Jump to content
Miskin

Hyundai i30 Βάσεις μοτέρ... χρυσές ή πλατίνα;

Recommended Posts

Φίλος μηχανικός κοίταξε το αμάξι και διαπίστωσε κομμένες βάσεις μοτέρ. Η τιμή που μου είπε για τις τρεις από τις τέσσερις βάσεις που έχουν κοπεί είναι 320€!

:cry:

Εναλλακτική στην Ελλάδα δε βρίσκω εκτός από εργοστασιακές. Υπάρχει κάποιος που ξέρει αν οι aftermarket αξίζουν ή θα μπλέξω χειρότερα; Που θα βρω aftermarket; Είναι ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΕ MERCEDES, AFTERMARKET KAI NA ΜΗ ΒΡΙΣΚΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ HYUNDAI;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

www.soulidis.gr

3 hyundai (παλαιοτερα ομως) στην οικογενεια εχουμε,παμε εκει ψωνιζουμε σχεδον με το κιλο και ολα μελι γαλα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οποιος εχει το τηλ του jimijo που εγραφε παλια εδω ας  δωσει το τηλ του στον miskin μπας και μπορει να τον βοηθισει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστώ θα τον ενοχλήσω αν είναι, αλλά πέφτει λίγο μακρυά.

Βρε παλληκάρι μου.........μια στο ΚΤΕΛ ή μια κούριερ και την άλλη μέρα το αργότερο τα έχεις.......:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

γεμισε τες με πρμπριζοκολλα.

Το διάβασα στο κινητό, δε βλέπω και καλά και στην αρχή νόμιζα ότι έγραψες "γεμισε τες με πριζολα." :pray:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οποιος εχει το τηλ του jimijo που εγραφε παλια εδω ας  δωσει το τηλ του στον miskin μπας και μπορει να τον βοηθισει.

Δωσ`το εσυ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλος μηχανικός κοίταξε το αμάξι και διαπίστωσε κομμένες βάσεις μοτέρ. Η τιμή που μου είπε για τις τρεις από τις τέσσερις βάσεις που έχουν κοπεί είναι 320€!

:cry:

Εναλλακτική στην Ελλάδα δε βρίσκω εκτός από εργοστασιακές. Υπάρχει κάποιος που ξέρει αν οι aftermarket αξίζουν ή θα μπλέξω χειρότερα; Που θα βρω aftermarket; Είναι ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΕ MERCEDES, AFTERMARKET KAI NA ΜΗ ΒΡΙΣΚΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ HYUNDAI;

Γιατί δεν κοιτάς στην Ευρωκορεατική, στη Λ.Αθηνών 183, στο Αιγάλεω;;; Εγώ από εκεί πήρα καινούριο κομπρεσέρ για το a/c του atos με 200 γιούρια, μαζί με το φπα. Στην αντιπροσωπεία ζητούσαν κοντά στα 650, στο εμπόριο μια κατοστάρα για μεταχείρω και να κάνω το σταυρό μου να είναι οκ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο Σουλιδης με εξυπηρετησε σε ενα πολυ δυσευρετο ανταλλακτικο καποτε σε πολυ καλη τιμη, για ενα elantra που εχουμε. Τηλεφωνησε του στελνει παντου με αντικαταβολη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

www.Swag.de

Πολύ καλό, μπήκε στους σελιδοδείκτες για μελλοντική χρήση αλλά δε φαίνεται να έχει αυτά που ψάχνω. 

https://partsouq.com/en/catalog/genuine/unit?c=Hyundai&ssd=%24HToUW1d0AAALDUg0JQB-BRlbWkJWZAE8WA%24&vid=5289&cid=&uid=80873

Λογικά είναι τα 21810Α, 21830, 21840 και 21850.

Τροποποιήθηκε από τον Miskin

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

www.soulidis.gr

3 hyundai (παλαιοτερα ομως) στην οικογενεια εχουμε,παμε εκει ψωνιζουμε σχεδον με το κιλο και ολα μελι γαλα

Τα σπάει ο Σουλίδης! Βρήκα τις βάσεις στα μισά λεφτά!

Άσε που είπε το παλικάρι να το τσεκάρω και σε δεύτερο μηχανικό. Πρώτη φορά ακούει για κομμένες βάσεις σε i30. Οπότε πάμε και για δεύτερη γνώμη και βλέπουμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άλλος έμπιστος μηχανικός εντόπισε χαλασμένα ζανφορ (κάπως έτσι τα είπε) και ότι το γκουπ που ακούγεται στις λακκούβες είναι από αυτά. Τσέκαρε και τις βάσεις οι οποίες όντως είναι ταλαιπωρημένες, κάποιες έχουν ρωγμές,κάποιες έχουν λαστιχάρει, αλλά δε χρειάζονται άμεση αλλαγή. Προσωρινά τη γλιτώσαμε τη 200αρα...

Και όλα αυτά επειδή δεν έχω ένα χώρο να βάλω το αμάξι να το τσεκάρω μόνος μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βασικα δεν ξερω το πως εννοεις το "εμπιστος" γιαυτο σε ρωτησα.

Εννοώ ότι είναι μηχανικάρα με εμπειρία δεκαετιών, φίλος δεκαετίες τώρα και φυσικά τίμιος όσο δε παίρνει. Ο πρώτος που μου είπε για βάσεις μοτέρ είναι πιτσιρικάς με μικρή εμπειρία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν εχει κομμενες βασεις θα κουνιεται το μοτερ οταν μαρσαρεις με ανοιχτο καπο και στις γρηγορες αλλαγες νιωθεις το γντουπ μεσα στο αυτοκινητο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν εχει κομμενες βασεις θα κουνιεται το μοτερ οταν μαρσαρεις με ανοιχτο καπο και στις γρηγορες αλλαγες νιωθεις το γντουπ μεσα στο αυτοκινητο...

Για αυτό πήρα και δεύτερη γνώμη, μιας και αυτά τα συμπτώματα δε τα είχε το αμάξι. Μόνο στις λακκούβες ακούγεται το γκντουπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αχιλλεα η ζαμφορ ειναι αυτη

3553607_0_n.jpg

και το συνηθες ειναι οτι την ακουν οι "μπαρες" που ενωνουν τη ζαμφορ με τα ψαλιδια. Συγκεκριμενα ειναι αυτες

MELS2857-500x500.jpg

μια σε καθε πλευρα. 

Τροποποιήθηκε από τον hayabusas
ε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ακριβό μου φαίνεται αυτό. Εμένα μου είπαν λίγα, αυτό πρέπει να ξεπερνά το 100αρικο...:cry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα