Jump to content
xx1100

Zωντας στις μπαχαμες...........πια..............

Recommended Posts

Για περισσότερες πληροφορίες για MIA (Miami International Airport) δείτε όσοι έχετε συνδρομητική τηλεόραση το:

http://www.travelchannel.com/shows/airport-24-7-miami/articles/airport-24-7-miami

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αντε καλη αρχη και να σου πανε ολα καλα....

Σιγουρα με τον καιρο ισως λησμονησεις καποια πραγματα απο Ελλαδα αλλα αν κανουμε μια σουμα μιλαμε για αλλο επιπεδ σιγουρα (βεβαια χωρις να εχω παει απλα απ τα λεγομενα σου)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πανεμορφα!!... καλη αρχη και καλο κουραγιο, γιατι σαν τη Χαλκιδικη δεν εχει να το ξερεις . Οσο για τις φωτο ..μας τρολαρεις οταν γραφεις βιαστικες ...ειναι καταπληκτικες ....περιμενουμε την συνεχεια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπραβο! Ωραια, ευχάριστα πραγματα! Η ασχολια σου εκει ποια θα ειναι?

Ενας  ελληνας  δευτερης   γενιας  στην ουσια  θελει   να  φτιαξει   ενα  ζαχαροπλαστειο  εδω  που  ειναι  στο  freeport  με  ελληνικα  γλυκα  κυριως  και  λιγα  διεθνη   και  ειμαι  εδω  να  αναλαβω  το  στησιμο και  την  λειτουργεια  του  οπως  φυσικα  και την παραγωγη   τους 

Αντε καλη αρχη και να σου πανε ολα καλα....

Σιγουρα με τον καιρο ισως λησμονησεις καποια πραγματα απο Ελλαδα αλλα αν κανουμε μια σουμα μιλαμε για αλλο επιπεδ σιγουρα (βεβαια χωρις να εχω παει απλα απ τα λεγομενα σου)

να λησμονησω  πραγματα  στην ελλαδα  μαλλον  δυσκολο  την  εζησα   στα  πολυ καλα της  την  εζησα  κααι  στα  πολυ  κακα  της  και  εντονα  αλλα  ενα  πραγμα  που  εκανε   εντυπωσει  εδω  και  ειχα  ξεχασει  στην  ελλαδα  οτι  εδω  ο  κοσμος  χαμογελαει  απο  τον  ντοπιο  μεχρι  τον  ξενο  ολοι  θελουν  να  περνανε  καλα και  ολοι  κανουν  τους  αλλους  να περνανε  καλα  ,σιγουρα  καπου θα υπαρχει και η μαυρη  πλευρα  αλλα  μαλον  θα ειναι  αδιορατη  ,το  νιωθεις  ρε  παιδι  μου  στον    αερα  δουλεψες   θα  εχεις  και  ανταμοιβη  για  αυτο  δεν  δουλευεις  θα σε  φαει   το  μαυρο  σκοτος  .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βρε η Ελλάδα θα σου λείψει.....100000000%....το θέμα είναι ότι θα έρχεσαι και μετά από 2-3 μέρες θα λές....ΤΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ....γιατί θα έχεις μακράν περισσότερα μέτρα και εμπειρίες να συγκρίνεις...και θα φεύγεις κακήν κακώς....μετά πάλι θα σου λείπει....

ΘΑ ξαναέρχεσαι....και θα λες..........ΜΑ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.....και πάει λέγοντας....

Στα 97 σου θα αποφασίσεις να γυρίσεις στο χωριό σου και να ψοφίσεις σε πάτρια εδάφη και θα λες..........ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ είναι αλλα΄δεν θα σου λείπει πια :)

Καλή αρχή! Ευχαριστήσου την! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε, έπαθα την πλάκα μου... Όση ώρα κοίταζα τις φωτογραφίες είχα ένα ύφος :biggrin:... Όλες μου θύμισαν και κάποιο μέρος που έχω πάει... Los Angeles, Long Beach... Ειδικά η 3η και η 4η φωτογραφία, λες και έκανες copy/paste τον Παναμά (αφού πρώτα επισκεύασες τους άθλιους δρόμους)... Η μαρίνα μου θύμισε τη θέα από το ξενοδοχείο που έμενα πριν το πρώτο μου μπάρκο...Οι Μπαχάμες τον San Eustatious, τα Κανάρια, την Aruba, το Curacao... 

Αυτό με τα χαμόγελα δεν έτυχε να συναντήσω όσο ήμουν Αμερική. Απλά όλοι ξέρουν πολύ καλά τη δουλειά τους. Αμερικάνοι λίγοι, πιο πολύ Ασιάτες και Λατίνοι... Όχι όμως στα νησιά... 

Για τα μωρά, ό,τι κι αν πεις, όσες φορές κι αν σε μπανάρουν, δε θα φτάσουν για να καταλάβει ο κόσμος. Ούτε το "μία εικόνα, χίλιες λέξεις" πιάνει εδώ. Αυτό το πράμα δεν το χωράει ούτε η κάμερα, ούτε η οθόνη. Πρέπει να το δεις ζωντανά για να το καταλάβεις... Άλλο γυναίκες και γκομενάρες, άλλο αυτά τα μυθικά πλάσματα που ζουν εκεί... :wink:

Τα ρομποτο-φακελώματα κάθε 10 βήματα είναι σπαστικά...

Με το καλό, καλή αρχή και μην τρελαίνεσαι... Τα χώματά μας είναι ευλογημένα. Θα το καταλάβεις μόλις γυρίσεις με το καλό, ήδη από τη στιγμή που θα δεις ελληνική στεριά από το παράθυρο του αεροπλάνου... Και οι άνθρωποι που πατάνε αυτά τα χώματα είναι ευλογημένοι. Μόνο αυτοί που πατάνε πάνω στους ευλογημένους ανθρώπους είναι στόκοι... Αλλά έχει ο καιρός γυρίσματα... :thumbsup1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οκαπιταλισμος  στην  ποιο  αγνη  μορφη  του  θα  στα  παρω αλλα θα σε  αφησω και ικανοποιημενο 

Καλη αρχη και καλη τυχη, και με το καλο οταν γυρισεις να ειναι ολα πιο ομορφα κι εδω!

Σου ευχομαι να μη ζησεις ποτε τον καπιταλισμο στη πιο "αγνη" μορφη του!:biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όλα θα πάνε καλά φίλε μου και σε λίγο καιρό θα λες: Γιατί δεν μου έτυχε αυτό 10 χρόνια νωρίτερα ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιώργηηηηηηηη !

Χωρίζω και σού ρχομαι...... :yahoo:

Μπες στη σειρα εσυ πολακι μοοοο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε πόσα τέτοια μέρη έχω πάει (και θα πάω πρώτα Θεός) αλλά δεν είχα χρόνο και τρόπο να εξερευνήσω... :sad:

Ελπίζω να έτυχες ως τώρα τροπική καταιγίδα... Είναι εμπειρία ζωής... Ακόμα δεν έχω στεγνώσει... :biggrin::mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έτσι, ωραία πράματα Γιώργη ! 

Με γυρίζεις πίσω στο 1990.....θα περάσεις καλά δεν υπάρχει καμία περίπτωση σύντροχε απλά θα σου λείπουν κάποια πράματα όπως το να γελάς δυνατά χωρίς να σε παρεξηγούν, να μιλάς δυνατά να κάνεις γενικά τις δικές μας χαζομαρούλες, εκεί είναι όλα χαμογελαστά αλλά όχι μέσα από την καρδιά αλλά γιατί πρέπει, δεν είναι κακό αλλά...

Γενικά όμως η τάξη, η καθαριότητα, η πειθαρχία θα σου αρέσουν και δεν έχει καμιά σχέση με δω όπως και το αν δουλέψεις θα κάνεις λεφτά όχι αστεία που εδώ ποτέ των ποτών ω ποτέ δεν θάκανες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλα τα δεντρακια, τα πουλακια και η θαλασσιτσα

Αλλα αμα δεν βαλεις και κανα εξωτικο κωλο ... δεν λεει

:thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον PapaSouzas
ξεχασα τα πουλακια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα