Jump to content
HLIAS

Σούπερ Ντούπερ Βορείου Υμηττού OnOffάδα Vol. 4 / 13-9-15

Recommended Posts

20150913_101021.jpg

Το πιο διάσημο μηχανάκι του ΜΒ επισκέπτεται την Αθήνα. Ή δύο από τα πιο μακροβιότερα και δημοφιλή, τουλάχιστον στην Αμερική, βρωμομήχανα το ένα δίπλα στο άλλο. Κάτι δεν μου πήγαινε καλά. "Ρε συ, ο Καλημέρας είσαι;" "Ναι." " Αν είναι δυνατόν, κι έλεγα τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει. Μα καλά τι κάνεις εσύ εδώ΄"

20150913_100958.jpg

Ο φωτογράφος μας!

20150913_101007.jpg

2 Απρίλια στο βουνό... Κάπου δεν υπήρχε ένα εμότικον φιμωμένο με ένα τσιρότο στο στόμα; 

20150913_105952.jpg

Έχουμε φτάσει πια. "Τι θα γίνει, θα δούμε καμιά σαβούρδα ή ήρθαμε τζάμπα εδωπέρα;"

20150913_113020.jpg

"Ρε μαλάκα αφού σου έχω δώσει ειδικό τηλέφωνο έκτακτης ανάγκης για χωματο-ΚΤΜ που σε καλύπτει οπουδήποτε, οποτεδήποτε και χωρίς χρέωση. Γιατί δεν το χρησιμοποίησες; Εμένα ξέρεις πόσες φορές με έχει ξελασπώσει; Και όχι για ψιλοπράγματα όπως τα πηνία σου..."

20150913_113631.jpg

Κι όμως, αντί να χαλαστεί που του χάλασε το μηχανάκι κι έχασε την βόλτα, αντί να κάτσει σπίτι του και να κατεβάζει καντήλια, καβάλησε το αμάξι και ήρθε και μας βρήκε στο πιστάκι στο Κορωπί. Και όχι τίποτε άλλο, έφερε και φραπέδες. Σεβασμός και αγάπη.

Τροποποιήθηκε από τον tzoutz

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Μπράβο ρε τσακάλια γαμω τα παρεάκια!! Ζηλεύω 

Η μοτο-πολυφωνία οολα τα λεφτά!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο το "χρεπι"  εεμένα μου καλογυαλισε με τα usd πιρουνια και, την εμφανιση που δεν εμοιαζε κε τπτ αλλο! 

Στα 7+ χρόνια που είναι στα χέρια μου έχει αλλάξει ουκ ολίγες φορές εμφάνιση.Η αλήθεια είναι ότι που και που περνάει απο το μυαλό μου να το δώσω(μακροβιότερη δίτροχη σχέση ever) αλλά το άτιμο δεν μου χαλάει χατήρι σε ότι και αν του ζητήσω :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

20150913_113937.jpg

Ίδια εικόνα, άλλη λήψη με τον Γαβριήλ. Ο βράχος που μας πλαισιώνει.

20150913_121605.jpg

"Όχι που θα ερχόμουν ως εδώ με το κάρο και δεν θα καβαλούσα έστω και λίγο γατάκια..."

20150913_121614.jpg

Ο βενζινάς με ρώτησε αν το έβαλα για να μην ξεχαστώ και ζητήσω ντίζελ. Άντε να του εξηγώ ότι το προηγούμενο βράδυ είχα αποσυνδέσει το σωληνάκι της βενζίνης επειδή το ρουμπινέτο έχανε και έσταζε το κάρμπ. Ότι είχα διπλώσει το σωληνάκι και το είχα πιάσει με ένα τσιμπίδι για να μην αδειάσει το ντεπόζιτο. Ότι είμαι ξεχασιάρης και ότι μέσα στην φούρια μου να ντυθώ και να ανέβω στο βουνό θα το έφευγα έτσι, κατά πάσα πιθανότητα αδειάζοντας όλο το ντεπόζιτο πίσω μου καθώς το τσιμπίδι θα έφευγε από την θέση του εν κινήσει....

20150913_121719.jpg

- Σου ΄κανε κιχ το Απρίλια;

- Κίχ δεν έκανε.

- Ούτε το δικό μου.

- Μα καλά, τι φανταστικό μηχανάκι. Δηλαδή μιλάμε τι γαμάτο μηχανάκι...

- Άσε, που να σου λέω, ήμουν ένα βράδυ στην Κρήτη και.....

20150913_121824.jpg

- Που λες έχουμε πάει εντουροβόλτα με το ΜΒ στον Αγωγό στην Βαρυμπόμπη, ξέρεις; Όλοι είναι με εντούρια κι εγώ με το 990 ρε φίλε. Εκεί να δεις, είχαμε και κάτι κουλάδια, βλέπαν την ανηφόρα και κλείναν το γκάζι. Εκεί μέσα στο λούκι να σμπρώχνουν σαν τους μαλάκες, να κάνουν κουπί και να κολλάνε. Κι εγώ να έρχομαι από πίσω με το θωρηκτό και να λέω ΔΏΣΕ ΓΚΑΖΙ ΜΩΡΗ ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΒΑΣΑΙ και να το χουφτώνω και να σκαρφαλώνει σαν καθαρόαιμο. Και όχι τίποτε άλλο, να κοιτάνε και με απορία πως γίνεται αυτό, δηλαδή πως να ανέβει στην ανηφόρα το μηχανάκι ρε φίλε αν δεν του ΣΤΡΊΨΕΙΣ ΤΗ ΓΚΑΖΙΈΡΑ ;

Τροποποιήθηκε από τον tzoutz

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λαικ στο φωτορεπορτάζ, τελικα ο φωτογράφος μας ήταν άλλος ! 

Επίσης το είδα το "βενζίνη", αλλα δεν πρόλαβα να το επεξεργαστω.. Μάλιστα! :thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον GavriilVet

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εκανε και ο ρενεγατος σήμερα ενα μερος της διαδρομης. Απο Καισαριανή εως Γλυφάδα. Νομιζω οτι του αρεκε..... εχουμε και αποδειξεις.....

Ουτε μασησε ουτε τιποτα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εκανε και ο ρενεγατος σήμερα ενα μερος της διαδρομης. Απο Καισαριανή εως Γλυφάδα. Νομιζω οτι του αρεκε..... εχουμε και αποδειξεις.....

Ουτε μασησε ουτε τιποτα

Καισαριανή εως Γλυφάδα... με τι σατανικους τρόπους συνδεετε τα 2 μερη;;;; οεο; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραια ηταν σημερα! 

Το μεγαλυτερο μερος της διαδρομης που καναμε ηταν απλος χωματοδρομος, αλλα υπηρχαν και πολλα σημεια με αρκετες πετρες μη φυτευτες που ηθελε λιγο προσοχη. Αλλα σε γενικες, το Adventure με εβγαλε παλικαρι, ουτε στιγμη δεν κωλωσε/α.

Υ.Γ: Στεναχωρηθηκα που σε μερικα σημεια, περνας αναμεσα απο τα καμμενα, και ολα γυρω σου ειναι σταχτη. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραια ηταν σημερα! 

Το μεγαλυτερο μερος της διαδρομης που καναμε ηταν απλος χωματοδρομος, αλλα υπηρχαν και πολλα σημεια με αρκετες πετρες μη φυτευτες που ηθελε λιγο προσοχη. Αλλα σε γενικες, το Adventure με εβγαλε παλικαρι, ουτε στιγμη δεν κωλωσε/α.

Υ.Γ: Στεναχωρηθηκα που σε μερικα σημεια, περνας αναμεσα απο τα καμμενα, και ολα γυρω σου ειναι σταχτη. 

Στα καμμένα είχε μια περίεργη ομορφιά... Θέλουμε φώτο με τον adventuraκο.. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

2h6vuzd.jpg

Kαι φυσικα, ο Ηλιας, με ξεφτιλιζε, με τι αλλο;

Οχι, οχι αφου το ΚΤΜ του, ειναι συνεργειο.... Με το παπι ντε!

nqaf5f.jpg

Τροποποιήθηκε από τον r3negade

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ξεφτυλισα κανεναν..αντε μπραβο..Τον μικρο μου αδερφο δεν θα τον ξεφτυλιζα ποτε

εγω χαιρομαι που αποφασισαμε τελικα να γυρισουμε απο εκει.. 

Μεταξυμας, δεν περιμενα οτι ηθελες να γυρισουμε απο σα κειθε οταν στο προτεινα. χαχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μεταξύ σας, δεν ήθελε αλλά ντράπηκε να το ομολογήσει:crazy::lipssealed::tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το σκεφτομουν να καναμε κανα κομματι της ονοφφαδας πριν παμε Υμηττο, και με ετρωγε η αληθεια ειναι...  Αλλα ψιλοαγχωνομουν, νομιζα οτι θα βρισκαμε πολυ πιο δυσκολα τερραιν. 

Ευτυχως που τελευταια στιγμη το πηρα αποφαση, και το επιχειρησαμε! Αξιζε και με το παραπανω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εσυ γιατι αγχωνεσαι δεν καταλαβα, στο ειπα και απο κοντα, εχει πολυ ψωμι το πρι πρι σου, δεν μασαει απο κατι τετοια, και με λαθος λαστιχα, και με λαθος ρυθμιση στην αναρτηση μια χαρα παει, αμα το εχεις λιγο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιατι ειναι γυρω στα 100 κιλα βαρυτερο απο ο,τι ειχα οδηγησει στο χωμα.. Αλλα πραγματικα εκανε παπαδες ακομα και σε σαθρο εδαφος.

Νταξει με τα λαστιχα που ειχε, δεν δοκιμασα πχ να στριψω σε φουρκετα με μπολικα, οταν κατω ειχε χοντρες σαθρες πετρες, αλλα γενικα, και σε κομματια που δεν περιμενα, περασε απο πανω σαν να ηταν κανα 400ρι εντουρο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε μλκς ήμουν κι εγώ εκεί πάνω χθες. Έπρεπε να πάω, δεν γινόταν. Μεσημεράκι. Ε ρε και να ερχόμασταν μετωπικά σε καμία φουρκέτα...

Μεταξύ άλλων για να ξαναδώ τα καμμένα.

Έχω και φωτό Γαβριήλ, θα ετοιμάσω ξεχωριστό θέμα.

Παναγή μεγειές το χωμάτινο σκέλος της σκέσης σου με το περιπετειομηχάνημα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επιστρέφω Ελλάδα και δη στο σπιτάκι μου Παρασκευή βράδυ.

ΚΥΡΙΑΚΗ πρωί να ελπίζω σε Υμμητάνιακς? ζήλεψα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοιτα που θα είμαι θεσ/κη και θα ζηλεύω... Κακές παρεες κάναμε... :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε μλκς ήμουν κι εγώ εκεί πάνω χθες. Έπρεπε να πάω, δεν γινόταν. Μεσημεράκι. Ε ρε και να ερχόμασταν μετωπικά σε καμία φουρκέτα...

Μεταξύ άλλων για να ξαναδώ τα καμμένα.

Έχω και φωτό Γαβριήλ, θα ετοιμάσω ξεχωριστό θέμα.

Παναγή μεγειές το χωμάτινο σκέλος της σκέσης σου με το περιπετειομηχάνημα. 

Κι εγώ εκεί πάνω ήμουν χτες!!!(σε μονοπάτια όμως) Δεν πετύχαμε κανέναν και έλεγα ότι όλοι περίμεναν τα πρωτοβρόχια για να βγούνε! :shades:

Επιστρέφω Ελλάδα και δη στο σπιτάκι μου Παρασκευή βράδυ.

ΚΥΡΙΑΚΗ πρωί να ελπίζω σε Υμμητάνιακς? ζήλεψα...

Έριξε κάτι βρόχες σήμερα.....θα είναι τα χωματάκια ταμάμ!!!! :punk:Ετοιμάσου....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

h πιο αστεια στιγμη της βολτας , ηταν οταν καποια στιγμη οαιρνει η δαναη το μηχανακι μου και ετοιμαζεται να μπει πιστακι ...ανεβαινει , βαζει μπρος...και γκλουπ κουμπωνει ΔΕΥΤΕΡΑ και ξεκιναει ... φχαριστηθηκα μεν τον τσαμπουκα της , γελασα δε 

Τροποποιήθηκε από τον nikolakiss

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μαλακια εκανα? Ο_ο

Σορρυ...

(το καταγαπησα παντως το μηχανακι σου, τωρα που δν ακουει το δικο μου...)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

,όχι δεν έκανες μλκ ... Απλα ξεκίνημα με δεύτερα είναι μοτοκροσαδικο Χούι , φουλ επιθετικό για να μην χάσεις ουτε δέκατο στην εκκίνηση... Οποτε καταλαβαίνεις γιατί μου φάνηκε αστειο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μαλακια εκανα? Ο_ο

Σορρυ...

,όχι δεν έκανες μλκ ... Απλα ξεκίνημα με δεύτερα είναι μοτοκροσαδικο Χούι , φουλ επιθετικό για να μην χάσεις ουτε δέκατο στην εκκίνηση... Οποτε καταλαβαίνεις γιατί μου φάνηκε αστειο

Πωωωω τι σου είπεεεεεε!

Την είπες κότα ρε την κοπέλα;

:tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα