Jump to content
ghostkon

ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ vol 2. (μόνο με μοτό)

Recommended Posts

https://youtu.be/iQ1XBVexNQA

Ωραιο, ωραίο ωραίο, χωρις να ναι καραγκιόζης ούτε να εχει χασει το χαρακτήρα του, ωραιο λεμεεε 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιο, ωραιο, ωραίο, απλό, οχι ξεφτυλισμένο, οχι εκφυλισμενο 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τώρα εγώ ή θα φάω τα μούτρα μου ή θα είμαι πολύ ξεκούραστος το 2019 που θα βρω χρόνο να πάω μεγάλη βόλτα.. :tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικά τα ss κάνουν για ταξίδια?

ποσο μαγος πια ειναι ο τυπος να διασχιζει τις ερημες σαβανες  χωρις μπιτονι ανεφοδιασμου ,17αρι ντεποζιτο με αυτονομια του βαριοφορτωμενου gsxr κανα 200αρι χλμ  μαντευοντας συνεχως την καταναλωση χωρις καν δεικτη βενζινης...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν κρίνουμε από το βίντεο μάλλον όχι

To θέμα είναι ότι το έκανε, ακόμα και αν ταλαιπωρήθηκε στις λάσπες, ακόμα και αν του έσπασε το υποπλαίσιο, ακόμα και αν αν αν. Για πες μας εσύ πόσα παραπάνω έχεις κάνει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

To θέμα είναι ότι το έκανε, ακόμα και αν ταλαιπωρήθηκε στις λάσπες, ακόμα και αν του έσπασε το υποπλαίσιο, ακόμα και αν αν αν. Για πες μας εσύ πόσα παραπάνω έχεις κάνει?

Τωρα πουλάς ειρωνεία, για να καταλάβω?

Όσο για το τι έχω κάνει εγω με το ταπεινό μου 125 άσε να το ξέρω εγω καλύτερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τωρα πουλάς ειρωνεία, για να καταλάβω?

Όσο για το τι έχω κάνει εγω με το ταπεινό μου 125 άσε να το ξέρω εγω καλύτερα.

Καμία ειρωνεία δεν πούλησα, η απάντηση μου ήταν αντίστοιχη της δικής σου χωρίς καν μάλιστα να επιχειρηματολογήσεις υπέρ της.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πρώτη φορά βλέπω Coordinate Measuring Machine (CMM) και μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον (δεν ήξερα καν ότι υπήρχε).

Από ότι διάβασα έχουν μια βάση δεδομένων με γνωστές συντεταγμένες από ατρακάριστες μηχανές, οπότε συγκρίνουν τις συντεταγμένες του χτυπημένου με του "εργοστασιακού" και έτσι μπορούν να σου πουν που και πόσο έχει στραβώσει μετά από πτώση. Αυτό δεν περιορίζεται μόνο στο πλαίσιο αλλά μπορεί να γίνει σε οποιοδήποτε σταθερό (προς συγκεκριμένο επίπεδο) τμήμα της μηχανής πχ καλάμια, ψαλίδι κτλ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τετοιο μηχανημα υπηρχε και ισως υπαρχει ακομα σε συνεργειο στην Θεσσαλονικη

ειχα παει το tuono που ειχα για να μου φυγει η περιεργεια 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο κι αν ειναι φρίκη.... του επεσε 5 φορές.

https://youtu.be/mAngO2x4260

Τροποποιήθηκε από τον GavriilVet

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

17498405_1334014463355120_33557492075206

Τροποποιήθηκε από τον The Dread Rider

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καμία ειρωνεία δεν πούλησα, η απάντηση μου ήταν αντίστοιχη της δικής σου χωρίς καν μάλιστα να επιχειρηματολογήσεις υπέρ της.

Δηλαδη τα σπασμένα υποπλαίσια είναι νορμάλ σε ένα ταξιδιαρικο μηχανακι αυτό μου λες. Όπως ο baron von grumple είχε βάλει το gsxr του σε green lane, το θεωρείς απόλυτα φυσιολογικό. Το ότι οποιοδήποτε μηχανάκι σε πάει παντού, αρκεί να έχεις κώλο και τσέπη είναι γνωστό, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι τα ss κάνουν για περάσματα από ερήμους. Πιστεύω να σε καλυψα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δηλαδη τα σπασμένα υποπλαίσια είναι νορμάλ σε ένα ταξιδιαρικο μηχανακι αυτό μου λες. Όπως ο baron von grumple είχε βάλει το gsxr του σε green lane, το θεωρείς απόλυτα φυσιολογικό. Το ότι οποιοδήποτε μηχανάκι σε πάει παντού, αρκεί να έχεις κώλο και τσέπη είναι γνωστό, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι τα ss κάνουν για περάσματα από ερήμους. Πιστεύω να σε καλυψα.

Το ότι του έσπασε το υποπλαίσιο δεν σημαίνει ότι θα έσπαγε και σε κάθε άλλο ss που θα επιχειρούσε κάτι παρόμοιο. Ακόμα και 20 κιλά βάρος να είχαν οι αποσκευές του πίσω δεν δικαιολογείται. Επίσης σκέψου ότι ο καθένας έχει διαφορετικές προτεραιότητες. Σε ένα τέτοιο ταξίδι οι χωματόδρομοι άντε να είναι και το 10% της συνολικής διαδρομής. Ο τύπος μπορεί να ήθελε να πηγαίνει με 280άρες στους αυτοκινητόδρομους για να καλύπτει αποστάσεις γρήγορα ξέροντας ότι έχει να διανύσει 100.000 χλμ. Αυτό κανένα τουριστικό μηχανάκι δεν θα μπορούσε να του το προσφέρει. Ακόμα και στις πτώσεις που είχε στους κατσικόδρομους, πιο εύκολο είναι να σηκώσεις ένα GSXR των 200 κιλών παρά ένα μαστόδοντο των 240.

Ξαναλέω, όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για την ιστορία θα αναφέρω πως αν θυμάμαι καλά, υποπλαίσιο έσπασε και στα 2 απο τα 3 BMW GS που είχε ο Ewan McGregor στο ντοκυματερ/ταινία/ταξίδι, Long Way Round, που γύρισε.... kkthnxbb.

Τροποποιήθηκε από τον seatcowl

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ο τυπος με το gixxer απλα μπορουσε να το κανει και το εκανε (οπως ο buronvongruble που εβαλε το κ7 σε λασποδρομο κτλ). 

θα δω τα βιντεο οταν θα εχω χρονο γιατι ειμαι περιεργος να για τις πτωσεις, το σπασμενο υποπλαισιο και για το αν λεει αληθεια ποσο τον ταλαιπωρησε το συγκεκριμενο μηχανακι.

για να κανεις κατι τετοιο με ςς πιστευω ξερετε πως τα εξοδα θα ειναι χ10 απο το να το εκανες με αλλο μηχανακι. :winking:

τα υποπλαισια των ςς νομιζω πως δεν εχουν σχεδιαστει να αντεχουν πολυ βαρος πανω τους...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραία να το θέσω αλλιώς. Τι παραπάνω κάνει το  gsxr που δεν μπορεί να κάνει ένα multi ή ktm 1200.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραία να το θέσω αλλιώς. Τι παραπάνω κάνει το  gsxr που δεν μπορεί να κάνει ένα multi ή ktm 1200.

Δεν ειναι το μηχανακι.Ο τυπος κανει ντορο κανωντας αυτο που λογικος ανθρωπος δεν θα εκανε .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ολα οκ?

πως τη πατησες σε φρενο?

Τροποποιήθηκε από τον ibar132

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ολα οκ?

πως τη πατησες σε φρενο?

γρατζουνιες στα πλαστικά και το καπακι του βολαν και εγω μια γρατζουνια στο χερι (λογω κοντου γαντιου.) τιποτα ιδιαίτερο. α και σταβωσε η πατηθρα θελει ισιωμα γιατι δε μπορω να αλλαξω ταχυτητες ευκολα

την πατησα γιατι ειπα απο μεσα μου "ε οχι και να φάω ψωλιά απο ADVENTURE" xaxax. ε και εδωσα λιγο παραπάνω πήγα εκεί να του πάρω την εσωτερική έκλεισε τη γραμμή του, φρέναρα και έφυγα. μαλακία μου γιατί είχα ήδη κάνει ένα ήρεμο πέρασμα και είχα δει τις σκόνες που ειχε εκεί ο δρόμος και επίσης μαλακία μου που πήγα να κάνω μαλακισμένη προσπέραση.

μαθήματα είναι αυτά

βασικά αν πρόσεχα λιγο παραπάνω το μηχανάκι μπορεί να την ειχα γλιτωσει (σοβρακο το πισω αμορτισέρ και καμένο το μπροστινο λάστιχο). και αυτό μαθημα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

DIAMAPA

Δεν παιζει  ρολο το μεσο  αλλα ο ντορος που προκαλει ο τυπος στους υπολοιπους που το βρισκουν παραλογο

Ωριων δε μιλάμε για τον τύπο όμως, όλοι του δίνουμε ρισπεκτ πιστεύω, αλλά κάνουμε μία κουβέντα γιατί το gsxr είναι καλύτερο από ένα touring επειδή μπορεί να τελικιαζει 30 χλμ παραπάνω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα