Jump to content
Sign in to follow this  
LovemygiXXer

O κυβος ερρίφθη...

Recommended Posts

Συγχαρητήρια,καλόβολτη,άπεφτη και να την χαρείς στο έπακρο.

Βάλε σε παρακαλώ "ερρίφθη" στον τίτλο,αντί για ερίφθει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Συγχαρητήρια,καλόβολτη,άπεφτη και να την χαρείς στο έπακρο.

Βάλε σε παρακαλώ "ερρίφθη" στον τίτλο,αντί για ερίφθει

:oops:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μεγειες, καλοβολτο!

με την καδενα δε θυμαμαι να ειχανε προβλημα αυτα. ο τεντωτηρας ναι, ακουγεται μετα απο καποια χλμ (οχι στα 37κ παντως) και τον αλλαζεις.

ενα αλλο θεματακι που ειχανε ειναι ο ανορθωτης με αποτελεσμα να καιγονται τα πηνεια.

η suzuki εχει βγαλει ανακληση για τη μπροστινη τρομπα φρενου, τσεκαρε αν εχει γινει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μεγειες, καλοβολτο!

με την καδενα δε θυμαμαι να ειχανε προβλημα αυτα. ο τεντωτηρας ναι, ακουγεται μετα απο καποια χλμ (οχι στα 37κ παντως) και τον αλλαζεις.

ενα αλλο θεματακι που ειχανε ειναι ο ανορθωτης με αποτελεσμα να καιγονται τα πηνεια.

η suzuki εχει βγαλει ανακληση για τη μπροστινη τρομπα φρενου, τσεκαρε αν εχει γινει.

Σευχαριστω!!!

Γενικα διαβασα στο σιτε με τα ελληνικα gixxer τα πιο πολλα σε κρυο μοτερ χτυπαει λιγο και οταν ζεσταθει εξαληφετε,μαλλον τον τεντωτηρα ηθελα να πω..κατι σαν τσικ τσικ .. και πεζουν καποιες αριθμιες λογο τελικου jardine...Οποτε λογικα δεν ειναι κατι τραγικο...Απλως καλο ειναι να χεις το κεφαλι σου ησυχο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με γειες το εργαλείο, καλόξυστο!  Εμεις να μαστε καλα και ολα αυτα φτιαχνουν!

Σευχαριστω αρχηγε !!!:cheers: Τωρα αν το ξισιμο εννοεις υποδηματος μαλλον θα αργησει να ρθει και αν ερθει ...

Θα με το τουρισταδικο καφετερια με το SS 600 :scooter:...Θα γινει και tοuring στην πορεια...

ΥΓ.Τωρα ισως αναβω φιτιλια ....

Για οσους ειδαν η ακουσαν -------------->> Κυλινδροπιστονικες επιστημες η αλλιως 

Τα 4κ δε κανουν για βολτα, και αλλες κυλινδρικές γενικευσεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να χαίρεσαι την κουκλάρα σου. Μεγειες! :biggrin:

Ty Giannis90!!!!

Μηπως γνωριζεις αν γινεται το βαμενο ελαφρως φιμε φαναρι που εχω αν μπορω να το επαναφερω στο κανονικο??Υπαρχει τροπος ο φανοποιος με δυαλιτικο

να το ξεβαψει??(Ηταν καγκουρια του προηγουμενου)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ty Giannis90!!!!

Μηπως γνωριζεις αν γινεται το βαμενο ελαφρως φιμε φαναρι που εχω αν μπορω να το επαναφερω στο κανονικο??Υπαρχει τροπος ο φανοποιος με δυαλιτικο

να το ξεβαψει??(Ηταν καγκουρια του προηγουμενου)

white spirit. Google it. Είναι ελαφριάς μορφής διαλυτικο. Φίλος που το χρησιμοποίησε σε φανάρια αυτοκινήτου έκανε δουλειά. Τον παίδεψε αλλά έκανε. 

Βέβαια από το να σε πάρω στον λαιμό μου καλύτερα να ρωτήσεις κάνα φαναρτζή. Μην τυχόν σου θαμπωσει/διαβρωσει το πλαστικό. 

ΥΓ: Πάντως δεν είναι άσχημο βαμμένο. :baby:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλορίζικο και καλόβολτο, πιστεύω να έχεις την εμπειρία να διαχειριστείς την δύναμη αυτής της  μοτοσυκλέτας μιας και απότι είδα είχες παπί πριν.

Να προσέχεις.:_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σευχαριστω πολυ!!!

Ηδη ειναι 3η μερα και βγηκα εθνικη δεξια δεξια με σταθερα 100-110 χλμ/ω...Αισθανομαι πιο πολυ ασφαλεις απο οτι στο παπι σε αυτες τις ταχυτητες...

Εμενα ο κανονας μου ειναι οχι μαλακιες στις στροφες οχι προσπερασεις σε σειρα η δυσκολες...Και γενικα οχι...Σουζα να φανταστεις δεν εχω κανει 

ποτε στο παπι...Δεν εκανα καγκουριες μονο κανα ανοιγματακι σε ευθεια ...

Παντα εχω μεσα μου ενα καμπανακι που χτυπαει οταν παω να το παρακανω...
Φαντασου 1η μερα το πηρα και μου φενοταν τεραστεια η μηχανη...3η μερα και την βλεπω πιο κοντη :winking:

Ελπιζω να καταλαβες τι θελω να πω...Την 1η μερα φοβομουν,μην σου πω οτι σαν να μετανιωσα που την πηρα...3η μερα ηδη νιωθω καλυτερα..Ειμαι και 1,95 130 κιλα θεριο να ουμ...Και παντα ξερω πως οταν περνεις τον αερα σε κατι

την πατας...Πιστευω δεν θα εχω προβλημα εφοσων σεβομαι την μηχανη και τους αλλους γυρω μου...Αλλωστε την πηρα πιο πολυ να κανω τον χαβαλε μου να γουσταρω..

Δεν στοχευω ψηλα με κατι τετοιο..Παντα ετσι ημουν..Ευχομαι σε ολα τα παιδια/μηχανοβιους παντα να το διασκεδαζουν και

ΒΕ SAFE

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλοταξιδο και αγρατζουνιστο!

να το χαιρεσαι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλορίζικο και πάντα όρθιος! 

Βάλε στο πρόγραμμα και κανένα σχολείο για να μάθεις να λειτουργείς σωστά αυτό που καβαλάς. :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλορίζικο! Πάντα όρθιος ή/και πλαγιαστός, ποτέ ξάπλα.... Καλοτάξιδο και καλώς όρισες στο club! 

και πεζουν καποιες αριθμιες λογο τελικου jardine...

Jardine ακούω.... έχουμε σκοπό να σηκώσουμε τους νεκρούς στις γειτονιές! χαχαχα :_devil:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλορίζικο boy.

Το συγκεκριμένο μ' αρέσει πάρα πολύ εμφανισιακά, είναι κουκλί. :wub: Και σε ωραίο χρώμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοταξιδο και παντα ορθιος.....

Αν θες την γνωμη μου μιας κι εγω εκανα ενα παρομοιο βημα πριν δυο χρονια,απο παπι σε 600.......οταν θα φτασεις στο διμηνο τριμηνο και πεις μεσα σου "το'χω ρε δεν ηταν τιποτα τελικα που ολοι με εκραζαν".....τοτε θελει την πιο μεγαλη προσοχη.

Καλα χιλιομετρα και υπομονη.....ολα θα ερθουν μονα τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοταξιδο και παντα ορθιος.....

Αν θες την γνωμη μου μιας κι εγω εκανα ενα παρομοιο βημα πριν δυο χρονια,απο παπι σε 600.......οταν θα φτασεις στο διμηνο τριμηνο και πεις μεσα σου "το'χω ρε δεν ηταν τιποτα τελικα που ολοι με εκραζαν".....τοτε θελει την πιο μεγαλη προσοχη.

Καλα χιλιομετρα και υπομονη.....ολα θα ερθουν μονα τους.

Συμμεριζομαι τα λογια σου και τα περνω σαν κανονα !!!Σευχαριστω!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλόστριφτος & καλόξυστος. βρες παρέα, με σεβασμό στη γκαζιέρα, απαλά και να οδηγάς μια ταχύτητα (ή και 2) πάνω για αρχή. πήγαινε σε σχολείο θα μάθεις ό,τι χρειάζεσαι πολύ πιο γρήγορα και ασφαλέστερα απότι μόνος σου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλόστριφτος & καλόξυστος. βρες παρέα, με σεβασμό στη γκαζιέρα, απαλά και να οδηγάς μια ταχύτητα (ή και 2) πάνω για αρχή. πήγαινε σε σχολείο θα μάθεις ό,τι χρειάζεσαι πολύ πιο γρήγορα και ασφαλέστερα απότι μόνος σου

Ty Παυλο!!!!

Το παω ωραια με το μηχανακι ,το ευχαριεστιεμαι με ηρεμη οδηγηση και κανα μικρο ανοιγματακι ανα και που οχι στο κοντερ αλλα σε καμια ευθεια λιγο πατημα...

Απλως οπως θα διαβασεις στο αλλο θεμα μου τραβιεμαι στα συνεργεια με θεμα υψηλης θερμοκρασιας και ηδη εσκασα 200 ευρα που με στερεψαν αλλαζοντας

Tps,θερμοστατη ,παραφλου...Δεν το ευχαριστιεμαι οπως θα πρεπε και αγχωνομαι λιγο μιας και οι καιροι δυσκολοι και γω συντιρουμενος απτους δικους μου

δουλευω βαζω κανα χαρτζιλικι στην ακρη και τωρα με βρισκει αντιμετωπο με το θεμα αυτο...Αλλα ας σταθω στην θετικη πλευρα οτι ολα φτιαχνουν αρκει

εμεις να χουμε μερακι ,ορεξη και υγεια πανω απολα :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα