Jump to content
nikolai

Bros την σημερον ημερα

Recommended Posts

Ψαχνοντας για μηχανη στο budget και βλεποντας αρκετα παρταλια βρηκα και αυτο http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/6411387/ υπολογιζωντας οτι οσα λεει ο πωλητης ειναι αληθεια (εχω μιλισει μαζι του τηλεφωνικα) και οτι το κοντερ λεει ψεματα (υπολογιζω καμια 100,000 επιπλεον και οτι η μηχανη ειναι του 90-91 μαλλον) αξιζει τελικα η αγορα μιας τετοιας μηχανης? απο επιδοσεις και καταναλωση λογικα με καλυπτει και υπαρχει κατι συγκεκριμενο να προσεξω στις Bros?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Τι εννοείς; Ακόμα δεν το πήρες;

Ειχα κατι δουλειες και ακομα δεν εχω προλαβει να το δω καν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1400 ευρώ αυτό το ρέμα?

Γιατί όχι; 4-5 100άρικα κάνει μόνο το βάψιμο και τα λάστιχα..Τα υπόλοιπα bros σε τι τιμές παίζουν;

Βασικά σε αυτή την φωτογραφία φαίνεται όλο στραβό...Αλλού κοιτάζει το τιμόνι, ο τροχός ο μπροστινός πήγε για ψάρεμα, τα φλασάκια ενώ είναι ίδια το ενα είναι πιο καινούργιο για κάποιο λόγο και δεν έχει θολώσει ακόμα. Ο δεξιός καθρέφτης ζεστάθηκε και πήγε για μπανάκι μαλλον, το αριστερό κλιπ-ον φαίνεται και αυτό λίγο στραβό, το φτερό μπροστά είναι και αυτό αλλού...Γειά σας γενικά...6411387_3_b.jpg

Τροποποιήθηκε από τον strokt up

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1000αρικο τα χαρχαλα το πιο ακριβο που μιλησα ηταν στα 2000 αλλα εδινε μαζι αλλη μια σε κοματια για ανταλακτικα 2400 το πιο ακριβο που βρηκα που εννοειτε δεν εκαν καν τον κοπο να παρω τηλ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οπως επισης στην φωτογραφια απο την πισω οψη μου φαινεται στραβη η ροδα πισω...ισως βεβαια να ειμαι και γκαβακας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να αντιπροτείνω κάτι που μου αρέσει πιο πολύ ?

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6296438/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6252618/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εχετε δοκιμασει να στριψετε με μπρος? σα νταλικα με γκαζι παπιου στριβει..

εχετε οδηγησει καταρχην?

το r6 πιο ορθια θεση εχει!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να αντιπροτείνω κάτι που μου αρέσει πιο πολύ ?

http://www.car.gr/cl...s/view/6296438/

To cagiva καλό, το άλλο το ατμόπλοιο τι το έβαλες;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1000αρικο τα χαρχαλα το πιο ακριβο που μιλησα ηταν στα 2000 αλλα εδινε μαζι αλλη μια σε κοματια για ανταλακτικα 2400 το πιο ακριβο που βρηκα που εννοειτε δεν εκαν καν τον κοπο να παρω τηλ

Ο "κανόνας" που κατάλαβα εγώ μετά το δικό μου ψάξιμο είναι πως, ακόμα και αρχαιολογία να πάρεις (σαν το δικό μου καλή ώρα), αυτά που είναι πιο της προκοπής και συμμαζεμένα είναι στο 1.5k και φεύγα. Τα υπόλοιπα τα περισσότερα είναι όντως ψιλοχάρχαλα και θα χρειαστούν από τα κλασσικά έως και πολύ "βαριά" μαζέματα. Εγώ ξανά μηχανή κάτω από 3k τουλάχιστον δύσκολα θα ξανάπαιρνα, κι αυτό μετά από εξονυχιστικό έλεγχο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειμαι και με Α2 ετσι μην το ξεχναμε

εχετε οδηγησει καταρχην?

Νομιζα οτι το Bros εστριβε αμα ειναι ετσι τοτε να παρω καμια τσοπερια που τις γουσταρω κιολας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εχετε οδηγησει καταρχην?

Αυτο ειναι πραγματι αληθεια , το εχω οδηγησει το bros και οντως εχει πολυ χαμηλη θεση για naked..... :unsure:

Τροποποιήθηκε από τον sNaKeGT

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πιο ευχρηστα ειναι τα τσοπερ(τοσο μαπα δηλαδη...)

ναι αλλα τα λατρευω αλλα για πρωτη μηχανη δεν θα περνα εκτος ισως απ το virago 250

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω το ειχα κανα χρονο...σκυλαρος αλλα για ταξιδακια ειναι καπως μικρουλι..για βολτες μικρες μεγαλες...αμα βαστας εσυ..μια χαρα γινεται.Και μια φορα που πηγαιναμε 2καβαλα για καμια 300αρια χιλιομετρα δεν μασησε τιποτα...

30 αλογακια περιπου.... και εγω το ειχα αγορασει 800 euria...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το ξερεις οτι διαπρατεις εγκλημα αν τον πεισεις να το παρει ε; :grin: ειδικα αν δωσει πανω απο 5-6 κατοσταρικα

εχω οδηγησει αρκετα,ενα ειχε και μετατροπη σε τιμονι

πιο κακη θεση οδηγησης δεν..

δυσκολο δεν ειναι,απλα ειναι βλακεια (σκυφτο μηχανακι χωρις γκαζι πχ cbr125)

1000 φορες sf η cb500,και οδηγικα κ απο μπλεξιμο

και το 650 εχω οδηγησει,αυτο καπως υποφερτο ηταν..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ψαχνοντας για μηχανη στο budget και βλεποντας αρκετα παρταλια βρηκα και αυτο http://www.car.gr/cl...photos/6411387/ υπολογιζωντας οτι οσα λεει ο πωλητης ειναι αληθεια (εχω μιλισει μαζι του τηλεφωνικα) και οτι το κοντερ λεει ψεματα (υπολογιζω καμια 100,000 επιπλεον και οτι η μηχανη ειναι του 90-91 μαλλον) αξιζει τελικα η αγορα μιας τετοιας μηχανης? απο επιδοσεις και καταναλωση λογικα με καλυπτει και υπαρχει κατι συγκεκριμενο να προσεξω στις Bros?

Με λίγο παζάρι, δες αυτό (CB-1, 400cc)

Εναλλακτικά δες αυτό!! (Zephyr 400)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εχετε οδηγησει καταρχην?

νταξει ειναι χαλια μαυρα αλλα τα παραλες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...

Μιχάλη, αν έγραφες κάπως έτσι σε περισσότερα θέμα της κατηγορίας, θα'χες "γεννήσει" πολλούς χοντάκηδες! :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με λίγο παζάρι, δες αυτό (CB-1, 400cc)

"μακρυα απο εμπορους" φωναζουν ολοι στα θεματα,

για ποιο λογο να παει να παζαρεψει αυτο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το Bros ειναι ενα αξιοπιστο μηχανακι που με συνεπη φροντιδα δυσκολα πεθαινει. Πιο ευκολα σε θαβει πιστευω. Υστερα απο προσωπικη εμπειρια 4 ετων με τη κυρια μπορω με βεβαιοτητα να πω οτι σιγουρα δεν ειναι το πιο γρηγορο η ανετο στη κατηγορια του. Το οτι στριβει ειναι γεγονος.. Κατα τη γνωμη μου ενα βασικο πλεονεκτημα που εχει ειναι η σχεδιαση του. Απλη αλλα και αξιολογη. Δεν εχει υψηλο κοστος το σερβις του και αν πιανουν τα χερια σου μειωνεται ακομα περισσοτερο.

P.S. Εμενα με ανεχτηκε υπο τις χειροτερες συνθηκες διαβιωσης και δε λεει να καταθεσει πνευμα. Με ολους τους καιρους,σε ολες τις συνθηκες δρομου που εχει η Ελλαδα (ακομα και χωματοδρομους στη Ζηρεια) και με κανιβαλιστικες προθεσεις.

P.S.2 Να μη μιλησω για τις κλασσικες αναβαθμισεις με μοτερ αφρικα που εχουν τρελανει κοσμο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα