Jump to content
the big boy

ανεξηγητη φθορα σε ''γνωστη'' χειροποιητη εξατμιση

Recommended Posts

Εχει.

Δε βγαινουν τοσο ευκολα τα καυσαερια με αποτελεσμα να αυξανει η θερμοκρασια.

ο λογος που και οι μαμα εξατμισεις καινε τοσο.

Γιωργη μην ειναστε υπερβολικοι.

οι αφτερ μαρκετ δεν εεχουν ουτε διαφραγματα ουτε τιποτα....

επισης οι μαμα καινε γιατι ειναι σιδερενιες ενω οι αλλες ειναι αλουμινενιες και τιτανιου.

οι τάπα λοιπόν σε τετοια εξατμιση δεν εμποδισει τοσο οσο  νομοζεις.

και εγω φόρουσα εξατμες και διαφορα με ταπα και χωρις δεν εβλεπα... σε θερμοκρασια 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ειμαι υπερβολικος.

Εχω δοκιμασει με ταπα και χωρις και οντως εχει διαφορα.

Και ειναι και λογικο να εχει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα με τρελανεις...  ρε συ.

Αντε και εχει. Οκ.

Δεν ειναι τετοια η διαφορα να καταστρεψει μια εξατμιση.

Αν ηταν ετσι δεν θα εβγαιναν με ταπες... τι θα πει ειναι αγωνιστηκη εξατμιση και δεν θελει ταπα. Αν ειναι ετσι γιατι την πουλαει με ταπα. 

Και για την ιστορια εγω εκανα περιπου 30000  ή 35000χλμ με ταπες και δεν ειχε παθει τιποτα το τελικο.

Και νομιζω οτι και ο νην ιδιοκτητης ο gkourmoul φοραει ακομα τις ταπες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αντε και εχει. Οκ.

Αν ηταν ετσι δεν θα εβγαιναν με ταπες... τι θα πει ειναι αγωνιστηκη εξατμιση και δεν θελει ταπα. Αν ειναι ετσι γιατι την πουλαει με ταπα. 

Και για την ιστορια εγω εκανα περιπου 30000  ή 35000χλμ με ταπες και δεν ειχε παθει τιποτα το τελικο.

Racetech φοραει πανω?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ειμαι υπερβολικος.

Εχω δοκιμασει με ταπα και χωρις και οντως εχει διαφορα.

Και ειναι και λογικο να εχει.

είναι λογικό να έχει διαφορά ναι.Αλλά όχι διαφορά που να δικαιολογεί τέτοια ζημιά σε τόσα χιλιόμετρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μετα απο επικοινωνια με τον κατασκευαστη, μου απαντησε οτι ειναι φυσικη φθορα, οτι εχει ''καει'' το υλικο απο μεσα και αρχισε να καταστρεφει και το εξωτερικο και πως κυρια αιτια ολου αυτου ηταν το γεγονος οτι ειχα φορεμενο μονιμα πανω τον σιγαστηρα....δηλωσε επισης οτι αυτες οι εξατμισεις ειναι αγωνιστικες, οτι πρεπει να λειτουργουν χωρις σιγαστηρα και πως πρεπει να ελεγχονται καθε 5000 χλμ...δεν ξερω γιατι, αλλα ολα τα παραπανω μου ακουγονται σαν ''ανακριβειες'', ''παπατζιλικια'', ''φουμαρα'' κτλπ :laugh:

....πολύ ωραία, μια απλή ερώτηση τότε, όταν την αγόρασες σου είπε κανείς ότι πρέπει να βγάλεις τον σιγαστήρα και ότι πρέπει να την "ελέγχεις" κάθε 5000χλμ? Το έγραφε πουθενά στα προσπέκτους της εξάτμισης? Γράφει πουθενά (ή σου είπε κανείς) ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται στο δρόμο αλλά μόνο στην πίστα? Δηλαδή αυτός για να καταλάβω με βάση τα λεγόμενά του πουλάει ένα προιόν με μια μορφή (σιγαστήρας) που έχει μεγάλες πιθανότητες να προκαλέσει ζημιά? Και τότε γιατί το βάζει πάνω και δεν την πουλάει ελεύθερη να κατεβάσει κι άλλο το κόστος? Πως είπατε, είναι παράνομο? :grin:

.....Λοιπόν φίλε μου νομίζω ότι αυτά που σου είπε σου ακουγονται σαν ''ανακριβειες'', ''παπατζιλικια'', ''φουμαρα'' κτλπ ..........γιατί ΕΙΝΑΙ. Επίσης να ξέρεις ότι αν δεν προειδοποιεί πουθενά ΓΡΑΠΤΩΣ ότι η χρήση με σιγαστήρα μπορεί να προκαλέσει υπέρμετρη φθορά, απευθύνεσαι στη υπηρεσία προστασίας καταναλωτή και τον σκίζεις. Στη θέση σου θα πήγαινα να τον βρω και πολύ ευγενικά θα του ζητούσα να μου την επισκευάσει ή να την αντικαταστήσει, ότι προτιμά, για να μην προβώ στα παραπάνω, τόσο απλά....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αντε και εχει. Οκ.

Προφανως δεν εχει διαφορα για να καταστρεψει την εξατμιση.

Δε δικαιολογω τη ζημια ρε συ.

Το αγωνιστικες εξατμισεις ειναι αστειο.

Απλα η ποιοτητα ηταν κακη και ειναι αρκετα πιθανο η ελαχιστη διαφορα με τη ταπα να το επιδεινωσε περαιτερω.

Οντως μπορει να παει και στο ινκα εαν εχει ορεξη να το τρεξει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν βγαζει κανεις ακρη στο ΙΝΚΑ.Πολυ τρεξιμο για το τιποτα,αλλα και ακρη να βγαλει θα εχει χασει πολυ χρονο...Δεν αξιζει καν. χρονος=χρημα

Μιλαω ως παθων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν κατάλαβα καλά από όλα τα παραπάνω ο πωλητής προθυμοποιήθηκε να τη φτιάξει δωρεάν αρκεί να του τη στείλει ο συμφορουμίτης με έξοδα δικά του πράγμα που στέκει κατά τη γνώμη μου γιατί απλά πρέπει να την πας στο μαγαζί του να τη φτιάξει, δεν είναι όλοι DELL νάρχονται να στο φτιάχνουν σπίτι σου αγαπητοί σύντροχοι.

Ως εκ τούτου μου γεννάται η απορία, προς τι το ΙΝΚΑ κλπ ? Αφού ο πωλητής - κατασκευαστής αναγνωρίζει το λάθος και προθυμοποιείται για δωρεάν επισκευή ή μήπως δεν αντελήφθην ορθώς ? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η εξατμ εχει σιγουρα οδηγηθει για αρκετη ωρα σε εντονους ρυθμους κ σε συνδυασμο με το καμμενο υλικο κ τον σιγαστηρα εχει αυτο το αποτελεσμα. η κατασταση επιδεινωθηκε αποτομα επειδη καηκε το υλικο.

κανει μπαμ η διαφορα χρωματος απο το διαφραγμα κ πισω .

εχουν παρατηρηθει αναλογα φαινομενα σε τελικα οπου πυρωνει μονο σε συγκεκριμενα σημεια κ αλλαζει χρωμα.

αυτο στο επιβεβαιωνω, αλλα παντα οταν ''πιεζα'' την μηχανη περισσοτερο σκεφτομουνα τι επιδραση θα εχει πανω της και οχι στην εξατμιση :laugh:

φιλε βαγγελη, μη σκας διορθωνεται ευκολα με μικρος κοστος το προβλημα. μπορεις να το στειλεις στον ιδιο, η σε καποιον που κανει τετοια δουλεια. βαμμενο ειναι το εξωτερικο περιβλυμα η τυπου αυτοκολλητο? 

βαμμενο ειναι φιλε και εχω ξεκινησει σιγα σιγα να το βγαζω το χρωμα μετα την επικοινωνια γιατι να το στειλω αθηνα για επισκευη δεν παιζει αυτην την περιοδο

το θεμα ειναι αν θα πρεπει να ανοιχτει  για να αλλαχτει το εσωτερικο ή οχι και κατα ποσο παιζει σημαντικο ρολο αυτο

....πολύ ωραία, μια απλή ερώτηση τότε, όταν την αγόρασες σου είπε κανείς ότι πρέπει να βγάλεις τον σιγαστήρα και ότι πρέπει να την "ελέγχεις" κάθε 5000χλμ? Το έγραφε πουθενά στα προσπέκτους της εξάτμισης? Γράφει πουθενά (ή σου είπε κανείς) ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται στο δρόμο αλλά μόνο στην πίστα? Δηλαδή αυτός για να καταλάβω με βάση τα λεγόμενά του πουλάει ένα προιόν με μια μορφή (σιγαστήρας) που έχει μεγάλες πιθανότητες να προκαλέσει ζημιά? Και τότε γιατί το βάζει πάνω και δεν την πουλάει ελεύθερη να κατεβάσει κι άλλο το κόστος? Πως είπατε, είναι παράνομο? :grin:

.....Λοιπόν φίλε μου νομίζω ότι αυτά που σου είπε σου ακουγονται σαν ''ανακριβειες'', ''παπατζιλικια'', ''φουμαρα'' κτλπ ..........γιατί ΕΙΝΑΙ. Επίσης να ξέρεις ότι αν δεν προειδοποιεί πουθενά ΓΡΑΠΤΩΣ ότι η χρήση με σιγαστήρα μπορεί να προκαλέσει υπέρμετρη φθορά, απευθύνεσαι στη υπηρεσία προστασίας καταναλωτή και τον σκίζεις. Στη θέση σου θα πήγαινα να τον βρω και πολύ ευγενικά θα του ζητούσα να μου την επισκευάσει ή να την αντικαταστήσει, ότι προτιμά, για να μην προβώ στα παραπάνω, τόσο απλά....

Να το κυνηγησω περαιτερω δεν υπαρχει περιπτωση ειδικα αυτην την περιοδο

Απλα ηθελα να επιβεβαιωσω αυτα που σκεφτομουνα αφου μιλησα μαζι του και να ακουσω και αποψεις απο καποιους πιο εμπειρους οσο αναφορα την φυσιολογικη φθορα

Απ οτι καταλαβα συμφωνουμε στο οτι δεν ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ αυτου του ειδους η φθορα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα και πως δεν ειναι δυνατον να επηρεαζει σε τοσο μεγαλο βαθμο ο σιγαστηρας...αυτο κραταω εγω

τωρα αν οντως ο τυπος φτιαχνει εξατμισεις που λειτουργουν σωστα μονο χωρις τον σιγαστηρα τι να πω :laugh:

Αν κατάλαβα καλά από όλα τα παραπάνω ο πωλητής προθυμοποιήθηκε να τη φτιάξει δωρεάν αρκεί να του τη στείλει ο συμφορουμίτης με έξοδα δικά του πράγμα που στέκει κατά τη γνώμη μου γιατί απλά πρέπει να την πας στο μαγαζί του να τη φτιάξει, δεν είναι όλοι DELL νάρχονται να στο φτιάχνουν σπίτι σου αγαπητοί σύντροχοι.

Ως εκ τούτου μου γεννάται η απορία, προς τι το ΙΝΚΑ κλπ ? Αφού ο πωλητής - κατασκευαστής αναγνωρίζει το λάθος και προθυμοποιείται για δωρεάν επισκευή ή μήπως δεν αντελήφθην ορθώς ? 

Μαλλον καπου το χασα και δεν το εξεφρασα ορθως συντακτικα....αυτο που μου προτεινε ηταν να του την στειλω να την φτιαξει, πληρωνοντας εγω τα εξοδα επισκευης, τα οποια ανερχονται στο 1/3 της τιμης της εξατμισης

επειδη κατι τετοιο δεν παιζει, αποφασισα να βγαλω το εξωτερικο χρωμα σιγα σιγα και να την αφησω με το ασημενιο χρωμα που εχει απο κατω...δεν θα μπω στην διαδικασια βαψιματος κτλπ

θα ηθελα ομως να σας ρωτησω σχετικα με το εσωτερικο...αν οντως ειναι καμμενο, επηρεαζει σε κατι αλλο εκτος απο τον ηχο?...ειναι σημαντικο να αλλαχτει και αυτο? :cheers::cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μην τη στειλεις για επισκευη,παρε ενα μαυρο ματ φωτιας,200 γραμμαρια υαλοβαμβακα/πετροβαμβακα,διαφανες ρυτινη δυο συστατικων και παλεψε τη μονος σου.Το πολυ 30ε να παει ολη η δουλεια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μάλιστα, τώρα διευκρινήστηκε επαρκώς το θέμα και όχι είναι απαράδεκτο αυτό. Ας σκεφτεί το μαγαζί πλέον τις επιπτώσεις από τους υποψήφιους πελάτες πούχασε με αυτή την ενέργεια. Επισκευή γίνεται με αλλαγή υαλοβάμβακα - γυάλισμα κλπ με κανά 40άρι αν το ψάξεις.

Κόλλημα σε διαφράγματα προσωπικά έκανα στην μανίσια με ένα 25άρι σε μαγαζί εξατμίσεων οπότε οι τιμές που κυμαίνονται από 25-40 με αλλαγή υαλοβάμβακα και γυάλισμα είναι αδυσώπητες σε σύγκριση με το 1/3 της τιμής της εξάτμισης η οποία για νάχουμε ακριβή εικόνα ποια ήτανε? Η τιμή της εξάτμισης εννοώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε.

Παίδες,δεν υφίσταται 'κάηκε το εσωτερικό'. ΤΙ να καεί? το αλουμίνιο? το σίδερο? ό,τι μέταλλο τελος πάντων? 

Δεν αρκούν οι θερμοκρασίες των καυσαερίων να κάψουν τα μέταλλα.χρειάζονται αρκετές εκατοντάδες βαθμοί Κελσίου (ή και χιλιάδες).

Ούτε ο πετροβάμβακας καίγεται,άλλωστε δεν είναι αυτή η δουλειά του,ηχομονωτικός είναι,δεν είναι πυρίμαχος, .Όταν λέμε 'καίγεται' συνήθως εννοούμε ότι η πίεση και η θερμότητα των καυσαερίων τον διαλύουν σιγά σιγά σε ίνες που φεύγουν από την τρύπα της εξάτμισης,γι αυτό θέλει και καλό στερέωμα όταν επεμβαίνεις στο εσωτερικό.

Στην περίπτωση του παιδιού είναι εμφανέστατη η αστοχία στη βαφή και πιο πολύ στην υδροβαφή.Δεν αντέχει το κάρμπον,ούτε και το βερνίκι του σε απ' ευθείας επαφή με το καυτό μέταλλο,λιώνει.

Bigboy αν δεν δυνάμωσε ο θόρυβος της εξάτμισης,πιθανόν να μην διαλύθηκε ο πετροβάμβακας.Κάνε ότι σου είπε ο ΓιώργοςΚΤΜ με το σπρέυ αλλά όχι εποξειδική κόλλα 2 συστατικών,99% θα λιώσει κι αυτή (παθών)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε.

Παίδες,δεν υφίσταται 'κάηκε το εσωτερικό'. ΤΙ να καεί? το αλουμίνιο? το σίδερο? ό,τι μέταλλο τελος πάντων? 

Δεν αρκούν οι θερμοκρασίες των καυσαερίων να κάψουν τα μέταλλα.χρειάζονται αρκετές εκατοντάδες βαθμοί Κελσίου (ή και χιλιάδες).

Ούτε ο πετροβάμβακας καίγεται,άλλωστε δεν είναι αυτή η δουλειά του,ηχομονωτικός είναι,δεν είναι πυρίμαχος, .Όταν λέμε 'καίγεται' συνήθως εννοούμε ότι η πίεση και η θερμότητα των καυσαερίων τον διαλύουν σιγά σιγά σε ίνες που φεύγουν από την τρύπα της εξάτμισης,γι αυτό θέλει και καλό στερέωμα όταν επεμβαίνεις στο εσωτερικό.

Στην περίπτωση του παιδιού είναι εμφανέστατη η αστοχία στη βαφή και πιο πολύ στην υδροβαφή.Δεν αντέχει το κάρμπον,ούτε και το βερνίκι του σε απ' ευθείας επαφή με το καυτό μέταλλο,λιώνει.

Bigboy αν δεν δυνάμωσε ο θόρυβος της εξάτμισης,πιθανόν να μην διαλύθηκε ο πετροβάμβακας.Κάνε ότι σου είπε ο ΓιώργοςΚΤΜ με το σπρέυ αλλά όχι εποξειδική κόλλα 2 συστατικών,99% θα λιώσει κι αυτή (παθών)

Δεν ειπα για κολλα,ειπα για ρυτινη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω παντως ενα τελικο του παπαγιαννη που ειχα σε παπι για 30000 χλμ μαυρο ματ με καρμπον τελειωμα...δεν ειχα απολυτως κανενα θεμα........καποια στιγμη εσπασε ο σωληνας της εξατμισης λιγο πριν το τελικο,πανω στην κολληση.πηγα το ειδε το εφτιαξε αμεσα και δεν ζητησε ουτε ενα ευρω.......αυτα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Racetech φοραει πανω?

mivv titanium...

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολυ κραξιμο στον Παπαγιαννη ρε πστ μου απο ατομα που δεν εχουν καμια απολυτως επαφη με το μηχανολογικο κομματι...Καταρχην μην ξεχνατε οτι τα τελικα του ειναι ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ,ξερετε τι σημαινει αυτο? Μαλλον οχι...

Η ποιοτητα σε σχεση με την τιμη για τα τελικα(και μονο) που προσφερει ειναι πολυ υψηλη και μπραβο του που κραταει την τελικη τιμη χαμηλα.Συγκρισεις με επωνημες εξωτερικου δεν υφισταστανται καν.

Μην αφησετε Ελληνα με μικρομεσαια επιχειρηση να παει μπροστα και να βγαλει λευτα,κατευθειαν να τον χαντακωσετε.Γιαυτο φτασαμε εδω που ειμαστε...

δλδ για να κρινεις κατι , το οποιο ξωφθαλμα ειναι μπ@υρδελο πρεπει να εχεις γνωσεις απο το μηχανολογικο κομματι?

για να κρινεις οτι η απαντηση που δοθηκε ,ειναι πιπα , πρεπει να εχεις μηχανολογικες γνωσεις ?

η ποιοτητα που προσφερει ειναι παρα πολυ χαμηλη και δη για αγωνιστική χρηση , γιατι ΟΠΟΙΑ και αν ειναι η γνωση που ισως εχεις στο μηχανολογικο κομματι , στο αγωνιστικο απεχεις ,πολυ ...αλλιως θα ειχες δει κατι ΄΄αγωνιστικες'' εξατμισεις να ανοιγουν σαν γαρυφαλλα ...

για αυτο μαζεψου εσυ καλυτερα λιγο ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επίσης να ξέρεις ότι αν δεν προειδοποιεί πουθενά ΓΡΑΠΤΩΣ ότι η χρήση με σιγαστήρα μπορεί να προκαλέσει υπέρμετρη φθορά, απευθύνεσαι στη υπηρεσία προστασίας καταναλωτή και τον σκίζεις. Στη θέση σου θα πήγαινα να τον βρω και πολύ ευγενικά θα του ζητούσα να μου την επισκευάσει ή να την αντικαταστήσει, ότι προτιμά, για να μην προβώ στα παραπάνω, τόσο απλά....

+1 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οι παροιμίες που ταιριάζουν εδώ ειναι δυο:

α) το φθηνό κρέας το τρώνε τα σκυλια

β) ότι πληρώνεις,παίρνεις 

Ακομα ταιριάζει και το γνωμικό που λέει ότι το καλό πράγμα τελικα ειναι φθηνό,γιατι το πληρώνεις μια φορά και ξενιαζεις.Ενω το φθηνό ειναι τελικα ακριβό γιατι πολυ απλά το ξανάπληρωνεις.

Δεν έχω τιποτα με τον κατασκευαστή,αλλά καλό θα ήταν να κοιτάξει να βελτιώσει τη δουλειά του και να σταματήσει να λέει αρλούμπες κατηγορώντας επώνυμα και καταξιωμένα προϊόντα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αστοχια υλικου,η λαθος επιλογη υλικου.

συννενοησου με τον ιδιον τι μπορει να κανει για την περιπτωση σου.

παντως για τα λεφτα τους ειναι τιμιες μιας και ειχα βασανιστει αρκετα παλαιοτερα με κατι πανακριβες akrapovic του κουτιου.

+καποιες σκισμενες της ιδιας εταιριας τιτανιου,αλλα και termignoni και yoshimura carbon ανοιγμενες..

συμβαινουν αυτα..και εκει δεν κλαις 2-3 κατοσταρικα,αλλα πολυ παραπανω..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οπως ειπαν τα παιδια απο πανω, η εξταμιση δεν ειχε τη ποιοτητα που επρεπε να ειχε.
Ασετα με το ποσο κανει και ποιος τη φτιαχνει, δεν επρεπε να παθει αυτο το πραγμα. Και το θεμα τελειωνει εκει.
Πρεπει να απαιτησεις αντικατασταση αμεσα με δικα του εξοδα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δλδ για να κρινεις κατι , το οποιο ξωφθαλμα ειναι μπ@υρδελο πρεπει να εχεις γνωσεις απο το μηχανολογικο κομματι?

για να κρινεις οτι η απαντηση που δοθηκε ,ειναι πιπα , πρεπει να εχεις μηχανολογικες γνωσεις ?

η ποιοτητα που προσφερει ειναι παρα πολυ χαμηλη και δη για αγωνιστική χρηση , γιατι ΟΠΟΙΑ και αν ειναι η γνωση που ισως εχεις στο μηχανολογικο κομματι , στο αγωνιστικο απεχεις ,πολυ ...αλλιως θα ειχες δει κατι ΄΄αγωνιστικες'' εξατμισεις να ανοιγουν σαν γαρυφαλλα ...

για αυτο μαζεψου εσυ καλυτερα λιγο ...

Αν συγκρινεις υλικα τελειως διαφορετικα μεταξυ τους,με αλλες πυκνοτητες,αλλα βαρη και πανω απο ολα αλλα κοστη ειναι λογικο η ζυγαρια να γερνει παντα απο την ιδια μερια,δε νομιζεις?

Οσο για την για την απαντηση που δοθηκε απο τον εμπορο,ΚΑΤΣΕ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΕΓΡΑΨΑ,γιατι απλα γραφεις τα ιδια.

Στο αγωνιστηκο,ναι απεχω,δεν εχω ιδεα αφου δεν εχω ασχοληθει.Δεν κρινω ομως γιατι ΔΕΝ ΞΕΡΩ.Δεν προσπαθω να εχω γνωμη για τα παντα μονο και μονο για να πω κατι οπως εσυ τωρα.

Τελος παντων επειδη πολυ που χεστηκα για τον Παπαγιαννη και τις εξατμισεις του -αφου δε βγαζω ποσοστα- δε θα το κουρασω αλλο.Απλα με εκνευριζει παρα πολυ η μιζερια που κραζουμε μονιμα τον Ελληνα επιχειρηματια ενω τον ξεζουμιζουμε ανα πασα ωρα και στιγμη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν κράζουμε τον Έλληνα έμπορο.ίσα ίσα.

Αλλά εάν η δουλειά του είναι κακή τι θες να πούμε να του χαϊδεύουμε τα τα αυτιά και να του πούμε και μπράβο;

Σε 250άρι ήταν η εξάτμιση όχι σε κανένα Η2,πόση ταλαιπωρία να έχει φάει δλδ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οτι πληρωνεις παιρνεις...Ναι δεν ειναι φυσιολογικη τοσο μεγαλη φθορα,αλλα με αυτα τα λευτα που απο εκει παιρνεις ολοκληρο τελικο,δε φτανουν για δυο κολιεδες καλα καλα απο την ακραποβιτς..

Τροποποιήθηκε από τον ΓιωργοςΚΤΜ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η δικιά μου όταν τη πήρα έλεγε έλεγχο κ αλλαγή στο packing(Ντεν ξέρω πως το λέτε στο Ελλάντα..) ανά κάποιες ώρες λειτουργίας , MXάδικη αλλά ίδια φυσικά με όποια άλλη ελεύθερη.

Η τάπα σε ένα τελικό που έχει σχεδιαστεί για να λειτουργεί ελεύθερα κάνει κακό.

Εμένα πχ έχει μια τάπα που είναι "τάπα" και τη λες ελεύθερη καλός ή κακός...

Σε μια αφτερμαρκετ εξάτμιση-τελικό πάντως θεωρείται αυτονόητο ότι αλλάζεις το ηχομονοτικο ανά κάποια χλμ χρήσης.

Όποια μάρκα κι αν είναι αυτή.

Ειδικά σε καρμπον που είναι ευαίσθητο υλικό, δε πρέπει να αμελουμε να αλλάζουμε το υλικό.

Ίσως κακός δε το τονίζουν κι αυτοί που τις πουλάνε, μια έρευνα  στο google για τις επιπτώσεις που έχει σε ένα τελικό το κακό-καμένο υλικό θα σας πείσει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα