Jump to content
Schumi

Μία... περίεργη ιστορία. Για έναν τίγρη κι εμένα.

Recommended Posts

να υποθεσω (λογω τωρινης μηχανης) οτι τελικα πληρωσε αυτος τον ελεγχο?? :tooth:

Όχι ρε την είχα μαζί με το 09, την αγόρασε και καλά ο αδερφός μου την καβάλησε μια μέρα και την παράτησε σε εμένα, την κράτησα κάνα 10μηνο και τελικά την έδωσα, κρίμα,  ήταν πιπίλα η μηχανή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Κανονικά έπρεπε να γινεί αγωγή .

Να αποζημιωθείς για την παραβλεψή του μηχανικού ..Μα καλά είναι δυνατόν να καίει 2 λιτρά λάδι και να μην βλέπει τίποτα .

Να πάει στη Μαλαισία να μείνει εκεί.........:_devil: 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μακάρι να μπορούσα να αποδείξω ότι ήταν μπλεγμένος έστω και στο 10% των όσων έγιναν και να είσαι σίγουρος ότι θα είχε γίνει.

Κατά τα υπόλοιπα, γελάει ο κόσμος...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε Περαστικά αγυριστα να είναι κ να το χαρείς από εδώ και πέρα..

Εύχομαι να μην μου προκύψει κάνα τέτοιο ποτε:_unsure:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω δεν καταλαβενω γιατι να σου πει για τα 200...?ασ σου ελεγε απλα οχι

δηδ του τα δινω για να σου πει οτι ειναι οκ? κατι δεν μου κολαει...τι ομως...?

παντος με αυτα που λες για μηχανικαρα δε μου φαινεται...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοίτα εγώ πιστεύω ότι μπορεί και να μην ήταν 200 το ποσό. Απλά μου είπε εμένα 200 γιατί εγώ του ζήτησα να το κατεβάσει τόσο. Αν μου λεγε απλά όχι, μπορεί να νόμιζε ότι θα το πιέσω κι άλλο για να το κατεβάσει. Ή αν μου έλεγε ένα ξερό όχι να άλλαζα γνώμη και να μην το περνα. Δεν είναι και λίγα τα 200 αλλά ούτε και πολλά όταν κάνεις μια αγορά 7 χιλιάδων ευρώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γνώμη μου είναι οτι καλύτερα να ηρεμίσεις και να σταματήσεις να ψάχνεις στο παρελθόν. Οτι έγινε έγινε και δεν ξεγίνεται.
Πολύ κρίμα αλλα ξεπέρασέ το, υπάρχει εδω μεσα κόσμος που του έκλεψαν μηχανη κουτιου παράδειγμα.
(Το λέω με καλή διάθεση για να μη τυρανιέσαι τόσο ρε παιδι μου)

Και ερώτηση: Γιατί Tiger καλέ μου.
Μόνο το θέμα με τα πιστόνια και τις ανακοινώσεις που έχει βγάλει η εταιρία θα έπρεπε να σε αποτρέψει.
Μηχανάκια για πολλά χιλιόμετρα υπάρχουν, και φυσικά πιό αξιόπιστα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχεις δίκιο. Καλά έχω ηρεμήσει από τότε... Δεν έχω εννοείται τα νεύρα που είχα, ούτε κατά διάνοια... Ότι έγινε έγινε και αφού πήρα και την απόφαση να το φτιάξω και έχουμε και μπει και στο τελικό στάδιο, τώρα πάει. Απλά τα έγραψα, να τα μάθουν κι άλλοι και μέσα από τις πληροφορίες που έδωσα και την κουβέντα που έχει γίνει να βγάλουν τα συμπεράσματά τους. Εννοείται ότι δεν είναι τόσο ξενέρωμα όσο το να σου κλέψουν τη μηχανή και πόσο μάλλον του κουτιού... Εδώ μου κλέψαν το κράνος τις προάλλες και τσατίστηκα... 

Όσο για την ερώτηση, τι εννοείς γιατί Tiger; Όλος ο κόσμος που έχει πάρει γιατί πήρε; Εννοείται ότι δεν θα με απέτρεπε να πάρω το μηχανάκι το θέμα με τα πιστόνια. Γιατί να με αποτρέψει; Δεν είμαι από τους ανθρώπους που ψάχνουν μόνο την αξιοπιστία σε ένα μηχανάκι. Παίζει μεγάλο ρόλο αλλά κοιτάω πολλά πράγματα. Και δεν παίρνεις ένα μηχανάκι με βάση το τι προβλήματα έχει βγάλει. Εγώ τουλάχιστον όχι. Υπήρχαν πιθανότητες να το βγάλει το θέμα, υπήρχαν πιθανότητες και να μην το βγάλει όπως έχει γίνει σε όλο τον κόσμο που το μηχανάκι δεν έχει θέμα. Μηχανάκια για χλμ υπάρχουν πολλά. Το fun factor, το γκάζι, την ομορφιά και πολλά ακόμα του Tiger, δεν τα χουν, ή τα έχουν κι άλλα μηχανάκια με περισσότερα χρήματα. Πχ Multistrada, Turismo Veloce, SMT 990 και άλλα.

Ακόμα και τώρα που την έπαθα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι πάλι θα προτιμούσα Tiger, από Varadero πχ. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παρόλο που έχω μια ανησυχία με τον τίγρη με αυτά που διαβάζω αλλά από την άλλη οπότε το Καβάλας τι να πω.. :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε σεις,πάτε καλά;

Ο Οδυσσέας μπήκε και έγραψε την ιστορία του δείχνοντας πολλά @@ και παραδεχόμενος και τα λάθη του και θα τον ρωτήσουμε γιατί Tiger και σιγά το μηχανάκι;

Και τα Honda καίνε ανορθωτές(λέμε τώρα),μια χαρά πουλάνε.Τα Yamaha κουνάνε κάνουν ράνουν(λέμε τώρα) πουλάνε.Να μην πω για τα ΚΤΜ που κάθε βδομάδα συνεργείο είναι αλλά και αυτά να δεις πως πουλάνε.

Ας γράφανε και οι υπόλοιποι που έχουν πει το ποίημα ανάλογα τόπικ και τα ξαναλέμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νταξει δε το λες και fun στην οδηγηση το tiger :ninja:

Σε σχέση με Varadero πχ; Ή με κάτι άλλο που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ότι είναι πιο αξιόπιστο;

Fun τέρμα μηχανάκι είχα και το πούλησα πριν από αυτό. Όλα δεν γίνετε να τα έχεις σε ένα μηχανάκι εννοείται. Αλλά ναι το λες ανετότατα fun στην οδήγηση το Tiger σε σχέση με άλλα.

Anyway δεν θα κάτσω να το αναλύσω περαιτέρω εννοείται. Το point του θέματος δεν είναι αν έχει fun factor ή όχι το μηχανάκι, ειδικότερα όταν αυτό είναι υποκειμενικό από αναβάτη σε αναβάτη.

Ρε σεις,πάτε καλά;

Ο Οδυσσέας μπήκε και έγραψε την ιστορία του δείχνοντας πολλά @@ και παραδεχόμενος και τα λάθη του και θα τον ρωτήσουμε γιατί Tiger και σιγά το μηχανάκι;

Και τα Honda καίνε ανορθωτές(λέμε τώρα),μια χαρά πουλάνε.Τα Yamaha κουνάνε κάνουν ράνουν(λέμε τώρα) πουλάνε.Να μην πω για τα ΚΤΜ που κάθε βδομάδα συνεργείο είναι αλλά και αυτά να δεις πως πουλάνε.

Ας γράφανε και οι υπόλοιποι που έχουν πει το ποίημα ανάλογα τόπικ και τα ξαναλέμε.

Δεν πειράζει Μάκη. Όταν δεν το σκέφτονται οι ίδιοι όταν τα ρωτάνε, δεν θα κάτσω να τους το πω εγώ ή εσύ. Αν θέλουν να το πουν ας το πουν. Η απάντηση σε τέτοια, αν και εγώ απάντησα κανονικά, είναι ΜΗ ΣΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΣΟΥ... Όπως αντίστοιχα και με μένα σε κάποια μηχανάκια που δεν θα έπαιρνα ποτέ μου έτσι; Αλλά είπα να διατηρήσω κάποιο επίπεδο στο θέμα ενώ μέσα μου έβραζα να το γράψω. Όπως βράζω να απαντήσω και στον Γιώργο το πόσο fun είναι το Tiger, αλλά απάντησα σωστά, πιστεύω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eγώ ξέρω πως στο φόρουμ μας εδώ,fun μηχανάκι για τον καθένα είναι αυτό που έχει,τα υπόλοιπα είναι καραμέλες.

Τεσπα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

συμφωνω απολυτα με τον gen.markus απο πανω.φαν για καποιον μπορει να ναι και το c50.τι να λεει.τετοιες συζητησεις περι φαν φακτορ ειναι παρομοιες με το αν ενα μηχανακι μπορει να ταξιδεψει μεγαλες αποστασεις.ολα ειναι υποκειμενικα.

Ηθελα να σου πω και απο μερους μου ενα μπραβο,και ας μη σε ξερω που τελικα θα το φτιαξεις και θα το χαρεις.Και ας εχει ενα τιμημα οικονομικο και ψυχολογικο.οταν θα το καβαλησεις υγιεστατο πιστευω θα τα ξεχασεις ολα αυτα..

Οσο για αντιπροσωπους,παιζει να εχω φαει και γω μια φολα απο καποιον,σε περιστατικο που δεν εχει τυχει μονο σε μενα..που αυτοματα το κανει να μην ειναι τυχαιο.Οποτε εν μερει τουλαχιστον,μπορω να σε καταλαβω..Καλη συνεχεια και καλους δρομους ευχομαι 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eγώ ξέρω πως στο φόρουμ μας εδώ,fun μηχανάκι για τον καθένα είναι αυτό που έχει,τα υπόλοιπα είναι καραμέλες.

Τεσπα.

Μα συμφωνώ κι εγώ. Για μένα μπορεί να είναι και για τον Γιώργο να μην είναι. Για αυτό του απάντησα ότι δεν θα συνεχίσω αυτή τη συζήτηση που είναι υποκειμενική.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μα συμφωνώ κι εγώ. Για μένα μπορεί να είναι και για τον Γιώργο να μην είναι. Για αυτό του απάντησα ότι δεν θα συνεχίσω αυτή τη συζήτηση που είναι υποκειμενική.

το ίδιο λέμε ρε:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το tiger ειναι παμενορφο. αυτο σκεφτομουν και εγω να παρω. στην κατηγορια του και στην τιμη που παιζει ειναι πολυ καλη επιλογη. τι να παρεις cbf? να εισαι σαν 60αρης συνταξιουχος?:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η αληθεια ειναι οτι εχεις δικιο ετσι οπως το θετεις.

Ειναι μια ολοκληρωμενη μηχανη παντως το tiger,αυτο να λεγεται και εαν με ενδιεφερε η κατηγορια σιγουρα θα το σκεφτομουν παρα τα θεματα αυτα.

Εδω πηρα cagiva που ελεγαν και ελεγαν :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το tiger ειναι παμενορφο. αυτο σκεφτομουν και εγω να παρω. στην κατηγορια του και στην τιμη που παιζει ειναι πολυ καλη επιλογη. τι να παρεις cbf? να εισαι σαν 60αρης συνταξιουχος?:laugh:

giphy.gif

Τροποποιήθηκε από τον spyrosk42

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:laugh::laugh::laugh: no offence mate... 

Χεχε, none taken.. Άντε γιατί πολύ το σοβαρέψαμε το θέμα.

Schumi τέλος καλό όλα καλά και να το χαρείς το μωρό όσο δεν πάει. :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα φίλε μου και χρόνια πολλά! Υγεία σε όλους.

Θα σου απαντήσω αριθμητικά, αντίστοιχα σε αυτά που μου γράφεις κι εσύ για να μην μπερδευτούμε και χάσουμε τη μπάλα :P Αν και νομίζω οι από πάνω με κάλυψαν, ειδικά ο clab αλλά θα σου απαντήσω γιατί νομίζω δεν έχεις καταλάβει κάποια πράγματα.

1. Γνώριζα ότι τα Tiger βγάζουν θέμα με τα πιστόνια, ναι. Γενικά κι αόριστα. Από φήμες και από φόρουμ. Δεν είχα ποτέ στην κατοχή μου Triumph ούτε προσωπική εμπειρία. Παρολαυτά κάνεις λάθος.  Ψάχτηκα, έμαθα, προσπάθησα τουλάχιστον να μάθω από αυτόν που είναι υποτίθεται ο πιο έμπειρος στο να μου πει για αυτό το θέμα. Από τον επίσημο αντιπρόσωπο στη Θεσσαλονίκη. Όπως αποδείχθηκε, άλλα μου έλεγε πριν την αγορά και άλλα μετά. Τι εννοώ; Πριν την αγορά, όταν του είπα ότι ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο αλλά κοιτάω και άλλα στο car, τον ρώτησα για το θέμα για τα πιστόνια. Μου είπε ότι του '07 μοντ. σαν το δικό μου δηλαδή, είναι με σφυρήλατα πιστόνια τα οποία ΔΕΝ το βγάζουν το θέμα. Τελικά το μηχανάκι μου ΔΕΝ φοράει σφυρήλατα πιστόνια και όταν έγινε ότι έγινε, μου είπε ότι τα '07 με σφυρήλατα δεν είναι όλα και ότι στη Θεσσαλονίκη κυκλοφορούν λίγα... 2-3 για την ακρίβεια!!! Αυτά μου τα λέει ο επίσημος τώρα έτσι; Ο συγκεκριμένος εκεί μέσα. Όχι ο μηχανικός του. Όταν του πήγα το συγκεκριμένο κομμάτι όπως λες, για να το ελέγξει σαφώς και περιμένω να μου πει ή τουλάχιστον να δει αν το μηχανάκι έχει ενδείξεις για τη συγκεκριμένη πάθηση. Ειδικότερα μετά από τη συζήτηση που είχαμε, όπως γράφω και παραπάνω, πριν κλείσω το ραντεβού για να μου ελέγξει το μηχανάκι. Εγώ δεν είμαι ο ειδικός για να του πω τι να κάνει για να ελέγξει αν υπάρχει κάτι. Αυτός ξέρει. Κι αυτό που λες ότι δεν επέμεινα, κάνεις λάθος. Τουλάχιστον επέμεινα στο να το φυσάρουμε, αλλά όταν μου λέει ο άλλος όχι δεν χρειάζεται... Ε, τι να κάνω; Να τον πλακώσω στις μάπες να μου το βάλει με το ζόρι; Ή να σηκωθώ να πάω σε άλλη πόλη, σε άλλη αντιπροσωπεία για να μου το φυσάρει; Υπόψην το να μου το φυσάρει δεν λέω ότι θα έδειχνε κάτι πάνω στο θέμα για τα πιστόνια. Μπορεί να έδειχνε όμως το οτιδήποτε και να μην το αγόραζα, ή να έδειχνε κάτι άλλο σε πρόβλημα που να συνδέεται με το θέμα των πιστονιών. Οπότε αυτό που λες στο 1., δεν ισχύει. Προσπάθησα, έτρεξα να μάθω, επέμεινα σε ορισμένα πράγματα, αλλά εντάξει μέχρι ένα σημείο. Άμα ήταν κάθε φορά που παίρνει κάποιος μτχ μηχανάκι να έκανε το ΠΑΝ (παν λέγοντας, κατέβασμα μοτέρ ή οτιδήποτε άλλος, πες μας κι εσύ τι εννοείς να το ψάξω και να επιμείνω), τώρα οι αντιπρόσωποι ή δεν θα έκαναν ελέγχους στα μηχανάκια ή θα χρέωναν ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως γιατί θα έπαιρνε πολλές ώρες.

2. Καταρχήν να πω κι εγώ ότι το μηχανάκι δεν νοείται να ζορίστηκε στο ταξίδι. 1050 κυβικά και ζορίστηκαν σε δικάβαλο ταξίδι με 130 για 1000 χλμ; Αν ήταν έτσι να παίρναμε όλοι αμάξια. Κατά δεύτερον δεν είπα κάπου ότι το μηχανάκι μέχρι τότε δεν έκαιγε λάδια... Είπα ότι έκανα μικρό ταξιδάκι πριν το μεγάλο. Επίσης ότι έκανα σέρβις στα 35 χιλ. χλμ, στον ίδιο αυτόν αντιπρόσωπο και μου είπε ότι όλα είναι ΟΚ. Άρα το μηχανάκι το άνοιξε. Πες μου εσύ λοιπόν τώρα κάτι. Το μηχανάκι μου είναι ανοιγμένο ΞΑΝΑ. Φάνηκε. Ήταν κλεισμένο με κακοτεχνίες κλπ. ΟΚ μέχρι εδώ; Πες ότι το μηχανάκι το άνοιξε και το έκλεισε ο αντιπρόσωπος έτσι. ΆΡΑ ΗΞΕΡΕ. Πες ότι το μηχανάκι δεν το άνοιξε και το έκλεισε ο αντιπρόσωπος, αλλά κάποιος άλλος που το πήγε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης. Όταν του πήγα το μηχανάκι για να το ελέγξει δεν είδε τίποτα από τα προφανή; Άρα δεν τσέκαρε σωστά το μηχανάκι. Ή μπορεί, με το κλούβιο μου μυαλό, να τα είχε αρπάξει και να έκανε ότι δεν τα είδε. Με συμφωνία κάτω από το τραπέζι. Για τον ίδιο λόγο να μου αρνήθηκε να φυσάρει το μηχανάκι στο διαγνωστικό της Τ. Και πες ότι ούτε αυτό έγινε έτσι... Όταν του πήγα μετά εγώ το μηχανάκι για σέρβις, και το άνοιξε και μου άλλαξε φίλτρα κλπ κλπ, ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ότι το μηχανάκι είναι ανοιγμένο και μάλιστα ξανακλεισμένο με κακοτεχνίες; Κι αν το είδε γιατί δεν μου είπε: "Ρε συ, αυτό είναι κλεισμένο κακήν κακώς..." Ολόκληρος αντιπρόσωπος, κάνει σέρβις σε ένα μηχανάκι το οποίο το έχει κατεβάσει ντεπόζιτα και πλαστικά και βλέπει μπεκ, κεφαλές κλπ... και δεν μπορεί να δει ότι οι φλατζόκολλες κάνουν πάρτι εκεί κάτω αντί για κανονικές φλάτζες;  Συν όλων αυτών, όταν του πήγα εκεί το μηχανάκι αφού κατάλαβα ότι καίει λάδια και μιλήσαμε, Ο ΙΔΙΟΣ μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση αυτό να έγινε τώρα στα κοντά. Ο ΙΔΙΟΣ μου είπε ότι το πρόβλημα, προφανώς υπήρχε πριν την αγορά μου. Στην ουσία με δούλευε μπροστά στα μούτρα μου και παραδέχτηκε είτε ότι δεν το έλεγξε σωστά όταν του το πήγα είτε ότι το γνώριζε και απλά έκανε τον πελαργό τότε, όχι ευθέως βέβαια, αλλά ξες. Και καλά σήκωσε τα χέρια ψηλά και δεν γνώριζε για το πως έγινε κλπ. Εδώ να πω κι εγώ και παρακαλώ να με πιστέψεις, που και πάλι αν θέλεις μην το κάνεις αλλά εγώ το γράφω, ότι το μηχανάκι δεν το έχω σκίσει ποτέ. Τελική δεν έχω πατήσει ακόμα και τώρα, 1 χρόνο μετά την αγορά του. Βίαια ανοίγματα, μες την πόλη, μπάντες κλπ ΔΕΝ του κάνω.

3. Το συγκεκριμένο το εξήγησα και παραπάνω απευθυνόμενος στον kleanthis, αφού μου έκανε την ίδια ερώτηση, ή μάλλον την έκανε προς όλους όσους μας διαβάζουν και απάντησα πως ναι. Ύστερα από την προσωπική μου επαφή με τον αντιπρόσωπο, φάνηκε ολοκάθαρα και στο πρόσωπό του και στις αντιδράσεις του το θεατριλίκι που έπαιζε. Όταν του είπα ότι έκαψε 2 λίτρα στα 1000 χλμ που έκανα μέχρι την Ελβετία, πετάχτηκε λες και τον τσίμπησε μέλισσα και έκανε κάτι γκριμάτσες που μόνο ηθοποιός της κάνει. Δεν μπορώ προφανώς να το εξηγήσω από εδώ, γραπτά. Αλλά φάνηκε. Φως φανάρι, ότι κάνει και καλά τον ανήξερο και ότι ξαφνιάστηκε τόσο πολύ... Anyway.

4. Εδώ να σου πω ότι το να λέω κάποια πράγματα όποια κι αν είναι αυτά βαραίνουν εμένα προσωπικά και κανέναν άλλον. Έχω το δικαίωμα να γράψω και να πω οτιδήποτε και να σηκώσω το βάρος των ευθυνών μου, είτε έχω δίκιο, είτε άδικο. Δεν δέχομαι από κανέναν να μου πει "μη λες και πολλά αν δεν έχεις αποδείξεις". Αν θέλω να πω, θα το πω, αν κρίνω εγώ πως χρειάζεται να το πω και οι ευθύνες βαραίνουν εμένα και όχι εσένα. Οπότε δεν μπορείς να μου πεις να μην πω ότι θέλω είτε έχω αποδείξεις είτε όχι. Στα δύο παραπάνω παραδείγματα που μου δίνεις, το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι δεν μου λένε και κάτι. Δεν είναι κάτι με αποδείξεις και επέτρεψέ μου να το εκλάβω έτσι διότι είναι το ίδιο πράγμα που γράφω κι εγώ παραπάνω και δεν το δέχεσαι. Ούτε εγώ έχω αποδείξεις και το έχω γράψει από την αρχή αν όντως διάβασες όλα αυτά που έχω γράψει. Τουλάχιστον δεν έχω αποδείξεις για να πείσω εσένα πχ, ή κάποιον άλλον εδώ μέσα. Για μένα αυτές οι αποδείξεις που έχω μου φτάνουν για να βγάλω συμπέρασμα, όπως και σένα σου φτάνουν για σε κάνουν να πιστεύεις το αντίθετο. Ειδικότερα δε όταν μου λες ότι ο άνθρωπος βγήκε νυχτιάτικα για να σε κάνει αυτήν την εξυπηρέτηση, χωρίς να πληρωθούν εργατικά (για την ψυχή της μάνας του δηλαδή) για την οποία πολύ αμφιβάλλω αν θα το έκανε οποιοσδήποτε άλλος μάστορας για κάποιον πελάτη του, εκτός αν του είναι κάτι παραπάνω από πελάτης ή αν του έχει γίνει κάτι παραπάνω αφού τον έχει πιάσει πελάτη ή έχει γίνει κάποια ειδική σύμβαση μεταξύ σας. Εγώ τώρα αν τον πάρω τηλέφωνο και του πω ότι έμεινα από μανέτα πχ θα έρθει να μου την αλλάξει λες; Και άντε όχι εγώ γιατί δεν είμαι κάποιος στάνταρ πελάτης του αν και με ξέρει πολύ καλά πλέον. Αν βάλω κάποιον άλλον να το κάνει, πιστεύεις ότι θα πάει; Κι αν πάει πιστεύεις ότι θα πάει χωρίς να πάρει εργατικά; Κοροιδευόμαστε και μεταξύ μας τώρα; Και αυτό εγώ πρέπει να το εκλάβω ως ακράδαντο στοιχείο και σαν απόδειξη ότι ο συγκεκριμένος αντιπρόσωπος είναι έντιμος και όχι λαμόγιο;

Και παιδιά ξαναλέω, νομίζω 3η ή 4η φορά, ότι ΔΕΝ είπα κάπου ότι ο αντιπρόσωπος πήρε 200€ για να το κάνει μούχτι και ότι είναι στάνταρ έτσι. Εγώ είπα ότι ο πρώην ιδιοκτήτης δεν μου μείωσε τα 200€ που του ζήτησα και μου είπε ότι ΔΕΝ τα μείωσε γιατί ήθελε να δώσει το ίδιο ποσό στον αντιπρόσωπο ΓΙΑΤΙ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ.

Εγώ, φυσικά, και κατόπιν εορτής, πιστεύω ότι ο έμπορος λαδώθηκε. Δεν έχω τις αποδείξεις βεβαίως και το έχω γράψει και παραπάνω. Αν τις είχα δεν θα ήμουν εδώ αυτή τη στιγμή να το αναλύω αλλά θα ήμουν ήδη στα δικαστήρια για να δικαιωθώ. Συν ότι υπάρχει αυτό που λέει ο Γιώργος από πάνω εννοείται. Δεν πήγε ο παλιός ιδιοκτήτης να του πει πάρε τόσα και κάνε τουμπεκί να πουληθεί το μηχανάκι... Αλλά ακόμα κι έτσι να είναι, ο άλλος, αφού είναι έντιμος όπως λες, γιατί δεν το έβαλε στο διαγνωστικό όταν του το ζήτησα; Τι φοβήθηκε; Μήπως βαριόταν να το βάλει κιόλας;

Δεν ξέρω παιδιά, για μένα το θέμα είναι ηλίου φαεινότερον και προφανώς για άλλους που έχουν σωστή ή και "σωστή" συνεργασία μαζί του να έχουν διαφορετική άποψη από μένα, το οποίο δεν αποδεικνύει τίποτα καθώς εμένα με γνώριζε λίγο και θα μπορούσε να μου παίξει την όποια πουστιά και άλλους που τους ξέρει χρόνια να μην είχε λόγο να το κάνει.

Γεια σου Οδυσσεα.ειμαι ο Μαυρικος που λες οτι σου επαιξα πουστια με τον καραγκιοζη τον ιδιοκτητη τησ μοτο που αγορασες.Αμα με λαδωσε με 200 ευρω παρτον τηλ. και πες του οτι γαμιε@@@τε πατοκορφα.Εαν θες να παιξουμε μπουκετα ξερεις που ειμαι.ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ το εκανα λαδια φιλτρο και ρυθμιση πεταλουδες στα 30000χιλιομετρα.Αγοραστηκε μετ/σμενο απο αθηνα και οχι απο εμενα , το αλλαξα λαδια 2 η 3 φορες νομιζω και ποτε δεν ειχε λειψα λαδια.Τωρα αν ο ιδιο ς το συμπληρωνε η δεν το πιεζε για να καψει λαδια δεν το ξερω.Το αν ειχαν λυσει το μοτερ στο παρελθον και αλλαξαν εμβολα η οτιδηποτε ουτε αυτο το γνωριζω Το μεγαλο σερβις στα 20000χιλ. δεν το εκανα εγω για να ξερω αν εχει αναθυμιασεις και στο φιναλε εγω θα ειχα πελατη εσενα και οχι αυτον πλεον γιατι ξερεις οτι αγορασε ΒΜW και οχι μηχανακι απο εμενα.ΓΙΑΤΙ να κανω πουστια σε εσενα μπορεις να μου εξηγησεις??????ΓΙΑΤΙ ?????Η ευθυνη που εχω ειναι οτι δεν σας ζητησα 500 ευρω να ειμαι και με λεφτα στη τσεπη και σιγουρος γιατι θα το ελυνα μεχρι την μεση και θα ηξερα σιγουρα.Θα παρω μια γυαλα και θα κανω προβλεψεισ τωρα μιας και δεν ειμαι καλος μαστορας να κανω καριερα σαν μεντιουμ.Και επειδη ποσταρω επωνυμα τωρα μπορεις να με μυνησεις τωρα που αποδεχομαι την εμπλοκη μου στον ελεγχο της μοτο Το  διαγνωστικο δεν δειχνει περα απο βλαβες ηλεκτρονικου κυκλωματος τι συμβαινει μεσα σε ενα μοτερ για καποιους που ισως δεν γνωριζουν.

ΜΑΥΡΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΠΟΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠ

ΚΟΡΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ

ΚΑΠΟΙΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΑΒΑΩ ΤΟΝ ΚΟΛΟ ΜΟΥ ΑΠΕΞΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ 200 ΕΥΡΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΤ/ΚΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΣ ΕΣΥ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα