Jump to content
xx1100

Ελληνας ζαχαροπλαστης ...................

Recommended Posts

δηλαδη δεν εχει δικαβαλο ?? θα πρεπει να ερθω με το αμαξι εεε ?
 χαχαχαχα.... εμεις θα κανονισουμε και απο κοντα αλλα και εχω να σου πω και κατι εσενα φιλε μου ....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

καραιβικη πας? κ θες να σε λυπηθουμε...?

στο καλο να πας φιλε κ ευχομε να διαβασουμε συντομα το τουρ που θα κανεις στην λατινικη αμερικη...!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καραιβικη πας? κ θες να σε λυπηθουμε...?

στο καλο να πας φιλε κ ευχομε να διαβασουμε συντομα το τουρ που θα κανεις στην λατινικη αμερικη...!!!

σαφως  και  δεν θελω να λυπηθητε δεν ηρθε και το τελος μου αλλα  δεν παω και για διακοπες αλλα για δουλεια και μαλιστα πολυ ,

τωρα για τουρ  εχει βγει προγραμα καποια στιγμη θα γινει πραγματικοτητα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εισαι πολυ τυχερος να λες που βρηκες δουλεια σαν τεχνιτης. Εδω η κατασταση δεν εχει επιστροφη. Παμε κατευθειαν για φουντο.

Καλο ταξιδι και οτι καλυτερο σου ευχομαι.

Τροποποιήθηκε από τον kosths

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σαφως  και  δεν θελω να λυπηθητε δεν ηρθε και το τελος μου αλλα  δεν παω και για διακοπες αλλα για δουλεια και μαλιστα πολυ ,

πλακα σου εκανα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μη φανταζεσαι και  εμεις πανω κατω ετσι ειμαστε.  Μια απαντηση περιμενουμε, ενα email ενα τηλεφωνημα...

Καλη τυχη σου ευχομαι!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εισαι πολυ τυχερος να λες που βρηκες δουλεια σαν τεχνιτης. Εδω η κατασταση δεν εχει επιστροφη. Παμε κατευθειαν για φουντο.

οντως τυχερος αλλα  ετυχε να βρεθω με συναδελφους ,ειμασταν  4  η  3  ημασταν για φευγιο  ο ενας  μπαχαμες  ο αλλος ντουμπαι και ο αλλος για χαβαη ,απιστευτο  ανξ  η γενεια η  δικια μου την κανει φαντασου  τι γινεται σε μικροτερες ηλικιες που εχουν  πιο  μελλον  μπροστα τους .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχομαι οτι καλυτερο απο καρδιας στην καινουργια αυτη πορεια της ζωης σου.....

Καθε εμποδιο για καλο λεει μια παροιμια....και να δεις που ετσι θα ειναι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απο την περιγραφη νομιζα οτι ερχεσαι κρητη, αλλα μετα διαβασα οτι δεν εχει ζαχαροπλαστειο εκει και ηρθα στα λογικα μου :tooth:

Ευχομαι ο,τι καλυτερο για το μελλον. Τα καλα τωρα ξεκινουν!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχω περάσει από τη "γειτονιά" της Καραϊβικής μερικές φορές... (ναυτικός γαρ). Παραλίγο να πάμε και Μπαχάμες, αλλά μας το κάναν Πασκαγκούλα... Καλή τύχη στη ζωή σου, έχω βρεθεί και εγώ στην άλλη άκρη του πλανήτη πολλές φορές από τα 18 μου... 

Στις δύσκολες στιγμές, να θυμάσαι πως είσαι Έλληνας... Δεν είναι προνόμιο πολλών αυτό... Και όταν σου λείπει η πατρίδα, (και έχεις χρόνο), κοίτα βαθιά στον ορίζοντα, οποιαδήποτε κατεύθυνση και σκέψου πως κάπου εκεί πέρα μακριά είναι η πατρίδα σου, το σπίτι σου και οι άνθρωποι σου. Και κάποια στιγμή θα ξαναβρεθείς εκεί... Άσε ελεύθερη τη φαντασία και την ψυχή σου... Θα σε φέρουν στην Ελλάδα, δοκιμασμένο...

Στα γράφω και βουρκώνω... 18 χρονών, "από την αγκαλιά της μάνας μου", ξαφνικά βρέθηκα στον Ειρηνικό, φυλακισμένος σε μια πλωτή βόμβα... Με ξένους, μακριά από όλα, σε ξένα μέρη, χωρίς κανέναν... Και άντεξα...

Καλή δύναμη... 

Τώρα για να έρθω στη συνάντηση, λίγο δύσκολο... Πρέπει να φορτώσω το Piaggio στο βαπόρι, να στοιβαχτώ με τους λαθροπρόσφυγες και όταν φτάσω Πειραιά, να κάνω το σταυρό μου και να ξεκινήσω. Το αν θα επιβιώσω στο στίβο μάχης γνωστό ως δρόμοι της Αθήνας και του Πειραιά, δεν το εγγυώμαι... Ούτε το αν θα βρω τον προσανατολισμό μου και δεν κάνω κύκλους γύρω από το Μέγαρο μουσικής και το Χίλτον... Και το βράδυ φυσικά πλώρη για Χίο, με λιγότερους λαθροπρόσφυγες, γιατί Δευτέρα πρωί συνεχίζεται το τελευταίο εξάμηνο του τελευταίου έτους... Αυτά τα λίγα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι να λέμε τώρα.

Λυπηρό όταν αναγκάζετε κάποιος σε ξενιτιά αφήνοντας πίσω τα πατρογονικά του. Από την άλλη εδώ δύσκολο να ζήσει κανείς ανθρώπινα κάτω από τη γερμανική μπότα που κυβερνά μέσω του ντόπιου ταγματασφαλίτη.

Καλό ταξίδι Γιώργη και καλή ανέλιξη εκεί που θα πας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιώργο, κατανοητό πως μόνο εύκολο δεν είναι να ξεριζώνεσαι, αλλά δες το σαν μια εκπληκτική ευκαιρία για μια νέα αρχή μιας καλύτερης ζωής, μην σου πω και τυχερός είσαι (ημι-αστειευόμενος...). Καλή σου επιτυχία στο εγχείρημά σου, σου εύχομαι τα καλύτερα από ψυχής!

Κατά τ'άλλα...

Σκατά και ψόφος στους καριόληδες που κατάντησαν μια ολόκληρη χώρα να ψάχνει χώρα να φύγει μπας και επιζήσει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Του τα ειπα και φατσα αλλα θα του τα πω κι απο δω.Που πας ρε Καραμητρο στα ξενα 50 χρονων ανθρωπας;;;;;

Εν πασει περιπτωση. προσωπικα χανω τον καλυτερο μου φιλο, τον μεντορα μου στις μηχανες ο οποιος ηταν παντα εκει για μενα σε καθε δυσκολη η χαρουμενη στιγμη. 

--Ελα μαστρο Γιωργη,θα εισαι σπιτι να περασω
--Και βεβαια φιλαρακι. Κοπιασε.

Αυτος ηταν ο διαλογος.Αμετρητες συζητησεις,αμετρητες ωρες αμετρητες πιτσες και σουβλακια.

Γιωργη απο μενα δεν ξεφευγεις τοσο ευκολα. Παιρνω κατι αεροπορικα εισιτηρια μουρλια και δωρεαν και σου ρχομαι ωσπου να πεις HONDA:biggrin:

Καλο ταξιδι,καλη δουλεια.Ειναι τυχεροι με τετοιον ανθρωπο και επαγγελματια και δεν το ξερουν ωσπου θα το μαθουν.

αααα...και που 'σαι φιλαρακι.....αυτην την γαμω Πλαστηρα δεν την πηγαμε ποτε :katana:...ουουουουου....

Αυτα για το φορουμ.

Τροποποιήθηκε από τον ΚωσταςΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιώργο, κατανοητό πως μόνο εύκολο δεν είναι να ξεριζώνεσαι, αλλά δες το σαν μια εκπληκτική ευκαιρία για μια νέα αρχή μιας καλύτερης ζωής, μην σου πω και τυχερός είσαι (ημι-αστειευόμενος...). Καλή σου επιτυχία στο εγχείρημά σου, σου εύχομαι τα καλύτερα από ψυχής!

Κατά τ'άλλα...

Σκατά και ψόφος στους καριόληδες που κατάντησαν μια ολόκληρη χώρα να ψάχνει χώρα να φύγει μπας και επιζήσει.

+1000

Γιωργη καλη τυχη να εχεις στο νεο σου ξεκινημα! Εγω προσωπικα πιστευω οτι ειναι για καλο. Θα δεις νεες εικονες, θα αλλαξεις παραστασεις, θα δουλεψεις και αυτο που θα κανεις θα εχει αντικρυσμα και ανταποδοση ουσιαστικη.
Δυστυχως εδω δεν υπαρχει φως στο τουνελ και με εξοργιζει τοσο πολυ που αυτοι που εφεραν την κατασταση εδω -πολιτες και πολιτικοι- ακομα ρεμβαζουν χαζοχαρουμενοι σαν να μην περασε μια μερα...

Κρατα τα ονειρα φιλε ζωντανα και οι λιμνες και τα βουνα ΜΑΣ εδω θα ειναι παντα και θα μας περιμενουν υπομονετικα για καλυτερες ημερες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιωργαρα ολα καλα. Καλη αρχη και ολα θα πανε καλα.

Ζορικοι οι πρωτοι μηνες αλλα θα βρεις τον μπουσουλα σου.

Και εγω πλεον εχω αρχισει και σκεφτομαι διαφορα πράγματα  και ακομα η ζυγαρια γερνει προς ελλαδα. Αλλα.....

Μην μασας.... καιρος να δοκιμασεις καρχαρια με γεμιση πραλινα......χαχααχ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιωργαρα εισαι ενας ανθρωπος με ψυχη! Χαιρομαι που εχουμε παει μερικες βολτες μαζι και εχουμε πιει καφεδακια στην ραφηνα!
Μου αρεσει παντα που σε πετυχενω με το ΧΧ και σε χαιρεταω με δεις δεν με δεις!

Θα στεναχωρηθώ που θα φύγεις αλλα τον εαυτο σου να το βαζεις πανω απο το οτιδήποτε και τον οποιοδήποτε! Καλη τυχη ευχομαι ολόψυχα! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αρα ρε κιαραταδες με κανατε και δακρυσα αξημερωτα.

Ε πεσε για υπνο ρε μλκα... εμεις φταιμε που βρικολακιαζεις? :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ποιον υπνο  εδω ειμαι  ξυπνιος   κοντα  τρεις ωρες 2  καφεδες ζεστενω xx και βουρ για χαλκιδα -για δουλειες- μετα εναν  γρηγορο  ρωσσο και ταχιστα επιστροφη αθηνα να προλαβω τα μπλοκα και βουρ  για δουλεια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα