Jump to content
xx1100

Ελληνας ζαχαροπλαστης ...................

Recommended Posts

Γιώργη ΔΕΝ ΛΥΠΗΘΗΚΑ από τα γραφόμενα σου,ίσα-ίσα που ΧΑΡΗΚΑ.

Μιας και ξέρω ότι είσαι απο τiς ψυχούλες του mybike,ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΧΑΡΗΚΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΧΑΡΗΚΑ.

Δύσκολο ξεκίνημα πρώτον ηλικιακά και δεύτερον μακριά-πολύ μακριά,αλλά τέλος-τέλος να σου πω και κάτι.Βρε αδελφέ αξίζεις κάτι καλύτερο απο την ζωή που έκανες εδώ,σίγουρα το αξίζεις!!!

Σου εύχομαι ολόψυχα ότι το καλύτερο στο νέο ξεκίνημα της ζωής σου.:cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι τώρα τσατιζόμουνα που άκουγα για νέους ανθρώπους που αναγκάζονταν να ξενιτευτούν για ένα καλύτερο αύριο η απλά και μόνο για να μην πεινάσουν. Τώρα εξοργίζομαι που μαθαίνω για ανθρώπους που έχουν φτάσει 45,50,60 χρόνων που εχουν τόσα χρόνια δουλειάς να αναγκάζονται να φύγουν και ουσιαστικά να αφήνουν πίσω ολόκληρη την ζωή τους. Μας έχουν καταντήσει να ντρεπόμαστε να πούμε πως είμαστε Έλληνες μην τυχών μας περάσουν για τεμπέληδες και κλέφτες, πραγματικά απορώ πως αφήσαμε μια χούφτα ανθρώπους να καταστρέψουν την πατρίδα μας. Καλή τύχη σου εύχομαι στο νέο ξεκίνημα και πραγματικά σε θαυμάζω που τόλμησες να πάρεις την απόφαση να φύγεις.

Υ.Γ.  Μακάρι κάποια στιγμή να δούμε να τιμωρούνται αυτοί οι κοπρίτες που έχουν πουλήσει τα πάντα και έχουν κάνει τόσο κόσμο να υποφέρει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε μου συνονόματε, σου εύχομαι ότι καλύτερο στην νέα σου αρχή και επίσης χαίρομαι γιατί δεν έχω πάει ποτέ διακοπές σε τέτοιο εξωτικό μέρος, πλακίτσα.

Γιωργάρα θα προσπαθήσω να έρθω και στον αποχαιρετησμό...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλή τύχη φίλε Γιώργο,να είσαι σίγουρος ότι εκεί υπάρχει αξιοπρέπεια και θα είσαι καλύτερα,βλέπεις εδώ έχουμε μπλέξει με λαμογιό-προδότες και μέλλον αβέβαιο,να είσαι πάντα καλά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιώργο, εύχομαι καλή νέα αρχή και είμαι βέβαιος ότι παρά τις αρχικές δυσκολίες που ίσως αντιμετωπίσεις στο τέλος θα δικαιωθείς.

Πήγαμε μαζί την πρώτη μεγάλη βόλτα που έκανα με μοτοσυκλέτα και θα ήθελα πολύ να είμαι παρών και στην αποχαιρετιστήρια, όμως αν γίνει από Κυριακή κι έπειτα θα πρέπει να με συγχωρέσεις καθώς θα λείπω εξωτερικό για δουλειά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@pa18

Εχθες ειχαμε παει μια βολτα παραλια, ειχε πολυ ωραια μερα. Εβλεπες σε διαφορα "ποστα" ατομα 3ης ηλικιας να πουλανε ελιες, χορτα, καλαμποκια, μελια κι οτι χωραει ο νους σου για να συμπληρωσουν τη συνταξη της πεινας και να επιβιωσουν. Αυτη ειναι η πραγματικοτητα της κοινωνιας μας, δυστυχως. :_hrm:

Τζωρτζη αν δεν εχεις τιποτα που να σε κραταει πισω, γραφτα ολα στα @@ σου και ριξε μαυρη πετρα. Ματαιοπονουμε στη χωρα αυτη.........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχουν δίκιο τα παιδιά που σουνλενε να μην τ βάζεις κάτι γιατί εγώ προσωπικά σε 10μερες γίνομαι 18 και λέω μακάρι να είχα μια ευκαιρία να εφευγα ...

Καλό ταξίδι σου εύχομαι και μακάρι να μπορέσω να έρθω κ εγώ στην συνάντηση με το καλό

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ να ευχηθώ καλή τύχη στο νέο ξεκίνημα και να ρωτήσω αν έχει καμμιά θέση για βοηθό, λάντζα, καθαριότητα, ότι να'ναι βρε αδερφέ :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πέρυσι το Μάιο πήγα με το νεοαγορασμένο τότε versys την πρώτη μου βόλτα στις λίμνες Στυμφαλία και Δόξα, βόλτα που είχε''κανονίσει'' ο xx1100.

Στο γυρισμό και αφού χαθήκαμε με τους υπόλοιπους για 5-10 λεπτά ρολάραμε ο xx μπροστά κι εγώ από πίσω. Ο Γιώργος έδινε τόσο ωραίο ρυθμό, είχε τόσο smooth γραμμές που ένας ψάρακας σαν κι εμένα ξεπέρασε τους φόβους της πρώτης βόλτας και πραγματικά μετά από εκείνη τη βόλτα αγάπησα τη μοτό μου πιο πολύ.

Ε μετά μας πρόλαβε ο μοτοκιτρινούλης και άρχισαν να κυνηγιούνται οπότε και έκοψα ρυθμό (είπαμε πρώτη βόλτα)...  :peep:

Καλή τύχη, να είσαι πάντα καλά και χαμογελαστός όπως σε θυμάμαι στο καφέ στο χωριό μεταξύ των δυο λιμνών. :yes:

Υ.Γ. Επιφυλλάσομαι για τη βόλτα λόγω γυναικας και νεογέννητου στο σπίτι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αχ ρε Γιώργη, καλή τύχη σου εύχομαι κι'εγώ με την σειρά μου και καλή σταδιοδρομία....μην κοιτάς την ηλικία, κοίτα την ευκαιρία που σου δώθηκε και φούσκωσε τα πνευμόνια σου με αισιοδοξία!

Κάτι τέτοιες στιγμές αναρρωτιέμαι κι'εγώ αν αξίζει που το παλεύω με νύχια και με δόντια να μένω εδώ....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιωργαρα!! Καλη αρχη στο νεο σου ξεκινημα!! Ολα καλα θα πανε!! Σιγουρα θα ειναι καλυτερα απο εδω, θα δεις και αλλα μερη, θα αλλαξεις παραστασεις, και πιστευω οσο και να σου λειψουν τα βουνα και οι λιμνες, κατι θα εχουν και εκει ωραιο, δεν μπορει! :P

Εισαι ενας ανθρωπος γεματος ψυχη, και ορεξη για ζωη, θα τα καταφερεις με το παραπανω! Δεν σε φοβαμαι!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επιτέλους, θα πας στην περιοχή που σου αξίζει :)

Κάθε αρχή και δύσκολη λένε, αλλά έτσι και περάσει θα είσαι μια χαρά. Έχω μια θεία που στα 50 της έφυγε για Αμερική και τα πέρασε αυτά. Τώρα είναι μια χαρά :)

Η μόνη λαλακία είναι ότι δεν έχει μεγάλο οδικό δίκτυο εκεί ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλή τύχη φίλε. Να σου έρθουν όλα καλά στη νέα σου καριέρα. 

Κι εγώ αρτοποιός με 35 χρόνια στην πλάτη μου και σκέφτομαι μια τέτοια διέξοδο.

Έχε το νου σου  :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιώργη.....σύντροχε, αδερφέ, φίλε, συνοδοιπόρε.....δεν μπορώ να πω ότι δεν στενοχωρήθηκα...θυμήθηκα απευθείας τις τόσες βόλτες, θυμήθηκα την τεράστια υπομονή που με το θηρίο έκανες το ακατόρθωτο και συνοδεύαμε μαζί κάποιον μικρούλι τότε με το 125αράκι του με 70-80 στην εθνική, τις υπέροχες φωτογραφίες σου που φυλάγονται σαν κόσμημα σε εξωτερικό σκληρό, τις λίμνες, τα βουνά, τους λουκουμάδες, το αγαπημένο σου Κιθαιρώνα και εμένα με.....(κατάλληλη μοτοσυκλετιστική αμφίεση)....τι να πρωτοθυμηθώ....

Αυτά όσο νάναι είναι μνήμες ζωής και δεν θα σβηστούν ποτέ παρά όταν σβήσει το καντήλι μας και όσο νάναι φέρνουν συγκίνηση και βούρκωμα αλλά δεν θελω νάμαι εγωιστής γιατί περί εγωισμού πρόκειται φίλε μου γιατί θα χάσουμε τις επόμενες βόλτες παρέα και φυσικά έναν ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ με κεφαλαία γράμματα.

Ξέρεις, αυτούς τους γραφικούς της παλιάς σχολής που στη βόλτα θα του εμπιστευτείς τη ζωή σου και αυτός τη δική του και θάσαι σίγουρος πως ότι και να συμβεί αυτός δεν θα σε εγκαταλείψει....από αυτούς που παρόλα τα 1.100 κυβικά τους θα κάτσουν σκούπα και θα είναι φύλακας άγγελος για όποιον τυχόν ξεστρατίσει ή οτιδήποτε και δεν διαμαρτύρεται ποτέ....όσο πάμε και μειωνόμαστε....τέλος πάντων, γράφω ελεύθερα σκέψεις, οι λοιποί μη τις λαμβάνετε υπόψη, ο Γιώργης καταλαβαίνει τι λέω...

Ξεπερνώντας λοιπόν τα όποια τυχόν αισθήματα εγωισμού αφού η γαμωκρίση και η αφραγκία δεν θα μας επιτρέψουν να έρθουμε να σε δούμε, λέω ότι για σένα είναι καλύτερα φίλε οπότε δεν μπορώ παρά να ευχηθώ να πάνε όλα καλά, δύναμη και να βρεις αυτό που σου αξίζει αδερφέ μου και δυστυχώς εδώ δεν θα το βρείς σίγουρα.

Ευελπιστώ ότι ίσως κάποια στιγμή άμα γυρίσεις έστω και για λίγο θα κάνουμε μια βόλτα και θα θυμηθούμε τα παλιά και πάλι και πού ξέρεις? Όσο ζούμε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και ίσως να ξαναβρεθούμε κάπως, κάπου κάποτε.

Καλή τύχη αδερφέ, ελπίζω να μη κάτσει καμιά στραβή την Κυριακή και να σε δω να σε χαιρετίσω.

Υ.Γ. Μια καλή βόλτα από αυτές που σου αρέσουν θα είναι αφιερωμένη σε σένα. Δώσε μας όταν εγκατασταθείς κάποιο mail κάποιο τρόπο επικοινωνίας να σου στέλνουμε φωτό, βιντεάκια και ότι άλλο έχουμε να συνταξιδεύουμε έστω και έτσι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολλες  η αναμνησεις την τρελα μου παρα πολλες και ολες καλες 

Η αγαπη σας ειναι η δυναμη  μου εκει που θα παω , αγαπη  σας και η  τεχνη μου αυτα ειναι τα δεκανικια μου

και για να το ελαφρυνω λιγο το θεμα  

δεν εχει  μεγαλο  οδικο   δεν εχει βουνο  το ψυλοτερο  ειναι 70 μετρα  χαχαχαχα  αλλα εχει κατι μικρα ποταμακια   εχει σκουτερακια   ποδηλατα  και jetski να με δω να στριβω   50αρακι  σκουτερ , να βγαζω  γονατο  σε  ποδηλατο , και να σουζαρο   στον αντλαντικο παρεα με δελφινια και καρχαριες θα εχω  ακομα μια εμπειρια στην μοτοσυκλετικη μου φαρετρα .

Φυσικα  το  xx  δεν θα πουληθει το πολυ  πολυ να αγκαρεψω καποιον  να το βαζει  λιγο  μπροστα  αν και δεν εχει αναγκη ειχε να παρει μεχρι και  8 μηνες  μπροστα μια μιζια εβηξε λιγο και  πηρε  , και δεν το δινω  γιατι μαζι  με της αναμνησεις μου  απο εσας  ειναι και το μονο  που θα με συνδεει με την ελλαδα

Υ.Γ.  η βολτα θα ποσταριστει αυριο η μεθαυριο  το πολυ ,θα ειναι κοντινη λαυριο  ισως , ελεω  αγροτων αλλα και για να μπορουν να ερθουν  φιλοι μα μικροτερα κυβικα  εξαλου λογω της καταστασεως δεν θελω χιλιομετρα θελω παρεα να πουμε καμια μαλακια  και να γελασουμε .

Υ.Γ. 2 εκατσα και υπολογισα οσο  ηταν δυνατον ,το xx  εκλεισε  τα 150000 χιλιομετρα  θα ηθελα παραπανω αλλα οψεται , απο αυτα τα 150 000  χιλιομετρα  τα  ταξιδιαρικα ειναι  τουλαχιστον 110 000  χιλιομετρα  αυτα αναλυονται  σε  70 000 χιλιομετρα σε βολτες  με  mybike  και moto.gr  τα υπολοιπα  βολτες  σολο  και καμια 30 000  χιλιομετρα   γενικη  χρησει not bad.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δηλαδή φίλος θα πας εδώ https://www.youtube.com/watch?v=fJWmbLS2_ec άσχημα θα περάσεις :laugh:

εύχομαι καλή αρχή, εκεί σίγουρα δε αντιμετωπίζουν πρόβλημα κρίσης και ελπίζω όταν γυρίσεις να έχουμε περάσει από το κλαρίνο στην ανάπτυξη(εάν δεν έχουμε φύγει όλοι ως τότε)!

καλά να περνάς, και εάν θελήσεις γίνεται να πάρεις και το αγαπημένο σου xx εκεί αφού το εκτελωνίσεις  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δηλαδή φίλος θα πας εδώ https://www.youtube.com/watch?v=fJWmbLS2_ec άσχημα θα περάσεις :laugh:

εύχομαι καλή αρχή, εκεί σίγουρα δε αντιμετωπίζουν πρόβλημα κρίσης και ελπίζω όταν γυρίσεις να έχουμε περάσει από το κλαρίνο σ.   ν ανάπτυξη(εάν δεν έχουμε φύγει όλοι ως τότε)!

καλά να περνάς, και εάν θελήσεις γίνεται να πάρεις και το αγαπημένο σου xx εκεί αφού το εκτελωνίσεις  

το να παρω το χχ στην αλλη ακρη της γης θα ειναι σαν να αγοραζω ενα απο εκει συν το γεγονως βεβαια τι να το κανω το θηριο σε ενα νησι εκτος βεβαια αν το φωρτονω στο καραβι περναω μαιαμι και βολταρω εκει not dad idea  Χαχαχαχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είναι από τις λίγες φορές που κάθομαι και διαβάζω όλα αυτά τα συμπαραστατικά σχόλια και πραγματικά χαίρομαι που βρίσκομαι και εγώ σε μία τέτοια παρέα (έστω και μέσο pc) . Διάβασα ολόκληρη την ιστορία σου και πραγματικά υπήρξαν φορές και από κάποια σχόλια που με συγκίνησαν . Μακάρι να μπορούσα να ήμουν και εγώ μαζί σας αλλά μια η ηλικία , μία το μηχανάκι (50αρακι :tongue: ) μία η απόσταση , δεν μου το επιτρέπουν . Εύχομαι στο μέλλον να μπορέσω να έρθω και εγώ μαζί σας σε καμιά βόλτα να σας γνωρίσω κιόλας . Από μεριάς μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και να σκέφτεσαι μόνο τις ευχάριστες αναμνήσεις που αφήνεις πίσω σου και σε όλα τα υπόλοιπα ρίξε μαύρη πέτρα πίσω σου , όλα ανήκουν πλέον στο παρελθόν . Να κοιτάς το μέλλον και όπως λένε you only live once :winking: γιαυτό εκεί που θα πας δεν χρειάζεται να φοβηθείς , εμείς εδώ θα είμαστε  :boxing:

Καλό σου ταξίδι λοιπόν..!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιώργη κράτα το ΧΧ και όταν έρθεις με άδεια στην Ελλάδα,θα ξαναπάμε μία καταδρομική Καϊάφα και μετά για κείνα τα κοψίδια στον Κακόβατο! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλα κανεις και φευγεις....και εγω καπως ετσι εφυγα...το καλο με την δουλεια ειναι εισαι πολες ωρες απασχολημενος....και στο τελος της ημερας δεν εχεις καν χρονο να σκευτεις..Μην ξεχνας ομως οτι εχεις διπλα σου το συνδετικο κρικο με την πατριδα...την θαλασσα.....αυτην να κοιτας....

Πισω στην πραγματικοτητα της Ξενιτιας.....Ευχη και καταρα σου δεινω ο,τι μα ο,τι και αν συμβει μακρια απο Ελληνες του Εξωτερικου που εχουν πανω απο 20 χρονια εξω.. Στις υποχρεωσεις  τους "Ελληνες" και στις υποχρεωσεις σου "Αμερικανοι"...  

Τροποποιήθηκε από τον lost_angel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν σε ξερω αλλα εχω ακουσει αρκετα για σενα απο ανθρωπους που ερχονται στο μαγαζι και λενε για τις βολτες που ειχατε παει.

τι να πω δεν ξερω, λυπαμαι που καποιοι αναγκαστικα εγκαταλειπουν την χωρα τους.....κριμα....... καλη τυχη αδερφε......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα