Jump to content
fasarias

Windows 10

Recommended Posts

ναι σε ενα ιδανικό περιβάλλον! εδώ με το ζόρι παίζει το κεφάλαιο απο windows σε windows!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα κύριοι. Γνωρίζουμε κάποιο Link για να μπορέσω να κατεβάσω δωρεάν τα 10άρια ακόμη και σήμερα...Έχω εγκατεστημένα τα 8.1 από όταν αγοράστηκε το machinery!

Να επισημάνω πως μιλάμε για λογική διαδικασία από "απλό πολίτη" με καλή γνώση των βασικών όχι χακεράκια..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος johnjohn2 έγραψε:

Καλησπέρα κύριοι. Γνωρίζουμε κάποιο Link για να μπορέσω να κατεβάσω δωρεάν τα 10άρια ακόμη και σήμερα...Έχω εγκατεστημένα τα 8.1 από όταν αγοράστηκε το machinery!

Να επισημάνω πως μιλάμε για λογική διαδικασία από "απλό πολίτη" με καλή γνώση των βασικών όχι χακεράκια..

Νομιζω αυτο  θες:

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν δεν κάνεις το "upgrade" για να δουλέψει κάτι συγκεκριμένο, μην το κάνεις καθόλου τα 8.1 δουλεύουν ΠΟΛΥ καλύτερα από τα 10 .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος stavros-2stroker έγραψε:

Αν δεν κάνεις το "upgrade" για να δουλέψει κάτι συγκεκριμένο, μην το κάνεις καθόλου τα 8.1 δουλεύουν ΠΟΛΥ καλύτερα από τα 10 .

Τι εννοείς ακριβώς;

Για να εξηγήσω έχω ένα laptop Που το ανοίγω μόνο για μεταφορά αρχείων και κατέβασμα μουσικής για εγγραφής σε cd. Τίποτα άλλο όμως. Έλα όμως που κάθε μα κάθε φορά που τον ανοίγω κολάει σαν πο&στης. Μπορεί να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό και να μου έχει το εικονίδιο πάνω δεξία (υπάρχουν νέα προγράμματα για το άνοιγμα αρχείων) για 1 τέταρτο και να μην μπορώ να πατήσω τίποτα. Ή να ανοίξω utube και να κάνω 15 restart μέχρι να τρέξει το βίντεο. Για αυτούς τους λόγους σκέφτομαι να προχωρήσω σε 10άρια. Το θέμα είναι τα 8άρια υπάρχουν στον υπολογιστή σε ξεχωριστό μέρος του δίσκου και κάνω όποτε θέλω format (έκανα πριν 20 μέρες και δεν άλλαξε κάτι). Επίσης κάνω search για νέες ενημερώσεις και κάνει Loading 2 μέρες....

Να μην προχωρήσω λες;

πριν 2 ώρες, το μέλος kalimera8764 έγραψε:

Δεν υπάρχει κάπου free??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 7 ώρες, το μέλος johnjohn2 έγραψε:

Απο θερμοκρασιες πως παει το laptop? Συμπτωματα υπερθερμανσης μου φαινονται αυτα ή και προβληματικου δισκου.

Μηπως απλα θελει καθαρισμα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Kαταρχην πόση ram εχει το laptop? Κατα δεύτερον καλό θα ήταν να κανεις ενα  καθαρισμα το λαπτοπ, αλλαγη πάστας κλπ είτε σε μάστορα ή μόνος σου μεσω youtube .. αν προσπαθησεις μονος σου σου προτίνω mx-4 πάστα για την cpu (φθηνη και καλή) και εισαι άρχοντας. Με 1 και 2 gb ram μην περιμενεις να κάνεις δουλεια πόσο μαλλον να βαλεις windows 10.. Windows 10 καλύτερα απο 3gb και πάνω..

Αν ολα αυτα δεν δουλέψουν κατέβασε linux mint που ειναι και ελαφρια και user friendly και εισαι άρχοντας..

Τροποποιήθηκε από τον VaG3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για αρχη κατεβασε hd sentinel (εχει δοκιμαστικη εκδοση δωρεαν) καντο εγκατασταση κ δες την υγεια του σκληρου σου! Κατα 99% αυτο φταιει!

https://www.hdsentinel.com/download.php

Τροποποιήθηκε από τον venzinas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 28/6/2018 at 5:48 ΜΜ, το μέλος johnjohn2 έγραψε:

Τι εννοείς ακριβώς;

Για να εξηγήσω έχω ένα laptop Που το ανοίγω μόνο για μεταφορά αρχείων και κατέβασμα μουσικής για εγγραφής σε cd. Τίποτα άλλο όμως. Έλα όμως που κάθε μα κάθε φορά που τον ανοίγω κολάει σαν πο&στης. Μπορεί να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό και να μου έχει το εικονίδιο πάνω δεξία (υπάρχουν νέα προγράμματα για το άνοιγμα αρχείων) για 1 τέταρτο και να μην μπορώ να πατήσω τίποτα. Ή να ανοίξω utube και να κάνω 15 restart μέχρι να τρέξει το βίντεο. Για αυτούς τους λόγους σκέφτομαι να προχωρήσω σε 10άρια. Το θέμα είναι τα 8άρια υπάρχουν στον υπολογιστή σε ξεχωριστό μέρος του δίσκου και κάνω όποτε θέλω format (έκανα πριν 20 μέρες και δεν άλλαξε κάτι). Επίσης κάνω search για νέες ενημερώσεις και κάνει Loading 2 μέρες....

Να μην προχωρήσω λες;

Δεν υπάρχει κάπου free??

για πες specs απο το μηχανημα. 

κατεβαζεις τα windows 10 απο το site της microsoft σε .iso δε χρειαζεσαι κλειδι για ενεργοποιηση (αν και ειναι φθηνα, η βαζεις κρακ) δουλευουν και ετσι, απλα κλεινεις ενημερωσεις και 1-2 αλλες βλακειες. 

ο σκληρος ειναι σε καλη κατασταση? το freeze που σου κανει φερνει σε σκληρο, αλλα οχι σιγουρα.

κρατας back up και κανεις καθαρη εγκατασταση, μη μπλεξεις με αναβαθμισεις και βλακειες.

οτι θες ρωτα, τεχνικος ειμαι :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παίδες ευχαριστώ για την βοήθεια. Το πήγα σε τεχνικό και με ένα hard reset κατά τα λεγόμενα του επανήλθαν όλα.

Σας ευχαριστώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα