Jump to content
themata

MotoGP 2016 > GP TIM di San Marino e della Riviera di Rimini

Recommended Posts

η συνομωσια χρειαζεται 2 και δεν ξερω αν υπηρχε, αλλα σκοπιμοτητα απο τον μαρκεθ εστω υπηρχε.... οι λογοι γνωστοι και προφανεις... το εχουμε συζητησει ομως πολυ εδω και δεν χρειαζεται να επανερχομαστε στα ιδια και τια ιδια... δοξα τω θεω που υπαρχουν και τα βιντεο και αυτα θα μεινουν στην ιστορια... εξαιρετικοι οδηγοι ειναι και ο μαρκεθ και ο λορενθο, οταν φτασουν 37 (αν τρεχουν) τοτε θα δουμε τι θα εχουν κανει συνολικα στην ζωη τους (απο πορεια, τιτλους και πιθανες μεταγραφες σε αλλες ομαδες) και αν μαζευουν μεσα στην ισπανια 100.000 κοσμου...

1: δε νομίζω να χρειαστεί να περιμένουμε 14 χρόνια, ώστε να έχουμε άμεση συγκριση με τα τωρινά δεδομένα, για να φτάσει-ξεπεράσει κάποιος το Βάλε όσον αφορα το αγωνιστικό κομμάτι(τίτλους,ρεκόρ κτλ)....2: Αν θεωρείς σκοπιμότητα το "τρέχω για να κερδίσω" πάω πάσο,αν πάλι όχι εξήγησέ μου σε παρακαλώ τους γνωστούς και προφανείς λόγους που λες(με π.μ. μη σπαμάρουμε άλλο το θέμα,είναι άσκοπο..)3 το πόσο δημοφιλής είναι κάποιος δεν έχει να κάνει αποκλειστικά με το πόσο καλός είναι στο αντικείμενό του και προσωπικά με αφήνει αδιάφορο...

Τροποποιήθηκε από τον JK

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Εντελώς φιλικά,μερικές φορές γινεστε σχιζοφρενεις μερικοί.Στον προηγούμενο αγώνα ο ΜΜ σκυλιασε και έδωσε μάχη με νύχια και με δόντια φτάνοντας κοντά και στην ποινή,και φωναζατε για τιμωρίες και επικίνδυνη οδήγηση.Και σήμερα δηλώνει πως δεν ένιωθε άνετα να πιεσει τη μηχανή,μένει πίσω για να μην ρισκάρει και τον κατηγορειτε για ατολμια και σκοπιμοτητες.Ο ΜΜ αντικείμενικα στο πρώτο μισό της σεζόν είχε μια υποδυεστερη των Yamaha μηχανή,και κατάφερε πιεζοντας πάνω από τα όρια να αποδίδει στο 110%.Όταν ο Ροσσι είχε την ατυχία με το μοτέρ και τα ΔΙΚΑ ΤΟΥ λάθη (όταν φώναζε η ομάδα να μπει να αλλάξει λάστιχα και τους αγνοουσε ήταν ατυχία;),του ήρθε κουτί μια μεγάλη διαφορά στο πρωτάθλημα.Πέρσι βγήκε εκτός μάχης τίτλου πολύ νωρίς επειδή τσακιζοταν συνεχώς.Φέτος εκμετάλλευεται τα λάθη των άλλων,και φροντίζει να έχει σταθερότητα.Τα πρωτάθληματα δεν κερδίζονται με εμφανίσεις πυροτεχνήματα (βλέπε περίπτωση Πεντροσα) αλλά και με στρατηγική,και αυτό ισχύει από εποχές Ρομπερτς και Σπενσερ,όχι 2-3 χρόνια.Δεν γίνεται ρε παιδιά κάθε φορά να κάνουμε φύλλο και φτερό κάθε κίνηση του ΜΜ για να βρούμε σκοπιμοτητες και συνωμοσίες,επειδή έγινε αυτή η μαλακια πέρσι στην sepang.Και βριστε όσο θέλετε,όταν μπλεχτηκε ο Κρατσλοοου στη μάχη Μαρκεζ-Ροσσι δε γράφτηκε μισή γραμμή για σκοπιμη παρεμποδιση οδηγού και ωμή παρέμβαση στο πρωτάθλημα,ο ισχυρισμος του Ροσσι για το Philip Island πέρυσι έγινε αυτόματα και ασυζητητί αξίωμα όμως.Δεν είναι ωραίο κάθε φορά να ψάχνουμε ενοχους επειδή δεν κέρδισε ο αναβάτης που γουστάρουμε,δεν είναι ωραίο να γιουχαρουν οι οπαδοί ακόμα και τον κακομοιρη τον Πεντροσα στην απονομή,δεν είναι ωραία τα βρισιδια και οι κατάρες σε όσους για τους Χ Ψ λόγους δεν υποστηρίζουμε.Για να κλείσω,πρωτάθλημα στο MotoGp σημαίνει εκατομμύρια,σημαίνει συμβόλαια,σημαίνει χορηγοί και οι οδηγοί δεν είναι εκεί για την πλάκα τους,λογοδοτουν στις ομάδες που τους χρηματοδοτουν.Δεν είναι δυνατόν να κατηγορείται ο άλλος επειδή προτίμησε να διατήρησε τη διαφορά και όχι να ρισκάρει τούμπα και να χάσει 25 βαθμούς που με τόσο κόπο κέρδισε μέσα στη σεζόν.Όλοι το ίδιο θα έκαναν στη θέση του.

απλα :respekt:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ας τα προσπεράσω όλα.....

Δώστε μου μία λογική εξήγηση στην αλλαγή «πλεύσης» (από απλή οπισθοφυλακή σε αεράμυνα) του ΜΜ, απέναντι στον Pedrosa, στον τελευταίο αγώνα της χρονιάς, πέρυσι.

Αν δε βαριέστε, είμαι όλος......μάτια!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δώστε μου μία λογική εξήγηση στην αλλαγή «πλεύσης» (από απλή οπισθοφυλακή σε αεράμυνα) του ΜΜ, απέναντι στον Pedrosa, στον τελευταίο αγώνα της χρονιάς, πέρυσι.

ε τωρα το θες κι εσυ.....:popcorn: 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προφανώς και έχει ο Marquez κάθε δικαίωμα να τρέχει συντηρητικά για να μπορέσει να πάρει τον τίτλο. Μην λέμε χαζομάρες και αυτό δεν αφαιρεί κάτι από την αξία του.

Ο Lorenzo από την άλλη....εκεί που άκουσα τις δηλώσεις στο parc ferme (οι άλλοι ήταν καλύτεροι, συγχαρητήρια στον Dani) και λέω "μπράβο ο Χόρχες, τι έπαθε;" έρχεται στην συνέντευξη τύπου και αρχίζει την γκρίνια πάλι ότι του πήρανε το γλυφιτζούρι του. Για μια προσπέραση που παρόμοιες παίζει να γίνονται καμιά δεκαριά σε κάθε αγώνα....και στα καπάκια (αφού είχε αντιδράσει ο Rossi στη συνέντευξη) δηλώσεις/γκρίνια για το πως ο Rossi δεν σέβεται τους άλλους στις συνεντεύξεις.

Έλεος ρε μανάρι.

ΥΓ. Ας μην πιάσουμε πάλι τα περσινά λέω εγώ....όλα όσα είχαμε να πούμε έχουν ειπωθεί θεωρώ και ο καθένας έχει σχηματίσει την άποψη του.

Τροποποιήθηκε από τον Wolf1138

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μιλάς για Valencia 2015?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Yeap!!!

Τελευταίος αγώνας!!

Υ.Γ.: Για να ξεκαθαρίζω......Σαφώς και ο ΜΜ κάνει ΆΡΙΣΤΑ!! Ακολουθεί την τακτική που θα του επιτρέψει να πάρει το πρωτάθλημα. Και σε τελική ανάλυση είναι ένας εκ των δύο που το αξίζουν φέτος. Τελεία.

Επίσης, βγάζω το καπέλο στον Dani που ήταν η μέρα του και τους έραψε όλους. Απίθανος. Με σταθερότατο γυρολόγιο που έπαιζε σε πολύ χαμηλά νούμερα σερί! Έκατσε επίσης άριστα και η συνεργασία με τους μηχανικούς του, βγήκε, το πήρε και τέλος. Άριστος....

Πολύ καλός ο Ντοκ. Σαφώς και ήθελα να πάρει τον αγώνα. Αφενός γιατί είναι ο θεός μου εντός πίστας, αφετέρου ήθελα να δω να καίγεται το πελεκούδι στην πίστα «του». Ουσιαστικά του έλλειπε μισό κλικ. Ήταν αντοχή του οργανισμού? Ήταν το λάστιχο εμπρός? Ήταν κάτι τέλος πάντων. Μακάρι να μπορούσε να κρατηθεί με τον Dani εκεί στους 3-4 τελευταίους γυρους, να γίνει μάχη τρομερή. Παίζει σαφώς και το ενδεχόμενο της στρατηγικής από τον Ντοκ (γιατί κατάλαβε, όπως όλοι, πως η 11η Σεπτέμβρη είχε ήδη χαραγμένο το όνομα του μικρόσωμου Ισπανού).

Λορένθο? Τι να πω? Οδηγάρα υπό συνθήκες. Μου θυμίζει Ντέιμον Χιλλ ή Ρόσμπεργκ (Τζούνιορ). Άδειος δρόμος και καλές συνθήκες? Άντε γειααααααα.

Ρομπότ. Καρώ σημαία από την εκκίνηση. Μπλέκει σε κίνηση? Εκεί είναι 50-50. Εμφανίζεται υγρασία? Καλύτερα να μη μπει στην πίστα, είναι πολύ κάτω του μετρίου (για τον χώρο και την κατηγορία). Η δε άκυρη οδήγησή του σε βρεγμένο, για μένα, τον βγάζει αυτομάτως από την λίστα των κορυφαίων (επί του συνόλου). Και του χρόνου θα είναι ακόμα χειρότερα. Γιατί το πλεονέκτημα των Ντουκ, υπό βροχή, ποιος θα το εκμεταλλευτεί? Ο Γιώργης???

Και κλείνω με τον Γιώργη.........Εντάξει ρε παλίκαρε. Το τερμάτισες.....Είναι κουβέντα αυτή? Γελάει ο Ντοκ με τις μαλακίες που είπες και απάντησες πως γελάει επειδή είναι αμόρφωτος? Κόψε κάτι ρε Αϊνστάιν......Παίξε με τα κλιπ ονς. Γράψε χρόνους. Αλλά σε παρακαλώ, στα μικρόφωνα λέγε λίγα. Ελάχιστα. Σφάζεις τον εαυτό σου μόνος σου......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σχετικά με τη Valencia το 15, κι αν δε σου κάνει το "τρέχω για να κερδίσω"ο ΜΜ τερμάτισε σχεδόν 1sec μπροστά απο τον Dani και κατι δέκατα πίσω απο το Jorge. Έτσι πήγανε καροτσάκι σε όλο τον αγώνα εκτός απο μια στιγμιαία προσπεραση του Dani στο Μark τον πρώτο γύρο και μία 2 γύρους πριν το τέλος.Για "σπάσε ψιλά" αυτό το  "από απλή οπισθοφυλακή σε αεράμυνα" γιατί κάτι χάνω μάλλον.Μήπως θες να πείς γιατί δεν πέρασε το Jorge:_unsure:

PS https://www.youtube.com/watch?v=51LNM1czCvs

που και τι εννοείς?

Τροποποιήθηκε από τον JK
video

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν είχες δει live τον αγώνα, δε θα χρειαζόταν να σπάσω τίποτα...........

Υ.Γ.: Δες από το 38 λεπτό και μετά. Μέχρι εκεί καμία επίθεση, καμία ακραία συνθήκη για την RCV. Κυριλέ πορεία με τον ρυθμό του Lore. Σε απόσταση αναπνοής συνεχώς, αλλά καμία προσπάθεια προσπέρασης. Και δες, όταν πλησιάζει με ραγδαίο ρυθμό ο Dani, τι γίνεται.....Και πως ξαφνικά ο Dani (μετά από ένα άσχημο τζαρτζάρισμα του ΜΜ) κλείνει γκάζι και όλα τέλος....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μάλλον χρειάζεται γιατί  θεωρείς λογικό  να το έιχε πάρει ο Rossi το 15 ξεκινώντας απο το το τέλος στη Valencia και περνώντας όλους όσους τον άφησαν να σκαρφαλώσει στην 4η θέση και όχι ο Jorge (που οδήγησε καλύτερα απο ΟΛΟΥΣ ολόκληρη τη χρονιά όπως έγραψα και πριν). Πιθανολογείς οτι ο Dani θα ήταν μπροστά απο το Jorge αν ο Mark τον άφηνε να περάσει( γιατί να το κάνει δεν καταλαβαίνω) .Στην στιγμιαία προσπέραση του Dani 2 γύρους πρίν το τέλος στο Mark δεν υπήρξε επαφή(τζαρτζάρισμα όπως λές) ούτε όταν ο Mark ξαναπήρε τη 2η θέση.(έβαλα το βίντεο, ξαναδέστο 43:58)

Τροποποιήθηκε από τον JK

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στην ευθεία που ο Dani προσπερνάει τον ΜΜ κ είναι δίπλα δίπλα, ο ΜΜ κάνει νευρικά αριστερά κ χαλάει το πάτημα του Dani στην γρήγορη αριστερή κ κατα συνέπεια στη αριστερή διαρκείας. Γιαυτό κ ο Dani εκεί αναγκαστικά ανοίγει τη γραμμή του κ ο ΜΜ μπαίνει εσωτερικά.

Ο ΜΜ όλο τον αγώνα μεχρι εκεινη τη στιγμή έκανε έναν καθαρότατο αγώνα στρατηγικής βεντούζα με τον JL. Καμία προσπαθεια για προσπερασμα. Κανένα τζαρτζάρισμα. 2 δεκαδες γύρους κύριος.

Στο παρά πέντε τζαρτζάρισε τον ομόσταυλό του παρόλο που δε θα έχανε κάτι αν τερμάτιζε 3ος πχ.

Κάνεις λάθος. Δεν ήθελα να το χασει ο JL. Ούτε να το παρει ο Vale βολταροντας. Ήθελα απλά να κερδίσει ο καλύτερος με καθαρές μάχες, σε ενα καθαρό πρωτάθλημα.

Κατ' εμέ, το πρωτάθλημα στήθηκε. Υπέρ του JL μόνο και μόνο ως απωθημένο του ΜΜ από τις δυο στα ίσια χαμένες μάχες στα ίσια στην αρχή της σεζόν.

Κι άλλοι δυσκολεψαν τον Βάλε. Και περυσι και φέτος. Μπράβο τους είπα, γιατί είδα ωραία και αντρίκια οδήγηση. Ψάξε όποιο thread motogp έχουμε και βρες τι έγραψα.

Μη μου ρίχνεις το μπαλάκι του οπαδισμού.

Το μονο που θέλω είναι καθαροί αγώνες και ας το πάρει όποιος θέλει. Μπορεί live να ρίχνω κ κανένα μπινελίκι ή να γελάω με εκφράσεις "ρίξ' τον τον μπ0ύστηηηηη" (τον ΜΜ :tooth: ) αλλά πάντα αναφέρω την ανωτερότητα οδηγικά άλλων οδηγών.

Υ.Γ.1: Στατιστικά μιλώντας, αναμένω μια πτώση του ΜΜ. Που θα φουντώσει το πρωτάθλημα

Υ.Γ.2: Ένα θα πω. Αν ο γιατρός δεν πάρει το 10ο, όλες οι εκατοντάδες χιλιαδες οπαδών του (μύρια μάλλον) θα σας σπάμε τα νεύρα Μέχρι να έρθει η κούπα με το 10 το καλό. Εμείς αντέχουμε γιατί έχουμε τη χαρά να τον βλέπουμε να ανατρέπει κάθε λογική κ δεδομένο. Εσείς αντέχετε? :tooth::tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αχ αυτή η κούπα......Ως φανατικά αντιφανατικός κι εγώ θέλω να βλέπω καθαρούς αγώνες.Δε μπορώ όμως να βλέπω το Rossi να κλαψουρίζει όπως πέρυσι για επιθετική οδήγηση εναντίον του....Όχι το Rossi....Δεν τον παίρνει να μιλάει για τέτοια...

Υ.Γ.1 Στατιστικά λοιπόν κι εγώ περιμένω μια πτώση του Doc για να τη βγάλετε επιτέλους (τουλάχιστο για φέτο) την κούπα απο το μυαλό σας και να σταματήσετε να μας τα σπάτε....τα νεύρα σε κάθε αγώνα.:whistling::tongue:

Υ.Γ.2 Χάρηκα για το μεταμεσονύκτιο chattin' και ζητώ συγνώμη στους συμφορουμίτες για το ακατάσχετο σπάμινγκ:gd_cheers:.Καληνύχτα ksino

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

[...]...περνώντας όλους όσους τον άφησαν να σκαρφαλώσει στην 4η θέση....[..]

Μάλλον άλλο αγώνα έβλεπες. Ο μόνος που έκανε στην άκρη ήταν ο Petrucci.

Το ότι ο 93 προστάτευε τον Χόρχη σε όλο τον αγώνα ήταν τόσο εμφανές και προκλητικό, που το γιουχάρισμα ήταν απίστευτο στο τέλος απο τους ίδιους του Ισπανούς. Ας αφήσουμε καλύτερα αυτό τον αγώνα. Μιλάμε για μακράν την πιο μαύρη στιγμή στην ιστορία του σπορ... ντροπή και μόνο...

Τροποποιήθηκε από τον sorath

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εχουν πλακα μερικοι με τον αντιροσισμο τους! ουτε την αδελφη σας να βατευε στην εκκλησια της ταβουλια (λεμε τωρα)!

ξεχνατε μερικοι οτι στους τελευταιους αγωνες που ο μαρκεθ εκανε το σωματοφυλακα του λορενθο και καθονταν απο πισω ειχε τον ρυθμο να τον καταπιει οποτε ηθελε! αυτο που δεν παραγνωριζει κανεις στον μαρκεθ ειναι πως ειναι παρα πολυ καλος στις  μονομαχιες 1 εναντιον 1 και πολλες φορες και εναντιον περισσοτερων αναβατων (π@ρτουζε καταστασεις)

Τροποποιήθηκε από τον kemmotar

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αχ αυτή η κούπα......Ως φανατικά αντιφανατικός κι εγώ θέλω να βλέπω καθαρούς αγώνες.Δε μπορώ όμως να βλέπω το Rossi να κλαψουρίζει όπως πέρυσι για επιθετική οδήγηση εναντίον του....Όχι το Rossi....Δεν τον παίρνει να μιλάει για τέτοια...

Υ.Γ.1 Στατιστικά λοιπόν κι εγώ περιμένω μια πτώση του Doc για να τη βγάλετε επιτέλους (τουλάχιστο για φέτο) την κούπα απο το μυαλό σας και να σταματήσετε να μας τα σπάτε....τα νεύρα σε κάθε αγώνα.:whistling::tongue:

Υ.Γ.2 Χάρηκα για το μεταμεσονύκτιο chattin' και ζητώ συγνώμη στους συμφορουμίτες για το ακατάσχετο σπάμινγκ:gd_cheers:.Καληνύχτα ksinksino

Αν θες καθαρούς αγώνες, θα έπρεπε να έχεις ήδη αναγούλες αν είδες το βίντεο που έβαλες πριν.

Ο Βάλε δεν κλαψούριζε. Ζήτησε να παίξουν καθαρά οι πρωταγωνιστές και όλοι μέσα στην πίστα. Κάτι που ΜΜ και JL δεν έκαναν.

Δε μίλησε για επιθετική οδήγηση αλλά να μην χαλάει τους αγώνες.

Στατιστικά μιλώντας, ο ΜΜ είναι καθαρός από ατυχίες φέτος. Γιαυτό μίλησα για Στατιστική κ όχι για το τι θα ήθελα να γίνει!!!

Σε τελική ανάλυση, αν γουστάρεις τους αγώνες, μια ατυχία του ΜΜ θα εκτόξευε το ενδιαφέρον όλων μας. Και παντα με τον ΜΜ να είναι ο πιθανότερος πρωταθλητής.

Με την δική σου στατιστική, μια ακόμα άτυχη στιγμή του Βάλε θα κατέβαζε ρολά στο πρωτάθλημα. Αυτό θέλει ένας λάτρης των αγώνων? Λυμάμαι, αλλά μόνο λάτρης δε θα χαρακτηριζόταν όποιος το σκέφτεται έτσι. Απλά φανατικός με κάποιον (υπέρ ή κατά)

Υ.Γ.: Καλημέρα!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν ο οπαδισμός δεν είναι ότι καλύτερο, το δεν είμαι οπαδός κανενός άλλα μισώ έναν οδηγό και αρκεί αν μην κερδίζει πως λέγεται?κατάντια...

Ο φίλος πιο πάνω μισητής του Rossi, είδε πέρυσι τον Lorenzo να κερδίζει το πρωτάθλημα δίκαια γιατί ήταν ο ταχύτερος όλων. Φέτος όμως που δεν το κερδίζει ο ταχύτερος...γαργάρα...

Οταν φτάνει σε σημείο κάποιος να εύχεται να πέσει οδηγός για να ξεγράψουν το πρωτάθλημα οι οπαδοί του δεν μπορείς παρά να αηδιάζεις....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντως καθε τοσο εμφανιζεται και καποιος ο οποιος με λογικα επιχειρηματα(δικα του)ειναι μονο εναντιον του rossi.Στο τελος καταληγει,η οπαδος του η εξαφανιζεται...μεινετε συντονισμενοι για το αποτελεσμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα περσινά κατά τη γνώμη μου ξεκίνησαν από έναν ατεκμηριωτο ισχυρισμο του Ροσσι,που παρ όλα αυτά ένιωσε την ανάγκη να τον εκφράσει δημόσια σε κατά μέτωπο επίθεση κατά του ΜΜ.Από εκεί και ύστερα ο ΜΜ δυστυχώς το εβαλε σκοπό να τον επιβεβαίωσει σαν τιμωρία για τον ισχυρισμο του,και όχι να τον διαψεύσει όπως περίμενε ο Ροσσι.Τελειωσε όμως,είμαστε στο 2016 και το πρωτάθλημα είναι ευτυχώς πολύ ενδιαφέρον.Ας επικεντρωθουμε σε αυτό λοιπόν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα περσινά κατά τη γνώμη μου ξεκίνησαν από έναν ατεκμηριωτο ισχυρισμο του Ροσσι,που παρ όλα αυτά ένιωσε την ανάγκη να τον εκφράσει δημόσια σε κατά μέτωπο επίθεση κατά του ΜΜ.Από εκεί και ύστερα ο ΜΜ δυστυχώς το εβαλε σκοπό να τον επιβεβαίωσει σαν τιμωρία για τον ισχυρισμο του,και όχι να τον διαψεύσει όπως περίμενε ο Ροσσι.Τελειωσε όμως,είμαστε στο 2016 και το πρωτάθλημα είναι ευτυχώς πολύ ενδιαφέρον.Ας επικεντρωθουμε σε αυτό λοιπόν.

όχι και ατεκμηρίωτο ισχυρισμό, μια χαρά τεκμηριώνεται από το γυρολόγιο και από την άποψη του Iannone που ήταν ίδια με του Rossi...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όλοι έχουν γνώμη και τα αντίστοιχα επιχειρήματα να την υποστηρίξουν.Οποιος δεν θεωρεί τα όσα λέει ο Ροσσι θέσφατα και δεν βρίζει πάτοκορφα  όλους τους κατα καιρούς  αντιπάλους του δεν σημαίνει ότι δεν τον θεωρεί ιςως τον κορυφαίο αναβάτη όλων των εποχών και αξεπέραστο για το επίπεδο που διατηρεί στα 37 του και φυσικα ΔΕΝ ειναι αντισροσσικος.Δοξα το θεό βλεπουμε κάποιες δεκαετίες αγώνες και εχουμε άποψη η οποία τι να κάνουμε δεν συμβαδίζει παντα με αυτη του ΡΟΣΣΙ,όταν εμείς μιλάγαμε με ενθουσιασμό  στους φίλους μας στις καφετέριες  για το φαινόμενο με το παρατςουκλι ΓΙΑΤΡΟΣ πριν περίπου 17 χρόνια κάποιοι τωρινοί ΡΟΣΣΙΚΟΙ δεν ξέρω που μπορεί να βρίσκονταν.Αρκετα λοιπόν με αυτό το ύφος απο διάφορους πο κράζουν αρκετούς που πιστεύω ειναι σαν κι εμένα.Αληθεια για ανατρέξτε οι νεότεροι να μάθετε τι πιλοτάρα αλλα και κλαψας ήταν ο Κανταλορα που ειναι στο πλευρό του ΡΟΣΣΙ τωρα  στην εποχή του που τον γλένταγε ο Ντουχαν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μα αυτό λέμε, Άλλο το πιλοτάρα, άλλο το κλάψας. Υπάρχει κανείς που να λέει οτι δεν είναι πιλοτάρες όλοι αυτοί;

Το κράξιμο που τρώει ο Lore για αυτά που λέει, δεν είναι μόνο εδώ, αλλού παντού:

Motorbike Daily Road Racing:
"Poor Lorenzo crying about the way Valentino overtook him. 

P.S. Try Road Racing, It might give you some balls."

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εν τω μεταξύ όσο βλέπω την προσπέραση του Ροσσι στο Λορένθο τόσο πιο γελοίες είναι οι δηλώσεις του.

Άνοιξε μια πόρτα ΝΑ ο Ισπανός σαν να λέει "περάστε" και μετά γκρινιάζει.

Όσο για τον Ντάνι παρότι κρατάω μικρό καλάθι ελπίζω να μην είναι απλή φωτοβολίδα....το πρωτάθλημα τον χρειάζεται ανταγωνιστικό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εν τω μεταξύ όσο βλέπω την προσπέραση του Ροσσι στο Λορένθο τόσο πιο γελοίες είναι οι δηλώσεις του.

Άνοιξε μια πόρτα ΝΑ ο Ισπανός σαν να λέει "περάστε" και μετά γκρινιάζει.

Όσο για τον Ντάνι παρότι κρατάω μικρό καλάθι ελπίζω να μην είναι απλή φωτοβολίδα....το πρωτάθλημα τον χρειάζεται ανταγωνιστικό.

Ντάνι ανταγωνιστικό άλλα να τερματίζει δεύτερος φιλαράκι ε? :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα