Jump to content
efkola

Benelli TRK 502

Recommended Posts

Kαλά προβλέπω τιμή άνω των 7κ....

Και μιλάμε για μηχανή 48 ίππων (κανά 43αρι τροχό δλδ) και 210 κιλών (230+ γεμάτο)..

Με 2ο άτομο και αποσκευές, παίρνεις δελτίο καιρού για να ξεκινήσεις...μην πετύχεις κόντρα άνεμο και μείνεις εκεί που είσαι....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει κάτσει ήσυχο ήσυχο εκεί πίσω στη σέλα χαϊδεύοντας τα μαλλάκια του και περιμένοντας μια βόλτα και εσείς κάθεστε και ασχολείστε με τη μηχανή ρε γαϊδούρια !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχει κάτσει ήσυχο ήσυχο εκεί πίσω στη σέλα χαϊδεύοντας τα μαλλάκια του και περιμένοντας μια βόλτα και εσείς κάθεστε και ασχολείστε με τη μηχανή ρε γαϊδούρια !

Για κάτω από 6000 μιλάει ο Ιταλός πάντως εδώ :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να ρωτήσω κάτι, τη μηχανή-βαλίτσες-κοπελιά σε ποια αντιπρωσοπία τις δίνουν πακέτο; :tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

περίπου στο 1:30 στο video πρόσεξα ότι ο τύπος μιλάει Ιταλικά, μέχρι τότε χάζευα :yahoo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλημερα κυριοι. μετα απο επικοινωνια με την zen one racing ελαβα την εξης απαντηση. σας την παραθετω αυτουσια....

καλησπέρα σας,

συγνώμη για την καθυστέρηση για να απαντήσουμε το email σας

και σας ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον σας στην Benelli.

Ο κεντρικός εισαγωγέας και αντιπρόσωπος για την Ελλάδα είναι

η εταιρεία Γ.Καμπράνης-Motoway στη Θεσσαλονίκη αλλά για την

Αττική, πράγματι, είναι η εταιρεία μας.

Τα πρώτα μοντέλα που θα έρθουν (ήδη σε παραγγελία) είναι τα

ΒΝ251, ΒΝ302, ΒΝ600i και BN600GT.

Δυστυχώς τα Leoncino και TRK502 (ενώ έχουν ήδη πάρει έγκριση Euro4)

θα είναι διαθέσιμα τον Απρίλιο.

Όλες οι μοτοσυκλέτες θα είναι διαθέσιμες για test ride στην έδρα μας

στην Ελευσίνα αλλά και στο επίσημο Δίκτυο των εξουσιοδοτημένων

μεταπωλητών/dealer σε όλη την περιοχή των Αθηνών. Σύντομα θα

δημοσιευτούν στο επίσημο site και το Facebook της Benelli στην Ελλάδα.

Θα κρατήσουμε το email σας για να σας ειδοποιήσουμε μόλις έρθουν

οι μοτοσυκλέτες. Όσο για τις τιμές, ακόμη δεν έχουν οριστεί για τις

δύο 500άρες αλλά προσπαθούμε να πετύχουμε άκρως ανταγωνιστικές

τιμές.

Τέλος, θα ήθελα να σας διαβεβαιώσω ότι για να μπορέσουμε να

υποστηρίξουμε όσο το δυνατόν καλύτερα τους πελάτες της Benelli,

δίνουμε ιδιαίτερη προσοχή στο After Sales Service, με όλα τα

ανταλλακτικά ετοιμοπαράδοτα (η εταιρεία Motoway έχει τεράστια

εμπειρία και το θεωρεί απόλυτη προτεραιότητα) αλλά και

Τεχνική Υποστήριξη Πανελλαδικά από την εταιρεία μας Zen One Racing

και μπορείτε να δείτε περισσότερα στο site μας: www.zen1one.com

Σας ευχαριστούμε και πάλι και είμαστε στη διάθεσή σας για όποια άλλη

πληροφορία θέλετε."""

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίο το άτιμο αλλά μου φαίνεται λίγο ογκώδες.  Αν κ ο τυπάς δεν πρέπει να είναι κ το πρώτο μποι...  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίο το άτιμο αλλά μου φαίνεται λίγο ογκώδες.  Αν κ ο τυπάς δεν πρέπει να είναι κ το πρώτο μποι...  

μα γι αυτο μας αρεσει. επειδη ειναι ογκωδες....!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μα γι αυτο μας αρεσει. επειδη ειναι ογκωδες....!!!!!!

Δεν διαφωνώ,  απλά για τα κυβικά του μου φαίνεται λίγο μεγαλύτερο απ' ότι θα έπρεπε. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν διαφωνώ,  απλά για τα κυβικά του μου φαίνεται λίγο μεγαλύτερο απ' ότι θα έπρεπε. 

ναι ισχυει αυτο που λες. το cb 500x που εχω εγω στα βιντεο φαινεται σαν μυγα μπροστα του.  δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι το ιδιο ευελεκιτο με αυτο τον ογκο κ 15 κιλα παραπανω... 

φαντασου να σκασεις σε φαναρι με το benelli διπλα σε καφετεριακο τυπα πανω σε bmw 1200gs. θα παθει σοκ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου αρέσει πάρα πολύ και ειδικά η ιδέα να βγει 500άρα

Αισθητικά μου φαίνεται ότι πήγαν να κάνουν μια μουλτιστράντα ή τζιες του "φτωχού" αλλά προσωπικά δεν με ενοχλεί.

Πρακτικά όμως το "φουσκωμένο" στυλ δεν συμβαδίζει με την φισοσοφία μιας μικρής ευέλικτης ον-οφ που λείπει από την αγορά.

Επίσης κάτι που δεν μου άρεσε είναι η σχέση βάρους και ίππων. Με τέτοιο βάρος θα ήθελα 60 και όχι 47 αλλά δεν έχω δοκιμάσει στην πράξη την ροπή της μηχανής για να τα λέω αυτά. Αλλά και πάλι 500άρα μοτοσυκλέτα που να ξεπερνάει τα 200 κιλά μου φαίνεται φάουλ -όταν μιλάμε για 500 μου έρχεται πάντα στο μυαλό η kle που κυμαίνονταν στα 190, διορθώστε με αν κάνω λάθος και ήταν μοτοσυκλέτα κατασκευασμένη με υλικά δωδεκαετίας !.

Ερώτηση προς γνώστες. Γνωρίζουμε τι εστί μπενέλι περί αξιοπιστίας, κάλυψη μαστόρων [αυτό ακούστηκε κάπως :laugh:] και κόστος συντήρησης ?

Τροποποιήθηκε από τον Stratos 650

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου αρέσει πάρα πολύ και ειδικά η ιδέα να βγει 500άρα

Αισθητικά μου φαίνεται ότι πήγαν να κάνουν μια μουλτιστράντα ή τζιες του "φτωχού" αλλά προσωπικά δεν με ενοχλεί.

Πρακτικά όμως το "φουσκωμένο" στυλ δεν συμβαδίζει με την φισοσοφία μιας μικρής ευέλικτης ον-οφ που λείπει από την αγορά.

Επίσης κάτι που δεν μου άρεσε είναι η σχέση βάρους και ίππων. Με τέτοιο βάρος θα ήθελα 60 και όχι 47 αλλά δεν έχω δοκιμάσει στην πράξη την ροπή της μηχανής για να τα λέω αυτά. Αλλά και πάλι 500άρα μοτοσυκλέτα που να ξεπερνάει τα 200 κιλά μου φαίνεται φάουλ -όταν μιλάμε για 500 μου έρχεται πάντα στο μυαλό η kle που κυμαίνονταν στα 190, διορθώστε με αν κάνω λάθος και ήταν μοτοσυκλέτα κατασκευασμένη με υλικά δωδεκαετίας !.

+500 (cb :tongue:)

Ειπες ο,τι σκεφτομαι. Αλλα ειναι και τα Α2 στην μεση...και η παγκοσμια υπερ-επιτυχια των gs...οποτε απο θεμα μαρκετινγκ και μονο ειναι καλη κινηση...πρακτικα ομως;

Ερώτηση προς γνώστες. Γνωρίζουμε τι εστί μπενέλι περί αξιοπιστίας, κάλυψη μαστόρων [αυτό ακούστηκε κάπως :laugh:] και κόστος συντήρησης ?

Δες 7 ποστ παραπανω την απαντηση που εστειλαν στον @giannis cbf1000 

Τωρα (ξανα) ερχεται η benelli στο ελλαντα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

+500 (cb :tongue:)

Ειπες ο,τι σκεφτομαι. Αλλα ειναι και τα Α2 στην μεση...και η παγκοσμια υπερ-επιτυχια των gs...οποτε απο θεμα μαρκετινγκ και μονο ειναι καλη κινηση...πρακτικα ομως;

Δες 7 ποστ παραπανω την απαντηση που εστειλαν στον @giannis cbf1000 

Τωρα (ξανα) ερχεται η benelli στο ελλαντα.

Από ανταλλακτικά πες ότι είναι κομπλέ, από μάστορες τι κάνουμε όμως ? Αυτό με καίει πάντα γιατί αν η μπενέλι είναι στυλ τράιουμφ, τύπου 3 καλοί σε όλο το ελλάντα, τότε καλή χρυσή μοτοσυκλέτα αλλά μεγάλο ρίσκο η αγορά της. Αν από την άλλη αν είναι "εύκολη" μοτοσυκλέτα και δουλεύετε εύκολα τότε δαγκωτό 500άρι :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παιδια δεν ξερω σε τι φαση ειστε. αν εχετε μηχανες μεγαλυτερες . μικροτερες η καθολου. το 500 ειναι 500cc με οτι αυτο συνεπαγεται. εγω που πιο πριν ειχα 1000cc τετρακυλινδρο με 100 αλογα κ 10 κιλα ροπη με το cb500x τωρα που εχει τα ιδια αλογα με το benelli . ειναι στιγμες που απογοητευομαι. θα μου πειτε. ρε μεγαλε. ηξερες τι επαιρνες. ναι το ηξερα . συμβιβαστικα στον τομεα των επιδοσεων. για να εχω οικονομια. αλλα εχετε το στην ακρη του μυαλου σας πριν αποφασισετε αγορα μηχανης 500cc με 48 αλογα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παιδια δεν ξερω σε τι φαση ειστε. αν εχετε μηχανες μεγαλυτερες . μικροτερες η καθολου. το 500 ειναι 500cc με οτι αυτο συνεπαγεται. εγω που πιο πριν ειχα 1000cc τετρακυλινδρο με 100 αλογα κ 10 κιλα ροπη με το cb500x τωρα που εχει τα ιδια αλογα με το benelli . ειναι στιγμες που απογοητευομαι. θα μου πειτε. ρε μεγαλε. ηξερες τι επαιρνες. ναι το ηξερα . συμβιβαστικα στον τομεα των επιδοσεων. για να εχω οικονομια. αλλα εχετε το στην ακρη του μυαλου σας πριν αποφασισετε αγορα μηχανης 500cc με 48 αλογα. 

Γιαννη εχε το νου μην απογοητευτεις κι αλλο με το Benelli

Εχει τα ιδια αλλα ειναι πιο βαρυ και πιο ογκωδες. Μπορει να το σωζει η ροπη (αν εχει) αλλα ποσο πια;

Στην θεση σου δεν θα αφηνα το cbακι που πουλαει σαν τρελο και ειναι φουλ αξιοπιστο και πολυεργαλειο για να παω σε κατι αναλογο που μονο εμφανιση εχει να προσφερει συγκριτικα. Εκτος αυτου θα ειναι λιγοτερο ευκινητο στην πολη και απο μεταπωληση...μαλλον το παντρευεσαι...

Και επειδη σε νοιαζει και ο ηχος, απ'οτι ακουσα σε βιντεο κανει σαν καβουρδιστηρι...με εξατμιση κατω απο την ποδια δεν ξερω τι επιλογες θα εχεις για after τελικα...

Βαλε και το αμφιβολο service

Γενικα μονο χαμενος βλεπω να βγαινεις χαρη και μονο της εμφανισης. Και πας αναγκαστικα για κουτα.

Σκεψου το

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιαννη εχε το νου μην απογοητευτεις κι αλλο με το Benelli

Εχει τα ιδια αλλα ειναι πιο βαρυ και πιο ογκωδες. Μπορει να το σωζει η ροπη (αν εχει) αλλα ποσο πια;

Στην θεση σου δεν θα αφηνα το cbακι που πουλαει σαν τρελο και ειναι φουλ αξιοπιστο και πολυεργαλειο για να παω σε κατι αναλογο που μονο εμφανιση εχει να προσφερει συγκριτικα. Εκτος αυτου θα ειναι λιγοτερο ευκινητο στην πολη και απο μεταπωληση...μαλλον το παντρευεσαι...

Και επειδη σε νοιαζει και ο ηχος, απ'οτι ακουσα σε βιντεο κανει σαν καβουρδιστηρι...με εξατμιση κατω απο την ποδια δεν ξερω τι επιλογες θα εχεις για after τελικα...

Βαλε και το αμφιβολο service

Γενικα μονο χαμενος βλεπω να βγαινεις χαρη και μονο της εμφανισης. Και πας αναγκαστικα για κουτα.

Σκεψου το

το εχω σκεφτει πολυ καλα. μεχρι στιγμη δεν εχω πειστει για να κανω την αλλαγη.

ασε να τσουλησει πρωτα. να δουμε πως παμε. τι τιμη εχει. τι παιζει με σερβις. εδω ειμαστε να τα συζητησουμε. απλα σαν πρωτη εντυπωση . οταν δεις το benelli σε βιντεο οβειλω να ομολογησω οτι ειναι ψαρωτικο. διπλα δισκοφρενα. αναποδα πηρουνια . ογκος. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το για την παραπανο ροπη ειναι αστειο φυσικα μιλαμε για διαφορα αναθεμα αν την νοιωθεις (με βαση τα νουμερα)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η ροπη ειναι ιδια. η διαφορα ειναι οτι το cb την βγαζει καπου στις 8.500 και το benelli στις 4.500. 

Τροποποιήθηκε από τον giannis cbf1000

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η ροπη ειναι ιδια. η διαφορα ειναι οτι το cb την βγαζει καπου στις 8.500 και το benelli στις 4.500. 

ναι σορυ λαθος μου,δεν μου φαινεται φυσικα αρκετος λογος να πας απο το ενα στο αλλο 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μα τους 1000 κεραυνους του δια, φαινεται οτι εχει ζωντανο μοτερ η κοντο γραναζωμα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα