Jump to content
Schumi

Formula 1 - Season 2016

Recommended Posts

Όσο και να μη μου γεμίζει το μάτι ο Ολλανδός...τι έκανε ρε το μαλακιστίρι χθες...Πόσα κιλά οδηγάρα είναι. Στην βροχή ήταν λες και έβλεπες Schumacher στα πρώτα του χρόνια

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

o verstappen μπορεί να είναι σαν οδηγός ταλέντο
αλλα σαν χαρακτήρας και η συμπεριφορά του μέσα στο grid είναι για σφαίρα

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ποιός δεν ήταν όμως

Ο Schumacher? Hamilton? Vettel?  O Senna? O Prost?

Όλοι έχουν κάνει μεγάλες πατάτες

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παίζει με τόσο πιο φρέσκα λάστιχα από αυτούς που προσπέρασε και μακράν το 2ο καλύτερο μονοθέσιο στο γκριντ να έκανε και η γιαγιά μου καλύτερους χρόνους...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παίζει με τόσο πιο φρέσκα λάστιχα από αυτούς που προσπέρασε και μακράν το 2ο καλύτερο μονοθέσιο στο γκριντ να έκανε και η γιαγιά μου καλύτερους χρόνους...

Με τον Ρικιαρντο εβαλαν λαστιχα σχεδον μαζι και οταν βγηκε στην πιστα τον περασε σαν σταματημενο!! 

Ο Μαξ θυμισε Σεννα στο Ντονικγτον του 93. 

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ουτε μια εβδομαδα απο την κατακτηση του τιτλου ο Nico Rosberg αποχωρει απο την F1!!!!!

http://auto.in.gr/racing/f1live/article/?aid=1500118602

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε αφου δεν εφυγε ο Χαμιλτον μετα τη Βαρκελωνη οπως ειχε απειλησει, ειπε να φυγει αυτος. :laugh:
Δεν πιστευω οτι ο Ροσμπεργκ ηταν ποτε στο επιπεδο των αλλων κορυφαιων, αλλα μονο και μονο απο αυτο και οτι καταφερε και κερδισε τον Λουις, εστω και με ατυχιες (ξεκινοντας απο πιο κατω-αυτο οτι δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο με τους κορυφαιους) κτλ, δειχνει ποσο το παλεψε, και προσωπικα εχει ολο το σεβασμο μου για αυτο.
Καλα να ειναι με την οπικογενεια του να απολαυσει οτι κερδισε τοσα χρονια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όταν βλέπεις γυναίκα στα πιτς.....

Το είδαμε με τον Χάκινεν.

Ομοίως με τον δόντια (αυτή έφερνε και το μωρό, μη θέσω...)

Τώρα Ρόσμπεργκ....

(είδα και την Κα Ραϊκόνεν.....Έλαααα....κάτσε σπίτι σου κιουρία μου......)

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπορεί να μην ήταν από τους κορυφαίους αλλά είναι σίγουρα από τους εξαιρετικούς οδηγούς και το όνομα του αξίζει να μείνει. 

Χτυπούσε καλές θέσεις και podium με πολύ υποδεέστερα μονοθέσια. Τον Hamilton θα ήθελα πολύ να τον δω με μονοθέσιο 4-5ης ομάδας. Δεν υπάρχει πιστεύω κάποιος που αμφισβητεί την ποιότητα του ως οδηγό, αλλά από τη πρώτη μέρα είναι σε κορυφαία ομάδα. 

Ο τρόπος που το πάλευε ο Rosberg μου θύμιζε τη πορεία του Mansell. Το ότι μετα από τόσα χρονια το κατάφερε και τελικά δηλώνει και παραίτηση το φέρνει ακόμη πιο κοντά. (Δεν μιλάω οδηγικά, ο Mansell είχε πιστεύω πιο μεγάλη ψυχή και πάθος)

Μπράβο του που κατάφερε και ζει τώρα πια το όνειρο του. 

Μακάρι να βλέπαμε και την υπεράσπιση του τίτλου του. Μπορεί όντως ksino να "βρίζουμε" τις γυναίκες αλλά δεν παύει ο τύπος να θέλει να ειναι και γονιός, και το δείχνει συχνά. Όταν γυρνάς τον κόσμο όλο το χρόνο χάνεις άλλα πράγματα. Από μένα, μεγάλο, τεράστιο respect για την κίνηση του. 

EDIT: Μένει και μια ΠΟΛΥ HOT θέση κενή...Τι λέτε; Αν ακουστεί τίποτα για Alonso θα χύσω πάνω μου. Θα ξαναζήσουμε Senna-Prost

Τροποποιήθηκε από τον g.papas
  • Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμφιβάλω αν ο Τοτος μπορέσει να διαχειριστεί δίδυμο Αλονσο-Χαμιλτον, και το ξέρει και ο ίδιος. Ούτε και είναι φθηνός ο Αλονσο. Από την άλλη υπάρχει και η περίπτωση όντως να πάει και το Μερσεντες να είναι 3ο-4ο μονοθέσιο και να πάρει πρωτάθλημα ο Στοφελ με την αναγεννημένη από ''τύχη'' Μακλαρεν. Θα πέσει πολύ γέλιο. 

Τροποποιήθηκε από τον Thanos89
  • Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πιστεύω ότι θα θέλουν κάποιον έμπειρο οδηγό για τη θέση. Όντως ο Alonso δεν είναι φθηνός, σίγουρα.

Perez? Bottas? Grosjean? 

Δεν νομίζω να κάνουν καμία καφρίλα με Ocon ή Wehrlein, αν και θα είχε ενδιαφέρον.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν πάνε σε λύση έμπειρου η λογική λέει Bottas από την Williams με αντάλλαγμα φθηνότερους κινητήρες. Τον μανατζάρει και ο Τοτος τον Βαλτερι. Αλλιως ρισκαρουν με τον Wehrlein, που ενδέχεται να ''καεί'' δίπλα στο κλαρίνο.

Τροποποιήθηκε από τον Thanos89
  • Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ο Hamilton θα εχει ρητρα στο συμβολαιο του σε περιπτωση που εφευγε ο Rosberg.
Δεν νομιζω να δεχτει διπλα του καλο και φτασμενο οδηγο.
Εγω πονταρω τα λεφτα μου στο διδυμο της Manor. Και αν προτιμουσα καποιον, αυτος θα ηταν ο Ocon... Μου φαινεται πιο καλος απο τον γερμανο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είναι περίοδος αλλαγών και μεταρρυθμίσεων που θα έλεγε και ο εκάστοτε βλάκας Έλλην πρωθυπουργός.

Του χρόνου έρχονται κι άλλες μεγάλες αλλαγές. Κι όταν λέμε μεγάλες, απλά δείτε τα νέα ελαστικά. :tooth:

Πέραν των ελαστικών, μεγάλες αλλαγές θα γίνουν στην αεροδυναμική (και φέτος) και γενικότερα οι ομάδες θα είναι λες και ξεκινάνε πάλι από το 0. Σε τέτοιες μεγάλες αλλαγές φαίνεται ότι επωφελούνται κάποιες ομάδες πάντα. Όπως στις μεγάλες αλλαγές που άλλαξαν όψη τα μονοθέσια η Brawn παρουσίασε ένα μονοθέσιο πρωταθλητή, όπως η 4ετη δυναστία της RBR και η τωρινή της Mercedes.

Για να δούμε πια ομάδα θα επωφεληθεί περισσότερο του χρόνου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επιστρέφει το γαλλικό GP, το 2018. 10 χρόνια μετά το τελευταίο, στο Magny Cours, έρχεται η Paul Ricard.

http://totalracing.gr/oristiko-epistrefei-to-gp-gallias-sti-f1/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έτσι, επιτέλους. Είναι ωραία και γρήγορη πίστα.

Θέλουμε old school πίστες με αμμοπαγίδες γαμώτο. Όχι ατελείωτη άσφαλτος παντού που συγχωρεί όλα τα λάθη

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έτσι, επιτέλους. Είναι ωραία και γρήγορη πίστα.

Θέλουμε old school πίστες με αμμοπαγίδες γαμώτο. Όχι ατελείωτη άσφαλτος παντού που συγχωρεί όλα τα λάθη

Η συγκεκριμενη ειναι ΤΙΝΓΚΑ στην ασφαλτο γυρω γυρω....:dry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πωωωωωω....Το Magny Cours είχα στο μυαλό μου

Τώρα είδα την πίστα και δεν έχει όντως ΙΧΝΟΣ αμμοπαγίδας...

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάρα πολλοί την προτιμούν τα τελευταία χρόνια γενικότερα στον μηχανοκίνητο αθλητισμό όμως.

Το Magny Cours, ήταν πολύ όμορφη πίστα. Τουλάχιστον για την Formula 1.

Τώρα το γιατί προτιμήθηκε από το Magny Cours, η Paul Ricard δεν το γνωρίζω. Προφανώς πλήρωσαν τον Bernie περισσότερα, ή πλήρωσαν σκέτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάρα πολλοί την προτιμούν τα τελευταία χρόνια γενικότερα στον μηχανοκίνητο αθλητισμό όμως.

Το Magny Cours, ήταν πολύ όμορφη πίστα. Τουλάχιστον για την Formula 1.

Τώρα το γιατί προτιμήθηκε από το Magny Cours, η Paul Ricard δεν το γνωρίζω. Προφανώς πλήρωσαν τον Bernie περισσότερα, ή πλήρωσαν σκέτο.

Υπαρχει αλλος λογος για να μπει μια πιστα στο καλενταρι εκτος απο το τεραστιο συμβολαιο-νοικι;:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

100 μύρια ντάλλαρς ο αγώνας!!! Μια χαρά.....

(και επιμένουν κάποια γατάκια Έλληνες να μιλούν ακόμα για δημιουργία πίστας και διοργάνωση αγώνων F1.....Γατάκιαααα..... :tooth: )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμ πως... Εδω νομιζουν οτι θα παμε στον Μπερνι στη νεα διοικηση, θα μας πουν "ου λαλα, ειστε ελληνες και οι ελληνες ειναι και γαμω, αρχαιος πολιτισμος και ετσι, εχετε υπεροχη χωρα με υπεροχος ανθρωπους" και θα μας εδιναν τον αγωνα στο πιατο.
LOL

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.

• Create New...