Jump to content
MentalMinD

Πιάσανε τον κλέφτη που μου έκλεψε πέρυσι το GLX

Recommended Posts

Πολύ καλησπέρα σας.

Πριν από περίπου ένα χρόνο μου είχανε κλέψει το GLX, και πριν από περίπου μερικές ημέρες πήρανε τον αδερφό μου τηλ. από το τμήμα να του πούνε ότι έχουνε τον κινητήρα από το glx (χωρίς κάποια παρελκόμενα όπως καρμπυρατέρ και εξάτμιση).

Το παλικάρι που το έκλεψε είναι ανήλικος και είπε ότι το παπί το έχει πουλήσει και ότι το μόνο που έχει μείνει είναι ο κινητήρας, όπου και μας τον δώσανε (αλλά χωρίς να μπορώ να τον πουλήσω έως ότου γίνει το δικαστήριο του κλέφτη).

Εγώ σκέφτηκα να πάρω τηλ. το τμήμα με σκοπό να βρω τους γονείς αυτού του παιδιού για να τους απαιτήσω τα ρέστα, (σε περίπτωση που μιλάμε για παιδί από "normal" οικογένεια)

Τι έχετε να πείτε για το περιστατικό παιδιά, και πώς θα προτείνατε να το χειριστώ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Πόσο νορμαλ μπορεί να είναι η οικογένεια δηλαδή?

ιδέα δεν έχω, έκανα μία σκέψη, μπορεί να είναι και μα____α.

τι να πω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε ξέρω κατά πόσο είναι σοφό να μπλέξεις παραπάνω, τζάμπα κόπος και έξοδα, λογικά στον ήλιο μοίρα δεν θα έχει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι αν έχει και το κάνει για μαγκιά και χόμπι ?????

Και στο κάτω-κάτω, του χρωστάει ένα μηχανάκι. Το έκλεψε, δεν του το χαρίσανε !!!

Να αναλάβουν τις ευθύνες οι γονείς. Δεν φταίει ο "MentalMinD" να "χαρίζει" μηχανάκια σε κανένα τσογλάνι !!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πανε με παρουσια δικηγορου να μιλησεις. Ουτε απο το τηλ γιατι εκει θα στο παιξουνε τζαμπα μαγκες. Τετ-α-τετ και σταρατα λογια. Και  ενα δεν προθυμοποιηθουν τοτε κινησου νομικα (πολιτικη αγωγη στο ποινικο δικαστηριο και μετα δικη στο αστικο δικαστηριο για αποζημιωση). Μην χαριζεσαι σε κανεναν. Και εαν ειναι κανενας γυφτος ισως να σε αποζημιωσουν για να πας στο δικαστηριο να πεις οτι δεν θες να καταδικαστει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πόσο νορμαλ μπορεί να είναι η οικογένεια δηλαδή?

Τον καλύτερο πρεζάκια τον βγάζει η καλύτερη οικογένεια...

Και εαν ειναι κανενας γυφτος ισως να σε αποζημιωσουν για να πας στο δικαστηριο να πεις οτι δεν θες να καταδικαστει...

Μόνο αποζημίωση; Και τραπέζι μη σου πω. 

Αν είναι γύφτος μην ασχοληθείς καν, κατά τη γνώμη μου. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Kι εγώ το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι ότι μπορεί να είναι γύφτος.

Σε αυτήν την περίπτωση το ξεχνάς και συνεχίζεις  τη ζωή σου

Μα γιατί έτσι όμως , τόσο mafia είναι οι γύφτοι ; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μα γιατί έτσι όμως , τόσο mafia είναι οι γύφτοι ; 

Μαφια δεν ειναι κwλ0φαρα του κερατα ειναι. Απλα δεν προσαρμοζονται στην κοινωνια με τιποτα. 

Παντως πιο πιθανο ειναι να σε αποζημιωσουν οι γυφτοι. Συνηθως εχουν απο 5-6 δικαστηρια ο καθενας και μια αθωωτικη αποφαση την τραβανε σε ολα για να παρουν ελαφρυντικα ή εαν παρουν ελαφρυντικα σε μια αποφαση την τραβανε και στις αλλες υποθεσεις ωστε να παρουν και εκει και συνεπως μικροτερες ποινες. Και στο λεω αυτο εκ πειρας γιατι φιλου μου μηχανακι Innova που το κλεψανε γυφτακια την ημερα του δικαστηριου ο αρχιγυφτος τελος παντων ή οπως σκατα λεγεται του προτεινε να του δωσει λεφτα για ως αποζημιωση για να πει οτι δεν θελει να καταδικαστει ο γυφτακος. Φυσικα και ζητησε πολυ περισσοτερα απο την αξια (περιπου 200% πανω) ο φιλος μου, πηρε τα λεφτα και δεν ξαναπατησε στο δικαστηριο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πες του φίλου σου ότι έκανε μαλακία

δεν κάνεις ποτέ αυτό που προτείνει ο γύφτος, ακολουθείς τα τυπικά να φάει τη σφαλιάρα από το δικαστήριο να ξεβρωμίσει ο τόπος από τους κλέφτες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάρε τον κινητήρα σου άσε αυτόν και την οικογένειά σου εκεί που είναι γιατί με τέτοιο παιδί σκεψου πως θα είναι οι γονείς... περίμενε να μπορεις να το πουλήσεις πάρε το 200ρι στο χέρι και σε καλή μεριά.  Μην ασχολισε άσε τον μικρό να χεστει πάνω του από αυτά που θα τραβιξει και αυτό φτάνει.  Και να ασχοληθείς μου ο μπλεξίματα έξτρα θα κερδίσεις 

Αν είναι γυφτος μακριά φίλε δεν παίζεις με δαυτους κατέβα ζεφυρι να πάρεις μια γευση 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κανονική μαφία όμως!    Ολες οι δραστηριότητες τους είναι παράνομες.  Ακόμα και τα καρπούζια που πουλάνε τώρα το καλοκαίρι. 

Ολη τους η ζωή είναι κλεψιά, ζητιανιά, και εμπόρια παντός είδους!  Χώρια το ότι απομυζούν και τα δημόσια ταμεία χωρίς να πληρώνουν ούτε 1 cent σε αυτά,  εκμεταλλευόμενοι

τα παράθυρακια του νόμου!  Εχουν στήσει τόσο ισχυρά γκέτο που έχουν γίνει άβατα!  Η αστυνομία πλέον δεν ασχολείται μαζί τους.

Γι΄αυτό είπα πιο πάνω ότι αν σε κλέψει γύφτος, απλά το ξεχνάς και συνεχίζεις τη ζωή σου.

Επειδή η αστυνομία ποτέ δεν ασχολήθηκε μαζί τους είναι έτσι...μετά σε λένε και ρατσιστή αν θέλεις να πάνε στον διάολο...

Αλλά τι να πεις, εδώ ούτε καμιά σοβαρή διαμαρτυρία έγινε για αυτούς...γιατί να ασχοληθεί η αστυνομία με μια υπόθεση που για να καθαρίσει οριστικά θέλει 10 χρόνια...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κανονική μαφία όμως!    Ολες οι δραστηριότητες τους είναι παράνομες.  Ακόμα και τα καρπούζια που πουλάνε τώρα το καλοκαίρι. 

Ολη τους η ζωή είναι κλεψιά, ζητιανιά, και εμπόρια παντός είδους!  Χώρια το ότι απομυζούν και τα δημόσια ταμεία χωρίς να πληρώνουν ούτε 1 cent σε αυτά,  εκμεταλλευόμενοι

τα παράθυρακια του νόμου!  Εχουν στήσει τόσο ισχυρά γκέτο που έχουν γίνει άβατα!  Η αστυνομία πλέον δεν ασχολείται μαζί τους.

Γι΄αυτό είπα πιο πάνω ότι αν σε κλέψει γύφτος, απλά το ξεχνάς και συνεχίζεις τη ζωή σου.

Ναι η αλήθεια είναι οτι εδώ στο Ηράκλειο έχουν ενα καταυλισμό ακριβώς απέναντι μα ακριβώς απέναντι απο το αστυνομικό μέγαρο ( Δες το στο Google να καταλάβεις ) και απο ότι φαίνεται η αστυνομία γραμμένους τους έχει , εγώ αυτό που με είχε φρικάρει είναι όταν είχα δει μέρα μεσημέρι 2:30 σε καλή περιοχή του Ηρακλείου και εντελώς κεντρικά να σταματάει γύφτος με pickup να αφήνει 2 γύφτισες πουτανέ ντυμένες και να παρκάρει πιο πέρα με ενα παιδί κάτω τον 2 χρόνων στο χέρι , την ώρα που η γύφτισες είχαν πιάσει έναν παππού στο πάρκο ( απέναντι απο την πυροσβεστική για όσους γνωρίζουν ) και του την έπεφταν ξεκάθαρα , ο τυπάς με το παιδί παρακολουθούσε απο πιο πέρα 

Μαφια δεν ειναι κwλ0φαρα του κερατα ειναι. Απλα δεν προσαρμοζονται στην κοινωνια με τιποτα. 

Παντως πιο πιθανο ειναι να σε αποζημιωσουν οι γυφτοι. Συνηθως εχουν απο 5-6 δικαστηρια ο καθενας και μια αθωωτικη αποφαση την τραβανε σε ολα για να παρουν ελαφρυντικα ή εαν παρουν ελαφρυντικα σε μια αποφαση την τραβανε και στις αλλες υποθεσεις ωστε να παρουν και εκει και συνεπως μικροτερες ποινες. Και στο λεω αυτο εκ πειρας γιατι φιλου μου μηχανακι Innova που το κλεψανε γυφτακια την ημερα του δικαστηριου ο αρχιγυφτος τελος παντων ή οπως σκατα λεγεται του προτεινε να του δωσει λεφτα για ως αποζημιωση για να πει οτι δεν θελει να καταδικαστει ο γυφτακος. Φυσικα και ζητησε πολυ περισσοτερα απο την αξια (περιπου 200% πανω) ο φιλος μου, πηρε τα λεφτα και δεν ξαναπατησε στο δικαστηριο...

Καλύτερα αφου πήρε το 200% της αξίας 

Εγώ αο πολλούς τελευταία ακούω οτι είναι επικίνδυνοι και τα λοιπά 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να καλέσεις την Χρυσή Αυγή.. :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

No comment πάνω σε αυτό φίλε ...

Το ( :P ) συμβολίζει ότι είναι αστείο έτσι? Εσείς το πήρατε στα σοβαρά...chill

Προφανώς και δεν υποστηρίζω ναζιστικούς ιδεαλισμούς αν καταλάβατε αυτό...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ( :P ) συμβολίζει ότι είναι αστείο έτσι? Εσείς το πήρατε στα σοβαρά...chill

Προφανώς και δεν υποστηρίζω ναζιστικούς ιδεαλισμούς αν καταλάβατε αυτό...

Παρεξήγηση λοιπόν αρχηγέ μου 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παρεξήγηση λοιπόν αρχηγέ μου 

Χαίρομαι που που το διευκρινίσαμε φίλε, μην μπερδευτεί και κανένας άλλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι η αλήθεια είναι οτι εδώ στο Ηράκλειο έχουν ενα καταυλισμό ακριβώς απέναντι μα ακριβώς απέναντι απο το αστυνομικό μέγαρο ( Δες το στο Google να καταλάβεις ) και απο ότι φαίνεται η αστυνομία γραμμένους τους έχει , εγώ αυτό που με είχε φρικάρει είναι όταν είχα δει μέρα μεσημέρι 2:30 σε καλή περιοχή του Ηρακλείου και εντελώς κεντρικά να σταματάει γύφτος με pickup να αφήνει 2 γύφτισες πουτανέ ντυμένες και να παρκάρει πιο πέρα με ενα παιδί κάτω τον 2 χρόνων στο χέρι , την ώρα που η γύφτισες είχαν πιάσει έναν παππού στο πάρκο ( απέναντι απο την πυροσβεστική για όσους γνωρίζουν ) και του την έπεφταν ξεκάθαρα , ο τυπάς με το παιδί παρακολουθούσε απο πιο πέρα 

Καλύτερα αφου πήρε το 200% της αξίας 

Επικινδυνοι ειναι γενικα αλλα προτιμω να παρω τα λεφτα που πεταξα για να αγορασω το μηχανακι πισω και να διαβαστει η καταθεση μου στο δικαστηριο (που ουτως ή αλλως θα καταθεσει αστυνομικος οτι τον πιασανε να εχει στην κατοχη κλεμενα οποτε θα την φαει απο εκει) παρα να παω να καταθεσω, να ταλαιπωρηθω για ωρες, να με χλευαζει το δικαστηριο και δικαιοσυνη να μην δω στο τελος (ποινες χαδια, εφεσεις και λοιπα αλλα νομικα) που στο κατω κατω θα βγει με αλλους νομους (οπως οι Γεωργιανοι που σκοτωσαν τον εστιατορα και ειχαν βγει με τον νομο παρασκευοπουλου)...Αν μπορεις να μετριασεις την χασουρα ναι αλλιως αστο καλυτερα. Δικαιοσυνη δεν υπαρχει και ουτε υπηρξε κατα την γνωμη μου στην Ελλαδα ποτέ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα