Jump to content
efkola

EURO 2016!

euro '16  

15 ψήφοι

1. 1. Ποιος θα το πάρει ?

• Πορτογαλία
      2
    • Ουαλία
      1
    • Γερμανία
      6
    • Ιταλία
      1
    • Ισλανδία
      3
    • Γαλλία
      2

Recommended Posts

Μεγαλο M Π Ρ Α Β Ο στους Ισλανδούς (ρε αυτοί παίζουν και μπάλα!!!):worshippy:

Άντε τώρα και στην κηδεία των Γάλλων να γουστάρουμε!! Για να μην παρεξηγηθώ, πολύ δύσκολο εε, ΑΛΛΑ το θέλω πολύ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

είμαι πολύ μα πολύ άσχετος απο μπάλα γενικά αλλά είναι ιδέα μου ή απο τότε που έφυγε η Ελλάδα απο το ευρο δεν βλέπεις ούτε ενα γκόλ απο στημένες φάσεις τύπου κόρνερ?

όταν έπαιζε η Ελλάδα ήξερες ότι 90 λεπτά θα παίζει άμυνα μπάς και δεν φάει γκόλ και σε κάποια άσχετη φάση σε κάνα κορνεράκι ή πλάγιο άουτ έξω απο την μεγάλη περιοχή θα βάλει απλά ενα γκολ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

είμαι πολύ μα πολύ άσχετος απο μπάλα γενικά αλλά είναι ιδέα μου ή απο τότε που έφυγε η Ελλάδα απο το ευρο δεν βλέπεις ούτε ενα γκόλ απο στημένες φάσεις τύπου κόρνερ?

όταν έπαιζε η Ελλάδα ήξερες ότι 90 λεπτά θα παίζει άμυνα μπάς και δεν φάει γκόλ και σε κάποια άσχετη φάση σε κάνα κορνεράκι ή πλάγιο άουτ έξω απο την μεγάλη περιοχή θα βάλει απλά ενα γκολ!

Η Ελλάδα ένα γκολ έβαλε απο κόρνερ και ένα απο πέναλτι, σε σύνολο 7 του euro 2004.(αν δεν ξεχνάω κάτι)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άντε να ξεκινάμε πάλι σήμερα γιατί έχω πάθει στερητικό...

Βλέπω Χ εκτός και αν μπει πάλι κανένα γκολ από το 5' και αλλάξει όλο το ματς. 

Μοtta,Candreva,De Rossi απόντες μεθαύριο για την Ιταλία στον αγώνα με τη Γερμανία. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σοβαρη προσωπικοτητα και τρομερος παιχτης ο μοτα, φοραει και το 10αρι.Αμαρτια για οσα τεραστια Ιταλικα ονοματα το εχουν φορεσει στο παρελθον

Τροποποιήθηκε από τον mario27

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πραγματι πολύ δύσκολο το σημερινό για πρόβλεψη. Το χ φαίνεται το πιο λογικό σημείο με βάση ότι εχουμε δεί μέχρι τώρα. Παντως ειμαι ένα κλίκ προς τους Πολωνούς για πρόκριση..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτός ο μπαγάσας ο Φ.Σάντος δεν παλεύεται...με 4 ισοπαλίες στους 4 του τουρνουά!Άλλωστε το δήλωσε όταν τον έκραζαν οι Γάλλοι για το κακής ποιότητας ποδόσφαιρο που παίζουν..''Ήρθα για να κερδίσω,όχι για να παίξω ωραία μπάλα''!

Αύριο Ουαλία-Βέλγιο...έχει πονταριστεί πολύ το Βέλγιο αλλά εγώ δεν το έχω καθόλου σίγουρο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η χειροτερη ομαδα του τουρνουα μακραν.

Δεν μπορω να καταλαβω πως και γιατι την κατεβαζει ετσι την ομαδα αυτος ο σαντος.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαζει τα εξτρεμ στην κορυφη ,παιζει χωρις καθαρο επιθετικο και ετσι εχεις δυο παιχτες που ουσιαστικα θα επρεπε να παιζουν στο πλαι και να παιρνουν την μπαλα να την κατεβαζουν απο το κεντρο στην επιθεση κ στον επιθετικο αλλα ετσι παιζουν τελειως αντιθερα με την πλατη στους αμυντικους περιμενωντας την μπαλα στα ποδια αλλα μεχρι να την παρουν εχουν μαρκαριστει απο 2-3 παιχτες ο καθενας.

Δεν πατανε περιοχη , μακρινα σουτ, αστοχα σουτ ή προσπαθεια για σουτ που πηγαινουν πανω στους αμυντικους.

Αυτος ο παιχταρας ο μουτινιο γιατι δεν παιζει βασικος?

Αυτος ο william carvalho ειναι σαν τον τιτανικο και ειναι πιο αργος και απο τον τουρε που περπατουσε στους 4 του τσαμπιονς λιγκ. Εχασε την φαση του γκολ , αφου θα επρεπε να βρισκεται μεσα στην περιοχη. 

Ο αλλος ruben neves εγινε αρχηγος στην πορτο στα 18 του και τον αφησε απεξω. Ουτε miguel veloso που ειναι τρομερο αμυντικο χαφ αλλα ουτε και τον tiago της ατλετικο (αυτος πρεπει να ειναι τραυματιας.) 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με 5 ισοπαλίες πάνε ημιτελικά... Χωρίς σχόλια.. Ο μόνος που ξεχωρίζω ο Πεπε και λιγάκι ο Ρ. Σάντσεζ (τυχερούλης όμως στο γκόλ-η μπάλα βρήκε στον αμυντικό όσο ακριβώς έπρεπε). Ο Ροναλντο τελείως εκτό τόπου και χρόνου. Ο Νάνι ευτυχώς έβαλε το πέναλτι και μάθαμε ότι παίζει. Για σήμερα εύκολα ή δύσκολα οι Βέλγοι πιστεύω θα περάσουν. Μάλλον εύκολα (ειδικά αν ο Λουκάκου κάνει κανα σωστό κοντρόλ:tooth:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν εχω (καλες μπυρες) στο ψυγειο και βαριεμαι να παω να παρω :mB_kalo_e: :crazy:

Θα ναι καλο το σημερινο πιστευω. Bale vs hazard (ισως και μελλοντικοι συμπαιχτες στη ρεαλ) , de bruyne vs ramsey 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πραγματικά αυτός ο Σάντος είναι κάτι σαν τον Μάλκοβιτς του ποδοσφαίρου...αντιποδόσφαιρο αλλά με πολλές επιτυχίες ο κερατάς και με την ίδια συνταγή...απορίας άξιο πώς τα καταφέρνει να τον κράζουν όλοι και εκείνος να προχωράει!

Απόψε θα είναι ωραίο παιχνιδάκι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν θα τολμήσω μια πρόβλεψη. Αν τυχόν σήμερα περάσουν οι Ουαλοί, οι Πορτογάλοι πάνε τελικό με έκτη ισοπαλία (τολμώ και σκόρ, 0-0) και θέτουν νέα στάνταρ στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο!:thumbsup: (απ του βέλγους δεν περνάνε με τίποτις..) 

Για πείτε ρε παιδιά το σημερινό για οβεράκι το βλέπει κανένας??Με ψήνει για κανά ψιλό.. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχεις δίκιο. Είναι πολύ δύσκολο και όλα δείχνουν πολύ λίγα γκολ και άντερ. Αλλά δεν ξέρω, μου έχει κάτσει.. Θα το δοκιμάσω, μην μου μείνει απωθημένο και ας είναι..

Την Ουαλία την σκέφτηκα και γώ αλλά να πω την αλήθεια απλά δεν την πιστεύω. Όχι ότι οι Βέλγοι είναι σούπερ, και αν οι Ουαλοί κατέβουν φούλ αμυντικά όλα γίνονται..Αλλα δεν μου "κάθονται". Οπως και να χει πάντως Ουαλούς "υποστηρίζω" στο συγκεκριμένο. Πάντα είμουν με τα αουτσαίντερ (βλέπε Ισλανδία :worshippy:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η Ουαλία έχει δύο παίκτες top επιπέδου με ηγετική φυσιογνωμία,έχει  συμπαγή,δεμένη ομάδα και πολλή ψυχή.Το Βέλγιο έχει αρκετή ποιότητα αλλά επαναλαμβάνω ότι προσωπικά δε με έχει πείσει,το ίδιο έλεγα και μετά το 3-0 με την Ιρλανδία.

Θα παίξω live ανάλογα με την εικόνα που θα δω στα πρώτα λεπτά και την έμπνευση διότι τώρα δεν κλίνω προς κάποια πλευρά...ίσως μόνο στο goal/goal

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κριμα που επαιξαν οι αγαπημενες μου ομαδες μαζι , σε αυτο το σημειο.

Η καλυτερη ομαδα χθες κερδισε ενω παραλληλα ειναι και φορμαρισμενη ολ δε γουεη. Το βελγιο δεν μπορουσε να παρει τα ποδια του. Ο βιλμοτς ειναι ο δευτερος χειροτερος πρπονητης μετα τον χοτσον εδω περα. Ουτσαιντερ οπως η ισλανδια δεν μπορει να το σηκωσει. Ουτσαιντερ οπως η ουαλια μπορει , γιατι εχει και μερικους καλους παιχτες (bale , ramsey , allen , hennessey, ashley williams , )

Ας ελπισουμε οτι η χειροτερη ομαδα της διοργανωσης δεν θα παει τελικο.

5 ισοπαλίες και πήγε στους 4. Αν πχ η Γερμανία  σημερα φέρει 0-0 κι αποκλειστεί στα πέναλντι θα φυγει αήττητη και χωρις να φαει γκολ.

Λολ:crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το σκόρπισε το Βέλγιο παίδες...και με ανατροπή! 

Πλέον όλα γίνονται σε ένα ματς αλλά τα παλικάρια έχουν αρ..δια!Το 3,50 του draw no bet δεν ήταν καθόλου κακοοο!   Άντε να δούμε τι θα γίνει και απόψε...με διαφορά το πιο ενδιαφέρον και πολυαναμενόμενο παιχνίδι μέχρι στιγμής στο Euro...κλασικό "derby".Κατά την άποψή μου οι μόνες ομάδες που μπορούν να χτυπήσουν τη Γερμανία είναι οι Ιταλοί και δευτερευόντως οι Γάλλοι. 

Ίσως τελικά παίξει και ο De Rossi 

Τροποποιήθηκε από τον efkola

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολυ ωραίο παιχνίδι εχθές, με δύο πανέμορφα γκολ.Απο αυτά που μ αρέσει να παρακολουθώ μέχρι το 90' και μου θυμίζουν γιατί μ αρέσει η μπάλα.  Πολύ γέλιο στο  γκολ του Κανού, όπου τρείς βέλγοι φεύγαν απ την μία μεριά και αυτός προς το τέρμα. Το σκόρ το περίμενα 1-3 αντί για 3-1 αλλά και έτσι μια χαρά ήταν! Roadrash ωραίος που το τόλμησες!

Σήμερα forza italia, χωρίς άλλα. (Γερμανούς δεν θέλω με τίποτα και ας μην έχουν φάει κανένα γκόλ στο τέλος..)

Υγ Στην ψηφοφορια διάβασα ποιος θέλετε να το πάρει και ψήφισα Ισλανδία! Το πατάω και βλέπω ότι άλλος ένας έχει ψηφίσει όλος και όλος, και αυτός Ισλανδία. Μακάρι φίλε να τους κάνουν οι ψαράδες όλους ρόμπες!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απογοήτευση χθές. Κακό παιχνίδι.Οι Ιταλοί φτάσαν στη πηγή και δεν ήπιαν νερό.. Οι αχώνευτοι συνεχίζουν.... Δεν πειράζει θα τους πετάξουν οι Ισλανδοί έξω:mB_kalo_e:

Τεσπά, σήμερα οι Γάλλοι ξεκάθαρο φαβορί. Ελπίζω οι Ισλανδοί να δείξουν ότι είναι άξιοι απόγονοι των Βίκινγκς και να το παλέψουν μέχρι τέλους. Μάλλον θα δοκιμάσω το οβεράκι και κανα ψιλό στην πρόκριση της Ισλανδίας γιατί απλά μ αρέσει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προβλέπω ο αχώνευτος ( όχι ο Χόρχης , ο άλλος της μπάλας :tooth: ) πάλι να κλαίει την Κυριακή , όπως πριν 12 χρόνια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα κουβάδες :p

Άντε βρες άκρη με το σημερινό...δεν παίζω τίποτα ή κοτσάρω ένα Χ ημίχρονο κ τελειώνει η υπόθεση για να δω και τη ματσάρα χωρίς άγχος. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα