Jump to content

384 ψήφοι

1. 1. Δημοψήφισμα 5/7/2015.

• Ναί. Εγκρίνω τις προτασεις των δανειστών.
      37
    • Όχι. Δεν εγκρίνω τις προτάσεις των δανειστών.
      231
    • Δεν θα ψηφίσω.
      26
  2. 2. Θα πληρώσουμε την δόση, στις 30/6 ?

• Ναί.
      29
    • Όχι.
      188
    • Δεν ξερω/δεν απαντώ.
      77

Recommended Posts

Η δεν θες ή δεν μπορεις να μου απαντησεις.

Ξανα λεω με το ΝΑΙ ειναι το αγγουρι στον κω.μας με το ΟΧΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ?αυτο σε ρωταω...θα βγει το αγγουρι ή θα ερθουν κιαλλα?

Πρώτα από όλα οφείλω ένα συγνώμη για το ύφος, ότι και να διαβάζω δεν πρέπει να εκφράζομαι έτσι.

Στο δια ταύτα, και με το ναι και με το όχι έχουμε το αγγούρι στο πισινό. Με το όχι (που ρωτάς) δεν θα μας βγει το αγγούρι.

Υπάρχουν + και - σε κάθε πλευρά και επιλογή αλλά αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, σε ενδιαφέρει η καλύτερη επιλογή για τη χώρα; για τον εαυτό σου; για τα παιδιά σου; για την Ευρώπη; Αναλόγως των προτεραιοτήτων που έχεις αλλάζει και η απάντηση. Δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση για το ποια επιλογή είναι η καλύτερη, υπάρχουν μερικά στανταράκια αλλά είναι σαν να κοιτάμε το δέντρο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

2 λινκς του '13...

Η Δουρου ''ζπρωχνει'' τον γκομενίκο για νερουλά...

Τίποτα πιο συνταρακτικό, εχουμε ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στην επιχειρηση που δουλευω (~120 ατομα προσωπικο) βαραγαμε μυγες σημερα. Με καθημερινες αναγκες σε ζεστο χρημα ταξης μεγεθους 7-10.000€, απορω πώς θα τη βγαλουμε μεχρι την αλλη βδομαδα χωρις σαλιο. Οι πελατες βεβαια δεν πληρωνουν γιατι δεν εχουν τη δυνατοτητα της αναληψης μετρητων.

Ακομα και το κυλικειο σημερα σχεδον σεφτε δεν εκανε, δηλωτικο της καταστασης που επικραττει. Μανταφακα, δυσκολα τα πραγματα. Ελπιζω στο διαστημα που ακολουθει να επιλεξουμε οτι ειναι για καλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στη γειτονιά μου,με ευχαρίστησε το γεγονός πως πηγαίνοντας στον Χασάπη/μινι μάρκετ και την Παρασκευή και σήμερα να πάρω ένα κιλό κιμά,για να μην φάμε μακαρόνια σκέτα,δεν υπήρχε κόσμος να αγοράζει σαν παλαβός αλλά αγόραζε όπως πάντα.

5 μπριζόλες ο ένας,ένα κοτόπουλο ο άλλος.

Λες και πήγα σε άλλη χώρα ένα πράμα.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

επισης αν το οχι σημαινει εξοδος απο ευρω και ε.ε

ξερετε φανταζομαι τι εντασεις θα εχουμε απο γυρο γυρο?

εξω απο ε.ε η τουρκια θα κανει παρελαση, τα σκοπια η αλβανια επισης

και εμεις εδω στην πελοποννησο θα ριξουμε την γεφυρα της πατρας και τον ισθμο και θα μεινουμε αυτονομοι :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στη γειτονιά μου,με ευχαρίστησε το γεγονός πως πηγαίνοντας στον Χασάπη/μινι μάρκετ και την Παρασκευή και σήμερα να πάρω ένα κιλό κιμά,για να μην φάμε μακαρόνια σκέτα,δεν υπήρχε κόσμος να αγοράζει σαν παλαβός αλλά αγόραζε όπως πάντα.

5 μπριζόλες ο ένας,ένα κοτόπουλο ο άλλος.

Λες και πήγα σε άλλη χώρα ένα πράμα.

τι σε εκανε να πιστευεις οτι θα ειχε κοσμο? δηλαδη με 60 ευρω π.χ που μπορει να ειχε βγαλει ο αλλος θα τα χαλαγε ολα να παρει κρεας?

αυτο που ευχαριστησε εμενα ειναι οτι το τζοκερ χθες ειχε τζακ ποτ 4000000 ευρω και στο νεο τζακποτ δινει μολις 4100000 ευρω..

με λιγα λογια κανεις δεν πηγε να παιξει και αυτο ειναι ενα θετικο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

επισης αν το οχι σημαινει εξοδος απο ευρω και ε.ε

ξερετε φανταζομαι τι εντασεις θα εχουμε απο γυρο γυρο?

εξω απο ε.ε η τουρκια θα κανει παρελαση, τα σκοπια η αλβανια επισης

και εμεις εδω στην πελοποννησο θα ριξουμε την γεφυρα της πατρας και τον ισθμο και θα μεινουμε αυτονομοι :crazy:

Φίλε η Λήμνος που είναι η πρώτη γραμμη άμυνας στο Βόρειο Αιγαίο πάει για όχι.Ελπίζω να το εννοούν.

Τι μου λες εσύ τώρα...

τι σε εκανε να πιστευεις οτι θα ειχε κοσμο? δηλαδη με 60 ευρω π.χ που μπορει να ειχε βγαλει ο αλλος θα τα χαλαγε ολα να παρει κρεας?

αυτο που ευχαριστησε εμενα ειναι οτι το τζοκερ χθες ειχε τζακ ποτ 4000000 ευρω και στο νεο τζακποτ δινει μολις 4100000 ευρω..

με λιγα λογια κανεις δεν πηγε να παιξει και αυτο ειναι ενα θετικο

ΓΚΟΥΧ ΓΚΟΥΧ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ λοιπόν πάλι δεν είχε κόσμο.

Ούτε τα μεγάλα σουπερμάρκετ,γιατί πήγ να πάρω και τα μακαρόνια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
εγώ θα μπω στο κόπο να σου απαντήσω. όχι δεν έχω παιδιά,ναι μένω αναγκαστικά με τους γονείς μου. Δεν έχω πάει ποτέ στο εξωτερικό και δεν με ενδιαφέρει.Εδώ δε έχω γυρίσει ούτε την μισή Ελλάδα ακόμα. Ναι έχουμε άρρωστο στο σπίτι,δεν κινδυνεύει μεν η ζωή του. Μάντεψε,ήταν ο πρώτος που μας είπε πως θα ψηφίσει ΟΧΙ με κάθε κόστος.

Δεν χρειαζόταν να απαντήσεις, μιας και οι απαντήσεις είναι διαφορετικές για τον καθένα. Εφόσον, όμως, μπήκες στον κόπο θέλεις να μου απαντήσεις τι θα έκανες αν ο συγγενής σου ήταν σε σοβαρή κατάσταση και έπερνε ένα φάρμακο αξίας 126 ευρώ? Θα ήσουν τόσο κάθετος? Επίσης θα επέτρεπες σε έναν υδραυλικό να εγχειρήσει τον συγγενή σου?

Με τα παραπάνω δεν θέλω να βάλω προς εσένα ή τους υπόλοιπους που θα ψηφίσουν ΟΧΙ. Απλά θέλω να αντιληφθείς εσύ και όλοι οι ψηφορόροι του ΟΧΙ, ότι καμιά φορά η ανάγκη (δειλία μεταφρασμένη από εσάς) δεν μπορεί να γίνει αντιληπτή από κάποιον που δεν το ζει.

Δεν υπήρξα ποτέ μου βολεμένος (με την κακή έννοια). Πήρα πτυχία, μεταπτυχιακά, διδακτορικά (αλλά εργάστηκα όμως ακόμα και σε χωράφια, όταν ήταν ανάγκη για την οικογένειά μου) και τώρα με το σπαθί μου έχω αποκτήσει μία δουλειά που θρέφει με τα βασικά 4 στόματα, δύο εκ των οποίων με μεγάλες ανάγκες. Οπότε δεν με παίρνει να είμαι ισοπεδωτικός. Θέλω να με καταλάβεις, δεν θέλω να σε προσβάλω.

Με βάση όσα βλέπω, φοβάμαι ότι η παρομοίωση του υδραυλικού και της εγχείρησης είναι άκρως επιτυχημένη. Ρωτάμε έναν εξαγριωμένο και πιθανώς ανώριμο λαό (θεωρώ το ποσοστό όσων έχουν ώριμη σκέψη, χωρίς παρωπίδες, είναι κάτω του 20%, αν εξαιρέσεις πιτσιρίκια, γέρους και λεφτάδες) να πάρει ίσως την σημαντικότερη απόφαση για τη ζωή μου/του, χωρίς όμως να του έχουμε εξηγήσει το παραμικρό. Αν αυτό δεν είναι εκμετάλλευση της ανθρώπινης υπόστασης, τότε τι είναι? Εγώ λοιπόν δεν θέλω αυτός ο λαός να πάρει αποφάσεις για το μέλλον των ατόμων που εξαρτώνται από εμένα και δυστυχώς δεν έχουν προσωπική βούληση. Για εμένα δεν με νοιάζει. Αν ήμουν μόνος, θα τα είχα βροντήξει όλα από το 2009. Αλλα βλέπετε, δεν είναι όλες οι φάσεις της ζωής μας ίδιες. Για αυτό λοιπόν, είμαι κατά του δημοψηφίσματος, υπό αυτές τις προϋποθέσεις.

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το συνταρακτικο ειναι οτι οι κ.Τσακαλωτος και κ.Σταθακης παρολο τις αποκαλυψεις εγιναν υπουργοι της ''πρωτης φορας αριστερα''.Τουλαχιστον υπαρχει ο πρωθυπουργος μας ο Κ .Τσιπρας,ο μονος λογος που σκεφτομαι να ψηφισω οχι,βραχος εναντια στο παλιο πολιτικο κατεστημενο ,το κατεστημενο των τζακιων και της οικογενειοκρατιας. http://www.newsbeast...geio-exoterikon

Τροποποιήθηκε από τον Aris.kon

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από ότι καταλαβαίνω μάλλον οι περισσότεροι εδώ μέσα ξέρουν κτ παραπάνο απο εμένα. Τι γίνεται τώρα. Εγώ είμαι ένας απλος βλάκας. Διαβάζω και ξαναδιαβάζω ακούω απόψεις και ψάχνω. Η ερώτηση είναι μια: Γτ καλούμε να ψηφίσω οταν η Κυβέρνηση δεν μου λέει έστω και στο παραμικρό τι θα γίνει αύριο? Δλδ το δημοψιφισμα γίνεται μόνο γι αυτούς που ξέρουν ή που ψάχνουν και μπορουν να κρίνουν ποιός λεει αλήθεια και ποιός ψεμματα? Δώσαμε λαική εντολή σε μια Κυβέρνηση που σήμερα μας ζητάει να ψάξουμε αν λέει αλήθεια ή να την Πιστέψουμε τυφλά? Ναι ωραία τα αρχίδια οι Ευροπαίοι θα μας πηδίξουν το έχω δει το εργο. Οι δικοί μας? Τι? Ποιό ειναι το πλάνο τους, να τους δωσουμε πάλι λαική εντολή κ έχει ο Θεός, κάπου κάπως καποια στιγμη θα υπαρξει ανάπτυξη? Συγνώμη Κυριε Τσίπρα και αγαπητό Συριζα, μεταξύ κλέφτη και ψεύτη εαν μέχρι την Κυριακη δεν μου δώσεις ένα έστω και υποτιποδες σχέδιο θα ψηφίσω τον Κλέφτη.Τουλαχιστον αυτόν τον ξέρω. Αυτα τα ολίγα απο έναν Βλάκα. Μόνο που δεν είμαι ο μόνος.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν χρειαζόταν να απαντήσεις, μιας και οι απαντήσεις είναι διαφορετικές για τον καθένα. Εφόσον, όμως, μπήκες στον κόπο θέλεις να μου απαντήσεις τι θα έκανες αν ο συγγενής σου ήταν σε σοβαρή κατάσταση και έπερνε ένα φάρμακο αξίας 126 ευρώ? Θα ήσουν τόσο κάθετος? Επίσης θα επέτρεπες σε έναν υδραυλικό να εγχειρήσει τον συγγενή σου?

Με τα παραπάνω δεν θέλω να βάλω προς εσένα ή τους υπόλοιπους που θα ψηφίσουν ΟΧΙ. Απλά θέλω να αντιληφθείς εσύ και όλοι οι ψηφορόροι του ΟΧΙ, ότι καμιά φορά η ανάγκη (δειλία μεταφρασμένη από εσάς) δεν μπορεί να γίνει αντιληπτή από κάποιον που δεν το ζει.

Δεν υπήρξα ποτέ μου βολεμένος (με την κακή έννοια). Πήρα πτυχία, μεταπτυχιακά, διδακτορικά (αλλά εργάστηκα όμως ακόμα και σε χωράφια, όταν ήταν ανάγκη για την οικογένειά μου) και τώρα με το σπαθί μου έχω αποκτήσει μία δουλειά που θρέφει με τα βασικά 4 στόματα, δύο εκ των οποίων με μεγάλες ανάγκες. Οπότε δεν με παίρνει να είμαι ισοπεδωτικός. Θέλω να με καταλάβεις, δεν θέλω να σε προσβάλω.

Με βάση όσα βλέπω, φοβάμαι ότι η παρομοίωση του υδραυλικού και της εγχείρησης είναι άκρως επιτυχημένη. Ρωτάμε έναν εξαγριωμένο και πιθανώς ανώριμο λαό (θεωρώ το ποσοστό όσων έχουν ώριμη σκέψη, χωρίς παρωπίδες, είναι κάτω του 20%, αν εξαιρέσεις πιτσιρίκια, γέρους και λεφτάδες) να πάρει ίσως την σημαντικότερη απόφαση για τη ζωή μου/του, χωρίς όμως να του έχουμε εξηγήσει το παραμικρό. Αν αυτό δεν είναι εκμετάλλευση της ανθρώπινης υπόστασης, τότε τι είναι? Εγώ λοιπόν δεν θέλω αυτός ο λαός να πάρει αποφάσεις για το μέλλον των ατόμων που εξαρτώνται από εμένα και δυστυχώς δεν έχουν προσωπική βούληση. Για εμένα δεν με νοιάζει. Αν ήμουν μόνος, θα τα είχα βροντήξει όλα από το 2009. Αλλα βλέπετε, δεν είναι όλες οι φάσεις της ζωής μας ίδιες. Για αυτό λοιπόν, είμαι κατά του δημοψηφίσματος, υπό αυτές τις προϋποθέσεις.

O συγγενής μου,η μάνα μου δλδ έκανε πρόσφατα σοβαρό χειρουργείο και πήρε και ακριβά φάρμακα και άλλα είδη και ακόμα παίρνει και ΘΑ παίρνει αδερφέ.Δε σε ενδιαφέρει όμως.

Ούτε Αριστερή ήταν ποτέ ούτε Βέβαια βολεμένη ήταν ποτέ.Οικιακά είναι το επάγγελμα της.

Προτίμησαν να δουλεύει μόνο ο πατέρας μου 17 ώρες την ημέρα για να μεγαλώσει η αδερφή μου και εγώ χωρίς να μας λείψει τίποτα.

Σπουδάζαμε και οι δύο δουλεύοντας πήραμε χαρτιά παραχαρτιά ότι τραβάει η όρεξη σου έχουμε από όλα.

Εγώ τα χαρτιά μου τα έχω βάλει στον κώλο μου με την ανάπτυξη που φέρνει 5 χρόνια το μνημόνιο.

Βλέπεις το να έχεις πτυχίο ΤΕΙ είναι κοστοβόρο για μια επιχείρηση πλέον στον κλάδο μου και για δημόσιο ούτε λόγος.Δε με νοιάζει κιόλας.Δουλειά να ναι και όπου να ναι .

Η αδερφή μου όμως φίλε μου,δέχεται να ρισκάρει την σταθερή και σίγουρη δουλειά της γιατί βλέπει και τριγύρω της τι γίνεται.

Γιατί για σένα μπορεί να είναι βολεμένη επειδή είναι νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο,αλλά δεν είναι ούτε τυφλή ούτε κουφή σε ότι συμβαίνει γύρω της.

Τροποποιήθηκε από τον Gen.Markus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σήμερα μέσα σε λίγες ώρες έκαναν παρέλαση στην tv όλοι οι εκπρόσωποι των ''θεσμών'' με δηλώσεις για το ελληνικό ζήτημα.Ακούσαμε λοιπόν τον Γιούνκερ να λέει ότι τα μέτρα τους είναι αναπτυξιακά,ότι δεν περιλαμβάνονται περικοπές μισθών-συντάξεων στην πρότασή τους και ότι νιώθει προδομένος...ακούσαμε τη Μέρκελ να ισχυρίζεται για μία ακόμα φορά ότι πρόκειται για μία γενναιόδωρη πρόταση εκ μέρους τους και να ευχαριστεί δημοσίως το Σόιμπλε για τη συνεισφορά του...ακούσαμε τον Σουλτς να λέει πως ήμασταν κοντά σε συμφωνία, επαναλαμβάνοντας ότι ουδέποτε προτάθηκαν μειώσεις μισθών και συντάξεων και να εξωτερικεύει την πρόθεση να επισκεφθεί την Αθήνα τις ερχόμενες ημέρες, προκειμένου να παρουσιάσει τις προτάσεις των ευρωπαϊκών θεσμικών οργάνων.

Και αναρωτιέμαι...τώρα θα έρθει ο κ.Σουλτς να τις παρουσιάσει που η χώρα βρίσκεται στο χείλος του γκρεμού,γιατί δε φρόντισε να το κάνει όλον αυτόν τον καιρό;

Αναρωτιέμαι επίσης,ποιος μας κοροϊδεύει;Πώς γίνεται να είναι τόσο αντιφατικές οι δηλώσεις των μεν (ελληνική κυβέρνηση) συγκριτικά με τους δε (θεσμοί);;Προβλέπονται ή δεν προβλέπονται μειώσεις σε μισθούς-συντάξεις;;Υπάρχουν ή δεν υπάρχουν αναπτυξιακά/μη υφεσιακά μέτρα και ποια είναι αυτά;Αν δε γνωρίζουμε λεπτομέρειες,πώς θα σταθμίσουμε την ψήφο μας;

Αναρωτιέμαι και κάτι ακόμα:γιατί τόσο μεγάλη προπαγάνδα για να αλλάξει ρότα το δημοψήφισμα σε ''Ευρώ ή δραχμή'' όταν η κυβέρνηση επαναλαμβάνει διαρκώς ότι δεν αφορά σ'αυτό αλλά στο δίλημμα ''Ναι ή όχι στις προτάσεις των δανειστών'';Δεν έχει δηλαδή δικαίωμα ο Έλληνας πολίτης να θέλει να μείνει στη ζώνη του ευρώ αλλά να μην εγκρίνει τις προτάσεις(αυτές που ξέρει και τις άλλες που προσπαθεί να μαντέψει)των δανειστών;

Έχω την αίσθηση ότι ως Έλληνες πολίτες δεν περιμένουμε να μας ανοίξουν διάπλατα το δρόμο του παραδείσου ούτε να μας χρηματοδοτούν αιωνίως οι ξένοι εταίροι...ίσα ίσα που δεχόμαστε(θέλουμε-δε θέλουμε) να αποπληρώνουμε τα κρίματα των τελευταίων δεκαετιών.Ψάχνουμε απλά μια αξιοπρεπή λύση για να μπορέσουμε κάποια στιγμή να ξεχρεώσουμε και να ζήσουμε με όσο το δυνατόν λιγότερα χρέη και εξαρτήσεις.Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αυτό εφικτό με τα σημερινά δεδομένα αλλά κάπως έτσι το έχω στο μυαλό μου και ξέρω ότι απαιτεί θυσίες αλλά άλλο θυσίες και άλλο ανθρωποθυσίες.

• Like 3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από ότι καταλαβαίνω μάλλον οι περισσότεροι εδώ μέσα ξέρουν κτ παραπάνο απο εμένα. Τι γίνεται τώρα. Εγώ είμαι ένας απλος βλάκας. Διαβάζω και ξαναδιαβάζω ακούω απόψεις και ψάχνω. Η ερώτηση είναι μια: Γτ καλούμε να ψηφίσω οταν η Κυβέρνηση δεν μου λέει έστω και στο παραμικρό τι θα γίνει αύριο? Δλδ το δημοψιφισμα γίνεται μόνο γι αυτούς που ξέρουν ή που ψάχνουν και μπορουν να κρίνουν ποιός λεει αλήθεια και ποιός ψεμματα? Δώσαμε λαική εντολή σε μια Κυβέρνηση που σήμερα μας ζητάει να ψάξουμε αν λέει αλήθεια ή να την Πιστέψουμε τυφλά? Ναι ωραία τα αρχίδια οι Ευροπαίοι θα μας πηδίξουν το έχω δει το εργο. Οι δικοί μας? Τι? Ποιό ειναι το πλάνο τους, να τους δωσουμε πάλι λαική εντολή κ έχει ο Θεός, κάπου κάπως καποια στιγμη θα υπαρξει ανάπτυξη? Συγνώμη Κυριε Τσίπρα και αγαπητό Συριζα, μεταξύ κλέφτη και ψεύτη εαν μέχρι την Κυριακη δεν μου δώσεις ένα έστω και υποτιποδες σχέδιο θα ψηφίσω τον Κλέφτη.Τουλαχιστον αυτόν τον ξέρω. Αυτα τα ολίγα απο έναν Βλάκα. Μόνο που δεν είμαι ο μόνος.....

Γτ ποιος σου ειπε οτι εισαι ο μονος που δεν ξερεις? για μενα πανω απο το 90% δεν ξερουν τι ακριβως θα ψηφιζουν δηλ.πως μεταφραζεται το ναι κ το οχι.

νομιζω οτι το ναι κ το οχι δεν εχει να κανει καν με την λαικη εντολη που πηρε. αλλιως θα ειχε 3ο ερωτημα στο καλυτερη διαπραγματευση μεσα στην ευρωπη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γτ ποιος σου ειπε οτι εισαι ο μονος που δεν ξερεις? για μενα πανω απο το 90% δεν ξερουν τι ακριβως θα ψηφιζουν δηλ.πως μεταφραζεται το ναι κ το οχι.

νομιζω οτι το ναι κ το οχι δεν εχει να κανει καν με την λαικη εντολη που πηρε. αλλιως θα ειχε 3ο ερωτημα στο καλυτερη διαπραγματευση μεσα στην ευρωπη.

Όταν λέω δεν ξέρω εννοώ ότι μάλλον δεν καταλαβαίνω τι μου γίνεται. Γτ βλέπω πολλους υποστηριχτες του "όχι" οπότε μάλλον κτ έχουνε μάθει για ένα κρυφο σχέδιου του συριζα που οι υπόλοιποι δεν γνωρίζουμε. Εξ ου και το βλάκας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειλικρινά λυπάμαι

κάποιοι ας κάνουν μια βόλτα χωρίς κράνος να τους χτυπήσει ο αέρας και ας βγούν από το καβούκι τους.

Πάμε ολοταχώς εκεί που κάποιοι έτρεχαν να φύγουν. Η απομόνωση της χώρας θα είναι τραγική και αφόρητη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

προεκλογικο σποτ νδ παρα ενα μηνα επεσαν μεσα :crazy:

Σπύρο, αυτό ακριβώς το σποτάκι, θα πρέπει να σε κάνει να ανησυχείς για το πόσο αλήτες ήταν οι προηγούμενοι κυβερνώντες.

Σαμαράς και Βενιζέλος.

Και πόσο προσχεδιασμένα παίζει να ήταν όλα αυτά που βλέπουμε........

Δε σου κάνει εντύπωση?

Εδώ μιλάμε για αλήτες που ήξεραν τι θα παίξει εντός 6μήνου, επειδή μάλλον ήταν στην συμφωνία με τους «καλούς ευρωπΕους», που είχαν συζητήσει/συμφωνήσει όταν έχασαν την καρέκλα τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σπύρο, αυτό ακριβώς το σποτάκι, θα πρέπει να σε κάνει να ανησυχείς για το πόσο αλήτες ήταν οι προηγούμενοι κυβερνώντες.

Σαμαράς και Βενιζέλος.

Και πόσο προσχεδιασμένα παίζει να ήταν όλα αυτά που βλέπουμε........

Δε σου κάνει εντύπωση?

Εδώ μιλάμε για αλήτες που ήξεραν τι θα παίξει εντός 6μήνου, επειδή μάλλον ήταν στην συμφωνία με τους «καλούς ευρωπΕους», που είχαν συζητήσει/συμφωνήσει όταν έχασαν την καρέκλα τους.

το ότι συμβαινει τι σου λέει;

Σας βάζω το εξής ερώτημα

θα πάω να αγοράσω κράνος, το ίδιο για όλους σας την Δευτέρα

έχετε δύο επιλογές

ARAI ή SHOEI

ψηφίστε

ΑΑΑΑΑΑ

αν ψηφίσετε ARAI δεν θα πάω γιατί διαφωνώ

Σ Α Σ Θ Υ Μ Ι Ζ Ε Ι Τ Ι Π Ο Τ Α ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για να μην ξεχνιομαστε...Ποιοι ειναι οι πολιτικοι συμμαχοι του συριζα στο δημοψηφισμα?..bingo σωστα μαντεψατε! http://www.star.gr/Pages/Politiki.aspx?art=283048&artTitle=to_ochi_stirizei_i_chrysi_avgi χερι-χερι στον Γκρεμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σας βάζω το εξής ερώτημα

έχετε δύο επιλογές

ARAI ή SHOEI

ψηφίστε

ΑΑΑΑΑΑ

Σας βάζω το εξής ερώτημα

έχετε δύο επιλογές

ARAI ή SHOEI

ψηφίστε

ΑΑΑΑΑΑ

Αν ειναι να πληρωσω το Arai σε είδος με κολαούζα 1'', δεν θα παρω 'φχαριστω.

Αν ειναι να πληρωσω το Shoei, δουλευοντας σαν να εξαρταται η ζωη μου απ'αυτό, θα το προτιμησω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προσωπικά με κάνει να σκέφτομαι πως τα προηγούμενα 35 χρόνια, η οικογενειοκρατία και η μάσα των δύο βασικών αξόνων (ΝΔ & Πασόκ) μας έφεραν εδώ που είμαστε και θέλουν να μας πάνε ακόμα παρακάτω.

Και έχουν και το θράσος να απαιτούν μέσα σε 5 μήνες, μια νέα κυβέρνηση, με τη θηλιά στο λαιμό, να καταφέρει να αναστρέψει το τσουνάμι που οι ίδιοι δημιουργούσαν επί 35 έτη!!!!

Η άνεση με την οποία ο Σαμαράς «προέβλεπε» πως θα γίνουν αυτά, παρεούλα με τους λιμοκοντόρους του, τύπου Βενιζέλο/Θεοδωράκη κοκ, δείχνει πόσο βαθιά στα σκατά είχαν προγραμματίσει να μας χώσουν.

Ξεχνώντας βεβαίως πως τα κορόιδα, τα πεινασμένα κορόιδα, εκεί κάτω, μπορούσαν να μιλήσουν.

Μέχρι και το κλείσιμο της χρονιάς 2014, ο κόσμος, εμείς, βρισκόμασταν σε μια τρομερή κατηφόρα με το γκάζι κολλημένο.

Με το αγγούρι στον κwλο.

Και τώρα είμαστε σε ένα σταυροδρόμι.

Ο ένας δρόμος είναι ο «σίγουρος» του Σαμαρά και της παρέας του. Ξανά μέσα στο όχημα, στην κατηφόρα, με το γκάζι τέρμα, να πάμε χαμηλά, πάντα με το αγγούρι στον κwλο. Με δεδομένο πως είναι αδύνατη η αποπληρωμή χρέους, με δεδομένο πως θα πληρώνουμε για πάντα νοίκι στο δικό μας σπίτι, με την προοπτική πως κάποια στιγμή δε θα μπορέσουμε να πληρώσουμε και να μας πάρουν και αυτό, να μας πάνε τους μισθούς στα 250€, να να να.....

Ο άλλος δρόμος, όχι, δεν είναι σίγουρος. Πιθανότατα να είναι χειρότερα, μικρή πιθανότητα να είναι σιγά σιγά καλύτερα. Αργά...Αλλά λίγο λίγο καλύτερα.

Ειλικρινά, προτιμώ την αβεβαιότητα του να ελπίζω πως ΊΣΩΣ κάτι μπορεί να καταφέρουμε, από την βεβαιότητα του να έχω στόχο την σίγουρη καταστροφή.

• Like 11

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για να μην ξεχνιομαστε...Ποιοι ειναι οι πολιτικοι συμμαχοι του συριζα στο δημοψηφισμα?..bingo σωστα μαντεψατε! http://www.star.gr/P...i_i_chrysi_avgi χερι-χερι στον Γκρεμο.

Κατσε, όπου να'ναι θα ποσταρει ο KatemGR να σε καλίψι πλείρος....

• Like 3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.

• Create New...