Jump to content
Schumi

Μία... περίεργη ιστορία. Για έναν τίγρη κι εμένα.

Recommended Posts

Απλά για την ιστορία να αναφέρω ότι ο αντιπρόσωπος, ο συγκεριμένος, μου είπε να μην αγοράσω μτχ και αν πάρω να είναι από συγκεριμένες ημερομηνίες.
Σε περίπτωση που δεν τον ακούσω να έχω στην άκρη 1800 γιατί τόσο θα στοιχίσει η επίσκεψη....

Ε, μάλλον είσαι βύσμα γιατρέ και σε προστάτευσε...... :laugh::tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι και μένα μου είπε να προσέξω τις χρονιές και τις παρτίδες κλπ.

Πήρα χρονιά που υποτίθεται ότι είχε σφιρηλατα πιστόνια και οτι δεν έβγαζε το θέμα. Και μάλιστα σύμφωνα με αυτόν από ότι είχε δει, πάνω από 30000 χλμ σπάνια έβγαζαν το θέμα. Αν είχαν φτάσει μέχρι εκεί δηλαδή χωρίς να βγάλει κάτι δεν θα το βγαζε πιο μετά...

Ε εμένα είναι '07 μοντέλο αρχές και το πήρα με 33 χιλιάδες και το μηχανάκι ήταν μια χαρά και καλά.

Ε πάρε τώρα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η φάση είναι ότι προσωπικά είχα ακούσει καλά λόγια για τον αντιπρ. , από άτομα σοβαρότατα και καλοπροαίρετα,κυρίως εκτός Σαλονίκης....:unsure:

Ρε τους πστηδες.......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μα κι εγώ άκουσα. Και από φίλους και γνωστούς που δεν έχουν καμιά καψα να με πουν καλά λόγια ή κάποιο κέρδος από αυτό. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το κακό είναι πως είναι και αντιπρόσωπος.

Εμπιστοσύνη δηλαδή ούτε στον λώκο μας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απλά για την ιστορία να αναφέρω ότι ο αντιπρόσωπος, ο συγκεριμένος, μου είπε να μην αγοράσω μτχ και αν πάρω να είναι από συγκεριμένες ημερομηνίες.
Σε περίπτωση που δεν τον ακούσω να έχω στην άκρη 1800 γιατί τόσο θα στοιχίσει η επίσκεψη....

Έλα ρε φίλε, υπάρχουν παρτίδες και "παρτίδες" και δεν το ξέρουν ο Μπάμπης ο Σουγιάς και ο Πέτρος ο Γκοτζίλας; Εγώ άλλα διάβαζα κάπου εδώ μέσα.

Για δες πράματα ρε παιδί μου.............. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και μάλιστα σύμφωνα με αυτόν από ότι είχε δει, πάνω από 30000 χλμ σπάνια έβγαζαν το θέμα. Αν είχαν φτάσει μέχρι εκεί δηλαδή χωρίς να βγάλει κάτι δεν θα το βγαζε πιο μετά...

Ε εμένα είναι '07 μοντέλο αρχές και το πήρα με 33 χιλιάδες και το μηχανάκι ήταν μια χαρά και καλά.

Ε πάρε τώρα. 

Ε, μα προφανώς το είχε βγάλει ήδη νωρίτερα ρε Οδυσσέα το θέμα και πιθανότατα αυτός ήταν και ο λόγος που το'βγαλε στο σφυρί, απλώς ο τύπος συμπλήρωνε συνέχεια ώστε να το έχει πάντα "ζουμερό" και όλα μέλι γάλα μέχρι να το ξεφορτωθεί, άντε τώρα να καταλάβει ο κάθε αγοραστής ότι στη βόλτα τη δοκιμαστική είχε κάψει μισό λίτρο... :what:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τί να πω ρε Οδυσσεα, φτιαξ΄το και τριψ΄το στη μαπα του μπαγλαμα του αντιπροσωπου, και φυσικα να του πεις και κανα δυο γαλλικα μπροστα σε αλλους πελατες του.

Η χειροτερη ξενερα ηταν αυτη που σου ετυχε, και ευτυχως σε εβγαλε ασπροπροσωπο στην εκδρομη σου.

Φαινεται οτι ουτε το μηχανακι εγκαταλειπει ευκολα, οποτε φτιαχτο και κρατα το.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αρα κατα κυριο λογο ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ TRIUMPH ΤΕΛΟΟΟΟΣ!

χεχε :laugh:
ελπιζω οτι καλυτερο!! γιατι τα χρηματα ειναι παρα πολλα, και μια δυσκολη εποχη που ζουμε το λες μερακι αυτο οχι απλα καβλα!
εχεις ψυχη ρε Οδυσσεα!!!!!

Οσο για το tiger φαντασου τι ειχε περασει στα χερια του καγκουρα! βιασμενο μεχρη αιδιας δηλαδη! αλλα πραγματικα ειναι ειναι αξιοθαυμαστη μοτοσυκλετα που θα ηθελα καποτε να την εχω για ακριβως την ιδια χρηση! ταξιδαρες τριβαλιτση με γυναικα!

Τελευτεα μερα του 2015, αυτου του σαπιου χρονου...
Καλη χρονια θα ευχηθω σε εσενα και σε ολους, με Υγεια, και οχι αλλες ατυχιες και απροοπτα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε, μα προφανώς το είχε βγάλει ήδη νωρίτερα ρε Οδυσσέα το θέμα και πιθανότατα αυτός ήταν και ο λόγος που το'βγαλε στο σφυρί, απλώς ο τύπος συμπλήρωνε συνέχεια ώστε να το έχει πάντα "ζουμερό" και όλα μέλι γάλα μέχρι να το ξεφορτωθεί, άντε τώρα να καταλάβει ο κάθε αγοραστής ότι στη βόλτα τη δοκιμαστική είχε κάψει μισό λίτρο... :what:

Μπα μέσα στην πόλη δεν εκαιγε. Αν το πήγαινες χαλαρά δηλαδή δεν εκαιγε λάδια. Μόνο στο χοντρό το ζόρι, σε σπάσιμο δηλαδή, τέρμα γκάζια καγκουριλικια κι έτσι και στο ταξίδι που δούλευε πόσες ώρες συνεχόμενες με 130. Σε λέω δύσκολα το καταλαβαινες. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έλα ρε φίλε, υπάρχουν παρτίδες και "παρτίδες" και δεν το ξέρουν ο Μπάμπης ο Σουγιάς και ο Πέτρος ο Γκοτζίλας; Εγώ άλλα διάβαζα κάπου εδώ μέσα.

Για δες πράματα ρε παιδί μου.............. 

Κράτησε τους χαρακτηρισμούς  του ΜΠΑΜΠΗ ΤΟΥ ΣΟΥΓΙΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΟΥ ΓΚΟΤΖΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥς ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΙ ΣΟΥ.......εάν εννοούσες προσωπικά εμένα, σε αντίθετη περίπτωση αγνόησε το μήνυμα.......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τί να πω ρε Οδυσσεα, φτιαξ΄το και τριψ΄το στη μαπα του μπαγλαμα του αντιπροσωπου, και φυσικα να του πεις και κανα δυο γαλλικα μπροστα σε αλλους πελατες του.

Η χειροτερη ξενερα ηταν αυτη που σου ετυχε, και ευτυχως σε εβγαλε ασπροπροσωπο στην εκδρομη σου.

Φαινεται οτι ουτε το μηχανακι εγκαταλειπει ευκολα, οποτε φτιαχτο και κρατα το.

Το σκέφτηκα μόλις είναι έτοιμο να πεταχτώ και να το δει. Γιατί είμαι σίγουρος ότι μαζί με τα 200€ που του δωσε στάνταρ ειπώθηκε ότι, εντάξει ρε παιδί μου, πάρε αυτά τα 200 να φύγει τώρα και όταν το καταλάβει πάλι σε σένα θα ρθει να το φτιάξει. Που θα πάει; Ο μόνος στη Θεσσαλονίκη εσύ είσαι...

Αλλά όπως είπα παραπάνω δεν έχει νόημα. Έτσι κι αλλιώς κλείνει σε μια βδομάδα, δέκα μέρες.

Το μηχανάκι ήταν ανεπιδεκτο στο να σπάσει. Λες και το είχε πάρει εγωιστικα το θέμα. Χαχαχαχαχαχαχαχα 

αρα κατα κυριο λογο ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ TRIUMPH ΤΕΛΟΟΟΟΣ!

χεχε :laugh:
ελπιζω οτι καλυτερο!! γιατι τα χρηματα ειναι παρα πολλα, και μια δυσκολη εποχη που ζουμε το λες μερακι αυτο οχι απλα καβλα!
εχεις ψυχη ρε Οδυσσεα!!!!!

Οσο για το tiger φαντασου τι ειχε περασει στα χερια του καγκουρα! βιασμενο μεχρη αιδιας δηλαδη! αλλα πραγματικα ειναι ειναι αξιοθαυμαστη μοτοσυκλετα που θα ηθελα καποτε να την εχω για ακριβως την ιδια χρηση! ταξιδαρες τριβαλιτση με γυναικα!

Τελευτεα μερα του 2015, αυτου του σαπιου χρονου...
Καλη χρονια θα ευχηθω σε εσενα και σε ολους, με Υγεια, και οχι αλλες ατυχιες και απροοπτα!

Φταιει και η Τ. Το μηχανάκι το βγάζεις για να πουλήσει σε όλο τον κόσμο. Όχι μόνο στην Αγγλία και στη Γερμανία. Θα πουλήσει κι εδώ που οι βενζίνες είναι γτπ ρε φίλε. Ε κάντε το έτσι που να μπορεί να δουλεύει το μηχανάκι και χωρίς κατοσταρες βενζίνες...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπα μέσα στην πόλη δεν εκαιγε. Αν το πήγαινες χαλαρά δηλαδή δεν εκαιγε λάδια. Μόνο στο χοντρό το ζόρι, σε σπάσιμο δηλαδή, τέρμα γκάζια καγκουριλικια κι έτσι και στο ταξίδι που δούλευε πόσες ώρες συνεχόμενες με 130. Σε λέω δύσκολα το καταλαβαινες. 

Αγαπητε Schumi ευχομαι το δυνατον γρηγοροτερα να ξανακαβαλησεις τον ερωτα και να γραψεις πολλα και ομορφα χιλιομετρα.....η περιπετεια σου δινει μια καλη απαντηση στης φημες περι παρτίδων μιας και εσυ θεωρητικα εισαι εξω απο αυτη λογω χρονολογίας και την πατησες.......

τωρα για ποιον λογω την πατησες προσωπικα θεωρω οτι επεσες οπως ολοι μας θυμα της παιδείας που μας περιβαλει ......

ενα μηχανακι το οποιο μπορει μεχρι τα χιλιομετρα που το πηρες να εχει κανει τα παντα και να αποκρύβεται ειναι παιδεία .....

Κατα τα αλλα ευχομαι χρονια πολλα καλη χρονια με υγεια πολλα και ομορφα χιλιομετρα.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να σαι καλά φίλε. Ευχαριστώ πολύ. Όσο για αυτό που λες για την παιδεία, άστο. Οι περισσότεροι αυτό θα έκαναν. Αν τώρα ο άλλος έχει πάρει ένα μηχανάκι με ιδρώτα και με χίλια ζόρια, έχει κάνα μαγαζί, χρωστάει, έχει οικογένεια κλπ κλπ και του βγάλει αυτό το θέμα και αδυνατεί να δώσει αυτά τα δύο χιλιάρικα, φυσικό είναι να γράψει στα παπάκια του την παιδεία και να πράξει στο έτσι. Δεν δικαιολογω εννοείται. Είναι μεγάλος Καραγκιόζης. Απλά σου λέω τι θαρρώ πως έγινε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1on περαστικά και αγύριστα..
2ον πιστεύεται σοβαρά τώρα οτι ενας αντιπρόσωπος θα εκανε μούχτι ενα μακελεμένο μηχανάκι για 200euro??????οταν ειδικά ο συγκεκριμένος ειναι αποδεδειγμένα ο καλύτερος και πιο ενημερωμένος μάστορας της Τ απο τον Βόλο και πάνω?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

2ον πιστεύεται σοβαρά τώρα οτι ενας αντιπρόσωπος θα εκανε μούχτι ενα μακελεμένο μηχανάκι για 200euro??????οταν ειδικά ο συγκεκριμένος ειναι αποδεδειγμένα ο καλύτερος και πιο ενημερωμένος μάστορας της Τ απο τον Βόλο και πάνω?

Επίσης αυτό που δε μου κολλάει (γιατί άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου)  είναι γιατί ο πωλητής να αναφέρει ότι λαδωσε τον αντιπρόσωπο πριν πούλησει τη  μηχανή 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά ρε φίλε. Πάντως αν βρισκόμουν στη θέση σου δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικά είχαν δίκιο που λέγαν για τις παρτίδες, τα του 07 δεν σπάνε με τίποτα! Όλα τα πιστονια εκεί ακεραια! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Yπ'όψιν ...οτι λύση υπάρχει και ειναι ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ αλλά χρειάζεται χρόνο - υπομονή-χρήμα και αφορά ΜΟΝΟ τον πωλητή. Είτε αυτός ειναι εμπορος είτε ιδιώτης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κράτησε τους χαρακτηρισμούς  του ΜΠΑΜΠΗ ΤΟΥ ΣΟΥΓΙΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΟΥ ΓΚΟΤΖΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥς ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΙ ΣΟΥ.......εάν εννοούσες προσωπικά εμένα, σε αντίθετη περίπτωση αγνόησε το μήνυμα.......

Ωπ, καλώς τον.

Μήπως, λέω μήπως, μετά και από την παραπάνω επιβεβαίωση από τον elprimerozen, μήπως άλλαξες γνώμη για κάτι "μη λέμε, ό,τι θέμε", κάτι γραπτές βεβαιώσεις της Τράιουμφ που ζητούσες και λοιπά φαιδρά;  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πραγματικά υπάρχει καποιος που πιστευει ότι θα βγεί ακρη? Το πράγμα είναι ξεκάθαρο  κατά την γνώμη μου, θα σου πει ο μάστορας ότι όταν το είδα ηταν και δούλευε άψογα, επίσης ο πωλητής θα σου πεί ότι το μοτό που πούλησα ηταν άψογο και μάλλον ο νεος ιδιοκτήτης το ξετίναξε και το διέλυσε και ο schumi θα βγεί από θύμα ο κάγκουρας που μακέλεψε το μοτό και αν το πάμε και διαφορετικά  είναι  δύο με έναν οπότε θα βγουν σίγουρα από πάνω. Κοιτα να κάνεις το μοτό και να το ευχαριστηθείς και μην ψάχνεις να βγάλεις ακρη αλλωστε μόνο έξοδα θα κάνεις και θα χαλάς την ζαχαρένια σου. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωπ, καλώς τον.

Μήπως, λέω μήπως, μετά και από την παραπάνω επιβεβαίωση από τον elprimerozen, μήπως άλλαξες γνώμη για κάτι "μη λέμε, ό,τι θέμε", κάτι γραπτές βεβαιώσεις της Τράιουμφ που ζητούσες και λοιπά φαιδρά;μεγαλε μαζεψου δεν χωρανε οι χαρακτηρισμοι σου καταλαβες η  θες βοηθεια???

Ωπ, καλώς τον.

Μήπως, λέω μήπως, μετά και από την παραπάνω επιβεβαίωση από τον elprimerozen, μήπως άλλαξες γνώμη για κάτι "μη λέμε, ό,τι θέμε", κάτι γραπτές βεβαιώσεις της Τράιουμφ που ζητούσες και λοιπά φαιδρά;μεγαλε μαζεψου δεν χωρανε οι χαρακτηρισμισμου καταλαβες η  θες βοηθεια???

Τροποποιήθηκε από τον mario

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1) Ευχαριστώ

2) Κανονικότατα το πιστεύω. Άσε που, όπως είπα παραπάνω, αυτός θα πήρε τα 200 cash (που δεν ξέρω καν αν ήταν τόσα, εγώ είπα ότι ο πωλητής με είπε ότι θέλει να δώσει 200 στον αντιπρόσωπο, γιατί λέει βοήθησε στο να πουληθεί η μηχανή... κατά γράμμα...) και είπε ότι και για να το φτιάξει που θα πάει; Δεν υπάρχει άλλος. Εδώ θα ρθει. Οπότε κι άλλα φράγκα... Αυτό το καλύτερος από το Βόλο και πάνω γελάνε και οι πέτρες... Καταρχήν είναι ο μοναδικός. Με ποιον να τον συγκρίνεις; Εν Θεσσαλονίκη. Γιατί πες ότι υπάρχει καλύτερος στα Τρίκαλα... Ποιος θα φύγει από δω ή από Καβάλα να κάνει σέρβις στο διάολο; Κανείς...

Οπότε τα 200 δεν ήταν μόνο 200. Βάλε και την όλη φάση με τα πιστόνια αν τα άλλαζα εκεί, βάλε και τα σέρβις κλπ κλπ που ήδη έκανα ένα σέρβις εκεί.

Επίσης αυτό που δε μου κολλάει (γιατί άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου)  είναι γιατί ο πωλητής να αναφέρει ότι λαδωσε τον αντιπρόσωπο πριν πούλησει τη  μηχανή 

Παίδες μην τα μπερδεύετε. Αυτό είναι δικιά μου εικασία. Μπορεί και να το είπε σαν δικαιολογία απλά για να μην μου κατεβάσει την τιμή και ο αντιπρόσωπος να μην έχει πάρει φράγκο... Ο πωλητής, πάντως, είπε ότι θέλει να δώσει 200€ στον αντιπρόσωπο γιατί βοήθησε να πουληθεί το μηχανάκι, τσεκάροντάς το.

Αυτό μου είπε κατά γράμμα όταν του είπα να μου κόψει άλλα 200€. Είπε ότι νιώθει ότι είναι υποχρέωσή του, αφού ο αντιπρόσωπος αυτός έκανε αυτή τη δουλειά, να βοηθήσει να πουληθεί το μηχανάκι, να του δώσει ένα ποσό, έτσι για την καλή συνεργασία και καλά... 

Άντε πείτε μου εσείς τώρα, ποιος, από όοοοοοοοοοοοοολους εδώ μέσα, στο mybike, θα το έκανε αυτό....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οδυσσέα λυπάμαι ρε σύντροχε βαθύτατα αλλά βλέποντας το καλό της υποθέσεως δεν σε άφησε στη μέση του πουθενά και δεν συνέβη χειρότερο μένοντας - γυρίζοντας όρθιος και αυτό είναι που με ενδιαφέρει για σένα και την κυρά σου γιατί όλα μηχανήματα είναι και χαλάνε έξω τα καλαμπούρια που κάνουμε να γελάμε και να περνάει η ώρα ευχάριστα.

Για την αντιμετώπιση του θέματος από μέρους σου ΕΥΓΕ και μην ανησυχείς θα το βρουν μπροστά τους αυτοί που κάνανε τη ματσαραγκιά.

Με το καλό λοιπόν να φτιαχτεί και να περάσετε πολλά χρόνια και χλμ απροβλημάτιστα από δω και πέρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα