Jump to content
Sign in to follow this  
xStefanosx

Πηνία Street Triple

Recommended Posts

Μπηνιά είναι να μην το αναφέρει στον υποψήφιο αγοραστή.  Όσο για το πένα, από την στιγμή που έγινε περιέλιξη και όχι "βγάλε ανταλλακτικό-βάλε καινούργιο", ο υποψήφιος αγοραστής θα ήξερε ότι παίρνει ένα ρίσκο στο να μην έχει πετύχει η δουλειά. Αυτό το ρίσκο αν δεν βγει, δηλαδή να μην έχει πετύχει και να χρειαστεί ξανά περιέλιξη ή αλλαγή πηνίων, σημαίνει έξτρα χρηματικό κόστος. Επειδή λοιπόν το μηχανάκι υπάρχει πιθανότητα να εμφανίσει πρόβλημα στο μέλλον, θα έπρεπε να είχε κοστολογηθεί χαμηλότερα.

Από την στιγμή που δεν ανέφερε τίποτα στο παιδί, υπέθεσα ότι θα το ζητούσε και σχετικά ψηλά. Ο φίλος μετά διευκρίνισε ότι το πήρε σε καλή τιμή σχετικά με τα υπόλοιπα της αγοράς, οπότε η υπόθεση δεν ήταν σωστή. Για το απαξιωμένο, δεν είπα τέτοια λέξη. 

Για το τελευταίο δεν βλέπω να είπα κάτι διαφορετικό

Εισαι εντελως εκτος τοπου κ χρονου στο θεμα αγοραζω φτιαχνω πουλαω φιλε...Δεν ζουμε σε αγγελικα πλασμενο κοσμο....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Εισαι εντελως εκτος τοπου κ χρονου στο θεμα αγοραζω φτιαχνω πουλαω φιλε...Δεν ζουμε σε αγγελικα πλασμενο κοσμο....

giphy.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε θεωρω οτι του επαιξε πουστια επειδη δεν του το ειπε, εσκεμμενα ή οχι. Το μηχανακι παραδοθηκε σε πληρη λειτουργια, και νομιζω εκει τελειωνει η συζητηση. Το τι παρουσιασε μετα την αγοραπωλησια, δεν αφορα τον πωλητη, ΑΝ δεν εχει κοροιδεψει τον αγοραστη. (πχ χαμηλωμα χιλιομετρων)

Ο ορισμός της μπηνιάς, κοροϊδίας κτλ που δίνουμε είναι διαφορετικός. Τέσπα, από ότι φαίνεται πάντως, το ενημερωμένο βιβλίο σέρβις (που έχει γράψει ο φίλος ότι είχε το μηχανάκι), δεν ήταν και τόσο ενημερωμένο τελικά... 

Στο sx electronics που από ότι είδα ξέρουν τι κάνουν τα παλικάρια έχει κανείς καμιά εμπειρία από περιελίξεις κλπ μήπως μας φτιάξουν αυτοί ??

Για περιελιξη δεν άκουσα κάτι, πάντως ένας γνωστός που αγόρασε ανορθωτή έμεινε ευχαριστημένος. Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω περισσότερο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικα τι εκανες stefanos?

2 που ξερω ST675 το ένα εκανε περιελιξη και τελος δεν ξανακανε κατι και το άλλο ακομα δεν εχει βγαλει κατι...

Με ανορθωτή ειδα και το παρακατω..

http://www.regulatorrectifier.com/catalog/2008-2010-triumph-street-triple-675-regulator-rectifier

Τελικα πηνια - ανορθωτή ειχε βγαλει καμια ανακληση ή απλα αν εβγαζε κατι ο ιδιοκτητης πληρωνε από την τσεπη του..?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το λοιπόν 

τελικά δεν ήταν ανορθωτής ,ο ανορθωτής ήταν ο μετά ανάκλησης και 10κ χλμ από τότε ζει και βασιλεύει

ήταν τα πηνία τα οποία τελικά έκανα περιέληξη και 10κ χλμ μετά κανένα θέμα

Για τον ανορθωτή έχει γίνει ανάκληση για μέχρι το 09 τα δεκάρια και μετά νομίζω φοράνε άλλον

για πηνία δεν έχει γίνει ανάκληση

δεν ξέρω αν πρόκειται για ελατωματικές παρτίδες , για πρόβλημα της μηχανής για για για πάντως σε μας από τα 3 που έχουμε στην παρέα τα δύο τα πήραν στο χέρι και το τρίτο είναι δεκάρι με κάτω από 20 ίσως και κάτω από 15κ χλμ

προσωπικά όταν με ρωτάνε για το triple το αναφέρω...εκτός από τα δικά μας πολλά μέχρι το 9 έχουν πάρει πηνία στο χέρι 

αν χρειάζεσαι μάστορα εγώ έλυσα το θέμα μου από ηλεκτρολόγο στην θεσσαλονίκη γνωστό σε μεγάλη μερίδα μοτοσυκλετιστικού κοινού με 170 ευρώ αν θυμάμαι καλά μπορώ να σου στείλω ένα πμ 

ο ανορθωτής που έχεις linkarei από πάνω οπτικά είναι ίδιος ή έστω μοίαζει με αυτόν που είχαν τα triple μαμά 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν χρειάζεσαι μάστορα εγώ έλυσα το θέμα μου από ηλεκτρολόγο στην θεσσαλονίκη γνωστό σε μεγάλη μερίδα μοτοσυκλετιστικού κοινού με 170 ευρώ αν θυμάμαι καλά μπορώ να σου στείλω ένα πμ 

Συγνωμη 170€ για πηνια εδωσες?????

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για όλη την εργασία που έγινε στο μηχανάκι 

Σε όποιον είχα ρωτήσει και πριν πάω εκεί από 140 εως 180 ευρώ μου είχαν πει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γενικά και εδώ και στο triumphoforum όλοι μου λένε για περιέλιξη και όχι για αλλαγή οπότε σίγουρα θα ξαναεξετάσω και αυτή τη λύση !! Αν έχει κάποιος κάποιον τσεκαρισμένα καλό ηλεκτρολόγο ας κάνει καμιά πρόταση είτε εδώ είτε με πμ αν και έχω ήδη 2 3 καλές προτάσεις στο μυαλό μου !! Δεν έχω θέμα με το που είναι κλπ το πολύ πολύ του στέλνω τα πηνία για να γίνει η δουλειά !!

εγω εχω γραψει για περιελιξη πριν ενα μηνα την εκανε γνωστος μου , αν σε ενδιαφερει ψαξε το post μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γενικά και εδώ και στο triumphoforum όλοι μου λένε για περιέλιξη και όχι για αλλαγή οπότε σίγουρα θα ξαναεξετάσω και αυτή τη λύση !! Αν έχει κάποιος κάποιον τσεκαρισμένα καλό ηλεκτρολόγο ας κάνει καμιά πρόταση είτε εδώ είτε με πμ αν και έχω ήδη 2 3 καλές προτάσεις στο μυαλό μου !! Δεν έχω θέμα με το που είναι κλπ το πολύ πολύ του στέλνω τα πηνία για να γίνει η δουλειά !!

εγω εχω γραψει για περιελιξη πριν ενα μηνα την εκανε γνωστος μου , αν σε ενδιαφερει ψαξε το post μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικα εκανες δευτερη περιελιξη και όλα καλα..?Ο ανορθωτης οπτικα εχει διαφορα με αυτόν που εγινε ανακληση..?Μπορεις να βγαλεις φωτογραφια..?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα