Jump to content

Recommended Posts

ο ινδιανος ειναι εξω.. και μιας και τον εχω ερωτευτει και πεφτοντας πανω σε αυτο δεν αργησε να με τρωει ο κωλ@ρακος μου και να ψαχνομαι για το πως που ποτε ποσο γιατι ...
κανενας που να ξερει τι παιζει με δαυτα ? ρυθμιζοντε η @@?παντως σε ξενα φορα ;) λενε οτι τ μεκανακι με τουτα γινετε απο νεροπιστολο -> ακ47

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

1) Μην ασχοληθεις καν να βαλεις fcr...

2)Σταματα να κανεις πανω κατω την λ.πεντελης γιατι καποιοι ειναι δουλεια και δε μπορουν να κανουν βολτα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημερα!

Δωσε 500ευρω και κανε της αλλα δωρα οχι fcr.

Δεν ρυθμιζονται ευκολα.

Δεν θα εχεις τσοκ. (αν και νομιζω στο advirider καποιος εβαλε με πατεντα στην πατεντα)

Με τα μαμα καρμπς και με αρκετα κατω απο 500κοσαρικο μπορεις να πετυχεις εφαμιλλη συμπεριφορα με καλητερη λειτουργια και οικονομια στις μπετζινες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1) Μην ασχοληθεις καν να βαλεις fcr...

2)Σταματα να κανεις πανω κατω την λ.πεντελης γιατι καποιοι ειναι δουλεια και δε μπορουν να κανουν βολτα....

εισαι σχεδον στον προαστειακο στο ανεβα αριστερα?

Καλημερα!

Δωσε 500ευρω και κανε της αλλα δωρα οχι fcr.

Δεν ρυθμιζονται ευκολα.

Δεν θα εχεις τσοκ. (αν και νομιζω στο advirider καποιος εβαλε με πατεντα στην πατεντα)

Με τα μαμα καρμπς και με αρκετα κατω απο 500κοσαρικο μπορεις να πετυχεις εφαμιλλη συμπεριφορα με καλητερη λειτουργια και οικονομια στις μπετζινες.

μ τι μοντες ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εδώ ένα φσρ φοράς και θες δυναμομετρο να το ρυθμίσεις καλά όχι τελεια... με δύο που πρέπει να δουλευουν το ίδιο σκέψου μπλεξίματα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οπως σου ειπα ουτε εγω το προτεινω, θα βαλεις μπελα στο κεφαλι σου.

Με μια ρυθμιση στα καρμπ. σου σε δυναμομετρο(πχ στον Χ.Μ στον Νεο Κοσμο) θα δεις διαφορά χωρις τα εξοδα των fcr.

Το θεωρω υπερβολη για τετοιο μηχανημα, δηλαδη δεν ειναι οτι εχεις ενα ταπεινο μονοκυλινδρο και θες να του βαλεις fcr να παρει λιγο τα πανω του, τη βασικη δομη της εχεις με το καλημερα στο θηριωδες 2κυλινδρο σου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ουτε εγω θα καθομουνα να ασχοληθω στο πιστολι με τα καρμπς, εχουμε τον μπελα στα μονοκυλινδρα, οχι και στα 900αρια-1000αρια...

Αμα με ετρωγε και ηθελα να τα σκασω και να ασχοληθω ντε και καλα θα κοιτουσα κανα lectron...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

γιατι δεν επενδηεις με τα λευτακια που εχεις σε κατι αλλο πανω στο μεκανακι? αν και σε τι να επενδισεις ειναι τουμπανο απο μονο του. να σου πω να τα βαλεις σε αναρτησεις? σε φρένα ? σε τι ? ολα κομπλε είναι. το μηχανάκι σου ιντζεξιον δεν ειναι? τι καρμπ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το μηχανάκι σου ιντζεξιον δεν ειναι? τι καρμπ?

Το 950 ειναι καρμπυρατερατο. Το 990 ειναι injection.

Μια καλη ιδεα ειναι να επενδυσεις σε κανα Css...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν όντως θες να φτιάξεις εισαγωγή στη θέση σου ακου τι θα έκανα.

Κομπλε πλεξούδα-εγκεφαλο-σωματα-τρομπα απο 990. Μετατροπή σε ψεκαστο με απίστευτες δυνατότητες ρύθμισης μετα. Μοναδικό project,αλογα αλλά και οικονομία γιατί το 950 κατευαζει πραγματικά τα κέρατα του. Θα σου πάει πάνω κάτω ίδια λευτα όσο ένα σετ fcr+ρυθμισμα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω αντι για FCR, θα εβαζα Moto Hooligan φιλτρο, θα καταργουσα φιλτροκουτο, και θα ρυθμιζα τα μαμα καρμπς.. 

Υποθετω πως για να κοιτας FCR, εξατμισεις εχεις ε; 

Σε 990, η βελτιωση ηταν τρομακτικη! 

Και μπορει να μην εχει το σφυριγμα των FCR, αλλα θα το ακους να θελει να σε ρουφηξει ολοκληρο!!! :_devil:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω αντι για FCR, θα εβαζα Moto Hooligan φιλτρο, θα καταργουσα φιλτροκουτο, και θα ρυθμιζα τα μαμα καρμπς.. 

Και μπορει να μην εχει το σφυριγμα των FCR, αλλα θα το ακους να θελει να σε ρουφηξει ολοκληρο!!! :_devil:

μετα βλεπω απο την υποπιεση τοου κυλινδρου να δειμιουργιτε καμια μαυρη τρυπα να μας τραβιξει ολους μεσα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπον...

http://advrider.com/index.php?threads/everything-fcr-for-the-950-990.1142146/

Υπαρχουν και αλλα ομως εδω θα παρεις μια ιδεα.

Μπαινεις διαβαζεις ψαχνεις ρωτας και προχωρας αλλα να ξερεις οτι θα σου φυγουν ποιο πολλα λεφτα απο οσο νομιζεις οποτε απο μενα και παλι οχι!

Οποτε μεσα στα διαφορα που θα δεις/διαβασεις για μενα απο μενουν 2 λυσεις

Η πρωτη h2w kit.  http://www.advmachines.com/product_p/jp1001.htm  (θα χρειαστεις και προφιλτρο) 25ευρω περιπου)

Ευκολα φτηνα και σιγουρα. Χοντρα χοντρα  θα σου πω οτι θα αρπαξεις απο χαμηλα αλλα θα τελιωνει γρηγορα χωρις καθολου υπερβολες σε βενζινες.

Η δευτερη. ITG    http://advrider.com/index.php?threads/ktm-lc8-air-filter-kits-by-sw7.870579/  Mην παρεις το κιτ της factory pro.

ψωνιζεις οτι χρειαζεσε απο εδω https://jetsrus.com/a_jet_kit_street/ktm_950_Adventure_2002-2006.htm   η απο ελλαδα και κρατας μαμα βελονες.

Eδω τα πραγματα αλλαζουν.

Το μηχανακι παιρνει/ξυριζει παντου χωρις να γινετε επικυνδινο για το μοτερ αλλα ανεβαινουν και λιγο τα καυσιμα. (υπαρχει και ετοιμο σεταρισμα για το συγκεκριμενο απο

ανθρωπο γκουρου οποτε δεν θα χασεις χρονο σε δοκιμες και βαλε βγαλε.

Ενα συν που εχεις απεναντι σε μας με τα adv οτι περναει ποιο πολυ φρεσκος αερας οποτε το φιλτρο δεν θα γινετε σκονη απο τη ζεστη.

Αυτο μαζι με το οικονομικο με εχει καθυστερησει απο το να κανω το δευτερο.

Αυτο που σου λεει ο Γιωργος ποιο πανω το εχουν κανει αρκετοι στα ξενα αλλα η ποιο συνηθες αλλαγη ειναι η αναποδη.  δηλαδη οσοι εχουν 990 βαζουν καρμπ.

Θες γιατι ειναι ποιο μπρουταλ?

θες για την ευκολια τους μολις τα μαθεις?

Πραγματικα δεν ξερω αλλα καλοριθμυσμενα ειναι απιστευτα σε αισθηση.

Εχω και αλλα να σου πω αλλα οι κορες εχουν αλλη αποψη.Αν καταφερω θα μπω αργοτερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΓιωργοςΚΤΜ has spoken. :worshippy:

ΚΤΜαδες μπλεξατε με αυτον :laugh:

Λύσεις για τα 950/990 υπάρχουν πολλές για εύκολο και φτηνό γκάζι.

Το θέμα είναι ποιες μπορεί να υποστηρίξει ή τσέπη του καθενός...

Υπάρχουν άπειρες συνταγές δοκιμασμενες...

Επίσης όλα τα φίλτρα που πουλάνε στο εξωτερικό εξωφρενικά λευτα είναι πραγματικά τσαμπα λευτα.Μπορεις να κάνεις τα ιδια και καλύτερα με πιο εύκολους τροπους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν όντως θες να φτιάξεις εισαγωγή στη θέση σου ακου τι θα έκανα.

Κομπλε πλεξούδα-εγκεφαλο-σωματα-τρομπα απο 990. Μετατροπή σε ψεκαστο με απίστευτες δυνατότητες ρύθμισης μετα. Μοναδικό project,αλογα αλλά και οικονομία γιατί το 950 κατευαζει πραγματικά τα κέρατα του. Θα σου πάει πάνω κάτω ίδια λευτα όσο ένα σετ fcr+ρυθμισμα...

ποιος εχει πει οτι κατεβαζει τ κερατα του ??? το 990 νομιζεται οτι κατεβαζει λιγοτερα ? καταναλωση στα 6.8 σε ταξιδι-καταδρομικη με αλλους καγκουρεους με ανοιγματα στροφες κλπ για 1000cc 2κυλινδρα κτμ-αλογα ειναι πολλα ????

εξατμισεις εχω ναι .... motorsport ... καλες δεν ειναι ??? ;) ακραπες εχει ο ινδιανος.... τωρα για τ motohooligan βλεπω κατι 300αρια και κοιταω με τι αλλο θα μπορουσα να κανω δουλεια ??? χοανες ? κανουν δουλεια ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχει γνωστος 950 και καιει αισθητα παραπανω απο μενα.Εγω φοραω φιλτροκουτι χειροποιητο,ακραπες και προγραμμα δικο μου,τελος παντων δεν ειναι αυτο το θεμα μας.

Δε βαζεις χοανες στο 950 σε καμια περιπτωση.

Η τα ξηλωνεις ολα και μενεις μονο με χονια

Η φτιαχνεις φιλτροκουτι χειροποιητο

Οτι και να κανεις θα θελει ομως ρυθμισμα.

Αν εισαι διατεθιμενος να δωσεις αυτα τα 500-800ε για fcr σκεψου πιο σοβαρα να το κανεις ψεκαστο...

Θα δεις ααααλλο γκαζι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Aπο καταναλωση κομπλε εισαι, και εγω τοσα εκαιγα με το 990, αλλα με λιγοτερο γκαζι λογικα (adv).

Οταν ειπα Moto Hooligan, εννοουσα το ITG φιλτρο βασικα, με χειροποιητη βαση.. Απλως τα μπερδεψα.. Κοστος αρκετα πιο κατω απο του Hooligan.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είδα να ανοίγει 990 με fcr και μου κόπηκαν τα γόνατα λέμε. Βασικά δεν το πίστευα το πως άνοιγε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είδα να ανοίγει 990 με fcr και μου κόπηκαν τα γόνατα λέμε. Βασικά δεν το πίστευα το πως άνοιγε.

990 με FCR ? Μήπως 950?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κεκτημένη ταχύτητα μωρέ , 950 ναι. Δεν υπήρχε το κτήνος. Το έχει ένα παλικάρι που το πηγαίνει για σέρβις στον Ιάκωβο ( fanmoto). Αν θες μπορώ να προσπαθήσω να σας φέρω σε επαφή για τυχόν ερωτήσεις μιας και αύριο θα περάσω από εκεί γιατί πρέπει να παραλάβω καινούριο κλειδί.

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κεκτημένη ταχύτητα μωρέ , 950 ναι. Δεν υπήρχε το κτήνος. Το έχει ένα παλικάρι που το πηγαίνει για σέρβις στον Ιάκωβο ( fanmoto). Αν θες μπορώ να προσπαθήσω να σας φέρω σε επαφή για τυχόν ερωτήσεις μιας και αύριο θα περάσω από εκεί γιατί πρέπει να παραλάβω καινούριο κλειδί.

δωσε πληροφορία στο λαο λεμε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα ρωτήσω τα παιδιά στο συνεργείο αν έχουν το κινητό του παιδιού να στο δώσω απευθείας να μιλήσετε.

Θα ρωτήσω τα παιδιά στο συνεργείο αν έχουν το κινητό του παιδιού να στο δώσω απευθείας να μιλήσετε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα