Jump to content
ValeRR

Οποιος μπορει αιμα....

Recommended Posts

Την Παρασκευη το βραδυ καλος μου φιλος τρακαρε με την μηχανη του οταν ενας αυτοκινητιστης θελησε να κανει αναστροφη.

Οι σωματικες βλαβες ειναι παραπολες και τα χειρουργεια ακομα περισσοτερα.

Πνευμονια,θωρακας,σπονδ.στηλη,ποδια κτλ.

Σημερα ξεκινησαν αφυπνιση και ζητησαν αρκετο αιμα,οποτε οποιος μπορει ας βοηθησει.

Για τα στοιχεία του ασθενή, παρακαλώ ανοίξτε το spoiler

Δημητρης Σιδερης του Ιωαννη και βρισκετε στην Μ.Ε.Θ ΚΑΤ.

Θελω να πω πολλα αλλα δεν εχει νοημα.

Αν ειναι ευκολο οποιος δινει ας με ενημερωνει.

Ευχαριστω.

Τροποποιήθηκε από τον ksino1100
Spoiler Tags

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως τα σεναρια ειναι πολλα και τα περισσοτερα οχι καλα.

Μακαρι ομως να ειναι ολα περαστικα και ας παρει και χρονο....

Θελουμε να κρατησουμε ολοι τα καλα σεναρια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε επικοινωνισα με το ιποκρατειο νοσοκομειο αλλα δεν με αφινουν να δωσω αιμα γιατι ειχα δωσει για αλλον πριν ενα μηνα λυπαμαι πραγματικα για την κατασταση του φιλου σου δυστηχως δεν μπορω να κανω κατι αν και αιμοδοτης δεν μπορω να βοηθησω χιλια συγνωμη . 

Καλη αναρωση και πολυ κουραγιο ευχομαι... Το μονο που μπορω θα κανω καθε δευτερη μερα εδω ενα ποστ για να. Ειναι ψηλα στη λιστα του φορουμ ελπιζω να βοηθησει

Τροποποιήθηκε από τον Νιονιος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Vale μια φιαλη μολις εφυγε απο εμενα! Συγνωμη που δεν μπορεσα να στειλω παραπανω πρεπει να δωσω και στον παππου μου τον αλλο μηνα για σοβαρη εγχειρηση.

Ευχομαι να γινει γρηγορα καλα και οταν μπορεσεις να του δωσεις τα περαστικα μου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κάνω up για να πω δυο κουβέντες για την αιμοδοσία!

Αίμα μπορεί να δώσει οποιοσδήποτε, αρκεί να μην έχει tatoo, ασθένεια με αντιβιώσεις και γενικά φαρμακευτική αγωγή τον τελευταίο μήνα.

Αν είναι αιμοδότης, να έχει κλείσει το 3μηνο από την τελευταία αιμοδοσία του!

Προφανώς να μην έχει μεταδοτική ασθένεια (όχι γιατί δε θα ελεγχθεί το αίμα, αλλά γιατί είναι θέμα ηθικής να κάνουμε κάτι που να είναι καλό και όχι για τα μάτια του κόσμου) ή χρήση ναρκωτικών.

Η αιμοδοσία είναι μια απίστευτα απλή διαδικασία, διαρκεί χοντρικά 8 λεπτά (+ένα δεκαλεπτάκι για συμπλήρωση ερωτηματολογίου, από τον γιατρό, μέτρηση πίεσης και αιματοκρίτη) και έχει πολλαπλά οφέλη!

Αφενός για τον ασθενή που θα παραλάβει το αίμα μας, αφετέρου ο αιμοδότης ανανεώνει το αίμα του. Και επιπλέον είναι μια κοινωνική προσφορά.

Και για όσους φοβούνται.

Το τσίμπημα της βελόνας είναι πολύ μικρό, δραματικά πιο ήπιο από τις ενέσεις (φάρμακα) ή την βελόνα για εξετάσεις αίματος.

Μη την κοιτάτε τη βελόνα, όταν σας ετοιμάζουν, κοιτάξτε κάποια όμορφη νοσοκόμα που κάπου θα βρίσκεται κοντά σας!!!

Εύχομαι περαστικά και ταχεία ανάρρωση στον Δημήτρη!!

Και ο τραυματισμός να είναι απλά μια εμπειρία, για τον ίδιο και την οικογένειά του!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κάνω up για να πω δυο κουβέντες για την αιμοδοσία!

Αίμα μπορεί να δώσει οποιοσδήποτε, αρκεί να μην έχει tatoo, ασθένεια με αντιβιώσεις και γενικά φαρμακευτική αγωγή τον τελευταίο μήνα........

Μια διόρθωση Γιάννη, αρκεί να μην έχει χτυπήσει tatoo το τελευταίο 6μηνο.........

Περαστικά στο παλληκάρι και μακάρι να μην του μείνουν κουσούρια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδες μην ζητατε συγνωμη αν δεν μπορειτε να δωσετε αιμα,δεν υπαρχει λογος και σας ευχαριστω ολους.

Οποιος μπορει.

Θα ενημερωνω αν υπαρχει καποιο νεο.

Ευχαριστω και αυτους που δωσαν και αυτους που δεν μπορεσαν και αυτους που αν μπορεσουν θα δωσουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημερα. ειμαι εθελοντης αιμοδοτης στο ιπποκρατειο. αν δε κανω λαθος μπορω να ζητησω φιαλη μου (την τελευταια φορα εδωσα πριν κανα 2-3 βδομαδες). αν χρειαζεται ακομη στειλε μου πμ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημερα. ειμαι εθελοντης αιμοδοτης στο ιπποκρατειο. αν δε κανω λαθος μπορω να ζητησω φιαλη μου (την τελευταια φορα εδωσα πριν κανα 2-3 βδομαδες). αν χρειαζεται ακομη στειλε μου πμ.

leontas και εγω ετσι εδωσα, εθελοντης ειμαι πειρα ενα τηλ και ειπα στειλτε μια φιαλη εκει!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χρειαζεται και μαλιστα πολυ αυριο αν εχει μαζευτει ολο το υγρο ξεκιναει χειρουργειο στην σπονδ.στηλη.

Και καπως ετσι αν ολα πανε καλα με το χειρουργειο  ξεκινανε τα βασανα ,μπρουμιτα στο κρεβατι για ποσους μηνες και να δουμε σιγα σιγα και τι ζημιες θα υπαρχουν.

Δυστηχως παιδια δεν ειμαστε τιποτα για να μην πω οτι ειμαστε ενα τιποτα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μεχρι χτες το βραδυ αντιδρουσε ασχημα σημερα ειπαν.

Γενικα αυτο που φοβουνται ειναι μικροβια οποτε το σταθερη καταασταση δεν μ λεει και τπτ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

περνω τηλ στο ιπποκρατειο και δε το σηκωνουν.. απ'οτι ξερω σημερα λειτουργει η αιμοδοσια 9-11. τεσπα, αυριο πρωι πρωι θα ξαναπαρω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σημερα μισο-ανοιξε τα ματια του,ειδε / καταλαβε τους δικους του ανθρωπους αρχισε να δακρυζει και καπου εκει τον ξαναριξαν σε καταστολη.

Μαλλον τεταρτη εχει σπονδυλοδεσια.

Επειδη εχει γινει ενας κακος χαμος με το αιμα αν ειναι ευκολο οποιος εστειλε ή θα στειλει ας μου στειλει σε πμ (ονοματεπωνυμο και νοσοκομειο που εδωσε).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα