε που μου 'φαγαν ένα astrea grand (πολλά χρόνια πριν) έχω μια παραπάνω ευαισθησία όσον αφορά τέτοια θέματα. 

Κατά δεύτερον το nickname palladin το απόκτησα από τότε που έπαιζα ένα video game το Diablo για όσους ξέρουν και είχα επιλέξει αυτόν τον χαρακτήρα για αυτά του τα χαρακτηριστικά. Μετά το κράτησα και όταν ξεκίνησα να παίζω airsoft, απλά το παράλλαξα λίγο προσθέτοντας ένα "L" επειδή υπήρχε και κάποιος άλλος με το ίδιο nick για να μη μας μπερδεύουν...

Καλές διαδρομές σε όλους και όλες και προσοχή γιατί το βράδυ έβρεξε και γλιστράει (και κάνει και ψοφόκρυο :winking:).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άκρως ευχάριστη κατάληξη ! :thumbsup:

ΕΥΓΕ Palladin που έδωσες σε όλους μας και δη στον ιδιοκτήτη τέτοια χαρά ! :gd_cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα σε όλους και όλες :)

Κατά δεύτερον το nickname palladin το απόκτησα από τότε που έπαιζα ένα video game το Diablo για όσους ξέρουν και είχα επιλέξει αυτόν τον χαρακτήρα για αυτά του τα χαρακτηριστικά. Μετά το κράτησα και όταν ξεκίνησα να παίζω airsoft, απλά το παράλλαξα λίγο προσθέτοντας ένα "L" επειδή υπήρχε και κάποιος άλλος με το ίδιο nick για να μη μας μπερδεύουν...

Να ξεκινήσεις και το Baldur's Gate τότε :shades:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

3 χρόνια τώρα με την μοτο μου σε κλειστό γκαράζ, δέν μπορώ να διανοηθώ να την είχα έξω.... καλα που την βρήκες, πάντα τέτοια να ακούμε μακάρι σε θεματα κλοπών 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ ευτυχής κατάληξη, με γεια ξανά η κούκλα σου. Palladin μπράβο για το καλύτερο δώρο πού μπορούσες να κάνεις στον φίλο μας. Sunblock καλό θα ήταν να προσέχεις λίγο παραπάνω από εδώ και πέρα την κούκλα σου.

Καλές γιορτές σε όλους μας και προσοχή να μην αφήσουμε δώρα στους κερατάδες αυτές τις μέρες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εκει που νόμιζα οτι ο κλέφτης είχε ξεβιδώσει την κλειδαριά τιμονιού και την είχε πετάξει, την βρήκα πιασμένη με cable-ties ανάμεσα στο τιμόνι. Χαρούμενος, οτι τη γλίτωσα φτηνά, αγόρασα καινούριες βίδες ασφαλείας και ξεκίνησα να τις βάλω.

Δυστυχώς ο κλέφτης δεν κάθισε ήρεμα και με ψυχραιμία να ξεβιδώσει απαλά και γλυκά την κλειδαριά όπως νόμιζα, αλλά την έσπασε με υγρό άζωτο (μάλλον). Ο κανίβαλος μου έσπασε και την κλειδαριά (200-250 ευρώ) και την τιμονόπλακα! (άλλα 200-220 ευρώ)

lock.jpg

lock_brocken.jpg

Σύνολο 400-470 ευρώ ζημιά (χωρίς την εργασία.)

Φυσικά δεν είμαι αχάριστος, είμαι πολύ χαρούμενος που την βρήκα. Απλά δεν είναι τόσο ρόδινα όσο νόμιζα.

Palladin σου έστειλα ένα δωράκι, θα φτάσει μέσω UPS στις 30 Δεκεμβρίου, να έχεις το νού σου.
Θα περάσω μια μέρα μετά τις γιορτές να σου αφήσω και το αυτοκόλλητο που σου άρεσε:

zombies_sticker_black_olive.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα