Jump to content
ghostkon

ελεύθερη πρόσβαση στην πίστα των Μεγάρων

Recommended Posts

Επιτελους! καιρος ηταν... Μου φτιαξε το καλοκαιρι μιλαμε.. Ουτε διακοπες ουτε τιποτα ολα τα λεφτα μου εκει θα τα φαω και στον Περιστερα. Νηστικος θα μεινω να τρωω λαστιχα στην πιστα :crazy:

Να δουμε ομως πως θα δικαιολογησουν το 50ρικο γιατι καλα τα λενε μεν αλλα μου φαινεται λιγο χυμα η φαση απο θεμα οργανωσης ασφαλειας κλπ.

Και πειτε μας οσοι πατε αυτες τις μερες, αρχαριοι και αγωνιζομενοι θα μπαινουν μαζι ταυτοχρονα? Αν ειναι ετσι θα ειναι πολυ επικινδυνο.. δε το διευκρινιζουν πουθενα. Θα πατανε και τα κουτια εξω απο την πιστα στις εξοδους θα φερνουνε χωματα μεσα θα τα παταμε εμεις θα τρωμε highside... ωραια θα ναι θα εχει και θεαμα

Τροποποιήθηκε από τον giannis1312

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Για όποιον δεν μπορεί να πάει  σε track day είτε καθημερινής  που κάνουν ,είτε κυριακάτικο λόγω δουλειάς κλπ  καλά  είναι.

Βέβαια το κόστος έπρεπε να είναι πιο χαμηλά σύμφωνα με αυτά που προσφέρει η πίστα στα Μέγαρα αλλά και σύμφωνα με την οικονομική περίοδο που διανύουμε.

Διαχωρισμός θα γίνεται η θα γυρνάνε μαζί οδηγοί που έχουν το 1',το 1'15 και το 1'30 γιατί εκεί θα υπάρχει πρόβλημα. 

Κουίζ 

Πότε στρωθηκε τελευταία φορά ταπητας στην πίστα? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τουλάχιστον μία επίσκεψη για αναγνώριση καταστασης θα κάνω. 

Αν το έχουν οργανώσει σωστα και δεν γίνεται μπάχαλο θα βρουν σταθερό πελάτη. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το λιγότερο δηλαδή κόστος είναι 3 session, άρα 3 Χ 15 = 45€ ?

Τουλάχιστον μια φορά θα ήθελα να μπω με το αμάξι και την μηχανή.

ΥΓ: Απο ότι βλέπω μόνο καθημερινές έχει για τον Ιούνιο, οπότε δύσκολα τα πράγματα.

Τροποποιήθηκε από τον sorath

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ ακριβο για ελεύθερη πρόσβαση...ας ρίξουν τουλάχιστον καινούργια άσφαλτο να πω εντάξει.. έτσι πιο πολύ μου φαίνεται ότι αρπάξει ο κ@λος μας η φάση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν δε πατησει ψυχη ισως ψηθει να το χαμηλωσει.

Ασφαλτο στα μεγαρα δε προκειται να πεσει ποτε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πρέπει να πάρεις 3 σεσσιον υποχρεωτικά, ή αν θες δίνεις 15€, μπαίνεις 20 λεπτά και τέλος;

Μπαινεις και 1 αν θες.

Αν ηταν μινιμουν 3 δηλαδη 45Ε υποχρεωτικα τοτε ποιος ο λογος να μη κατσεις 4 και να πληρωσεις φουλ μερα 50Ε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θες δε θες δηλαδη ακουμπας το κιτρινάκι. γιατι να φυγεις και απο αθηνα ακομα να πας μεγαρα για να μπεις 20 λεπτα στην πιστα, ουτε τις στροφες δεν προλαβαινεις να μαθεις.

πεστε τους να πανε να συνουσιαστουνε, μετα συγχωρήσεως δηλαδή

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προφανως.

Αν δεν εχεις ξαναμπει υποθετω 1-2 σεσσιον να μαθεις τις στροφες,τα θες.

Επισης μεχρι να βρεις και τις γραμμες(οχι τις σωστες,αυτες που να γλιτωνεις τις λακουβες),1 μερα τη θες μονο για τα διαδικαστικα και την αναγνωριση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε ναι.

Ισως τα 20λεπτα απευθυνονται σε αυτους που μενουν διπλα.

Ή ισως ειναι απλα για να κοροϊδευουν τον κοσμο οτι και καλα παιζει οικονομικη λυση και δεν ειναι απαραιτητο το 50ρικο.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

To 20 λεπτο, ειναι γυρω στους 14 γυρους τουλαχιστον. Δεν ειναι ασχημα και εξαλλου η πιστα ειναι μικρη με λιγες στροφες, γρηγορα τις μαθαινεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ποιά 1 ώρα; Προχθές που πήγα στο τεστ ride, 20 λεπτά έκανα στο χαλαρό. Μια ώρα κάνω μέχρι το Δερβένι που είναι το εξοχικό μου.

Σιγά την απόσταση ρε παίδες για όσους μένουν Αθήνα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ειναι λιγο τα 20 λεπτα πιστα εκτος απο την πρωτη φορα που θα κανεις 4-5 αναγνωριστικους γυρους, αν εισαι 20 λεπτα στην επιθεση δεν σου φαινονται λιγα. Οχι οτι θα πας Μεγαρα για ενα 20 λεπτο 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

15 λεπτά απο κόμβο Μεταμόρφωσης, μέχρι Ελευσίνα. Το ξέρω, γιατί απο περιέργεια είδα τις ώρες στα δυο αποκόματα των διοδίων.  Να έκανα 5-10 λεπτά το πολύ μετά μέχρι τα Μέγαρα;   

Συνολικά 45χλμ είναι απο το σπίτι μου, με ταχύτητες απο 120 μέχρι 140χλμ/ώρα, τόση ώρα χρειάζεσαι το πολύ.

Και στην Αττική δεν ξεπερνώ τα 120, λόγω των καμερών αλλά και βαρεμάρας.

Που το περίεργο;

ΥΓ: Όχι και "ταξίδι" μέχρι τα Μέγαρα, ήμαρτον...

Τροποποιήθηκε από τον sorath

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στην πιστα εχει εξοπλισμο για να νοικιασουμε? Ξερει κανεις? Και αν ναι ποσο κοστιζει??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα