Jump to content
scorpion92

Καταδρομική ΒΟΡΕΙΩΝ -ΣΑΒΒΑΤΟ 20/6- 2ο ποδι Χαλκιδικης

Recommended Posts

Γύρος του 2ου ποδιού για όποιον εχει όρεξη ΑΥΡΙΟ σαββατο!

http://tinyurl.com/omrpwcg

Αναχώρηση 10:30

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλή προσοχή με καλοκαιρινές καταδρομικές στη Χαλκιδική και γενικά σε τουριστικές περιοχές.

Θα πρότεινα να πάτε αλλού αν είναι για καταδρομική. Για βόλτα και μπάνιο λέει να πάτε Χαλκιδική

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλα προσωπικα δεν πηγαινω (τοσο) κομματια οσο οι αλλοι οποτε πες την <<καταδρομικη>> :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γύρος του 2ου ποδιού για όποιον εχει όρεξη ΑΥΡΙΟ σαββατο!

http://tinyurl.com/omrpwcg

Αναχώρηση 10:30

Χμμμ., από ότι βλέπω στο χάρτη το σημείο συνάντησης για την αναχώρηση θα είναι πάνω στον Περιφεριακό ε (αριστερή λωρίδα ή μεσαία); Γουστάρω!

Τροποποιήθηκε από τον telixristos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χμμμ., από ότι βλέπω στο χάρτη το σημείο συνάντησης για την αναχώρηση θα είναι πάνω στον Περιφεριακό ε (αριστερή λωρίδα ή μεσαία); Γουστάρω!

οπου θελετε, τυχαιο ειναι το σημειο! Αμα εκδηλωθει ενδοαφερον το συζηταμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα μπορουσε να ειναι εδω η συναντηση http://tinyurl.com/o9mlnvs σε μια καντινα που εχει. Αν ενδιαφερεται καποιος να το πει γιατι αλλιως μπορει να αλλαξει το πλανο....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δν θελω σε καμια περιπτωση να σου χαλασω την βολτουλα...αν τελικα δν πας 2 ποδι,εχουμε ραντεβου στις 11κ30 στη βουλγαρη,στο τερμα,για πετροκερασα..χαλαρη!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δν θελω σε καμια περιπτωση να σου χαλασω την βολτουλα...αν τελικα δν πας 2 ποδι,εχουμε ραντεβου στις 11κ30 στη βουλγαρη,στο τερμα,για πετροκερασα..χαλαρη!

αφου δεν θα ερθει κανεις 2ο ποδι μπορω να παω οτι ωρα θελω, γενικα το σκεφτομουνα να παω και προς τα εκει ή ταξιαρχη πριν ή μετα το 2ο ποδι, θα κατσετε εκει για καφε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για τον καφε και τις γιαγιαδες του χωριου παμε!

θα ερθω να σου βγαλω τα ματια!!! :shoot::hunter::shock:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ακομη Βουλγαρη ειστε; Εχω φθασει ηδη στο Πετροκερασο... αντε αργειτε! Τι το θες το R1 βρε Στελιο, βγαλε το θκουτερ, με οπισθεν σε λεγω θα τους περνας! :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε Σκορπιε σας κυνηγουσα σαν τρελος μπας και σας φτασω για να ανεβουμε παρεα αλλα ματαια , μαλλον πηγαινατε πολυ ταπα να πουμε :online2long: . Με πετυχες την ωρα που εφευγες απο το χωριο και εγω εφτανα ,αν με καταλαβες . :_thumbsup: .

Και κατι που αφορα το δευτερο ποδι. Χρονια τωρα ειναι αγαπημενος προορισμος χειμωνα-καλοκαιρι η Χαλκιδικη και γνωριζω πολυ καλα τα πραγματα. Μην πας για ΚΑΝΕΝΑΝ λογο καγκουροβολτα προς τα εκει τους καλοκαιρινους μηνες . Μονο για μπανακι αδερφε και αυτο πολυ πολυ προσεχτικα . Στην Μουδανιων γινεται το ''σωσε'' καθε Σαββατο πρωι και Κυριακη βραδακι , ολοι ειναι μεσα στα κουτια τους ζαλισμενοι,αλλοι ειναι τουριστες και κοιτανε το GPS και οχι τον δρομο. Στο δευτερο ποδι πεταγονται απο παντου και οι περισσοτεροι ειναι ξενοι που δεν ξερουν καλα τον δρομο . Τροχαια συνεχεια (Χθες στην ποτιδαια-σημερα στην Νικητη μπροστα στον Μασουτη εγινε θανατηφορο ) Να το αποφευγεις οσο μπορεις , τον χειμωνα θα παμε παρεα που η πιστα ειναι αδεια :grin::crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε Σκορπιε σας κυνηγουσα σαν τρελος μπας και σας φτασω για να ανεβουμε παρεα αλλα ματαια , μαλλον πηγαινατε πολυ ταπα να πουμε :online2long: . Με πετυχες την ωρα που εφευγες απο το χωριο και εγω εφτανα ,αν με καταλαβες . :_thumbsup: .

Και κατι που αφορα το δευτερο ποδι. Χρονια τωρα ειναι αγαπημενος προορισμος χειμωνα-καλοκαιρι η Χαλκιδικη και γνωριζω πολυ καλα τα πραγματα. Μην πας για ΚΑΝΕΝΑΝ λογο καγκουροβολτα προς τα εκει τους καλοκαιρινους μηνες . Μονο για μπανακι αδερφε και αυτο πολυ πολυ προσεχτικα . Στην Μουδανιων γινεται το ''σωσε'' καθε Σαββατο πρωι και Κυριακη βραδακι , ολοι ειναι μεσα στα κουτια τους ζαλισμενοι,αλλοι ειναι τουριστες και κοιτανε το GPS και οχι τον δρομο. Στο δευτερο ποδι πεταγονται απο παντου και οι περισσοτεροι ειναι ξενοι που δεν ξερουν καλα τον δρομο . Τροχαια συνεχεια (Χθες στην ποτιδαια-σημερα στην Νικητη μπροστα στον Μασουτη εγινε θανατηφορο ) Να το αποφευγεις οσο μπορεις , τον χειμωνα θα παμε παρεα που η πιστα ειναι αδεια :grin::crazy:

Παλικαραρα μου (αχαχα) σε καταλαβα με το tiger που ησουν αλλα με καλουσε η φυση και επρεπε να παω στο 2ο ποδι οποτε με το που φτασαμε πανω εγω εφυγα. Ασχετα που εγω δεν μπορω να παω μαλια κουβαρια οπως οι αλλοι καταλαβαινω τι λες, πολυ χαμος και ειναι επικινδυνο απλα δεν ειχα κανει ποτε τον γυρο του 2ου ποδιου και πηγα "τουριστικη" βολτα...παντως οδηγανε πολυ οτι ναναι εκει περα, οι μισοι σε καθε στροφη μπαινανε στο αντιθετο ρευμα, ειχε φυγει και ενα σκουτερακι ψιλοασχημα.......................................πρεπει παλι να ρυθσμισα τις αναρτησεις οπως ναναι :pinch:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε κουλαδια της κακιάς ώρας, γιατί δεν μου είπατε τίποτα τώρα που είμαι ζεστός και με φαγωμένα λάστιχα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε κουλαδια της κακιάς ώρας, γιατί δεν μου είπατε τίποτα τώρα που είμαι ζεστός και με φαγωμένα λάστιχα?

Δεν σου ειπαμε τιποτα γιατι θελαμε να παμε χαλαρα !! Που να τρεχουμε τωρα να σε φτασουμε με αυτο το υπεροχο τρικυλινδρο ιδανικο μοτερ που εχεις !!! :tooth: :tooth:

Γιατρεεεε ,ονειρο εισαι !! :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παλικαραρα μου (αχαχα) σε καταλαβα με το tiger που ησουν αλλα με καλουσε η φυση και επρεπε να παω στο 2ο ποδι οποτε με το που φτασαμε πανω εγω εφυγα. Ασχετα που εγω δεν μπορω να παω μαλια κουβαρια οπως οι αλλοι καταλαβαινω τι λες, πολυ χαμος και ειναι επικινδυνο απλα δεν ειχα κανει ποτε τον γυρο του 2ου ποδιου και πηγα "τουριστικη" βολτα...παντως οδηγανε πολυ οτι ναναι εκει περα, οι μισοι σε καθε στροφη μπαινανε στο αντιθετο ρευμα, ειχε φυγει και ενα σκουτερακι ψιλοασχημα.......................................πρεπει παλι να ρυθσμισα τις αναρτησεις οπως ναναι :pinch:

μονος σου ρυθμισες την αναρτησεις η οχι? επανεφερε το στις εργοστασιακες ρυθμισεις και προσπαθησε να οδηγησεις ετσι. οταν φτασεις στο σημειο που ξερεις τι ακριβως θελεις απο την αναρτηση και με ποιες ρυθμισεις θα το πετυχεις, τοτε τις πειραζεις. γνωμη μου, φιλικα χωρις παρεξηγησεις...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είχα δυσκολευτεί και γω να βρω τις στοκ και κάποιες προτεινόμενες ρυθμίσεις για το RR του ΄05, μιας και το service manual και οι περισσότεροι αναφέρουν το μοντέλο το ΄03 που ρυθμίζεται λίγο διαφορετικά.

Αυτό το λινκ είναι ότι καλύτερο μπόρεσα να βρω, οι στοκ ρυθμίσεις που λέει ο τύπος είναι επαληθευμένες από το user manual για το μοντέλο του 05.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μονος σου ρυθμισες την αναρτησεις η οχι? επανεφερε το στις εργοστασιακες ρυθμισεις και προσπαθησε να οδηγησεις ετσι. οταν φτασεις στο σημειο που ξερεις τι ακριβως θελεις απο την αναρτηση και με ποιες ρυθμισεις θα το πετυχεις, τοτε τις πειραζεις. γνωμη μου, φιλικα χωρις παρεξηγησεις...

το ρυθμισα οπως μου ειπε προσωπικα ο dave moss και η αισθηση ειναι χειροτερη απο την προηγουμενη φορα που το ρυθμισε ο gkourv, δηλαδη και με το ματι ας πουμε το μπροστα στην επαναφορα ξαναπεφτει....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ο dave moss δεν ξερει την εξαιρετικη ασφαλτο που εχουμε εδω

οποτε λογικο να μην δουλευουν αυτα που σου ειπε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δηλαδη δεν ειναι καλη η ασφαλτος στα πετροκερασα? :rolleyes: αφου ακομη και στις πιστες ιδια ασφαλτο βαζουν , τρανο παραδειγμα στο ρυσιο :rotfl: :rotfl: ...........περα απο την πλακα παιζει και αυτο αλλα παιζει ρολο και η παλαιοτητα της μηχανης αν και τα λαδια ειναι καινουρια......δεν ξερω :_boredom:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τι κανει δλδ η αναρτηση ,που δν σου αρεσει?

δεν μπορω να πω κανει αυτο ή το αλλο, ειναι αισθηση, και σε συγκριση με τις προηγουμενες ρυθμισεις καταλαβαινω οτι ειναι χειροτερες, μαλλον το μπροστα εχει μαλακωσει και δεν μου δινει αισθηση στο φρενο, ισως να μην ταιριαζει με την πισω που την σκληρυνα, μετα απο μια λακουβα θελει αρκετη (σχετικα) ωρα για να ηρεμησει... κτλ κτλ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα