Jump to content
karellen

Μια χιλιομετροφάγη σε Στερεά-Εύβοια.

Recommended Posts

Ωραιοι !! Στην Ναυπακτο σκοπευω να παω τον Ιουλιο, με κερασακι της τουρτας να κανω τον γυρο της λιμνης Τριχωνιδας.

Τροποποιήθηκε από τον Peiraiwths

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

αγιος ιωαννης ο ροσσις, εκλαψα

ο δρομος αυτος που είναι? ο κεντρικος χαλκιδας-προκοπίου δεν είναι

f5573b01cba341e086dd5d876f333c3e.png

υ.γ. λουκουμαδες στον αλεξιου μονο σαββατοκυριακα :(

υ.γ.2. απο ποιον βουνίσιο πήγατε? μεσω κερασιας  (απαραδεκτη ασφαλτος, καλη για εντουρο ωστόσο)? μεσω οσιου δαυιδ (απαραδεκτη επισης)? μεσω δασικου χωριου (καινουργια ασφαλτος αλλα ολες οι στροφες αναποδες)? η το κοψατε αποτον αλλο δρομο που παει σχεδον παραλιακα απο τη μερια του αιγαιου προς πευκι (καλη σχετικα ασφαλτος μεχρι ενα σημειο και στροφες για να "ξυσεις" με ασφάλεια, απο ενα σημειο και μετα γινετε γυαλί βεβαια και θελει προσοχη γιατι με τις ευθειες που εχει ξεχνιεσαι)? η διαδρομή που μου αρέσει εμενα είναι απο τη μεριά του αιγαιου.

υ.γ.3. σε 2-3 εβδομαδες θα κανω κατι αντιστοιχο, ανεβασμα μπραλο, κατεβασμα ιτεα και τελευταιος σταθμος η πατρα

ωραίοι, τα καλύτερα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η διαδρομη που λες μεχρι Αμφισσα ειναι ο κλασικος δρομος Αμφισσας-Μπραλου.Μεσα στα τοπ 3 πιστακια κοντα στην Αθηνα.Οι περισσοτεροι παλιας σχολης πηγαιναν στο ανοιχτο κομματι του Μπραλου ενω αυτο ειναι μακραν καλυτερο κατα τη γνωμη μου.Και λιγοτερο επικινδυνο!

Μια διορθωση,η κατηφορα ευνοει το αδυναμο μηχανακι οχι το ελαφρυτερο!:2funny:

Ωραια βολτα μαγκες παντα τετοια και παντα ορθιοι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΥΓ2 ΠαύλοR1 ο δρόμος που ρωτάς είναι από τις Ροβιές πηγαίνοντας για Βουτά-Καμάρια-έξω από Ιστιαία-Σκεπαστή κλπ.https://goo.gl/maps/JWaoKoH4YEy

είναι όλος ο δρόμος σε τόσο καλή κατάσταση? δε τον εχω κάνει ποτέ και αμα ειναι ετσι, ευκαιρία άμα ξαναπάω προς προκόπι να τον περασω μια "ψιλή"

Η διαδρομη που λες μεχρι Αμφισσα ειναι ο κλασικος δρομος Αμφισσας-Μπραλου.Μεσα στα τοπ 3 πιστακια κοντα στην Αθηνα.Οι περισσοτεροι παλιας σχολης πηγαιναν στο ανοιχτο κομματι του Μπραλου ενω αυτο ειναι μακραν καλυτερο κατα τη γνωμη μου.Και λιγοτερο επικινδυνο!

Μια διορθωση,η κατηφορα ευνοει το αδυναμο μηχανακι οχι το ελαφρυτερο!:2funny:

Ωραια βολτα μαγκες παντα τετοια και παντα ορθιοι!

οκ, εδω θα σε παιδέψω μιας και εχω σκοπο να κανω την ιδια διαδρομη εντος του μηνα. παιζει να μου υποδειξεις και την αλλη διαδρομη που λες?

σκεφτόμουν στο πήγαινε να κανω αυτο

6fedcfaf3b6c4996885eede97fc1fdcd.png

η διαδρομη που ακολουθησαν τα παιδια μου φαίνόταν πολύ ευθεία και να πω την αληθεια δεν ηξερα καν ποια ειναι η διαδρομή που λένε του μπράλου, ειχα υποθεσει πως ειναι αυτη που εβαλα στο χαρτη, μια που την ειδα πιο κλειστή

Τροποποιήθηκε από τον pavlosR1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:cheers::cheers:

τοσα χλμ με χτ ενιωσες καπου να σε κουραζει (ξερω πως η σελα σε τετοιο μοτο δεν ειναι ανετη για μεγαλες διαδρομες), η να χρειαστεις περισσοτερη δυναμη? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παύλο αυτή τη διαδρομή που έχεις βάλει στο χάρτη λέω. Από την Άμφισσα και πάνω είναι πιο κλειστό και μετά τη Γραβιά ανοίγει αρκετά. 

Το κακό είναι ότι πετυχαινεις το ανοιχτό κομμάτι κατηφορικα. Μεγάλη προσοχή στα γιαπ και στα km που μαζεύεις, εκεί το λάθος κοστίζει. Ο μπραλος δε χαρίζεται... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:cheers::cheers:

τοσα χλμ με χτ ενιωσες καπου να σε κουραζει (ξερω πως η σελα σε τετοιο μοτο δεν ειναι ανετη για μεγαλες διαδρομες), η να χρειαστεις περισσοτερη δυναμη? 

Με τη σέλα δεν είχα πρόβλημα,έχω συνηθίσει τόσα χρόνια όλο με εντουράκια,αλλά δύναμη ναι,την ήθελα σε πολλά σημεία.

Η Δεσφίνα πχ παρ' ότι φοβερή διαδρομή,δεν είναι για ΧΤ,υστερεί σε ταχύτητα εξόδου και είναι και αρκετά ανηφορική.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραια πραματά, αντε και εις άλλα!! 

ΥΓ. Ξαναδα  στις φωτο και τα 3 τρελιάρικα υπερηχητικά gsr που ειχα δει στο λεωνιδιο! :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα'λεγα χαρά στο κουράγιο σου αλλά νομίζω πως το XT (γενικά ελαφριά, μανιτζέβελα μηχανάκια) είναι ταμάμ για τέτοιες διαδρομές! Και εις άλλα (και την επόμενη φορά ρίχνουμε και κανα σύρμα περνώντας από Χαλκίδα!)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Slightly off topic:
Τι ειναι καλύτερο, πιο διασκεδαστικο, κλπ? Μπράλος-Άμφισσα ή Άμφισσα-Μπράλος?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ωραια βολτα που περνει βελτιωσεις, αντι για Μπραλο-Ιτεα πας προς Παυλιανη και απο εκει Λιδορικι - Ερατεινη.

Πολυ πιο ομορφη διαδρομη και αρκετα στριφτερη

Τροποποιήθηκε από τον eko

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Slightly off topic:
Τι ειναι καλύτερο, πιο διασκεδαστικο, κλπ? Μπράλος-Άμφισσα ή Άμφισσα-Μπράλος?

Γενικα ενδεικνυται για γρηγορα μηχανακια.

Εδω ειναι λιγο μετα την Αμφισσα ανεβαινοντας.Μπροστα στην αρχη ειναι ο Παναγιωτης με το Fazer1000 ο Karellen νομιζω τον γνωριζει.Διαδρομαρα!Σε εκεινη τη βολτα απο το σκισιμο μου εσκασε το βολαν και εμεινα στη Γραβια.Γιαμαχα τα λεφτα μου να χα:laugh:

Και εδω ειναι ο Μπραλος κατηφορικα

Σορι για το off topic απλα βλεπω οτι καποια παιδια ενδιαφερονται για τις συγκεκριμενες διαδρομες και ειπα να τις βαλω μιας και τις εχω βιντεοσκοπημενες.

Ξαναλεω οτι τα Km που μαζευεις και στα 2 κομματια ειναι πολλα και δε σηκωνει λαθη καμια απο τις 2 διαδρομες.Οσοι θελετε να πατε το νου σας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίος ο Νικόλας με την παρέα του..:cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γενικα ενδεικνυται για γρηγορα μηχανακια.

Εδω ειναι λιγο μετα την Αμφισσα ανεβαινοντας.Μπροστα στην αρχη ειναι ο Παναγιωτης με το Fazer1000 ο Karellen νομιζω τον γνωριζει.Διαδρομαρα!Σε εκεινη τη βολτα απο το σκισιμο μου εσκασε το βολαν και εμεινα στη Γραβια.Γιαμαχα τα λεφτα μου να χα

Και εδω ειναι ο Μπραλος κατηφορικα

Σορι για το off topic απλα βλεπω οτι καποια παιδια ενδιαφερονται για τις συγκεκριμενες διαδρομες και ειπα να τις βαλω μιας και τις εχω βιντεοσκοπημενες.

Ξαναλεω οτι τα Km που μαζευεις και στα 2 κομματια ειναι πολλα και δε σηκωνει λαθη καμια απο τις 2 διαδρομες.Οσοι θελετε να πατε το νου σας...

Δεν θα πήγαινα με το drz... με το r1 θα πήγαινα (και παθών με βολάν και εγώ)...
Η ερώτηση παραμένει όμως...
Μπράλος-Άμφισσα ή Άμφισσα-Μπράλος?
Ποιο απο τα δύο προτείνεις? αναφορικά με το απο ποια πλευρά είναι καλύτερα να είσαι, ή το αν θα πηγαίνεις ανηφορικά ή κατηφορικά κλπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίος ο Karellen με τις όμορφες περιγραφές του.

Λέω δεν θα έχει κάνει θεματάκι αυτός στο mybike ......................

Εγώ θα αφήσω την εικόνα να μιλήσει.

Τροποποιήθηκε από τον akalokat

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραιος ο Νικολας και η παρεα του.......

Να στε καλα να βολταρετε!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πωωωωωωωωωωωωω, ε ρε τα νιατα δεν ησυχαζουν ποτε! :tooth:

Ωραιοι ολοι, μπραβο παιδες! :worshippy: :worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν θα πήγαινα με το drz... με το r1 θα πήγαινα (και παθών με βολάν και εγώ)...Η ερώτηση παραμένει όμως... Μπράλος-Άμφισσα ή Άμφισσα-Μπράλος?
Ποιο απο τα δύο προτείνεις? αναφορικά με το απο ποια πλευρά είναι καλύτερα να είσαι, ή το αν θα πηγαίνεις ανηφορικά ή κατηφορικά κλπ.

προτιμω το κομματι απο Αμφισσα και πανω ανηφορικα.Καλο το ανοιχτο απο εθνικη οδο μεχρι Μπραλο αλλα μαζευεις πολλα km και ειναι λιγοτερο τεχνικο.

Εννοειται και τα 2 ανηφορικα θα τα ευχαριστηθεις με δυνατα μηχανακια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα