Jump to content
Sarevock

Αφήνεις την μοτοσυκλέτα σου το βράδυ,

Αφήνεις την μοτοσυκλέτα σου, το βράδυ, στο δρόμο ή το πεζοδρόμιο, ή σε φυλασσόμενο χώρο (parking, αυλή κ.λπ.);  

107 ψήφοι

1. 1.

• ?? ?????????? ???? (???????)
      12
    • ??? ????? ? ?? ??????????
      20
    • ??????
      27
    • ??????? ????????
      25
    • ?????????? ???????? ????????
      12
    • ??? ??????? ??? ??????? ??? :-)
      2

Recommended Posts

Σε μονοκατοικία που δε φαίνεται μέσα σε αδιέξοδο και με αλυσίδα πίσω 2 κλειδαριές μπροστά κουκούλα πάντα και μια τηλεειδοποίηση οχι απ τις καλύτερες...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Πυλωτη,συναγερμο με τηλεειδοποιηση,κλειδαριες,κουκουλα,immobilizer,πεταλο, κλειδωνια δισκοφρενου,φυλλασομενος χωρος...και πάλι...σιγουρος δεν ειμαι :_unsure::_unsure::_unsure::pray:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε υπόγειο γκαραζ με συναγερμό και απ έξω σουλατσάρουν 3 σκυλιά μονίμως ''πεινασμένα'' :hunter:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω φτιαξει ενα μικρο φρουριο για την αγαπημενη μου.

Σιδηροκατασκευη[κλειστος χωρος] συναγερμο με φωτοκυτταρο, προβολεα με ανιχνευτη κινησης, κλειστο κυκλωμα παρακολουθησης, λουκετα ασφαλειας,

Και για τους επιτηδιους... κοιμαμαι πανω στη σελα!

:peep: Πισω και σας εφαγααααααααα!!!!!!!!!

post-755-1140810448.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το επιβεβαιώνω κι εγώ. Όντως αποτρέπει το κάθε επιτήδειο....αλλά έχουμε πει....άμα ο ΄΄άλλος΄΄ θέλει να την πάρει δεν το σταματάει τίποτα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όποιος θέλει ας έρθει να την πάρει.

Ξεκλείδωτη είναι.

Και αν δεν την επιστρέψει εντος 3 ωρών να μην με λένε Αλέξανδρο.

Τροποποιήθηκε από τον alexandros

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μεσα στο σπιτι στην εισοδο .25 χρονια που εχω ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ μου εχουν κλεψει 3 Οποτε ΜΕΣΑΑΑΑ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η λυση ειναι μια! :_w00t:

Αγοραζεις παντα αντιεμπορικες μοτοσυκλετες!!! Ξενερωνεις τον κλεφτη.

Οτι πουλαει πολυ,κλεβεται και πολυ.

Εγω πριν με το pegaso αλλα και τωρα με το BMW ειμαι ψιλοΟΚ.

Οχι οτι τα BMW δεν εχουν πουλησει,αλλα αλλες πωλησεις τα BMW κι αλλες τα Varadero ας πουμε.

Επισης κατι αλλο που ειχα ακουσει απο εμπορο μεταχειρισμενων ανταλλακτικων μοτοσυκλετας.

Ψαχναμε με εναν φιλο για μπροστινο φτερο απο funduro και δεν βρισκαμε πουθενα.Οχι φτερο....τιποτα απο BMW!

Κι ετσι ρωτησα ενα μεγαλο μαγαζι με μεταχειρω ανταλλακτικα γιατι δεν υπαρχουν BMW.

H απαντηση του ηταν πως ολα τα ανταλλακτικα των BMW φερουν πανω κωδικοποιηση που αντιστοιχει σε ενα και μονο μηχανακι κι αν καποιος θελησει να μαθει απο ποιο μηχανακι προερχεται το ταδε ανταλλακτικο μπορει να το κανει πολυ ευκολα μεσα απο τους υπολογιστες της BMW.Aπο ποιο μηχανακι (αριθμο πλαισιου) σε ποιον πουληθηκε κτλ.Το χει το μηχανακι ο κατοχος του?Οχι???!!!...του το εχουν κλεψει???!!!...για ελατε κυριε μου απο το τμημα να μας πειτε που το βρηκατε το ανταλλακτικο!!! :_w00t:

Κι ετσι κανεις εμπορος δεν ρισκαρει να παρει ανταλλακτικο BMW οταν δεν ξερει σιγουρα απο που προερχεται.

Τωρα ειναι αληθεια,ειναι ψεμα...αυτα μας ειχε πει. :unsure:

Παντως οντως ολα τα εξαρτηματα της μοτοσυκλετας εχουν πανω κωδικο.Αρχιζουν με ενα συγκεκριμενο νουμερο και μετα εχουν καποια αλλα διαφορετικα.Το τσεκαρα.

Μακαρι να ειναι ετσι...γιατι αν ισχυει τα κλεφτρονια δεν θα εχουν κινητρο για κλοπη αφου δεν θα υπαρχουν αγοραστες. :rolleyes:

Οχι οτι αυτο θα τους αποτρεψει ντε και καλα (εχουν κλαπει παρα πολλα BMW) αλλα αυτοι που τα κλεβουν,ειτε δεν ξερουν τι παιζει,ειτε πανε για καμμια Αλβανια μερια να κυκλοφορησουν ως εχει :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Όποιος θέλει ας έρθει να την πάρει.

Ξεκλείδωτη είναι.

Και αν δεν την επιστρέψει εντος 3 ωρών να μην με λένε Αλέξανδρο.

<{POST_SNAPBACK}>

Ανμπιλιβιμπολ!!!! :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

……την παγιδεύεις με χειροβομβίδα :taz: .... θα τη χάσεις που θα τη χάσεις ε ας πάει και το κλεφτρόνι στα θυμαρακια προς παραδειγματισμό :shoot:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στο πεζοδρόμιο, και τρέμω κάθε φορά που ακούω κάποιον θόρυβο.

Κοιμάμαι δίπλα στο παράθυρο και έχω ενα γκλόμπ δίπλα απο την πόρτα.

Δούλευα τόσο καιρό να την πάρω.

Αξίζει να στείλω το κ@θίκι που μου την πείραξε στο νοσοκομειο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πυλωτη σε πολυκατοικια,διπλα ακριβως στο αμαξι,δεμενη σε κολωνα συν μια κλειδαρια στο δισκοφρενο,συναγερμο,κουκουλωμενη και αγιος ο θεος.

Γενικοτερα κανω οτι μπορω για να τους δυσκολεψω την ζωη,να μην ειναι ευκολη

λεια γι αυτους μπας και τους αποτρεψω απο τα σχεδια τους.

Παντως αν λεω αν πιασω κανεναν θα τον :bash: κοπαναω,μεχρι να ξεχασει το ονομα του,

γιατι και στην αστυνομια να τον δωσεις την αλλη μερα εξω θα ειναι και θα συνεχιζει

το εργο του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Η λυση ειναι μια! :_w00t:

Αγοραζεις παντα αντιεμπορικες μοτοσυκλετες!!! Ξενερωνεις τον κλεφτη.

Οτι πουλαει πολυ,κλεβεται και πολυ.

Αυτό λέω και 'γω στον εαυτό μου και προσπαθώ να το πιστέψω. Εδώ στην Σαλονίκη έχω δεί μόνο άλλα 3 CB1300. Toυ π0υ5τη, λές να κλέψουν το δικό μου για να πουλήσουν ανταλλακτικά στα άλλα 3? Άσε που εκείνα είναι ασημί, και το δικό μου μαύρο... :grin:

Και η πλάκα είναι ότι μπάρμπας στον ΤΕΡΖΗ (όχι ΔΕΝ την πήρα από 'κει γιατί σπάστηκα) όταν του είπα "Θέλω το CB1300" μου είπε μέσα στην γεροντική του αφέλεια "Μα καλά, γιατί θες να πάρεις ένα μηχανάκι που θα έχεις μόνο εσύ και 2-3 άλλοι"..

.

.

.

.

.

.

.

ΝταΑαΑααΑΑαΑΑα :tease:

:grin::grin::grin::grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το χειρότερο από όλα είναι, όταν μάθεις ότι το μηχανάκι που εσύ έχεις πληρώσει πάνω από 10.000, αλλάζει χέρια για 200-300 Ευρώ... τόσα έχει ανάγκη αυτός που το βουτάει :ranting: και σε φτάνει στο σημείο να λες... ρε π..στη, καλύτερα να στα έδινα παρά να μου έπερνες το μηχανάκι... μου έχει συμβεί περιστατικό και ξέρω τι λέω :bash:

Αυτή είναι η κοστολόγιση μιας αρπαχτής, ανεξαρτήτως cc... κρίμα ε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε πιλωτη στην πολυκατοικια μου δεμενο πανω στα καγκελα στο βαθος της.Εχω και οπτικη επαφη απο το μπαλκονη μου σε περιπτωση που ακουσω κατι ασχημο τη νυχτα, αφου μενω και στον 1ο οροφο :thumbsup:

Πολλες φορες εχω ξυπνισει στον υπνο μου αλλα ευτυχως ειναι απο θορυβο κουλουρας πανω στα καγκελα των συγκατοικων μου που κλειδωνουν το μηχανακι τους.

Παντως αν δεν ειχα χωρο δε νομιζω να επαιρνα το Busa :D

Μονο και μονο στην ιδεα να την αφηνα αναμεσα στα παρκαρισμενα κουβαδακια και να την βρω το πρωι τ'ανάσκελα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε ιδιωτικό κλειστό garage ξεκλείδωτη για να μην βρέχεται! και ασφάλεια κλοπής μήπως την κλέψουνε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τις τελευταίες εβδομάδες παρατηρούμε μία μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων κλοπής, των πολυαγαπημένων

μας μοτοσακών! :surrender:

Μήπως τελικά έχουμε χαλαρώσει λίγο στο θέμα ασφάλειας και προστασίας της μηχανής μας??? (λέω 'γω τώρα...) <_<

Γενικά τί τρόπους και μεθόδους προστασίας χρησιμοποιήτε για να μη γίνει η καλή σας έρμαιο

από τα σιχάματα της κοινωνίας, τους μακρυχέρηδες??? :kill::ph34r:

Παρά το ότι δεν είναι και μεγάλης αξίας το παπί, τουλάχιστον για το βράδυ, το κλειδώνω με κουλούρα σε ένα δέντρο

και βάζω και λουκέτο στο δισκόφρενο! Εντάξει παπί είναι τι άλλο να κάνω... :what:

Για πείτε βρε παιδιά, γιατί πρέπει να ξυπνήσουμε όλοι όσοι νομίζουμε ότι η μηχανή μας θα είναι ασφαλής μόνο και μόνο

επειδή την βάλαμε μπροστά στην πόρτα του σπιτιού μας!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ειναι τις τελευταιες εβδομαδες αλλα χρονια ;)

Επισης το θεμα εχει ξαναπαιξει και μαλλον θα γινει ενωση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα