Jump to content
suzuki

στρατονομια κανενας?

Recommended Posts

Σας αφησαν να πηγαινετε στο γυμναστηριο?

Εξοδος διανυκτερευσεις δινουν?και που μενεις?

Τη ρουχα μπορω να κρατησω?

Στον λίγο ελεύθερο χρόνο που θα έχεις μπορείς να πηγαίνεις στο γυμναστήριο. Εξόδους έχεις κανονικά αλλά στο ΚΕΣΝ τρως στέρηση εξόδου για πλάκα, οπότε προσοχή. Επίσης έχει σχετικά καθαρά μπάνια με ζεστό νερό πάντα.Θυμάμαι δεν υπήρχε φορά να πάω για μπάνιο και να μη βρω ζεστό νερό. Διανυκτέρευση θα παίρνεις στη μονάδα σου αρκεί να δηλώσεις ότι έχεις κάπου να μείνεις (πχ σπίτι συγγενή ή γνωστού).

Ρούχα έχεις κανονικά τις παραλαγές σου και μία βαλίτσα με τα πολιτικά σου και τα προσωπικά αντικείμενα.

Πριν γίνει η ονομασία θα σας δώσουν ένα χαρτί ώστε να δηλώσεις μονάδες προτίμησης. Εκεί δηλώνεις και Κύπρο. Βέβαια σπάνια πας εκεί που δηλώνεις. Μετά το πέρας της ονομασίας θα σας ανακοινωθούν και οι μεταθέσεις.

Ορίστε και ένα βίντεο από την εκπαίδευση της σειράς μου 315.

https://www.youtube.com/watch?v=uIQQ7ywxATc

https://www.youtube.com/watch?v=GwpBAp4tt4g

Και εδώ η τελετή ονομασίας σε στρατονόμους και παραλαβή του πτυχίου και του βαθμού.

Τροποποιήθηκε από τον EvilEyes

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

επειδη δεν εχω καπου να μεινω στην διανυκτερευση τη γινεται?θα νοικιασω σπιτι η μενω στην μοναδα?μπορω να την παρω σε αδεια?

ο λοχιας ποσα λεφτα παραπανω περνει?

απο αυτοαμυνα εμαθες τιποτα?εξηραν τα στελεχη και σας εδειχναν η ερχονταν αλλοι?

καψωνια εκαναν?

Τροποποιήθηκε από τον suzuki

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Aπλα δεν θα διανυκτερευεις εξω και θα γυρνας στην μοναδα για υπνο.

Ποια λεφτα; Ουτε για χαρτζηλικι 6χρονου δεν φτανουν.

Το ατομικο καψονι απαγορευεται εδω και πολλα χρονια. Το ομαδικο καψωνι λεγεται ΣΩΒΕ ( σωματικη βελτιωση ) :laugh: και φυσικα γινεται κανονικα :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

βαζουν να κανεις και τo ηλεκτρονιο,jokbox?

τη διαφορες εχει με τις ειδικες δυναμεις?

για να πας στρατονομια κανεις αθληματα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τυπε εχεις την ρουφιανια στο αιμα σου ...

Ξεφτέρι δεν σε λες... 

βουρ για καρακόλι αν δεν το εχεις το υψος βαλε τακουνι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τυπε εχεις την ρουφιανια στο αιμα σου ...

Ξεφτέρι δεν σε λες... 

βουρ για καρακόλι αν δεν το εχεις το υψος βαλε τακουνι

Το ότι ρωτάει να μάθει πληροφορίες για κάτι που δεν ξέρει τον κάνει χαζό; Εσύ πάλιουρα έχεις φάει το στρατό με το κουτάλι;

Και μόνο που λες ότι οι στρατονόμοι είναι ρουφιάνοι φανερώνει ότι εσύ δεν είσαι ξεφτέρι. Προσωπικά δεν έχω γνωρίσει μεγαλύτερους ρουφιάνους από φαντάρους που επειδή ήθελαν να έχουν καλές σχέσεις μαζί μας κάρφωναν άλλους.

Δεν έχω γράψει ποτέ φαντάρο, μόνο στελέχη, αλλά όταν άκουγαμε φαντάρο να μας λέει καρακόλια με μεγάλη χαρά πέρνανε 10φ από το Στρατηγό.

Susuki, για τις ασκήσεις αυτοάμυνας ερχόταν δάσκαλος πολεμικών τεχνών από έξω. Για λεφτά μην ελπίζεις, μόνο αν πας δόκιμος που θα υπηρετήσεις 15 μήνες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραια φαση ακουγεται παντως.
Εχει τα κακα του αλλα ειναι πολυ πιο ενδιαφερον απο λατζα, σκοπια και μλκινση ολη μερα.

Γινεται να δηλωσεις και Κυπρο και στρατονομια μαζι?

Γίνεται και παίρνουν και 360 ευρώ το μήνα ως δεκανείς 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

......

απλά ο thread starter δεν έχει δώσει τα καλύτερα δείγματα γραφής εξού και τα σχόλια....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ότι ρωτάει να μάθει πληροφορίες για κάτι που δεν ξέρει τον κάνει χαζό; Εσύ πάλιουρα έχεις φάει το στρατό με το κουτάλι;

Και μόνο που λες ότι οι στρατονόμοι είναι ρουφιάνοι φανερώνει ότι εσύ δεν είσαι ξεφτέρι. Προσωπικά δεν έχω γνωρίσει μεγαλύτερους ρουφιάνους από φαντάρους που επειδή ήθελαν να έχουν καλές σχέσεις μαζί μας κάρφωναν άλλους.

Δεν έχω γράψει ποτέ φαντάρο, μόνο στελέχη, αλλά όταν άκουγαμε φαντάρο να μας λέει καρακόλια με μεγάλη χαρά πέρνανε 10φ από το Στρατηγό.

Susuki, για τις ασκήσεις αυτοάμυνας ερχόταν δάσκαλος πολεμικών τεχνών από έξω. Για λεφτά μην ελπίζεις, μόνο αν πας δόκιμος που θα υπηρετήσεις 15 μήνες.

καρακολι να υποθεσω ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γίνεται και παίρνουν και 360 ευρώ το μήνα ως δεκανείς 

Ωραιο.

Οποτε απλα δηλωνεις αυτο και αμα σε παρουν σε πηραν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα στρωσει στην καρδιτσα

Στη δεύτερη βδομάδα (το πολύ) θα ζητήσει μετάθεση απο το ΚΕΣΝ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε όσους υπηρέτησαν στις Ένοπλες Δυνάμεις ως Έφεδροι Αξιωματικοί ή Ανθυπασπιστές ή

Αρχιλοχίες ή Επιλοχίες ή Λοχίες ή Δεκανείς και στους αντίστοιχους βαθμούς, προστίθεται επιπλέον
αριθμός μορίων ως εξής:
α) Έφεδροι Αξιωματικοί και Ανθυπασπιστές 2000 μόρια, β)
Αρχιλοχίες, Επιλοχίες και Λοχίες 1500 μόρια, γ) Δεκανείς 1000 μόρια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ωραιο πραγμα να εισαι στο ιδιο στρατοπεδο με μαυρους και πυροβολικαριους, να τρως μαζι τους στα ιδια εστιατορια, να παιζεις μαζι τους μπαλα, και οταν βγαινεις εξω να τους γραφεις... 

συμβουλη δικια μου, πηγαινε στην πιο λουφα ειδικοτητα που υπαρχει, κανε οσο πιο λιγη θητεια μπορεις, και φυγε χωρις να κοιταξεις πισω..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμα ειναι ετσι δεν θα πηγαινε κανεις στρατονομια και ειδικες δυναμεις

Θελω να περασω καπου μαχημα αφου θα κατσω 9μηνες να τους εκμεταλευτω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το μαχημο κομματι ειναι η στρανομια? α0α0χ0αχ0αχα α0χ0αχ0α0χ0αχ0α

παλικαρια, στην ελλαδα ειμαστε τι μαχημοι, πεζοναυτες και δεν ξερω και εγω τι αλλο λετε. πλεων οπου και να πας ειναι κολεγιο. η μονη πικρα ειναι με τις υπηρεσιες.

σου τα ειπανε ηδη για τη στρανονομια αδερφε, τσεκαρε και αυτα παρακατω 

http://forum.thiteia.org/index.php?sid=a484bbd01bd5e98e05dac1fabd6936a3 http://www.thiteia.org/ http://www.ellinikos-stratos.com/forum/ 

υγ. αν ερθεις καρδιτσα πες μου να σε ξεναγησω στα αδυτα της πολης. μονο μη μου αρχησεις τα scania vs volvo, θα σε σκισω κολοψαρο :laugh:

αν με το καλο πας και απολυθεις απο στρατονομος, επιβαλλεται για ολη σου τη ζωη να μιλας για τη σκληρη εκπαιδευση που περασες. οι στρατονομοι εχουν εφαμιλλη εκπαιδευση με τους sas και spetsnaz...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Karakoli topic!

Μαχιμοι οι στρατονόμοι? ειμαι μεταξύ του κλαίω και χλαίω.

Στον Βόλο ως γνωστόν στρατονομία δεν υπάρχει γιατι και να υπήρχε θα μάζευε το ξύλο της αρκούδας για ευνόητους λόγους...

Αι Πεζοναύται λοιπόν ήτω μάχιμοι μέχρι αηδίας (νταξ περίπου). Σε αποστολή-άσκηση εκτός νομού (είχαμε πάει βόρεια τα κομμάντος :P) πέσαμε θύμα μπλόκου απο Δυνάμεις Καρακωλίων... Ε μα.. υπήρχε περίπτωση να κερδίσουνε οι απόγονοι του Αρτέμη του Μάτσα? καταλαβένετε μαλλιοβράσι που έγινε. Οι καμπάνες μείνανε στο μιλητό διότι αι εντολαί ήτω σαφής . 

Το πρόβλημα τους πάντως ήταν γιατι εγω ο υποφαινόμενος ώς αρχηγός πήγματος στο STEYR ήμουν δια τον μπούτσο καβάλα (άσκηση ντέ ήθελα να ξεκουράσω αυτό το αγαλμάτινο κορμί), και σκάει ο στρατονόμος και μου την λέει.. 

Τα ηρωικά εκείνα έτη είχαμε αρτάνες με κόμπους για τους μήνες θητείας που είχαμε ήδη διανίσει (18 τον αριθμό) και εγώ ήθελα δεν ήθελα 3 μηνάκια να απολυθώ και πέφτω στο παράπτωμα να του την "δείξω" προσκαλώντας τον σε αναρήχηση. Με κοιτά με αυστηρό ύφος ο Νέοπας και μου την λέει για το μή προβλεπόμενο τζόκευ γιατί φορούσα ,και οκτάγωνο το μαχίμι των 2 πορειών-βολών και των αρκετών αποβάσεων, και φυσικά για την απρεπή συμπεριφορά μου απέναντί του  και έγινε της επι χρήμασι εκδιδομένης εκείνο το απόγευμα...

Καλή θητεία και οπου δεις πράσινο μπερέ πάρε δρόμο :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα