Jump to content
efkola

Ζητείται διάδοχος του τιγράκου...

Recommended Posts

3. Ειναι τέτοιο το στήσιμο της μηχανής που δε θα σε προβληματίσει ποτέ να ποτέ η διαφορά του 21' τροχού μπροστά. Όταν λέμε οτι στρίβει, δεν μπορείς να το κατανοήσεις μέχρι να το κανεις βόλτες. 

Με 21" εμπρός και λάστιχο ημί, δε μπορεί να στρίψει σε καμία περίπτωση όπως ένα καλά στημένο μηχανάκι με 17" και λάστιχο δρόμου (ή ακόμα καλύτερα SS).

Ναι, για την κατηγορία του θα στρίψει πολύ καλά, αλλά από ένα επίπεδο και μετά οι νόμοι της φυσικής είναι αμείλικτοι!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Το φως για να πάει από το κεφάλι του στα πόδια κάνει 1/149.896.229 του δευτερολέπτου. :crazy: 

Θες να πεις πως κάνει 1/149.896.229 του δευτερολέπτου να δει τα πόδια του... :blink:

Spam Off

Γιατί έχεις ακυρώσει GSF/GSXF 1250??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Surveyor τα αποκλείω διότι δε μου αρέσουν,αισθητικά κυρίως!

Xart,ευχαριστώ για τις απαντήσεις!Η αλήθεια είναι πως η τιμή του είναι δελεαστική σε κάποιες αγγελίες,συγκριτικά με άλλα που κοιτάζω.Ωστόσο αυτά τα μειονεκτήματα που σου παρέθεσα,μετράνε.Έχει ένα δίκιο ο ακατανόμαστος Giovanni και παραδόξως συμφωνούμε,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αμφισβητώ όσα αναφέρεις εσύ ως γνώστης και κάτοχος!Και η σαμπρέλα είναι ένα βασικό θέμα αλλά δεν  αποκλείω το 990 ως επιλογή.

Το z1000sx αναφέρθηκε αρχικά από τον ακατανόμαστο για να με κολάσει..:_devil:Δεν το ξέρω  αλλά μου φαίνεται too much...Thanos89 αν θέλεις,διαφώτισέ μας!Δύο όλα κι όλα όμως υπάρχουν διαθέσιμα στο car.

Wolf συμφωνώ με την τελευταία  σου πρόταση και από χθες που πουλήθηκε η μαύρη μου γαζέλα συμφωνώ ακόμα περισσότερο :blush:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν το ξέρω  αλλά μου φαίνεται too much...Thanos89 αν θέλεις,διαφώτισέ μας!Δύο όλα κι όλα όμως υπάρχουν διαθέσιμα στο car.

Too much από ποια άποψη? Αν θες κάτι πιο σπορ και δυνατό από τον Τίγρη χωρίς να χάνεις πολύ από άποψη ανέσεως μην κοιτάς αλλού :winking:Όσοι έχουν κάτσει πάνω του και τους λέω όταν με ρωτάνε πόσα κιλά είναι,232 γεμάτο νομίζουν ότι τους κάνω πλάκα. Πανέμορφο ζύγισμα, πάρα πολύ εύκολο στον χειρισμό  και ας τρομάζει λίγο ο όγκος του. Τραβάει παντού τα βλέμματα μιας και δεν το βλέπεις συχνά στους ελληνικούς δρόμους αλλά στο εξωτερικό είναι το best seller της Καβα και αυτό πιστεύω κάτι λέει για την αξία της. Πριν το πάρω ήμουν πολύ κοντά στην αγορά του μονομπρατσου Τίγρη μέχρι που είδα να με περνάει ένα πράσινο τερατακι :_devil: Ευτυχώς που πέρασε το παλικάρι, να ναι καλά πάντα όρθιος.

Τροποποιήθηκε από τον Thanos89

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστώ thanos! 

Δε θέλω κάτι πιο δυνατό, δεν έχει να κάνει με τη δύναμη η αλλαγή! Κάτι διαφορετικό ίσως...

Θετικό  ότι κρύβει τα κιλά του(αν και στο δρόμο σχεδον όλα το ίδιο είναι ως προς αυτό, σε μανούβρες κυρίως φαίνεται το βάρος)  κ ότι είναι εύκολο στο χειρισμό..θετικό και το γεγονός ότι ξεχωριζει,όντως σπάνια βλέπεις κάποιο.Ο όγκος δε με ενοχλεί.Μειονέκτημα η δύσκολη μεταπώληση.Στην παρούσα φάση πάντως και να το σκεφτόμουν, κανένα από τα δύο μεταχειρισμένα που υπάρχουν δε μου αρέσει! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με παρακολουθείς;;Ψαχούλευα τα stelvio χθες το βράδυ...αυτό και αν ξεχωρίζει!

Έχει και κάποια πιο φτηνά,δεν ξέρω αν θα έδινα 8+ γι'αυτό. Και εδώ τίθεται θέμα μεταπώλησης.Υπάρχει μάστορας της προκοπής;

Δεν έχουμε και κανέναν κάτοχο εδώ να μας πει γι'αυτό...μετρημένα όσα κυκλοφορούν.

Αυτό  το ξέρει κανείς;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λεό ένα τέτοιο θα σου πήγαινε.

Χτύπα το να είσαι άρχοντας και άσε τα πολλά μου σου του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν εννοεις το multi,μου παραπάει(όχι μόνο με την καλή έννοια που εσύ το έθεσες!) Νικόλα αλλά είναι αξιαγάπητο το άτιμο. Πολλά θετικά, αρνητικό τα κόστη. 

Ρώτησα μήπως κάποιος από εμάς έχει άποψη για το συγκεκριμένο της αγγελίας :)

Θελω να ελπίζω πως αν καταλήξω σε κάτι τέτοιο,  δε θα ειναι πιο ζημιάρικο ή κοστοβόρο ως προς ανταλλακτικά κ service συγκριτικά με το Tiger. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πιο ζημιάρικο ή κοστοβόρο ως προς ανταλλακτικά κ service συγκριτικά με το Tiger. 

Νομιζω πρεπει να μιλησεις με τον xampo που ηταν κατοχος και των δυο και θα εχει μια πιο ολοκληρωμενη αποψη απο ολους εμας.

Και ο Αργυρης επισης που ειναι κατοχος μπορει να σου πει δυο παραπανω πραγματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μας έχεις μπερδέψει :laugh:

Έχεις καταλήξει σε κάποια κατηγορία; Πως θα σου φαινόταν ένα bandit 1250 να χορτάσεις ροπή;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μας έχεις μπερδέψει :laugh:

Έχεις καταλήξει σε κάποια κατηγορία; Πως θα σου φαινόταν ένα bandit 1250 να χορτάσεις ροπή;

Ειδες που δε διαβάζεις προσεκτικά το thread; Λοιπόν διαβασε προσεκτικά τις 2 τελευταίες σελίδες κ θα σε ξαναεξετάσω :biggrin:

Του Χαμπου δεν του μιλάω, του κρατάω μούτρα γιατί θέλει να το γυρίσει στα ss..χαχα!Ναι,έχουμε πει κάποια πράγματα. 

Ο Αργύρης έχει καιρό να μπει ή έχω χάσει επεισόδια; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν εννοεις το multi,μου παραπάει(όχι μόνο με την καλή έννοια που εσύ το έθεσες!) Νικόλα αλλά είναι αξιαγάπητο το άτιμο. Πολλά θετικά, αρνητικό τα κόστη. 

Ρώτησα μήπως κάποιος από εμάς έχει άποψη για το συγκεκριμένο της αγγελίας :)

Θελω να ελπίζω πως αν καταλήξω σε κάτι τέτοιο,  δε θα ειναι πιο ζημιάρικο ή κοστοβόρο ως προς ανταλλακτικά κ service συγκριτικά με το Tiger. 

Σαφώς και θα είναι πιο κοστοβόρο από ένα Τίγρη στα πάντα Λεωνίδα. Απ όσο εχω ακούσει , η Τ έχει γενικά καλές τιμές τόσο σε ανταλλακτικά όσο και σε σέρβις. Τι θελω να πω; Μια χαζοπτώση με το Κ13 είχε κοστίσει 3000 ευρώ και αν δεν έφταιγε η κοπέλα που με χτύπησε και δεν αποζημιωνόμουν θα είχα πάθει τεράστια οικονομιζή ζημιά. Μια στατική πτώση εντός του γκαράζ που οδήγησε στο σπάσιμο του λεβιέ των ταχυτήτων και σε μια γρατζουνίτσα στο ντεπόζιτο από απρόσεκτο γείτονα, μου (του ) είχε κοστίσει 500 ευρώ με τεράστιο σκόντο σε ΜΗ εξουσιοδοτημενο μαγαζί και χωρίς απόδειξη απ όσο έμαθα. Σκέψου τα και αυτά πριν αποφασίσεις να προχωρήσεις σε αγορά μηχανής των 20+ χιλιάδων ευρώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν πάρω αυτόν που του πούλησα το tiger και το ζητήσω πίσω θα τον πετάξει έξω και θα με κυνηγάει ε;

Και είμαι και παρθένος ρε γαμώτο:_devil:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν πάρω αυτόν που του πούλησα το tiger και το ζητήσω πίσω θα τον πετάξει έξω και θα με κυνηγάει ε;

Και είμαι και παρθένος ρε γαμώτο:_devil:

και θα γίνεις ο πολλοστός που όταν έφυγε  ξαναγύρισε ......:biker8zj:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εδωσες το tiger γιατι δεν ειχες επιλογη συνεργειων και κοιτας το stelvio.

Εδω γελαμε κινεζικα χι χι χι!!!

Ρε αφου σε tracer θα καταληξεις γιατι το κουραζεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είναι τόσοι πολλοί οι μετανοούντες, Μάριε; :p

Μάικ πολύ πιθανό αλλά μ'εμένα ποτέ δεν ξέρεις.Άσε που μόλις τώρα είδα αυτά και αναθάρρησα,δεν είμαι ο μόνος ανώμαλος στο car:biggrin:

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8045462/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8045501/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8045488/

Φεύγω...πάω να ρωτήσω τη mother αν έχω δίδυμο αδερφό στη Γλυφάδα :p

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είναι τόσοι πολλοί οι μετανοούντες, Μάριε; :p

Μάικ πολύ πιθανό αλλά μ'εμένα ποτέ δεν ξέρεις.Άσε που μόλις τώρα είδα αυτά και αναθάρρησα,δεν είμαι ο μόνος ανώμαλος στο car:biggrin:

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8045462/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8045501/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8045488/

Φεύγω...πάω να ρωτήσω τη mother αν έχω δίδυμο αδερφό στη Γλυφάδα :p

Από όσο γνωρίζω προσωπικά έχω μετανοουντες......όπως λες......:2funny:

Στο θέμα τώρα έτσι και εγώ να ανακατέψω λίγο τα χαρτιά τίμια επιλογή σε σχέση

με αυτά που προσφέρει και την εμπορική του αξία αυτή την στιγμή είναι το STELVIO.....:biker8zj:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το stelvio είναι και εμένα το αγαπημένο μου.

Να βρείς όμως μοντέλο 2ης γενιάς (νομίζω)..Αυτό που έχουν αλλάξει τον κινητήρα και έχει μεγαλώσει και το τεπόζιτο!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με παρακολουθείς;;Ψαχούλευα τα stelvio χθες το βράδυ...αυτό και αν ξεχωρίζει!

Έχει και κάποια πιο φτηνά,δεν ξέρω αν θα έδινα 8+ γι'αυτό. Και εδώ τίθεται θέμα μεταπώλησης.Υπάρχει μάστορας της προκοπής;

Δεν έχουμε και κανέναν κάτοχο εδώ να μας πει γι'αυτό...μετρημένα όσα κυκλοφορούν.

Αυτό  το ξέρει κανείς;

Πέρνα μία από εδώ:

http://forum.motoguzziclub.gr/index.php

:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νικόλα καλά του τα πες του εξυπνάκια...χαχα!

1.90 είμαι Gabriel :)

Tο dorso δε με πολυψήνει ούτε το hyper...το smt που τα κοντοζυγώνει θα ήταν μια λύση αλλά εγώ Κομοτηνή  δεν ξαναπάω !

Wolf μη θίγεσαι, το δικό σου είναι το καλύτερο! Πέρα απ'την πλάκα, πρέπει να έχει θεματάκια. Βέβαια ο συγκεκριμένος δεν το πρόσεχε πολύ αλλά δε μου φάνηκαν λογικά κάποια πράγματα για μηχανή που φυλάσσεται σε στεγασμένο χώρο κ κυκλοφορεί ελάχιστα,έχοντας μάλιστα όντως λίγα χλμ. 

Άσχετο αλλά βγάλε μωρή kawa ένα versys 800 να γίνει χαλασμός :biggrin:

αν βρεις κατι απο καβαλα δραμα και σου αρεσει μπορω να παω να το δω για σενα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοσμά,προτεραιότητά μου είναι να βρω μηχανή από εδώ κοντά διότι ακόμα και αν πάω κάπου στην περιφέρεια και δω κάποια που μου αρέσει,το συνεργείο της επίσημης αντιπροσωπείας όπου θα το πάω για να το δουν,πιθανότατα θα είναι αυτό που το πήγαινε ο κάτοχος οπότε δεν ξέρω αν έχει ιδιαίτερο νόημα...ωστόσο δεν αποκλείω κάτι και φυσικά σ'ευχαριστώ για τη διάθεση  :)

Το stelvio είναι ένα ξεχωριστό θηριάκι αλλά είπαμε...δεν είναι τυχαίo ότι τα 4 από τα 5 μεταχειρισμένα είναι εδώ και μήνες διαθέσιμα στο car.Eπίσης ο γνωστός μάστορας Νικολάου νομίζω πως αποσύρθηκε και οι λύσεις στον τομέα αυτό είναι μετρημένες στα δάχτυλα...δεν ξέρω αν θέλω να μπω πάλι σ'αυτή τη διαδικασία και οι περισσότερες ευρωπαϊκές εταιρείες δυστυχώς πάσχουν σ'αυτό το κομμάτι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφού σου άρεσε ο τίγρης γιατί δεν ανανεώνεσαι με τον sport? Αφού λένε ότι οδηγικά είναι ανώτερο από το προηγούμενο... 

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7859020/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφού σου άρεσε ο τίγρης γιατί δεν ανανεώνεσαι με τον sport? Αφού λένε ότι οδηγικά είναι ανώτερο από το προηγούμενο... 

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7859020/

ααααααα, δεν είχες τον Sport???
ε τι το συζητάμε τότενες... Tiger Sport!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα