Jump to content
HarrysKer

Πάμε βόλτα; (Πάτρα)

Recommended Posts

Επειδή τρώγομαι συνέχεια για μια βόλτα κανόνισα με ένα φιλαράκι εκτός forum να κάνουμε την εξής διαδρομή κάποια μέρα από το τελευταίο σκ του Ιουνίου (27 ή 28) .

https://goo.gl/a1LvG7

Ουσιαστικά σκοπός είναι να πάμε από γέφυρα Μπανια και να κάνουμε τον γύρο της Τριχωνίδας. Επειδή είμαστε μικροί και νέοι οδηγοί δεν θα κάνουμε γυρίσματα για το Cornering Bible αλλά θα πάμε βόλτα να χαζέψουμε τοπία και ομορφιά, να βγάλουμε τις σελφι μας ( :P ) να κάτσουμε κάπου για καφέ και ίσως κάπου να τσιμπήσουμε κάτι (αναλόγως την οικονομική στενότητα που θα έχουμε).

Υπάρχει και το σενάριο να γυρίσουμε από εθνική ( https://goo.gl/EMXwOB ) για πιο ξεκούραστα αλλά εγω πιστεύω τα στροφιλικια θα κερδίσουν και θα γυρίσουμε από εκει που ήρθαμε.

Επίσης αν πάμε 27 έχει motogp και μπορούμε να κανονίσουμε να το δούμε στην βόλτα.

Όπως καταλαβαίνεται η όλη ιδέα είναι υπό κατασκευή ακόμα οπότε όποιος θέλει να προτείνει κάτι είναι ευπρόσδεκτος.

ΈΛΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΌΜΑΣΤΕ!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Μπράβο Χάρη!!!

Καλή σκέψη, ωραία διαδρομή, πολύ ωραία περιοχή. :) :_thumbsup:

Δεν ξέρω αν θα μπορώ, είναι νωρίς ακόμα για το πρόγραμμα της δουλειάς μου.

Όσο περνούν οι μέρες, θα έχω πιο σαφή εικόνα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μέσα και εγώ, αν και είναι μπόόόόλικος καιρός ως τότε.

Η διαδρομή του google σε πάει από περιφερειακό Ναυπάκτου ως την έξοδο για Θέρμο. Αν εναλλακτικά προτιμηθεί το πέρασμα από την πόλη της Ναυπάκτου, μεγάλη προσοχή στην κάμερα που λειτουργεί, έχει ξεσκιστεί να πουλάει πέλετ ο κόσμος για να βγάλει τα σπασμένα :whistling:

(Υπάρχει σήμανση για την εν λόγω κάμερα)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:think: :think: :think:

Η διαδρομή του google σε πάει από περιφερειακό Ναυπάκτου ως την έξοδο για Θέρμο. Αν εναλλακτικά προτιμηθεί το πέρασμα από την πόλη της Ναυπάκτου, μεγάλη προσοχή στην κάμερα που λειτουργεί, έχει ξεσκιστεί να πουλάει πέλετ ο κόσμος για να βγάλει τα σπασμένα :whistling:

Εφ οσον υπαρχει καμερα, "ουδεν λαθος αναγνωριζεται μετα απο την απομακρυνση εκ του ταμειου". Ας προσεχαν!

Τροποποιήθηκε από τον ΚωσταςΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραία :) συν ένας :shoot: :shoot: Κοίτα η αλήθεια είναι οτι δεν προέβλεπα στάση Ναύπακτο και να φύγουμε κατευθείαν προς Θέρμο μιας και όσοι μένουμε εδώ έχουμε πάει πάρα πολλές φορές αλλά όλα ανοιχτά είναι. Την τελική διαδρομή μαζί με τις στάσεις τις κανονίζουμε όσοι πάμε εκείνη την εβδομάδα.

Όσο για την κάμερα αυτή επειδή έχει γίνει μύθος προσωπικά τώρα που είπες οτι υπάρχει σήμανση και ξέρω κατάπου πέφτει εγώ ηρέμησα!

...

Δεν ξέρω αν θα μπορώ, είναι νωρίς ακόμα για το πρόγραμμα της δουλειάς μου.

Όσο περνούν οι μέρες, θα έχω πιο σαφή εικόνα.

Πρέπει να έρθεις. Χρειαζόμαστε το φουγάρο σε περίπτωση που χαθούμε :peep::tooth: :tooth: :tooth:

Τροποποιήθηκε από τον HarrysKer

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

UP ...

Πλησιάζουν οι μέρες. Να και κάτι έτσι για το promotion

http://www.patrasevents.gr/article/146594-patra-trixonida-h-agnosti-diadromi-me-tis-monadikes-omorfies

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όλα έτοιμα για αύριο. :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Η βόλτα ξεκινάει 9.00.

Σημείο Συνάντησης: Στο χώρο που έχει η γέφυρα για στάθμευση για όσους ξεκινούν από Πάτρα. Και τον estebahn θα τον βρούμε λίγο πιο κάτω.

Πρόγραμμα:Το "πρόγραμμα" λέει ότι θα γίνει μια καλή στάση για καφέ μετά το Θέρμο στο πάνω μέρος της λίμνης και εκεί θα αποφασιστεί αναλόγως τις ορέξεις αν θα γυρίσουμε από εθνική ή αν θα γυρίσουμε κάνοντας τον κύκλο της λίμνης και πάλι από γέφυρα Μπανιά ενώ αποχαιρετούμε τον estebahn που θα γυρίσει Αγρίνιο.

Θα παίξουν μικροστάσεις όπου κρίνουμε εμείς ότι θέλουμε να χαζέψουμε.

Μέχρι στιγμής είμαστε: εγώ, estebahn, mararn, και ένα ίσως δυο φίλοι εκτός φόρουμ

Όποιος αποφασίσει να έρθει ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΊΛΕΙ ΠΜ να γνωρίζουμε μέχρι το βράδυ (αλλιώς αν μας προλάβει στη γέφυρα :mB_kalo_e: )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κανονίσατε βόλτα Σάββατο, για να δείτε και motoGP αύριο...εεεε????

Καθίκιααααα....

Έλα όμως που οι Ολλανδοί τις Κυριακές κάνουν 4φυλλο και σας την έσκασαν!! :tooth:

Καλή βόλτα παίδες.

Δυστυχώς, δε μπορώ να φορέσω κράνος, λόγω μιας σύγκρουσης του άνω μέρους της κεφαλής μου με το σιδερένιο τελάρο κοντής πόρτας.

Next time!!!

Θα περάσετε όμορφα, έχουν πέσει και οι θερμοκρασίες! :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά Γιάννη. Το δούμε δε το δούμε o Γιωργάκης θα πονέσει αύριο :shoot: :shoot: :shoot: , ελπίζω να το μοντάρουμε και να το δούμε.

Next time!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά Γιανναρε! Συν ακόμη ένας παιδιά! Θα έρθει ο alexspericd μαζί με την αφρικανα του!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μιας και το ανέφερες να πούμε ότι το σημείο συναντήσης αλλαξε

Νέο σημείο συναντήσης: Αντίρριο στα φέρι

Sent from my Lenovo S660 using Tapatalk

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ αύριο έχω ραντεβού με τον μάστορα, καλό δρόμο.

Μπορντέλα Χόντα.....

Όλο στο συνεργείο

:tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πέσε για ύπνο εσύ γιατί αύριο έχει πρωινότατο εγερτήριο για να μου κάνεις παρέα.

ΥΓ Σπίτι θα πάω με ταξί στο λέω από τώρα. :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πέσε για ύπνο εσύ γιατί αύριο έχει πρωινότατο εγερτήριο για να μου κάνεις παρέα.

ΥΓ Σπίτι θα πάω με ταξί στο λέω από τώρα. :crazy:

Στέφανε, φέρε το ταξί κάτω, να τον πάω μια σβέλτη βόλτα μέχρι το σπίτι του!!!!! :tooth: :lol:

1248186_msZ4t6.jpeg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άστο ρε, πάω με τα πόδια.

Τι ψυχή έχουν 6 χλμ ποδαράτο μες στην ζέστη;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άστο ρε, πάω με τα πόδια.

Τι ψυχή έχουν 6 χλμ ποδαράτο μες στην ζέστη;

Ετοιμάσου.....

Αν και θα είχε περισσότερη πλάκα έτσι

:lol: :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ωπ Ωπ!

Σ'αββατο ε;

Τό 'χουμε, θα έρθω. Αντίριο, 9 το πρωί δηλαδή;

Ναι φίλε. Με τα παιδιά από πατρα θα συναντηθούμε στο αρχαιολογικό μουσείο στην εθνική απέναντι από τον ΆΒ 8.45. Ελάτε να γίνουμε :P:P:P

Sent from my Lenovo S660 using Tapatalk

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ελα εδώ που δεν βρέχει. Κοίτα με βάση τον καιρό που βλέπω προς Θέρμο θα βρέξει κατι ψιχάλες κατά τις 3. δεν δείχνει κάτι σημαντικό πάντως. ξεκίνα:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα