Jump to content
Ταξιδευτής

Όσες κι αν χτίζουν φυλακές κι αν ο κλοιός στενεύει...

Recommended Posts

Ωραία πράματα ! 

Για πε για πε καμιά λεπτομέρεια αδερφέ......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία πράματα ! 

Λεω να παω να κανω ενα burnout εξω απ' τη Μπουντεσταγκ και ερχομαι. :laugh:

Τροποποιήθηκε από τον Ταξιδευτής

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραία πράματα ! 

Λεω να παω να κανω ενα burnout εξω απ' τη Μπουντεσταγκ και ερχομαι. :laugh:

Δώσε αδερφέ μου δώσε και μη κωλώνεις να πα να μαμηθούνε όλου τους ....ROCK 'N' ROLL CAN NEVER DIE......

https://www.youtube.com/watch?v=OU0LWxTs-0k

Τροποποιήθηκε από τον ΣΑΒΒΑΣ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε σείς αφήστε τους ρομαντισμούς και πείτε ΤΙ ΘΑ ΦΑΜΕ???:laugh:

Ο Νίκος θα φάει καλά, εμάς μαύρε Πήτ μας βλέπω για πα ρ πάρια μάντολες σωτέ.....:crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ξέρω εγώ τι λέω! αναμένεται συνάντηση κορυφής...:winking:

Αααααα λέω και εγώ.....ε ο μοτοσακόβιος τα πάντα τρώει δεν έχει ανάγκη συσκέψεως....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλώς τον!!και εγω λεω το εφτιαξε κιόλας? έτοιμο σε λιγότερο από χρόνο? ποιο? f650 funduro φαση?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περα απο τη πλακα, αυτο ειναι ενα ταξιδι πεισματος, ο τροπος μου να πω "οχι ρε πστ μου δεν θα σου περασει".

Σε πεισμα εκεινων των αχρειων που με τις πραξεις τους περισυ νομισαν οτι θα με με σταματησουν να θελω να δω τον κοσμο. 
Σε πεισμα αυτων που εκαναν τα αδυνατα δυνατα να κανουν τις ηδη αθλιες οικονομικες μας συνθηκες ακομα αθλιοτερες.
Σε πεισμα αφεντικων και λοιπων εχοντων που βρηκαν ευκαιρια και αφορμη να ανακοινωσουν "περικοπες", "συρρικνωσεις" και αλλα χαριτωμενα.
Σε πεισμα των χαρτογιακαδων εισαγωγης που μας θελουν ολους υπακουα, πειθηνια προβατακια, μεσα στο μαντρι.

Μονο που ολοι αυτοι που αναφερεις, δεν θα μαθουν ποτε γιατι το εκανες και αν το εκανες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περα απο τη πλακα, αυτο ειναι ενα ταξιδι πεισματος, ο τροπος μου να πω "οχι ρε πστ μου δεν θα σου περασει".

Σε πεισμα εκεινων των αχρειων που με τις πραξεις τους περισυ νομισαν οτι θα με με σταματησουν να θελω να δω τον κοσμο. 
Σε πεισμα αυτων που εκαναν τα αδυνατα δυνατα να κανουν τις ηδη αθλιες οικονομικες μας συνθηκες ακομα αθλιοτερες.
Σε πεισμα αφεντικων και λοιπων εχοντων που βρηκαν ευκαιρια και αφορμη να ανακοινωσουν "περικοπες", "συρρικνωσεις" και αλλα χαριτωμενα.
Σε πεισμα των χαρτογιακαδων εισαγωγης που μας θελουν ολους υπακουα, πειθηνια προβατακια, μεσα στο μαντρι.

Μονο που ολοι αυτοι που αναφερεις, δεν θα μαθουν ποτε γιατι το εκανες και αν το εκανες.

Ξέρει αυτός :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα σέβη μου στον αγαπητό Νικόλα......λίγα λόγια με ουσία ,και στάση ζωής ,που ασπάζομαι....:worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν έχω γκαράζ αλλά έχω ένα σαλόνι για την κυρία σου (Αυρα) για όσο καιρό θα λείπεις!!! 

Και κάτι γαμάτα σροφιλίκια στη νότια Ρόδο:lipssealed::lipssealed:

Καλοτάξιδος, σε περιμένω όταν με το καλό επιστρέψεις να μάθω και αυτή τη φορά που πήγες και τι έκανες, και να περάσω βράδια διαβάζοντάς σε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σούπερ Ελπίζω στην συνηθισμένη πολύ αναλυτική περιγραφή, θέλω να κάνω του χρόνου σχεδόν πανομοιότυπη διαδρομή(λίγο πιο βόρεια μέχρι το Manheim και λίγο πιο ανατολικά μέχρι τη Βιένη!)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και να που μετραμε ξανα αναποδα μεχρι την αναχωρηση. 2 και σημερα εμειναν. 

Παντα το εβρισκα αξιοπεριεργο το οτι συνηθως δεν αντιλαμβανομαστε τη ροη του χρονου παρα μονο οταν εχουμε κατι να κανουμε σε συγκεκριμενη στιγμη. Τοτε συνειδητοποιουμε το ποσο γρηγορα κυλανε οι μερες, οι ωρες, τα λεπτα. Ξαφνικα ανακαλυπτεις οτι τα 5 πραγματα που εχεις να κανεις πρεπει να γινουν 4 γιατι απλα δεν φτανουν οι ωρες.

Μολις τελειωσα και τους τελευταιους ελεγχους στην μηχανη. Νεα αλυσιδογραναζα, λαδια, φιλτρα, μπουζι, σφιξιματα (μονοκυλινδρο γαρ), ελεγχος στα ηλεκτρικα και ηλεκτρονικα τζιβιτζιλονια. Αυριο η καθιερωμενη ιεροτελεστια του απλωματος της πραματιας για να μην ξεχασω κατι και μετα  το μονο που μενει ειναι ενα καλο μπανακι το Σαββατο και να φορτωσουμε τα μπαγκαζια.

Αντε τωρα να βαλουμε και καμια μουσικουλα και ενα ποτακι να χαλαρωσουμε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πισω στη βαση λοιπον για μια ακομα φορα, πισω στη καθημερινοτητα και τη ρουτινα εχοντας ενα ακομα ταξιδακι κατω απ' τις ροδες μας.

Φετος το ταξιδι παροτι ηταν χωρις προγραμμα, χωρις συγκεκριμενους προορισμους, χωρις μεγαλες διαδρομες σε αγνωστα μερη, τελικα κατεληξε να γεμισει χαμογελα, φιλους, φιλοξενια, καλοσυνη, αναπαντεχα, μηχανοβιους, και πολλες πολλες εικονες! Ουσιες ζωης πολυτιμες και ενας θετικος απολογισμος στο τελος της ημερας... Μηπως αυτο να ειναι αραγε το πιο σημαντικο πραγμα απ' ολα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και σκεφτόμουν να σε πάρω τηλέφωνο σήμερα να δώ αν γύρισες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περιμένουμε με ανυπομονησία τίς εντυπώσεις από το ταξιδιωτικό.

Τροποποιήθηκε από τον kosths

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα