Jump to content
themata

MotoGP 2016 > Grand Prix of Qatar

Recommended Posts

Καμια καφετερια με οθονες και ηχο της προκοπης στην αθηνα υπαρχει?

Να δουμε τον αγωνα ανθρωπινα?

ΕΕΕΕΕΕΕ

Κανεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δώστε και ένα λινκ παρακαλώ!!

http://tv-online.in/bt-sport-2-live

Τροποποιήθηκε από τον blueninja

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πρωινο ζεσταμα

MotoGP Warm Up Classification 2016 

Doha, Sunday, March 20, 2016

Pos.Num.RiderNationTeamBikeKm/hTimeGap 1st/Prev.
193Marc MARQUEZSPARepsol Honda TeamHonda337.71'55.400 
225Maverick VIÑALESSPATeam SUZUKI ECSTARSuzuki338.21'55.6270.227 / 0.227
399Jorge LORENZOSPAMovistar Yamaha MotoGPYamaha337.61'55.7050.305 / 0.078
446Valentino ROSSIITAMovistar Yamaha MotoGPYamaha341.81'55.7080.308 / 0.003
54Andrea DOVIZIOSOITADucati TeamDucati347.71'55.7120.312 / 0.004
629Andrea IANNONEITADucati TeamDucati351.21'55.7920.392 / 0.080
735Cal CRUTCHLOWGBRLCR HondaHonda338.71'56.0300.630 / 0.238
845Scott REDDINGGBROCTO Pramac YakhnichDucati341.51'56.0330.633 / 0.003
944Pol ESPARGAROSPAMonster Yamaha Tech 3Yamaha338.51'56.2560.856 / 0.223

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1-3 τα πιτσουνάκια, 2 το ντουκατόνι και 4ος και καταϊδρωμένος ο παππούς..

(κερδίζεις, αυτό με το φερμουάρ στο στόμα τι το κάνεις?πόσο ποιο αντιπαθής προσπαθείς να γίνεις?)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κρίμα που έπεσε ο ianno θα βλέπαμε περισσότερες μάχες, για το φερμουάρ είναι πολύ νωρίς ακόμα και πολλές φορές η βιασύνη δεν κάνει καλό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καταιδρωμενος γιατι ? Δεν ειδα να απειληθηκε απο κανεναν για υην θεση του εκτος και εννοεις οτι δεν μπορουσε να πιασει τους αλλους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στην ευθεία του τερματισμού στο τέλος του 1ου γύρου τη του κάνανε του Lorenzo τα ντουκάτι.... :worshippy::worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1-3 τα πιτσουνάκια, 2 το ντουκατόνι και 4ος και καταϊδρωμένος ο παππούς..

(κερδίζεις, αυτό με το φερμουάρ στο στόμα τι το κάνεις?πόσο ποιο αντιπαθής προσπαθείς να γίνεις?)

πραγματικα ο ανθρωπος πρεπει να ειναι βλακας ....

κανει ενα απιστευτο αγωνα και τους γ@μει κυριολεκτικα

Και αντι να πανηγυρισει ομορφα κ ωραια και να κερδισει τον κοσμο 

αυτος κανει αυτην την χειρονομια ΤΡΕΙΣ φορες

Ελεος ρε Χορχε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δηλαδή του χρόνου που ο Χόρχε θα πάει Ντουκάτι (λέμε τώρα), όταν τελειώνει ο αγώνας, τι κίνηση θα κάνει?

Θα κατεβαίνει από το μηχανάκι και θα...σκύβει? :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Lore και Marc οδήγησαν τα M1 και RCV στο απόλυτο όριο ενώ ο Dovi έκανε εξαιρετικά υπολογισμένο αγώνα. Για τους γνωστούς γκρούπι, νομίζω πως αυτή η σεζόν θα έχει διάφορα μηχανοκίνητα σπορ, σαπουνόπερες, σειρές με σπαθιά και βυζιά, τένις και διάφορα άλλα στα οποία θα μπορούσαν να δώσουν βάρος για να γλιτώσουν από την πίκρα του motoGP στο οποίο οι διάφοροι "αχώνευτοι" και "κωλοπαιδαράδες" θα γαμούν και θα δέρνουν (πάλι)...

Τροποποιήθηκε από τον Naruse Mikio

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το να θαυμάζεις ένα είδωλο, ένα πολυπρωταθλητή, είναι υγιές.

Το να ανήκεις σε ομάδα με μέλη haters του συγκεκριμένου πολυπρωταθλητή, πόσο κενό και άνευ ουσίας είναι.

Σα το κλασικό....Δε μπορείς να κάνεις την κατσίκα σου καλύτερη, θες απλά να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα!!!

Εμείς περάσαμε πολλά χρόνια με χαμόγελα. Και ακόμα το κάνουμε.

Για την ομάδα σου, Naruse Mikio, καλή διασκέδαση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι κίνηση έκανε ο Χορχε που λετε; Με το που τερμάτισαν μου κόλλησε το σύμπαν στο PC οπότε δεν είδα τίποτα μετά.

ΥΓ: Άκυρο μόλις το είδα. Φαίνεται ότι ακόμα δεν έχουν καταλάβει JL & MM οτι θα τρώνε την γιούχα τους συνεχώς μετά τα περσινά ...

Τροποποιήθηκε από τον sorath

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα, 

Μπράβο στον Χορχε για την οδήγηση του, δυστυχώς χάνει σαν αθλητής και σαν ατομο για την κίνηση που εκανε. Γιουχαρισματα θα τρωει αρκετα. 

Οι ντουκατοι παίρνουν τα πανω τους κι ευελπιστώ να δούμε αξιες μαχες. Με λυπει ιδιαίτερα η πτώση του Ιαν, μιας και είναι ενας απο τους 3 οδηγούς που μου αρέσουν οδηγικα. 

Ο μικρός, αν και με δυσκολίες, καταφερε να βγει τρίτος. Θεωρώ ότι δεν τον βοηθησε το μεσαίο πισω ελαστικο. Επισης, η σχέση του με τον Χορχε, μαλλον περνάει κριση. 

Ο παππούς, αν και δεν κατάφερε να ανεβει στο βάθρο, ειχε τα κότσια να παραδεχθει οτι δεν ήταν γρήγορος και δεν καφερε κατι καλύτερο σε σχέση με μερικούς αλλους που μια τους φταίει το ενα και μια το αλλο. 

Περίμενα κάτι καλύτερο απο τον Vianales αλλα δεν πειράζει. Εχει αρκετό δρόμο μπροστά του και θεωρώ ότι θα τον δούμε σύντομα στην 3αδα. 

Μεγάλο κρίμα και για τον Alex Rins στη Moto2. Δυστυχώς το jump start του στοίχισε μαζί με τους υπόλοιπους. 

Αυτό όμως που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση, ήταν τα ελαστικά της Michelin. Οσο περνούσαν κι γυροι, τόσο καλύτερη απόδοση ειχαν. Το πρωτάθλημα είναι μακρύ και ευελπιστώ να δούμε αρκετά, καλά πράγματα φέτος. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Dovizioso Κανείς δεν περίμενε από εμάς να είμαστε γρήγοροι, αλλά ο ρυθμός μας σήμερα είναι πιο αληθινός, καθώς η μοτοσυκλέτα είναι καλύτερη και πιο ισορροπημένη».

«Πρέπει όμως να περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει και σε άλλες πίστες, για να κατανοήσουμε τις δυνατότητές μας, αλλά νιώθω καλά και αυτό που είδα σήμερα ήταν πολύ ενδιαφέρον».

«Στην αρχή δεν πίεσα στο 100% γιατί κανείς δεν ξέρει τα όρια των ελαστικών και στο τέλος το ελαστικό είχε καταστραφεί εντελώς, όπως και του Lorenzo».

Rossi «Δυστυχώς σήμερα δεν ήταν κάποιο λάθος στρατηγικής. Δεν τα κατάφερα γιατί μέχρι εκεί ήταν ο ρυθμός μου».

«Ήμουν δυνατός, αλλά όχι αρκετά για να επιχειρήσω μια επίθεση, να πάρω ένα κομμάτι, κάτι παραπάνω στα φρένα που ήμουν λίγο καλύτερος από τους άλλους».

«Πάντα ήμουν εκεί, αλλά πάντα δέκα μέτρα μακριά, προσπαθώντας να μείνω πίσω τους, αλλά δυστυχώς δεν είχα την ταχύτητα για να επιτεθώ. Αυτό ήταν το πρόβλημα».

Lorenzo «Ήμουν όμως δυνατός και πίστευα ότι μπορώ να πάω ακόμα πιο γρήγορα και θεωρώ ότι η πίστη μου αυτή με έκανε να κερδίσω αυτόν τον αγώνα».

«Για μένα, αυτή η νίκη συγκαταλέγεται στις τρεις καλύτερες της καριέρας μου».

Marquez «Σήμερα δυσκολεύτηκα πολύ να περάσω τον Dovi και ήμουν πίσω του σε όλο τον αγώνα».

«Ακόμα και πριν τις προηγούμενες περιόδους, ξέραμε ότι χάνουμε 4 δέκατα απ’ τις Ducati και 3 από τις Yamaha στην επιτάχυνση».

«Εκεί είναι που πρέπει να ρίξουμε το βάρος και να δουλέψουμε».

«Επιπρόσθετα και με τα ηλεκτρονικά δεν είμαστε ακόμα στο 100%, ούτε με τον κινητήρα είμαστε στο 100%».

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

"Όλα τα λεφτά" η χειρονομία του Lorenzo για να κλείσει το στόμα του αυτός που με λόγια θέλει να κερδίσει πρωταθλήματα.

Σε άλλα νέα, η DUCATI είναι υποστηρίκτρια της απόδοσης και χρήσης των αεροτομών και δυστυχώς οι άλλοι κατασκευαστές ακολουθούν.

http://www.crash.net/motogp/news/228693/1/ducati-winglets-here-to-stay.html

Μακάρι να απαγορευτούν γιατί είναι πολύ επικίνδυνα. Τι θα γίνει αν χτυπηθεί πεσμένος αναβάτης από επερχόμενο μηχανάκι δεν μας λένε αυτοί που θεωρούν πως δεν υπάρχει πρόβλημα ασφάλειας.

Το motoGP μπορεί να έχει ενδιαφέρον ως αρένα με λιοντάρια για κάποιους ψυχανώμαλους άσχετους με τη μοτοσυκλέτα, αλλά οι μοτοσυκλετιστές ΔΕΝ θέλουν να βλέπουν ούτε την πιο ανώδυνη πτώση. Πόσο μάλλον τις μοτοσυκλέτες να είναι βολίδες με ξυράφια...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το γελιο που θα πεσει λοιπον οταν σε καποιον απο τους επομενους αγωνες ο ιδιος τυπος που εσκυψε και φιλησε το πισω ελαστικο,θα το σκυλοβριζει.Οπως κανει αλλωστε παντα στις ηττες,μιας και φταιει κατι αλλο και οχι αυτος.Γελαμε με την μικροπρεπεια  του ως ανθρωπο και οχι με την ικανοτητα του ως αναβατη(η οποια δεν χωραει αμφισβητηση).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μα και για όσους δεν είναι θαυμαστές του Rossi, ο Ιταλός είναι αναμφίβολα μέγας αναβάτης.

Απλά για κάποιους είναι, σαν χαρακτήρας, ένας γλοιώδης και αδίστακτος εμποράκος!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πριν από λίγο ανακοινώθηκε η απαγόρευση στα αεροδυναμικά βοηθήματα για τις μικρότερες κατηγορίες.

Φοβάμαι πως στη μεγάλη κατηγορία τα διατηρούν για χατήρι της Ducati.

Ελπίζω κάποιος αναβάτης να αρνηθεί να τα χρησιμοποιήσει και να προτρέψει και τους άλλους.

http://www.crash.net/motogp/news/228702/1/wings-banned-for-moto2-moto3.html

Τροποποιήθηκε από τον Naruse Mikio

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα