Jump to content
GeOx

Κλοπη κρανους στο κεντρο της Αθηνας

Recommended Posts

Με γειά το πουλόβερ!

(συγνώμη)

Να σαι καλα!

Λες να ειναι γκαντεμικο και να το δωρισω τωρα που ειναι καινουργιο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Να σαι καλα!

Λες να ειναι γκαντεμικο και να το δωρισω τωρα που ειναι καινουργιο?

Για άστο στο πεζοδρόμιο με κάτι μικρής αξίας πχ αναπτήρα.

Εάν χαθεί ο αναπτήρας αλλά μείνει το πουλόβερ έχεις φάση Chucky

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πιστεύω πάντως - διχως να είμαι "ειδικός" - πως η μόνη λύση αξιοπιστη είναι το λουκέτο κ κατά προτίμηση καλής μάρκας. Ξήλωμα η κλειδαριά της μπαγκαζιέρας, τρύπημα στο κατάλληλο σημείο, λουκέτο καλής ποιότητας κ για απόλυτη σιγουριά, "δέσιμο" της μπαγκαζιέρας με το βάση της. Ακούγομαι υπερβολικος? Ίσως, αλλά είναι η μόνη βιώσιμη λύση για το κέντρο της Αθήνας. Ο συναγερμός θεωρώ είναι ημίμετρο. Σκοπός είναι να τους καθυστερήσεις τόσο ώστε να μην αξίζει το όποιο ρίσκο για να ασχοληθούν.

Τροποποιήθηκε από τον pause

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η κατασταση στο κεντρο εχει ξεφυγει παιδες. Τα ναρκωτικα (και οι χρηστες κατ' επεκταση) ειναι τοσοι πολλοι που οι μικροκλοπες αυτου του ειδους ειναι χιλιαδες καθημερινα. Χωρις υπερβολλες, ειναι αηδιαστικη η κατασταση στην πρωτευουσα της χωρας. :thumbsdown:

προωσπικα, οταν χρειαστει να κατεβω αθηνα με το μεκανακι δεν ξεκαβαλαω, οχι να παρκαρω καπου που δεν το βλεπω. 

Γενικα οι οποιες αντικλεπτικες τετοιες λυσεις με κλειδωματα κλπ καλο ειναι να γινονται, αλλα με τον α ή το β τροπο θα σου το μαγαρισουν το μεκανακι (ή το αυτοκινητο) οποτε η λυση ειναι ή παρκιν επι πληρωμη ή σταθμευση απεναντι απο εκει που θα κατσουμε. Και προς θεου, ποτε-ποτε δεν κανουμε κινηση να βαλουμε σε μπαγκαζερα ή φορντμπαγκαζ κατι ενω εχουμε σταματησει, δεν ξερουμε ποτε ποιος βλεπει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικα εκανα μια μικρη μοντα ισα να κρατησω την βαλιτσα χρηστικη, δηλαδη να ανοιγοκλεινει το καπακι κανονικα, να κλειδώνει 

και απλα να την χρησιμοποιω οταν κουβαλαω κατι και για απλη μεταφορα. Δεν ξαναφηνω τιποτα μεσα. Ρωτησα τον μηχανικο μου

αν εχει καμια ιδεα η αν συμφωνει με την πατεντα που σκεφτηκα και ουτε λιγο ουτε πολυ μου ειπε οτι εινιαι τσαμπα κοπος.

Κατα την γνωμη του και αφου μου ενισχυσε λιγο τους μεντεσεδες (ουσιαστικα τροχυσαμε τους πυρους και τους χωσαμε μεσα μεσα

ωστε να μην πιανονται ευκολα και μετα μπαλωσαμε και προσθεσαμε υλικο γυρω - γυρω) ειναι να μην κανω κατι αλλο γιατι δεν εχει

νοημα. Μαλιστα μου ειπε πως με μια κλωτσια ξηλωνει την μπαγκαζιερα και την παιρνει σπιτι του να την ανοιξει με την ησυχία του.

Αρα τσαμπα το ταμπουρωμα........

Μαλλον ειναι καλυτερα να βαζω μεσα κρανος και μπουφαν και να την παιρνω στο χερι σαν βαλιτσουλα.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα