Jump to content
xenon

Νεα αγορα

Recommended Posts

καλησπερα,ειμαι καινουργιος στο φορουμ και γενικα καινουργιος οσο αναφορα τη μηχανη και ολα οσα την περικλειουν.

πριν λιγο εγινα 18 και θελω να παρω ενα παπι για τις μετακινησεις μου,κυριως βολτα μιας και εχω βαρεθει να ειμαι σελας στον καθενα.

τι θα προτεινατε για πρωτο μηχανακι,μεταχειρισμενο θελω,και 50αρι στην τελικη δε θα με χαλαγε ιδιαιτερα,να οδηγαω πανω κατω ξερω και εχω παρει λιγο τον αερα.

ξημεροβραδιαζομαι στο car.gr για κανα μηχανακι μεχρι 700ε αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εμπιστευομαι μηχανακια που φαινονται μονο ωραια εξωτερικα γιατι μοτερικα μπορει να κρυβουν πολλα.

ευχαριστω πολυ,

εκ τον προτερων

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα φίλε μου.
Δίπλωμα έχεις;
Κάνε υπομονή. Είναι λογική η ορμή σου να πάρεις κάτι δικό σου και να τελειώνεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κοιτα και εγω εχω βρει μερικα αλλα οπως ειπα δεν εχω εμπειρια στα μηχανακια οποτε αν μπορειτε πειτε μου ποιο αξιζει πιο πολυ

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6764660/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6622242/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6641272/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6716302/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6691841/

αποφευγω να κοιταζω κινεζικα,απομιμησεις και glx

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

να οδηγαω πανω κατω ξερω και εχω παρει λιγο τον αερα.

Οπότε, μάλλον δεν εχεις ακομη άδεια οδήγησης. Ξεκίνα απο εκεί, διότι κοστιζει αρκετα το δίπλωμα.

Καλως ηρθες στο ΜΒ !  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

να οδηγαω πανω κατω ξερω και εχω παρει λιγο τον αερα.

Οπότε, μάλλον δεν εχεις ακομη άδεια οδήγησης. Ξεκίνα απο εκεί, διότι κοστιζει αρκετα το δίπλωμα.

Καλως ηρθες στο ΜΒ !  

Σκέφτηκα να το πω αυτο αλλά μετά σκέφτηκα πως και εγώ που πήρα το δίπλωμα πριν κανα 6μηνο σιγά που έμαθα να οδηγάω...

Εννοειται όμως...ΠΡΩΤΑ δίπλωμα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παιδια ηρεμηστε,εχω βγαλει καρτελα και εχω δωσει 2 φορες σηματα αλλα δε τα περασα,τωρα εχει κλεισει μεχρι τελος αυγουστου,το διπλωμα εννοειται πως θα βγει το προβλημα ειναι στο μετα αλλα το θεμα ειναι οτι δε μπορω να καβαλαω το διπλωμα και να με παει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μακρυά απο daytona κτλ...ήμουν καθε μηνα συνεργείο. Σε άλλους μπορεί να βγήκαν καλά. Σε μένα όχι.

Προσανατολίσου στις γνωστές "εγγυημένες" εταιρείες αλλά θα πας αναγκαστικά σε παλαιότερα μοντέλα (όπως σ'αυτά που έβαλες)

Τα παπιά γενικά ειναι σκυλιά. Τα πετάς από τον γκρεμό, ξανακαβαλάς και φεύγεις.

Βρες καποιο που να σου αρέσει στο μάτι πρώτα. Πήγαινέ το σε κάποιον καλό μάστορα που ξέρεις ή θα σου συστήσουν, κρανάκι και καλές βόλτες!

Τροποποιήθηκε από τον Bob Ross

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα astrea μου χουν πει ειναι καλα και μαλλον ενα τετοιο θα παρω βλεπω οτι οι τιμες τους ειναι απο 650+ οποτε καλυτερα να μην κοιταξω για ενα πιο φθηνο για να μην τυχον εχει πιθανα προβληματα?επεισης οποιος εχει να προσθεσει κατι για τα astrea π.χ οπως μου χουν πει για το daytona sprinter οτι εχει ψευτικα πλαστικα,θα ημουν υποχρεως.

ευχαριστω πολυ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αξιοπιστα παπια τα astrea. αν βρεις το supra σε καλη κατασταση να προτιμησεις αυτο. εχει δισκοφρενο μπροστα και λιγο καλυτερα πλαισιο απο το grand (το μοτερ ειναι ιδιο).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το αστρα grand εχει λαστιχακι απο μονο του στη γραβατα μπροστα και στα καπακια της μπαταριας.Αν κανεις το ιδιο(δηλαδη βαλεις εσυ) και στα υπολοιπα πλαστικα θα ειναι μια χαρα.Συνηθως εχει ενα θεμα στις 2 ουρες και απο τους κραδασμους σπαει η μπροστα μπροστα βαση(οχι οτι θα σου φυγει χαμο το πλαστικο ουτε θα φενεται απλα μπορει να ακουγεται σε λακουβες και φυσικα γιατι να το αφησεις σπασει) γι αυτο καλο θα ηταν να εχει λαστιχακια οπου μπαινει βιδα εκτος απο τις ποδιες που δεν παθαινουν τιποτα και τα πλαστικα που σου γραψα που ηδη εχουν.Το μονο δυσκολο ειναι στην τιμονοπλακα,εκει ποναει πολυ το αστρα...και δυστυχως επειδη ειναι κουμπωτες οι βασεις δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα.Αυτα απο πλαστικα...Ηλεκτρικα δεν εχει θεματα αν ειναι μαζεμενα τα καλωδια,βαζεις και λιγο ταινια αν ακουμπανε καπου σε σκελετο και εισαι κομπλε.Μοτερ αξιοπιστο.Βγαινουν και dream(και νομιζω και grand) με δισκοφρενο παντως αν το προτιμας.Και καποια dream γραφουν και ολες τις ταχυτητες επανω στο κοντερ.
Για supra γνωριζω οτι: εχουν το ιδιο μοτερ( μονο μικρες διαφορες στο συστημα που δειχνει τις ταχυτητες,η καμπανα του ειναι λιγο διαφορετικη) και επισης εχουν ενα θεμα καπου στο κυκλωμα της βενζινης οπου κατι κοβεται-χανει επαφη και τρεχει βενζινη στο καπακι του βολαν με αποτελεσμα σε πολλα να βλεπεις οτι στο καπακι του βολαν ειναι κιτρινα λογω αυτου και φυσικα αν το καταλαβεις αργα την επαθες δεν σωνεται γιατι  η βενζινη δεν φευγει.

Τροποποιήθηκε από τον vagoskonti

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παιδια θελω και να παρω καινουργιο παπι και σκεφτομαι το daytona sprinter παρα πολυ γτ μ αρεσει γενικα και ενα 2 τυποι που το εχουν ο ενας 50αρι και ο αλλος 125αρι μου εχουν πει οτι ειναι καλο και δεν τους εχει βγαλει προβληματα μονο μου ειπε ο τυπας με το 50αρι οτι οταν εεφαγε τουμπα τα πλαστικα εγιναν κομματια και γενικα σπασαν σε πολλα μερη αλλα βρηκε ευκολα και γρηγορα να τα αλλαξει.Εγω θελω να παρω το 125 το injection και δεν ξερω αν θα μ βγαζει προβληματα γτ οσους βλεπω σε φορουμ και στο μΒ οι μισοι λενε οτι ειναι καλα αλλα δν ξερουν για το injection γτ εχουν καρμπυρατερ και αρκετοι μ λενε οτι βγαζει προβληματακια. Δεν ξερω τι να κανω μπορει καποιος να με βοηθησει??

:blink:το εχει αλλος ενα και δν τν εχω ρψτησει αλλα δεν τν εχω δει ποτε με προβλημα η να ακουγετε περιεργα και δν εχω ακουσει τπτ οτι του χαλασε

πειτε μου καποιοσ πλιζ γτ δν ξερω τι να κανω και θελω σε λιγο καιρο να αγορασω μηχανακι οπως δηποτε γτ ειμμαι σελας και γω και δν θελω αν υποχρεωνομαι γτ τις διαδρομες μ στους φιλους μου και να τους φωρτονομαι 

Ασε το οτι θελω να κανω βολτες το ΔΙΚΟ ΜΟΥ μηχανακι οσο αλλο τπτ...

πειτε μ καποιοσ πλιζ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

για το spinter καπου εδω μεσα γραφανε πως βγαζει καποια προβληματακια, διαβασε το θεμα που εχουν ανοιξει. τι budget εχεις για καινουριο? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το σπριντερ το εχω 9 μερες, με 300χλμ (το στρωνω), δεν εχει βγαλει τπτ, δουλευει αριστα, παιρνει με την πρωτη, και προτίμησα να παρω καινουριο και ας ειναι daytona, αντι μεταχειρο και να μην ξερω τι εχει περασει το κακομοιρο, εχω και 2 χρονια εγγυηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι δουλεύω όλο το καλοκαίρι για να παρω ένα ωραίο κατα προτίμηση καινούργιο μηχανάκι αλλά δν ξέρω τι προτιμώ injection και 125cc+ 

μπείτε μου ξανά καλό γτ πολυ μ λενε οτι θα μ βγει άχτιστο αλλά πολυ λενε το αντιθετο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα